Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

Bry! Melduję, że tablet na pokładzie. Radio z polifta na pokładzie, przyciski od sterowania kierą - działają. Mam AUXa. :D Jest jednak minus, nie mam podświetlenia przycisków od klimatronika... wkurza mnie to.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło coś takiego:

ABSRlIo627Wpqq8svV12DjRQOcfys-wb2wzZxI-n

 

Ogólnie jestem zadowolony bo:

- radio działa sensownie szybko - jak nieco starszy smartfon z Androidem

- wszystkie apki typu Waze. Yanosik, Spotify i Youtube działają sprawnie i w miarę płynnie

- wyglądem mi odpowiada - miałem plan za maskownicą umieścić głośnik dla samych komunikatów, ale na razie jest bez tego

- zewnętrzny mikrofon działa sensownie

- jakość dźwięku jest względnie ok, głownie dlatego, że  spodziewałem się gorzej, wszystko idzie przez AUX

- szybko łączy się z wifi + jednak wykorzystałem stary smartfon + starter :) więc jestem w miarę EKO.

- działanie kamery cofania zupełnie bez zastrzeżeń

- działanie dysku USB bez zastrzerzeń

- fabryczne radio zachowało funkcjonalność

 

Co mi się nie podoba:

- czasem nieco wolna odpowiedź klawiatury - choć nie zawsze -  problem znika po instalacji SIMPLE KEYBOARD link

- po demontażu radia, przestały świecić przyciski od niego :( po pierwszym przeglądzie i wstępnej poprawie lutów poprawy nie ma, także coś trzeba będzie z tym zrobić nie aktualne :) sprawa banalnie prosta, kabel od rozdzielacza ISO nie przekazywał prądu dla podświetlenia przycisków raida

- przy silnym świetle jednak trochę słabo widać rozwiązane :) , po odłączeniu sterowania jasnością przez włączenie lamp, radio normalnie świeci jak należy a sterowanie dzień/noc odbywa się software'owo i działa bdb.

- słabe działanie zestawu z iOS, pewnie jakąś apką dojdę do prawidłowego działania - up, dalej nie mam czasu sprawdzić

 

Gdyby było za słabo mogę zawsze odpalić te apki na LG G4 który działa szybciej i zrobić z radia mirror link

 

P.S. Tak wiem, że muszę umyć szybę :P 

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamul napisał:

po demontażu radia, przestały świecić przyciski od niego :( po pierwszym przeglądzie i wstępnej

Sprawdź sobie przewody od sygnału ILL, one odpowiadają za podświetlenie. 

Kolega @Bonless mi z tym pomógł bo u mnie nie świecił klimatronika i akurat one nie łączyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, thomson0073 napisał:

Sprawdź sobie przewody od sygnału ILL, one odpowiadają za podświetlenie. 

Kolega @Bonless mi z tym pomógł bo u mnie nie świecił klimatronika i akurat one nie łączyły.

Aż mi się nie chce wyjmować tego :P ale dzięki wielkie sprawdzę. Możesz mi podpowiedzieć kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
28 minut temu, thomson0073 napisał:

Panowie mam pytanie. Da się założyć subwoofer do ori radia?

W sensie czy radio ma ori wyjście/sygnał na subwoofer? - tego nie wiem

Ogólnie możesz dać sobie konwerter hi-in do 4ch piecyka i stamtąd ogarnąć głośniki/sub, najpeliej jakby miał podział pasma i częstotliwości o ile sub nie jest aktywny.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamul napisał:

Ogólnie możesz dać sobie konwerter hi-in do 4ch piecyka i stamtąd ogarnąć głośniki/sub, najpeliej jakby miał podział pasma i częstotliwości o ile sub nie jest aktywny.

Możesz coś więcej powiedzieć? 

Konwerter wpina się w sygnał od głośników? 

Sub jest osobny w sensie wzmacniacz i sub osobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, thomson0073 napisał:

Możesz coś więcej powiedzieć? 

Konwerter wpina się w sygnał od głośników? 

Sub jest osobny w sensie wzmacniacz i sub osobny.

W konwerter wpinasz sygnały z głośników i dostajesz "chinche", które można wpiąć np. do wzmaczniacza lub aktywnego subwoofera. Syngały są w tabelce, którą się podzieliłeś FR-FL dla frontów i RR-RL dla tyłu, domniemam, że zwrotka/kondensator dzielący pasmo dla tweeterów jest gdzieś tam dalej w instalacji.

Jest też opcja, że wzmacniacz będzie miał bezpośrednio wejścia HI-INPUT i obejdziesz się bez konwertera.

Kolejna to taka, że oddasz radio do elektronika a on bezpośrednio wyciągnie Ci wyjścia na RCA.

Także do wyboru do koloru :) 

Przykładowe konwertery, drogie i tanie, przez opinie musisz przebrnąć sam :P ale dla samego subwoofera myślę, że tania opcja jest ok.

Link

Link

Odnośnie audio to możesz pobuszować na forum strefacaraudio, bo sporo wiedzy tam mają na te i inne tematy ;) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamul napisał:

W konwerter wpinasz sygnały z głośników i dostajesz "chinche", które można wpiąć np. do wzmaczniacza lub aktywnego subwoofera.

No to czaję :D W miarę prosty temat.

 

5 minut temu, kamul napisał:

oddasz radio do elektronika a on bezpośrednio wyciągnie Ci wyjścia na RCA.

To by było zbyt łatwe :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 10:41, kamul napisał:

- przy silnym świetle jednak trochę słabo widać rozwiązane :) , po odłączeniu sterowania jasnością przez włączenie lamp, radio normalnie świeci jak należy a sterowanie dzień/noc odbywa się software'owo i działa bdb.

Odłączyłeś kabelek "bright"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kamul napisał:

 

btw @thomson0073 można wiedzieć jakie granie tam szykujesz? Tak z ciekawości i lekkiej "zazdrości" do zabawy.

A dopadłem za śmieszną kasę skrzynie blaupunkta ze wzmacniaczem. Na moje potrzeby to powinno wystarczyć :)  Wiem, że można radio przerobić i wstawić coś lepszego niż OEM, ale akurat to mi się podoba i w konfiguracji z tabletem fajnie się komponuje wszystko.

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, thomson0073 napisał:

Na moje potrzeby to powinno wystarczyć :)

Spoko ważne żeby się podobało :) 

 

Żeby zbyt nie odbiegać od tematu, czy ktoś montował wzmacniacz pod fotelem pasażera? Na razie kieruje mną czysta ciekawość czy poza odkręceniem go coś trzeba odłączyć itp?

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ważne żeby się podobało  
 
Żeby zbyt nie odbiegać od tematu, czy ktoś montował wzmacniacz pod fotelem pasażera? Na razie kieruje mną czysta ciekawość czy poza odkręceniem go coś trzeba odłączyć itp?
Tam są tylko dwie kostki do odłączenia.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 minuty temu, Dracula napisał:

Bede sie zabieral ze wymiane radia i chce kupic wszystko co potrzene. Jaki jest wtyk antenowy w oryginalnym radiu.

Standard bodajże. Wtyk antenowy samochodowy. :) Męsko - żeński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec na wstepie. Wtyk antenowy to jakies cudo. Ale operacja poszla znosnie. Nuestety panele z wersji jp/uk roznia sie od eu bedzie trzeba naniesc poprawki lub kupic elementy od brytola. Na 5 zdjeciu widac wtyk antenowy.

Zabieram sie za szukanie listew i panelu z popielniczka z brytyjczyka.b405b1aabe8bd1744169f7a36b8aff9a.jpg8f727fb87812cd1702f89f0928f2d63c.jpg3ef39da9144a965ccb28f0014a89e849.jpgb76fc0f999235bcb062fadbc0cae0c72.jpg1bb035f7c1c3d0bf608f6da765a989f2.jpg298f5d513408acb8045dcde2191f9e40.jpg

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 01:50, Dracula napisał:

A wiec na wstepie. Wtyk antenowy to jakies cudo. Ale operacja poszla znosnie. Nuestety panele z wersji jp/uk roznia sie od eu bedzie trzeba naniesc poprawki lub kupic elementy od brytola. Na 5 zdjeciu widac wtyk antenowy.

Zabieram sie za szukanie listew i panelu z popielniczka z brytyjczyka.b405b1aabe8bd1744169f7a36b8aff9a.jpg8f727fb87812cd1702f89f0928f2d63c.jpg3ef39da9144a965ccb28f0014a89e849.jpgb76fc0f999235bcb062fadbc0cae0c72.jpg1bb035f7c1c3d0bf608f6da765a989f2.jpg298f5d513408acb8045dcde2191f9e40.jpg

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
 

Do anteny możesz zastosować np taką przejściówkę:

https://allegro.pl/oferta/adapter-antenowy-gt13-din-prosty-subaru-9160606243

 

Tylko pamiętaj żeby z nowego radia podpiąć zasilanie wzmacniacza antenowego do odpowiedniego kabla w ori wiązce.

 

Co do tych szpar to same plastiki z angola nie pomogą bo sam tunel środkowy w angolu ma inny kształt.  

 

Edytowane przez Bonless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...