Skocz do zawartości

Subaru diesel - pozytywne doświadczenia.


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Proponowałbym jednak ustalenie pewnej poprzeczki np. 150tkm po przekroczeniu której można by się chwalić żywotnością silnika bo niedługo zaczną tu pisać po przebiegu 50tkm a to byłoby żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym z chęcią zobaczył SBD z przebiegiem 500 k km 

 

Focusa II 1.8 TDCI widziałem, cały czas jeździł, u mnie Transit z 2.0 chyba TDDI ma już coś około 400 k może więcej i jest praktycznie bezobsługowy (auto od nowości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponowałbym jednak ustalenie pewnej poprzeczki np. 150tkm po przekroczeniu której można by się chwalić żywotnością silnika
 

 

może pojedyncze przypadki się znajdą  ;)

 

dość wysoka poprzeczka

 

 

Jeśli 150 000 to wysoka poprzeczka, to mój już przejechał nad poprzeczką. 165 000, na razie wciąż ten sam silnik i sprzęgło. I żeby żyli długo i szczęśliwie - tego sobie i jemu życzę :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie wróciłem z wakacyjnej trasy 3800km bez najmniejszego problemu - trochę się obawiałem bo ponoć silnik sbd pada podczas pokonywania długich dystansów ze stałą prędkością a takie właśnie robiłem - obecny przebieg coś ponad 154tys    silnik i sprzęgło nie "ruszane'' B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wróciłem z wakacji.Zrobione 4500 km.,łącznie 110tys. dodane ok. 0,75l oleju (normalnie jest bez dolewek, pewnie jazda autostrada z większą predkoscia) spalanie wg,komp. 6.6.No i co najważniejsze bez problemów ;) sprzęgło i reszta też od nowości.

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...dodane ok. 0,75l oleju

  

...bez dolewek oleju

 

Na jakich olejach jeździcie?

 

Ważniejsze od typu oleju mogą być przebiegi od wymiany (wraz z przebiegiem lepkość spada i rośnie skłonność do 'brania' oleju).

Nie wspomnę o takiej ewentualności jak rozcieńczanie oleju paliwem, co też pozwala utrzymać poziom na bagnecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...