Skocz do zawartości

Subaru diesel - pozytywne doświadczenia.


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

U mnie przejechane prawie 55.000, nigdy nic nie wymieniane ani nie dokręcane. Ale żeby nie było tak do końca pięknie - schowek na okulary się sam otworzył i już nie chce się zamknąć.

 

A u mnie notorycznie wypadała lampka oświetlająca tył kabiny  :P

 

Skandal! W 'benzynie' nigdy takie coś by się nie stało!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie w poprzednim OBK przez 193 kkm JEDYNYMI RZECZAMI poza normalnymi czynnościami kontrolno - obsługowymi była wymiana jakiś gum w zawieszeniu, za które zapłaciłem ok 30 zł oraz 1x żarówka tylnego światła pozycyjnego.
 

 

silnik wymieniałeś przy jakim przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru udziela obecnie 5 lat albo 200 tyś. gwarancji na SBD

 

to jest chyba dodatkowe ubezpieczenie w cenie auta

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, Subaru Import Polska wprowadziła z dniem dzisiejszym standardowo polisę gwarancyjną dla silnika Boxer Diesel na okres dodatkowych 2 lat i 100.000 km. Tym samym kupując Subaru z jednostką napędową Boxer Diesel auto objęte jest gwarancją producenta 3 lat lub 100.000 km a sam silnik i jego osprzęt ubezpieczony jest na 5 lat lub 200.000 km licząc od daty pierwszej rejestracji

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/59596-awaryjność-boxer-diesel/?p=2280766

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.Koper pisał na FB, że Subaru udziela obecnie 5 lat albo 200 tyś. gwarancji na SBD. Ktoś, coś bo nie mogę znaleźć na stronie SIP? A byłby to sygnał, że jednak liczba awarii najnowszych jednostek znacząco spadła.

 

To może wynikać z takiej pewności,niezależnie czy to dodatkowa czy SIPowska gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Subaru udziela obecnie 5 lat albo 200 tyś. gwarancji na SBD

 

to jest chyba dodatkowe ubezpieczenie w cenie auta

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, Subaru Import Polska wprowadziła z dniem dzisiejszym standardowo polisę gwarancyjną dla silnika Boxer Diesel na okres dodatkowych 2 lat i 100.000 km. Tym samym kupując Subaru z jednostką napędową Boxer Diesel auto objęte jest gwarancją producenta 3 lat lub 100.000 km a sam silnik i jego osprzęt ubezpieczony jest na 5 lat lub 200.000 km licząc od daty pierwszej rejestracji

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/59596-awaryjność-boxer-diesel/?p=2280766

 

 

Ubezpieczony to jednak nie to samo co objęty gwarancją, a ewidentnie A. Koper napisał o gwrancji:

 

 

Andrzej Koper gwarancja na silnik diesla - 5 lat lub 200 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ubezpieczenie jest w praktyce równoznaczne z gwarancją producenta. Całość spraw załatwia ASO. Nie ma potrzeby bujać się  z ubezpieczycielem.
 

 

dziewczyna ma problem z autem jakby od samego początku, nierozwiązany w trakcie gwarancji - pomimo podejmowanych prób przez ASO - został odrzucony przez "ubezpieczyciela"

 

 

 

No cóż ubezpieczyciel przejechał 70 km przy temperaturze 18 stopnii nic sie nie wydarzyło. Uznał że nie ma co naprawiać. To że sa zdjęcia i serwis widział kilka razy nasz problem naocznie- nie ważne!!! Czyli problem nie został rozwiązany!!!!!!!!!!!!! Najwyraźniej Forester ma problemy z chłodzeniem. Nie będę wyliczać ile czasu poświeciłam na na wizyty w serwisie. Zaraz skończy mi sie przedłużona gwarancja więc następnego lata nie doczekam aby ciągnąć temat
 

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/71311-assistance-subaru-brawo/?p=2322287


W praktyce wychodzi, że SIP wydłużył gwarancję ponad to co oferuje producent, a fakt ten zabezpieczył dodatkową polisą.


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

 

być może ta "polisa" ratuje od całkowitego rozpadnięcia się silnika ale w przypadku diesla i polskich ASO może się zdarzyć tyle niespodzianek, że i tak pozostawią klienta z problem samego 

 

kupno diesla Subaru to proszenie się o kłopoty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu o nowej ofercie SIP, tamten Forek nie był tym programem objęty.

 

"tamten" Forek to nie diesel tylko DIT, który po nierozwiązanych problemem w trakcie gwarancji przeszedł pod opiekę ubezpieczali w ramach "przedłużonej gwarancji"

@ketivv, musisz w każdym wątku?

 

muszę, żeby przestrzec potencjalnych zainteresowanych zakupem Subaru Diesel

 

nie jest miło zostać na lodzie ze złomem który ciężko sprzedać

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...