Skocz do zawartości

Subaru diesel - pozytywne doświadczenia.


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się jednak, że 170 tyś. bez awarii to jest wyjątek a nie reguła ....

Mam nadzieję, że Twoje obawy są subiektywne, oparte na odczuciach i emocjach, nie poparte jakimikolwiek racjonalnymi wyliczeniami (podobnie jak moje nadzieje :mrgreen:}. 

Nie ma żadnych racjonalnych podstaw do siania paniki ponieważ na tym forum zdecydowana większość użytkowników jest zadowolona z wyboru zakupu diesla, tylko pojedyncze przypadki to niezadowoleni.

Czytałem niezależne opinie (poza tym forum) właścicieli SBD i zdecydowana większość stwierdza słuszność swojego wyboru i deklaruje ponowny zakup. 

Nie mam żadnego interesu w tym żeby bez uzasadnienia chwalić ten silnik ale w przypadku Outbacka D nie widzę porównywalnego auta w tej cenie, z tym wyposażeniem i dającego tyle przyjemności z jazdy, w moim przypadku bez najmniejszych problemów nawet w ekstremalnych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obawiam się jednak, że 170 tyś. bez awarii to jest wyjątek a nie reguła ....

Mam nadzieję, że Twoje obawy są subiektywne, oparte na odczuciach i emocjach, nie poparte jakimikolwiek racjonalnymi wyliczeniami (podobnie jak moje nadzieje :mrgreen:}. 

Nie ma żadnych racjonalnych podstaw do siania paniki ponieważ na tym forum zdecydowana większość użytkowników jest zadowolona z wyboru zakupu diesla, tylko pojedyncze przypadki to niezadowoleni.

Czytałem niezależne opinie (poza tym forum) właścicieli SBD i zdecydowana większość stwierdza słuszność swojego wyboru i deklaruje ponowny zakup. 

Nie mam żadnego interesu w tym żeby bez uzasadnienia chwalić ten silnik ale w przypadku Outbacka D nie widzę porównywalnego auta w tej cenie, z tym wyposażeniem i dającego tyle przyjemności z jazdy, w moim przypadku bez najmniejszych problemów nawet w ekstremalnych warunkach

 

Tak moje obawy są w pełni subiektywne, nie poparte w żadnych statystykach i wyliczeniach. Wyraziłem je wyłącznie na podstawie moich własnych doświadczeń (150 tyś. wymiana), doświadczeń znajomego (przed 170 tyś. dwukrotna wymiana - Legacy 09) i pytań o inne przypadki pracowników ASO. Jednakże na podstawie tych "doświadczeń" wydaje mi się, że awarie tych silników (przynajmniej z pierwszych lat produkcji) jeżeli nawet nie są regułą to też nie są wyjątkami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Do czego to doszło, żeby 170 tyś przebiegu nazywać "super wynikiem".....

Chodziło o wytrzymałość sprzęgła -  170tys  a nie o przebieg auta...

ps.sprzęgło nadal w niezłym stanie..

Edytowane przez Shiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ile masz teraz na zegarze?

Swojego Forestera "oddałem" żonie - aktualnie ma tylko 82kkm

Posiadam od nowości octavie 2,0 tdi elegance z pakietem sport itd...od niecałego roku - 39950km - bardzo dobry samochód ale subaru to subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...