Skocz do zawartości

Subaru diesel - pozytywne doświadczenia.


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

Reakcja na gaz inna?

Ja nie zauważyłem problemu z tym chociaż mam Dpf

 

 

Tapatalk

Inna.

Jak rozpoczyna się aktywne wypalanie DPF, ECU leje dawki powtrysku. Reakcja na gaz staje się lekko "opóźniona", dźwięk pracy silnika się zmienia, a zużycie paliwa wystrzeliwuje w kosmos.

 

Zdrówka!

Luke

 

 

Jakoś tego nie zauważam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dzisiaj powymieniałem przy 122 tys klocki, tarcze i zarówki....... ;)

Aha no i sprzęgło - jak sie okazało trochę na wyrost bo ok 1/3 mięcha została...

Taka profilaktyka żeby wał się lepiej poczuł..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ku pokrzepieniu serc....

Wyjazd na narty 2700 km - 4 osoby + trumna - predkości porzepisowe + 10km/h - spalanie wg kompa 6,6  :D  Taniej się nie da......

Pfff, normalne... Musiałeś jechać emerycko ;) Ja miałem 6.8 wg komputera (7.3 'przy pompie') ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś  Outback'a 2009r. - piekne auto... i o dziwo był to diesel.. :biglol:

Bardzo miło wspominam to auto, gdyż było to moje pierwsze Subaru...

i od tamtej pory sie zaczęło... :)

zrobiłem nim prawie 100tys. km od nowości...dbałem i byłem z tych klientów tego modelu,

którzy nie narzekali....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ku pokrzepieniu serc....

Wyjazd na narty 2700 km - 4 osoby + trumna - predkości porzepisowe + 10km/h - spalanie wg kompa 6,6  :D  Taniej się nie da......

Pfff, normalne... Musiałeś jechać emerycko ;) Ja miałem 6.8 wg komputera (7.3 'przy pompie') ;)

 

 

gallery_8861_757_16158.jpg

 

Zdrówka!

Luke :huh:

 

PS.: Sorry za OT - wiem, że to nie wątek o zużyciu paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback Diesel rocznik 2012, dzisiaj po 3 latach i 10 mies. użytkowania pękło 55tys. km przebiegu.

Perfekcyjne, komfortowe auto. Silnik zgrabny, żwawy i jeździ bardzo elastycznie. Generalnie kręci się go jak benzynę.

Mimo niewielu, bo 150KM mocy, genialnie zapie...la momentem obr., dla mnie bomba.

Jedyny foch jakiego strzela raz na jakiś czas, to szarpanie na zimnym przez kilka kilometrów zanim się nagrzeje. Mnie nie sprawił problemów.

Tyle, że o to auto dbałem jak o żadne inne. Początkowo zrażony opinią na jego temat z forum oraz opinią kolegi, któremu OTB Diesel MY'10 odmówił współpracy (pęknięty wał),zwlekałem z zakupem. Decyzji nie żałuję mogę spokojnie polecić komuś kto lubi komfort podróżowania.

Świetny rodzinny (lub dla włóczykija) dupowóz, mega komfortowy w trasie, piękne auto, jak każde subaru :wub:

Edytowane przez martrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ku pokrzepieniu serc....

Wyjazd na narty 2700 km - 4 osoby + trumna - predkości porzepisowe + 10km/h - spalanie wg kompa 6,6  :D  Taniej się nie da......

Pfff, normalne... Musiałeś jechać emerycko ;) Ja miałem 6.8 wg komputera (7.3 'przy pompie') ;)

 

Kapelusz nacisnąłem głębiej na uszy i pedal to the metal  :D

Przy prędkościach autostradowych box robi robotę więc wynik mnie bardzo miło zaskoczył - nie tylko wynik - również to że na "granicy" polsko- czeskiej brakło mi paliwa  :(  A komp pokazywał 90 km zasięgu. Coś musi byc z algorytmem bo 2 raz mi na autostradzie zgłupiał - kiedyś latem doturlałem się na oparach i zdechł pod dystrybutorem - teraz się nie udało - niesmak pozostał. Od tej chwil nie wierzę dziadowi ni chu chu. Pomarańczowe się zapala - zjeżdzamy na stację. Przy niżdszych prędkościach nigdy mi nie wywinął takiego numeru.

Mieliscie kiedyś taka akcję???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesuuu to jakiś gupi jestem :D  ostatnią rzeczą o jakiej myślałem kupując OTB Dyszel było spalanie!!! Miałem go trzy dni na teście i po prostu zajebiście jeździł i dlatego go kupiłem :rolleyes:

Ale z drugiej strony dotychczasowe moje autka to japce i zero TDI'ków więc nie łapię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak kiedyś miałem, komputer pokazywał 80 km, a lekko pod górkę dwa razy mi zakaszlał, prawie zgasł. Na szczęscie udało się jeszcze dojechać do stacji ktora była jakieś 500m dalej -ale teraz też mam traumę. Jak się zapala kontrolka rezerwy paliwa, to jeżdżę max 30 km i zaraz na stację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] na "granicy" polsko- czeskiej brakło mi paliwa  :(  A komp pokazywał 90 km zasięgu. Coś musi byc z algorytmem bo 2 raz mi na autostradzie zgłupiał - kiedyś latem doturlałem się na oparach i zdechł pod dystrybutorem - teraz się nie udało - niesmak pozostał. Od tej chwil nie wierzę dziadowi ni chu chu. Pomarańczowe się zapala - zjeżdzamy na stację. Przy niżdszych prędkościach nigdy mi nie wywinął takiego numeru.

Mieliscie kiedyś taka akcję???

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/72248-nagły-brak-paliwa-mimo-jego-obecności-w-baku/?p=2386453

 

;)

 

Miejsce zdarzenia: granica polsko-czeska. Dotoczyłem się 'ze zgaśniętym' silnikiem pod dystrybutor na pierwszej stacji przy A1 po polskiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ramach ciekawostki, w moim Forku jest dokładnie odwrotnie. Rezerwa to tylko informacja - zwrócenie uwagi kierowcy na położenie wskazówki poziomu paliwa. Jak wskazówka opadnie na totalne ZERO i stanie w pozycji spoczynkowej, w zbiorniku jest jeszcze około 7-8 l paliwa :)

Oczywiście zgodnie z zasadą, że nie wyjeżdżamy paliwa do końca, uzupełniam je dużo wcześniej, ale sytuacja jest w 100% powtarzalna.

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jakiś trójkąt bermudzki miejsce to samo:-D tylko ja się nie doturlałem. Za to kupiłem najdroższą ropę wswoim życiu. 7l za 230 zł. ;-)

Rozumiem, że w Twoim przypadku silnik dał się uruchomić po zatankowaniu. Mój się nie dał ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie podpompowany odpalił są drugim podejściem

Nic nie dało... Z jakichś przyczyn w układzie paliwowym było bardzo dużo powietrza. Ruszył dopiero na jakimś 'szpraju'.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...