Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

i oraz druga tendencja - czyli w dzień i w nocy jeżdżenie na przednich przeciwmgłowych.

 

U to jesteśmy w czymś od Austrii szybsi bo u nas to już dawno jest w modzie zwłaszcza na wsiach gdzie w starym passacie czy innej audicy używa się przeciwmgłowych jako do jazdy dziennej.

 

 

tak jest i u nas - ale nie tylko na wsiach... :)

bowiem sporo starszych /rocznikowo/ samochodów używa pozycyjnych + przeciwmgielnych w normalne słoneczne dni,

aby chociaż poudawać namiastkę, iż też mają światła dzienne... - ale za to mandat się należy!

 

Mam też świadomość, że led-y to nic innego jak tylko rzecz gustu. Nie każdy ma te same potrzeby.

 

Moim zamiarem było zaprezentowanie - wreszcie solidnego rozwiązania - dla tych co szukają i potrzebują - tak jak ja dotychczas...

 

Przy okazji Mazda CX-5 do liftingu z końca ubiegłego roku - też miała takie świeczki-żaróweczki i sporo ludzi na ich forum też szukali jakiegoś zastępczego rozwiązania. Ostatecznie w poliftingowym modelu producent dał światła ledowe w standardzie.

 

Zapewne i tak będzie w FXT - kolejnych generacji

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o widoczność ja od zawsze, tzn. od 22 lat jeżdżę na światłach mijania, więc kasę na ew. LED'y wolę przeznaczyć na zapasowe żarniki ksenonowe.
 

 

światła mijani wcale nie są są bardziej widoczne jak poprawnie zainstalowane światła do jazdy dziennej 

co więcej może się wręcz okazać, że światła mijania są gorzej widoczne w dzień jak dzienne

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie w FXT jest rzeczywiście tylko wystarczające. Tu konkurencja potrafi lepiej. Natomiast stwierdzenie

 

W zacofana technologicznie żarówka skierowana na lusterko odbijające światło :) to jest 2 albo w tej chwili nawet już 3 generacje do tyłu w porównaniu z konkurencją.

jest nieprawdą, gdyż architektura swobodnych pół, w jakiej są wykonane reflektory Forka jest bardziej zaawansowaną niż soczewka ;)


 

 

światła mijani wcale nie są są bardziej widoczne jak poprawnie zainstalowane światła do jazdy dziennej co więcej może się wręcz okazać, że światła mijania są gorzej widoczne w dzień jak dzienne

 

Święta racja :)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Naprawdę uważasz że brak świecidełek LED to oznaka zacofania technologicznego?

 

Nie tylko świateł led.

Większym problemem jest porządny system oświetlenie wraz ze skrętnymi światłami a nie zacofana technologicznie żarówka skierowana na lusterko odbijające światło :) to jest 2 albo w tej chwili nawet już 3 generacje do tyłu w porównaniu z konkurencją.

Na jazdach próbnych nie miałem szansy tego sprawdzić a sprzedawca twierdził ze świecą dużo lepiej niż te skrętne soczewkowe co jest oczywistą nieprawdą ;)

 

Bez przesady wiązka światła w forku jest dużo szersza niż w byłym Yeti który miało skrętne światła ksenonowe. Jasność jest podobna jednak w forku standardowo jest "szerzej".

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jest nieprawdą, gdyś architektura swobodnych pół, w jakiej są wykonane reflektory Forka jest bardziej zaawansowaną niż soczewka

co nie zmienia faktu ze poprzednim autem jak jeździłem dużo lepiej widziałem w nocy w zakrętach. do czasu kiedy nie wróciłem do statycznych reflektorów w forku nie zauważałem tego ze to mam. teraz dopiero widzę ze w zakręcie światła świecą mi na las do przodu zamiast na drogę jak jadę po łuku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jest nieprawdą, gdyś architektura swobodnych pół, w jakiej są wykonane reflektory Forka jest bardziej zaawansowaną niż soczewka
 

 

oczywiści etyle ze od 10 czy 15 lat takie odbłyśniki stosują już prawie wszyscy w połączeniu z np. tradycyjną żarówką 

 

zaletą świateł w XV (sądzę, że podobne są w Foresterze) jest ich prostota 

 

 

natomiast chyba coś z tym Subaru robi bo jednak w nowym OBK świata to już obecna "nowa technologia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest nieprawdą, gdyś architektura swobodnych pół, w jakiej są wykonane reflektory Forka jest bardziej zaawansowaną niż soczewka

co nie zmienia faktu ze poprzednim autem jak jeździłem dużo lepiej widziałem w nocy w zakrętach. do czasu kiedy nie wróciłem do statycznych reflektorów w forku nie zauważałem tego ze to mam. teraz dopiero widzę ze w zakręcie światła świecą mi na las do przodu zamiast na drogę jak jadę po łuku. 

 

Z tym nie dyskutuję. Również jeździłem samochodami z lepszym oświetleniem. Choćby Skoda Superb z AFL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam ale te LEDy niby dedykowane do Subaru to nie jest plug and play a rzeźba jeśli wymaga dodatkowego modułu i izolowania oryginalnych wiązek.

Przecież fabryczne światła też są zintegrowanymi światłami dziennymi z przeciwmgielnymi. Jeśli miało by to być rozwiązanie PnP to tylko powinna wystarczyć wymiana lampek + ewentualnie dołożenie zasilacza do ledów ale podpiętego do oryginalnej wiązki. 

Inna sprawa że tych ledów z wnętrza nie widać wiec mimo wszystko wydawanie ponad 1k PLN raczej mija się z celem. 

 

To już moje samościemniające się lusterko z US wersji jest lepszą lokata kapitału, no i zapowiada się że zwalczę również sterowanie bramą z tego lusterka.

 

Krawietz

 

Jest rozwiązaniem plug & play - bo dotychczas wszystkie prezentowane rozwiązania zmuszały do przeróbek w mocowaniu lampek lub uchwytów, tu wszystko pasuje idealnie na uchwytach/średnicach/głębokości, a po założeniu idealnie komponuje się ze zderzakiem. jest też taka sama minimalna szczelina jak przy fabrycznych.

 

Zaś co do okablowania - powtarzam tylko to co się dowiedziałem od elektryka, może są inne rozwiązania połączeń, jak ktoś jest bardzie w temacie może sobie to spokojnie zgłębiać dalej... Dla mnie zaizolowane kabelki nie są, żadnym problemem - cieszę się tym co widzę na zewnątrz.

 

I faktycznie ich moc świecenia - zwłaszcza w słoneczny dzień - spokojnie przebija nawet ksenony - z tej racji, iż jest to snop światła bardziej skupiony

Naprawdę przyjrzyjcie się jeżdżącym Mitsubishi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę uważasz że brak świecidełek LED to oznaka zacofania technologicznego?

Generalnie mozna przyjąć ze Subaru jeżeli chodzi o światła to zawsze było zacofane/słabe. O ile swiatła DRL led czy zwykłe to małe piwo, to ksenony oparte o HID to akurat żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Naprawdę uważasz że brak świecidełek LED to oznaka zacofania technologicznego?

 

Nie tylko świateł led.

Większym problemem jest porządny system oświetlenie wraz ze skrętnymi światłami a nie zacofana technologicznie żarówka skierowana na lusterko odbijające światło :) to jest 2 albo w tej chwili nawet już 3 generacje do tyłu w porównaniu z konkurencją.

 

 

A powiedz mi jak Ty w domu technologicznie wyglądasz?

Już zgodnie z najnowszymi trendami masz tylko "żarówki" LED? czy dalej rtęcią sobie przyświecasz?

Powiedz jak się pozbywasz rtęciowej żarówki.

 

I mówisz że w tych nie zacofanych światło się od niczego nie odbija.... bez świateł skrętnych samochodów produkować się nie powinno?

PS. Koniecznie trzeba jakieś nowe słowo które by zamieniło "żarówkę" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak Ty w domu technologicznie wyglądasz?

Już zgodnie z najnowszymi trendami masz tylko "żarówki" LED? czy dalej rtęcią sobie przyświecasz?

Powiedz jak się pozbywasz rtęciowej żarówki.

W zwykłej żarówce nie ma rtęci, a świetlówki kompaktowe/świetlówki ( zużyte ) możesz oddać nawet w "Stonce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę uważasz że brak świecidełek LED to oznaka zacofania technologicznego?

Generalnie mozna przyjąć ze Subaru jeżeli chodzi o światła to zawsze było zacofane/słabe. O ile swiatła DRL led czy zwykłe to małe piwo, to ksenony oparte o HID to akurat żenada.

 

Ja tego nie zauważyłem. 

A na dokładkę irytują mnie te wszystkie oślepiające wyładowcze nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia idzie do przodu i kijem Wisły nie zatrzymasz.

 

W przypadku telewizorów kineskopy zostały zastąpione przez plazmy i lcd, te zostały zastąpione przez ledy, które z kolei zastępują oledy.

W technologii samochodowej tradycyjne żarówki zastąpią ledy, które pewnie niedługo zastąpi światło laserowe ( m.in. Audi już ma ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A powiedz mi jak Ty w domu technologicznie wyglądasz?

Już zgodnie z najnowszymi trendami masz tylko "żarówki" LED? czy dalej rtęcią sobie przyświecasz?

Powiedz jak się pozbywasz rtęciowej żarówki.

W zwykłej żarówce nie ma rtęci, a świetlówki kompaktowe/świetlówki ( zużyte ) możesz oddać nawet w "Stonce".

 

Nie odpowiadasz na pytanie.

Masz już same LED w domu?

Sądząc z pouczenia że "W zwykłej żarówce nie ma rtęci" przyświecasz sobie w domu zacofana technologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A powiedz mi jak Ty w domu technologicznie wyglądasz?

Już zgodnie z najnowszymi trendami masz tylko "żarówki" LED? czy dalej rtęcią sobie przyświecasz?

Powiedz jak się pozbywasz rtęciowej żarówki.

W zwykłej żarówce nie ma rtęci, a świetlówki kompaktowe/świetlówki ( zużyte ) możesz oddać nawet w "Stonce".

 

Nie odpowiadasz na pytanie.

Masz już same LED w domu?

 

Sądząc z pouczenia że "W zwykłej żarówce nie ma rtęci" przyświecasz sobie w domu zacofana technologia.

 

Mam świetlówki kompaktowe i ledy, tradycyjnych żarówek już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę uważasz że brak świecidełek LED to oznaka zacofania technologicznego?

Generalnie mozna przyjąć ze Subaru jeżeli chodzi o światła to zawsze było zacofane/słabe. O ile swiatła DRL led czy zwykłe to małe piwo, to ksenony oparte o HID to akurat żenada.

 

Ja tego nie zauważyłem. 

A na dokładkę irytują mnie te wszystkie oślepiające wyładowcze nowości.

 

 

Zależy z czym się porówna, po prostu można budować lepsze źródła światła ważne jest to, aby było dobrze widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

proponuje żeby niektórzy z kolegów założyli sobie wątek " co mamy w domu " i tam prowadzili dalej żywiołową dyskusję

Nie bardzo rozumiem, po co kolega @@TyrTyr wyjechał z źródłami domowymi, ale skoro zapytał odpowiedziałem :).

 

Wracając do rzeczowej dyskusji - czy ktoś chce , czy nie - w niedalekiej przyszłości jest skazany na ledy , lasery, etc. w oświetleniu samochodowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pozakładacie te ledy,to potem trza się wziąść za xenony i zrobić z nich bixenony ,a potem skrętne bixenony.Pamiętam,że bixenon to miał kolega w Scenicu 11 lat temu :) A jak już to się zrobi,to inni będą mieli full led i zaś trza będzie przerabiać.Rozumiem ,że dywaniki i światełko w bagażnku już zrobiliście ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pozakładacie te ledy,to potem trza się wziąść za xenony i zrobić z nich bixenony ,a potem skrętne bixenony.Pamiętam,że bixenon to miał kolega w Scenicu 11 lat temu :) A jak już to się zrobi,to inni będą mieli full led i zaś trza będzie przerabiać.Rozumiem ,że dywaniki i światełko w bagażnku już zrobiliście ? :)

Oj, w następnej klasie też będzie bania z polskiego?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że pewnie było z milion razy ..... ale tu jest ponad 500 stron do przejrzenia :)

 

siostra rozważa wymianę swojego diesla 2011 na nowego forka xt, ale jest z tych co nie lubią puszczać w komin za dużo.  Ile ten diabeł realnie pali w różnych konfiguracjach miasto, trasa ? 

 

Warto brać ? :)

Edytowane przez beben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...