Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Srednia to z 756 km w 7,5 h to raczej 100 ... no dobra minus obiad. Jezeli Srednia 150 to Musiales i pod 200 podchodzic 9,5 to i tak b.dobrze. Ja wlasnie zrobilem St..Koszalin 1000km w 9,5 h (a ostatnie 200km wiadomo Polska i srednia 80)samochod zaladowany na max. Spalanie 8,6 l/1ookm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jezeli Srednia 150 to Musiales i pod 200 podchodzic 9,5 to i tak b.dobrze

 

nie napisałem, że średnia 150 km/h :)

W sumie trzymałem się zakresu 140 -150km/h minus postoje i w efekcie wyszło 7.5 godziny jazdy a spalanie na poziomie OBK MY06 2.5N/A :)

 

BTW: Paliwo to macie trochę drogie :) 1.5 euro za litr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrobiłem trasę Lublin - Poznań i z powrotem oczywiście cały czas na klimie i w pierwszą stronę w 9 litrach się zamknąłem ale prędkości były takie 100-140 i pojawiało się czasami 180km/h, a z powrotem postanowiłem przyśpieszyć i 120-160 jazda i zdażyło się ponad 200 na A2(ale to tak symbolicznie) i zamknąłem się ostatecznie w 9.8 i dojechałem na jednym baku w jedną stronę. W Grand Cherokee 4.0 musiałem częściej odwiedzać na tej trasie stacje, a jeździłem wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę (nie) pochwalić się spalaniem forka N/A na autostradzie - bardzo często jeżdzę odcinek z Poznania do Świebodzina - ustawiam tempomat na 160 a średnie spalanie wychodzi około 14l/100km

Zależy od wiatru i tego czy masz pod czy z górki, równiez od pory roku.

Jednak warość którą podałeś to normalny wynik przy bardzo szybkiej jeździe, chociaż wydaje mi się, że u mnie wychodzi kapkę mniej.

To oczywiście dotyczy pomiaru na odcinku autostrady. Spalanie z całych podróży nawet przy prędkościach autostradami 180 do 200km/h, dłużej na tempomacie 160km/h nie wychodzi więcej niż 10.4l/100km a i to w zimę. (zaznaczam, że z całych podróży - na chwilowe spalanie nie patrz :):P:biglol: ).

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spalanie z całych podróży nawet przy prędkościach autostradami 180 do 200km/h  dłużej na tempomacie 160km/h nie wychodzi więcej niż 10.4l/100km a i to w zimę.
 

 

okolice 10 l/100 km to XV w Dieslu przy 160 km/h spala, nie wspominając o 180-200 km/h

jeśli Forek 2.0 NA tak spala to jest bardzo oszczędny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spalanie z całych podróży nawet przy prędkościach autostradami 180 do 200km/h  dłużej na tempomacie 160km/h nie wychodzi więcej niż 10.4l/100km a i to w zimę.
 

 

okolice 10 l/100 km to XV w Dieslu przy 160 km/h spala, nie wspominając o 180-200 km/h

jeśli Forek 2.0 NA tak spala to jest bardzo oszczędny 

 

Spalanie chwilowe jest oczywiście dużo wyższe. Spalanie średnie z podróży do Rumunii (5000km) wyszło 10,4 litra (podróże przelotowe autostradami z prędkoiściami jak wyżej, przejazdy w górach w tym Transalpina i Transfogaraska, drogi lokalne na ile czas pozwolił między Mamaia, Braszowem, Sighisoarą, do tego temperatury często powyzej 35C, na Węgrzech 38C więc klima stanowiła obciążenie i miała swój wpływ na spalanie). Spalanie mozna było zbić o litr, jednak kosztem wolniejszych przelotów autostradami.

XV (2,0n/a manual) jeździliśmy z żoną ponad tydzień - palił litr do półtora mniej niż nasz Forester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednia to z 756 km w 7,5 h to raczej 100 ... no dobra minus obiad. Jezeli Srednia 150 to Musiales i pod 200 podchodzic 9,5 to i tak b.dobrze. Ja wlasnie zrobilem St..Koszalin 1000km w 9,5 h (a ostatnie 200km wiadomo Polska i srednia 80)samochod zaladowany na max. Spalanie 8,6 l/1ookm

Kiedyś najszybciej odcinek z Hanau (Frankfurt nad Menem) do Łodzi czyli 1050 km pokonałem w nocy Garbusem 1200 dokładnie w 9,5 godziny i już nigdy więcej nie pobiłem tego rekordu innymi samochodami. Garbus palił 8l na autostradzie i więcej nie chciał :) Tą trasę pokonałem ponad 30 razy w życiu. Odcinek autostrady z całego odcinka miał wówczas 650 km. Zakochany wtedy byłem i do dziewczyny jeździłem….:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bardzo często jeżdzę odcinek z Poznania do  Świebodzina - ustawiam tempomat na 160 a średnie spalanie wychodzi około 14l/100km
 

 

 

 

Spalanie średnie z podróży do Rumunii (5000km) wyszło 10,4 litra (podróże przelotowe autostradami z prędkoiściami jak wyżej, przejazdy w górach w tym Transalpina i Transfogaraska, drogi lokalne na ile czas pozwolił
 

 

całej trasy nie przejechałeś z prędkością stałą 160 km/h a o takim przejeździe wspomina rozmówca 

jak rozumiem chodzi o wjazd na autostradę, rozpędzenie auta do 160 km/h i utrzymanie tej prędkości przez x kilometrów, średnie spalanie tylko z takiego przejazdu 

 

w Forku IV gen. jak i w XV jest pewnie możliwość wyświetlenia przebiegu średniego spalania w czasie 

dla przykładu 

DSC_0759.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spalanie z całych podróży nawet przy prędkościach autostradami 180 do 200km/h  dłużej na tempomacie 160km/h nie wychodzi więcej niż 10.4l/100km a i to w zimę.
 

 

okolice 10 l/100 km to XV w Dieslu przy 160 km/h spala, nie wspominając o 180-200 km/h

jeśli Forek 2.0 NA tak spala to jest bardzo oszczędny 

 

 

 

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spalanie z całych podróży nawet przy prędkościach autostradami 180 do 200km/h  dłużej na tempomacie 160km/h nie wychodzi więcej niż 10.4l/100km a i to w zimę.
 

 

okolice 10 l/100 km to XV w Dieslu przy 160 km/h spala, nie wspominając o 180-200 km/h

jeśli Forek 2.0 NA tak spala to jest bardzo oszczędny 

 

 

 

:facepalm:

 

 

IMG_20150503_061159.jpg

IMG_20150503_061151.jpg

IMG_20150503_061217.jpg

stała prędkość 160 km/h wg. prędkościomierza, autostrada, w momencie ruszenia pełny bak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketiv dlaczego do znudzenia powtarzasz swoj schemat spalania w kółko we wszystkich możliwych wątkach spalinowych.... Juz dawno ustaliliśmy ze twoje auto pali wiecej niz inne pozostałe samochody na takich samych lub zbliżonych odcinkach i sam przyznałeś ze cos u ciebie jest nie tak. Natomiast wszystkie twoje spalinowe posty dla mniej oczytanego forumowicza wyglądają na "normalne" i dane podane czyta jako średnie dla wszystkich . Prosze nie trolluj juz postów spalinowych albo chociaz napisz ze masz cos nie tak z samochodem ...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prosze nie trolluj juz postów spalinowych albo chociaz napisz ze masz cos nie tak z samochodem ...
 

 

to że mam coś nie tak z samochodem to już nie raz pisałem 

 

natomiast co do spalania to w Forku IV Diesel manual było bardzo podobne do mojego, zaletą częstych wizyt w ASO jest to że spotyka się innych użytkowników aut tej samej marki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ketiv pisze nie o sredniej a o spalaniu dokladnie przy 160 km/h

 

oczywiście o średniej z przejazdu ze stałą prędkością 160 km/h

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/78972-subaru-xv-20d-nasze-testy-spalania-w-różnych-warunkach/?p=2301594

 

opis trasy z różną prędkością, spalanie z odcinka 507 km 8.6 l/100 km ale przy 160 km/h zawsze regularnie podbija do okolic 10 l/100 km

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Outback SBD - autostrada A2, przelot od granicy do Warszawy, prędkość 160+

 

 

 

czy 160+ tzn. 180 - 200 ?

200 się boję. Raz jechałem licznikowe maks ale nie pamiętam ile to było. Więcej nie chciał. 160+ czyli takie tempo z wyprzedzaniem do 180 -185 licznikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Grodzisk Maz do Kłapówka i powrotem! Plus trochę się napracowałem przez Radomia. 1,5godzni po 21:00 w korkach. Wszystko razem 540km! Średnie spalanie....

post-18091-1440444572,2652_thumb.jpg

 

No tak prawie cały czas na tempomacie i ograniczenia prędkości do +10km/h!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...