Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Trochę małe na oklejanie ale posprawdzam u fachowców do oklejania aut i tak miałem do nich jechać żeby sprawdzić koszty całościowego oklejenia.

zawsze mozesz prysnac plast dipem albo plasti lakiem. Panowie powiem wam ze praktycznie wszystkie nowe forki jaki udaje mi sie ostatnio dostrzec na drogach to własnie XT'ki ( wszystkie maja skrzela w przednich zderzakach ) i troche tego już smiga :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ramek pseudo-chromowych nie pryskaj - czym byś tego nie zrobił będzie z czasem odłaźić. Lepiej oklej.

trafna uwaga. Dziękuje.

Trochę małe na oklejanie ale posprawdzam u fachowców do oklejania aut i tak miałem do nich jechać żeby sprawdzić koszty całościowego oklejenia.

A o jakim oklejenia myślisz? Chodzi o walory estetyczne, czy zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ramek pseudo-chromowych nie pryskaj - czym byś tego nie zrobił będzie z czasem odłaźić. Lepiej oklej.

trafna uwaga. Dziękuje.

Trochę małe na oklejanie ale posprawdzam u fachowców do oklejania aut i tak miałem do nich jechać żeby sprawdzić koszty całościowego oklejenia.

A o jakim oklejenia myślisz? Chodzi o walory estetyczne, czy zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniem?

 

 

 

jeżeli będzie to tylko czarny mat. Powód: trochę indywidualny charakter auta a trochę zabezpieczenie karoserii. Planuje długo nim jeździć.

Niemniej obawiam się, że koszty będą spore i decyzja z natury ciężka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niemniej obawiam się, że koszty będą spore i decyzja z natury ciężka
 

 

są folie bezbarwne zabezpieczające, szczególnie jak się auto używa do jeżdżenia między krzakami itp. miejscach

 

http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/nadwozie-2865/news-ochrona-lakieru-folie-ochronne,nId,593609

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Według cennika z 01 maja XT Platinum kosztuje ciut ponad 150kpln
 

 

ogólnie to tanio jak w Skodzie, bez żartów 

 

153 k pln za FXT Platinium to cena jak za Octavię Scout ze zbliżonym wyposażeniem

 

szkoda, bardzo szkoda, ze ten silnik jest tylko w tym jednym aucie z oferty Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla tych co (jeszcze) nie mają FXT - cena jest dobra. Nawet bardzo. Ale przekonujesz się o tym dopiero ten samochód użytkując. Porównanie do Octy Scout świadczy tylko o zupełnej nieznajomości obu samochodów (poza relacjami prasowymi) (zakładam, że wypowiadają się tu osoby wiedzące, czym się różni jazda od przemieszczania się samochodem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe w cenniku Forestera różnica pomiędzy wersja manual a CVT to tylko 1500€

to samo w przypadku Subaru XV wg. cennika to 2000€

 

czym się różni konstrukcja XV wobec Forestera, że ten sam silnik z tym samym napędem w tej samej wersji wyposażeniowej w Foresterze jest tańszy ? 

http://www.subaru.pl/datasheet/2015forester.pdf

http://www.subaru.pl/datasheet/2014xv.pdf

 

Forester 2.0 i Comfort -  manual 27 500 €  -  CVT 29 000 €  -> różnica 1500 €

XV 2.0 i Comfort - manual 23 700 €  - CVT 25 700 € -> różnica 2000 €

 

skąd tak duża różnica ?

 

500/1500 = 33,3% za to samo rozwiązanie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Info dla tych co (jeszcze) nie mają FXT - cena jest dobra. Nawet bardzo. Ale przekonujesz się o tym dopiero ten samochód użytkując.
Sie normalnie zdenerwowałem jak zobaczyłem ten nowy cennik,jeszcze mi jakieś głupoty przyjdą do głowy co by OBK na XT-ka zamieniać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Porównanie do Octy Scout świadczy tylko o zupełnej nieznajomości obu samochodów (poza relacjami prasowymi) (zakładam, że wypowiadają się tu osoby wiedzące, czym się różni jazda od przemieszczania się samochodem)
 

 

nie widzę nic złego w takim porównaniu jedno i drugie auto choć różne wobec siebie reprezentuje ten sam dobry poziom wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla tych co (jeszcze) nie mają FXT - cena jest dobra

 

 

Chyba należało by to porównać z największymi konkurentami Forester czyli RAV4, nowym X-Trail i Outlanderem. 

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porównanie do Octy Scout świadczy tylko o zupełnej nieznajomości obu samochodów (poza relacjami prasowymi) (zakładam, że wypowiadają się tu osoby wiedzące, czym się różni jazda od przemieszczania się samochodem)
 

 

nie widzę nic złego w takim porównaniu jedno i drugie auto choć różne wobec siebie reprezentuje ten sam dobry poziom wykonania

 

Ale poziom "funu" z jazdy już zupełnie inny. Naprawdę, na papierze tego się nie da przedstawić, to trzeba poczuć na własnej skórze. Jeżdżąc Skodą masz poczucie ile ten samochód kosztował i że w sumie jest warta swoich pieniędzy. I tyle. Jeżdżąc FXT masz poczucie, że zrobiłeś dobry interes, bo samochód jest wart znacznie więcej. Powiedzmy tak - to tak jak z dobrą kochanką. Kto takiej nie miał, nie zrozumie, co jest tym "smaczkiem" i w czym jest lepsza od innych atrakcyjnych dziewczyn, a kto spróbował ... tylko on zrozumie :)

 

 

Sie normalnie zdenerwowałem jak zobaczyłem ten nowy cennik,jeszcze mi jakieś głupoty przyjdą do głowy co by OBK na XT-ka zamieniać ;)

 

Mając do wyboru jeden z nich - wolałbym FXT. Natomiast oba idealnie w rodzinie się uzupełniają :D

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast oba idealnie w rodzinie się uzupełniają

 

Ja mam inny pomysł na idealne uzupełniane się 2 aut w rodzinie, żona z dziećmi do szkoły i rodzinne wyjazdy za miasto - Forester, a ja do pracy i dla przyjemności - nowy WRX 2.0 DIT :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mając do wyboru jeden z nich - wolałbym FXT. Natomiast oba idealnie w rodzinie się uzupełniają :D
To fakt ale dwa samochody mi nie potrzebne póki co,wystarczy jeden ale duży.Ale może kiedyś jak zmienię miejsce zamieszkania to dwa się przydadzą.Na osłodę zostaje mi pośmiganie na dwóch kolach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc FXT masz poczucie, że zrobiłeś dobry interes, bo samochód jest wart znacznie więcej.

 

zgadzam się, że jeżdżąc FXT można mieć takie odczucia jednak nie są one zarezerwowane do marki co bardziej do konkretnego jej produktu

i jak dla mnie są całkiem przeciwne w przypadku XV SBD gdyż wg. mnie jest warte mniej jak wynika z cennika

 

nie jestem ortodoksyjnym fanem Subaru dla mnie to auto "jak każde inne"

być może dlatego "blask plejad" mnie nie oślepia

 

Powiedzmy tak - to tak jak z dobrą kochanką. Kto takiej nie miał, nie zrozumie, co jest tym "smaczkiem" i w czym jest lepsza od innych atrakcyjnych dziewczyn, a kto spróbował ... tylko on zrozumie

 

co z założenia nie oznacza, że Czeszka jest gorsza od Japonki lub odwrotnie ;)

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

całkiem przeciwne w przypadku XV SBD gdyż wg. mnie jest warte mniej jak wynika z cennika

 

nie tylko Ty masz takie zdanie.

 

 

 

być może dlatego "blask plejad" mnie nie oślepia

 

to nie jest kwestia wzroku :)

Forek XT jest jednym z bardziej udanych aut Subaru i tyle. Jechałem jakiś czas temu MY13 2.0N/A MT i to kompletnie inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem konkretnie o FXT. Miałem (jeszcze niedawno) OBK 08, mam OBK 14 i te samochody - dobre, zdecydowanie bardziej mi podchodzą niż czeska konkurencja, ale rzeczywiście nie wzbudzają takich odczuć jak FXT. Również w kwestii subiektywnego odczuwania ich "wartości". Z XV zbyt mało miałem do czynienia, aby wydawać o nim jakiekolwiek własne opinie

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...