Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik elektryczny przy każdym kole i jazda. Można to jednak tak zaprogramować żeby dawało frajdę:

 

Mitsubishi Lancer Evolution MIEV 2005 rok

4x 50kW

max 180 km/h, zasięg do 250 km

nawet wystartowalo w jakimś rajdzie pojazdów elektrycznych

 

frajda frajdą problemem jest pojemność baterii

 

takie rozwiązania jak pojazdy PHEV

Plug-in Hybrid Electric Vehicle

jest możliwość ładowania z gniazdka i "nieograniczny" zasięg na benzynie

 

wyścigi samochodów elektrycznych to osobna bajka

trochę żałuje, że się na Outlandera PHEV nie szarpnąłem, nudny do bólu ale dla mnie fascynujący od strony mechanicznej

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego Subaru nie oferuje w Europie hybrydy na bazie XV

To wie tylko FHI, Oprócz XV hybrydy nie oferuja u nas jeszcze  WRX'a z DIT'em, OBK 2,5i w manualu i Forka 2,5i pomimo ze auta z tymi silnikami sa oferowane przez SIP. Zawsze mozesz sobie prztargrac ze stanów w kontenerku taki samochód :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą hybrydą to o tyle ciekawe, że (chyba) miałoby to jakiś wpływ na zaniżanie emisji CO2 w ofercie. 

 

Pytanie czy byłoby zainteresowanie kupnem tej hybrydy. Rynek zdenominowany w zasadzie przez Toyotę, ciężko konkurować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Subaru to trudno chyba powiedzieć co by się sprzedawało a co nie. Ma swoją niszę na rynku i delikatnie "skrzywionych" klientów (coś na kształt klientów Saaba). Pewnie znalazłoby się kilku chętnych, pytanie czy wystarczająco dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawsze mozesz sobie prztargrac ze stanów w kontenerku taki samochód

 

Z Emiratów bliżej :)

 

Jest w ofercie  WRX 2.0 DIT 6 MT i CVT oraz Forek 2,5i CVT. 

Za to brak w ofercie FXT :( 

 

Może ktoś ma ochotę się zamienić, z dopłatą ??? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeglądałem właśnie wątek,czy to prawda,że xt po zmianie softu pali więcej?Widziałem też,że Carfit ma spalanie 18....

 

To wszystko prawda czy przed czy po zmianie softu i tak pali 2x za dużo. :wacko: ...Mnie nawet 18.9 wyszło. :rolleyes: ... i to bez specjalnego wysiłku...i nie było pod górkę... :rolleyes:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Stalo się. Odebrałem "graficiarza" wczoraj.

Wsiadam i patrzę na te wszystkie kolorowe wyświetlacze i zastanawiam się po cholerę tego tyle. No ale takie mamy czasy......

Kluczyk w stacyjkę, całość świeci jak choinka, przebieg 10km czyli jest OK. Rzut oka na średnie spalanie 48.8 l/100km. Myślę chyba dam radę, co 100km stacja powinno się udać.

Przekręcam kluczyk i nic. Co jest, myślę 140k pln za budę bez silnika ale patrze a tu obrotomierz wskazuje 900obr. czyli jednak wstawili mi silnik. No to możemy jechać do domu.

Łapię wajchę lekko do tyłu i jedziemy tylko co ja teraz będę robił lewą nogą. Nuda jak cholera. Nic nie szarpie,  nie rwie do przodu, nie buczy, bokser "nie buja".

Kiepski ten Forester nie ma co.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeglądałem właśnie wątek,czy to prawda,że xt po zmianie softu pali więcej?Widziałem też,że Carfit ma spalanie 18....

To wszystko prawda czy przed czy po zmianie softu i tak pali 2x za dużo. :wacko: ...Mnie nawet 18.9 wyszło. :rolleyes: ... i to bez specjalnego wysiłku...i nie było pod górkę... :rolleyes:
Przykro mi Andrzej, ale moj młodszy syn określiłby Cię POWOLNIACZEK :biglol: Mi wyszło 21,7 ;). (Pewnie mam jeszcze gorszy egzemplarz) :)A tak serio co do zużycia paliwa po zmianie softu - chyba większości z nas ten moment zbiegł się ze spadkiem temperatur. Obecnie zużycie paliwa wróciło mi do poziomu sprzed zmiany.

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale uzyskanie 99 na wyświetlaczu spalania średniego to nie jest jakiś wyczyn :). Wczoraj zrobiłem kolejną trasę i zaskoczyło mnie nie spalanie (już się przyzwyczaiłem, że córka obniża je o 2 litry) , ale ilość mijanych foresterów 4. Dosłownie jakiś wysyp na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Łapię wajchę lekko do tyłu i jedziemy tylko co ja teraz będę robił lewą nogą.
Będziesz podpierał prawa jak się zmęczy :biglol: Miłego śmigania nowym Forczyslawem życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 21tys km miałem klocki wymienione z przodu. Hamulce stukali i po zgłoszeniu się po raz 4-ti SIP się zgodzili na wymiana. Dziękuje ASO Koper i SIP, teraz mój Forek znowu hamuje jak powinien. :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko co ja teraz będę robił lewą nogą.

 

ja jej uzywam do tupania w rytm muzy ;)

 

 

też tak planuję ale wcześniej muszę na sprzętem popracować. Seryjnego nie da się słuchać ale nie ma bólu bo z góry zakładałem zmianę głośników.  :)

Ktoś rozbierał już drzwi ? Jakie tam wchodzą głośniki w "normalnej" wersji ?

 

Przejrzałem też podwozie. wszystko piękne poukładane, brak wystających elementów ale po co wstawiają złączki elektryczne za dyfrem na tylnych wahaczach ? Po pierwszym błocie wilgoć je załatwi albo sól w zimie. Będzie trzeba coś pokombinować.

 

Łapię wajchę lekko do tyłu i jedziemy tylko co ja teraz będę robił lewą nogą.
Będziesz podpierał prawa jak się zmęczy :biglol: Miłego śmigania nowym Forczyslawem życzę!

 

 

 

nie dziękuje :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja jutro w ramach poprawy siedzenia bede probowal zrobic to: http://www.subarufor...tml#post2016385

 

No i zrobilem :) Troche to inaczej wyglada bo nie ma u nas wsparcia regulowanego ale "zluzowanie" tego co jest na pierwszy rzut plecow powoduje glebsze siedzenie (niewiele, ale odczuwalnie). Zobaczymy jak bedzie przy jezdzie na trasie (we wtorek WAW-GDA-WAW) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...