Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy oddawać go do serwisu przy około 12 tys. czy czekać do powrotu i oddać przy 16 tys?

 

 

16k i przegląd = utrata gwarancji.....

W trybie I i S sa takie same osiagi do pierwszej setki - roznica moze 0,1s na korzysc trybu S. Widze, ze jednak cos "namieszano" w oprogramowaniu bo w naszym XT'13 nie ma tak nieprzewidywalnych zachowan podczas np. wyprzedzania.

W trybie #S fajne i przydatne jest pojawienie sie wirtualnych biegow i brak "wysprzeglania". Jak dla mnie fajna sprawa na gorszych nawierzchniach, zasniezonych drogach itd. Przyspieszenie do setki gorsze niz w innych trybach.

 

 

mam całkiem inne odczucia ale z uwagami poczekam aż graficiarz się  dotrze i przejdzie testy.....

Podobno jeszcze infinity ma tak jak subaru, a reszta tylko 3 dni ( tak mówili z wypożyczalni).

 

 

a nie prościej przeczytać warunki assistance ? Nie ma żadnych ograniczeń !

Niestety odczucia odczuciami, a pomiary pomiarami. Ja tez mam odczucie, ze jestem przystojny ;) Nie jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

osłony no cóż drogie jak na takie coś ale dobre jakościowo i bardzo fajnie zatrzymują słońce

 

Powiedz, czy duze zajmuje to miejsca jak jest w opakowaniu?

Chodzi mi o transport tych osłon w walizce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

osłony no cóż drogie jak na takie coś ale dobre jakościowo i bardzo fajnie zatrzymują słońce

Powiedz, czy duze zajmuje to miejsca jak jest w opakowaniu?

Chodzi mi o transport tych osłon w walizce.

Nie mam tego pod reka ale zmierze dokladnie i Ci napisze. Jest na to taka plaska torba o wymiarach okolo 40x50cm. Dotyczy to oslon bocznych. Na tylne okno dopiero maja mi sprowadzic.

 

Pozdrawiam, promil_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie,ja sobie dziś odświeżyłem jazdę xt.Wersja comfort jest ok.Fajne wyposażenie,fajny wygląd,przyzwoita cena.Wszystko pasuje.Te siedzenia ,oprócz braku trzymania bocznego ,jeśli chodzi o komfort nie są w sumie takie złe.Nawet pozycja za kierownicą też może nie taka zła.Spoko.Gorzej z pasażerem.

Natomiast - trasa- parę km po mieście wolno,potem na trasę i ogień.Testowanie trybów skrzyni i dość ostra jazda.Parę razy 160 ze dwa razy 180W sumie z 20km zrobiłem.Srednie spalanie....20 i coś małego po przecinku

Grubo.Potem wsiadłem do swojego Outbacka SBD i pojechałem tak nieekonomicznie jak potrafię.Prędkości takie same.Pełny ogień w SBD ,też kawałek 3-4km miastem i potem trasą.Podobna odległość.Spalanie ....6.6

Który z nich był popsuty?Szczerze mówiąc po tej jezdzie nie jestem w stanie uwierzyć,że w XT można mieć spalanie z mieszanego trybu w miarę dynamicznej jazdy ,niższe niż 15l

Jechałem też dziś CLA AMG po boxie z 360 na 400 koni.Jak na motorze.Natomiast co zauważyłem,tam zaczyna liczyć od 20 i spada.Ale widziałem ,jak łatwo spada ,po mieście delikatnie ,natychmiast się obniża 17 ,za chwilę 14 ,12,10.5 ,potem ogień i podniosło się też szybko na 16 końcowo.Natomiast w xt wyjechałem ,też zaraz 20 pokazało i ledwie muskałem gaz po mieście i bardzo mozolnie i pomału spadało 19.8 ,19.6 ,19.3 leciutko więcej gazu ,znów 19.8 ,dalej stopa jak piórko 19.6 ,19.4 18.8 I potem już mniej nie pokazało bo pojechałem na trasę

Nawiasem mówiąc,jak kolega w tym AMG przestawił boxa na najwyższy poziom ,niby 420KM ,to przerywa przy pełnym ogniu.Przeciążenie jest spore ,bo głowa opada i potem,jak pojawi się ciąg (przerwa trwa ułamek sekundy)wali w zagłówek.Sakramencko szybkie to auto.Nie wiem tylko,czy ten box nie zrobi mu krzywdy

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Który z nich był popsuty?Szczerze mówiąc po tej jezdzie nie jestem w stanie uwierzyć,że w XT można mieć spalanie z mieszanego trybu w miarę dynamicznej jazdy ,niższe niż 15l

 

oba popsute byly na 100% , miałem legacy sbd i mam xt, i Ci mówie że oba popsute.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox no to masz problem od jutra wchodzą nowe przepisy to skoro pomykasz 180-200 to jutro tracisz prawo jazdy. Jezdzij zgodnie z przepisami a moc wykorzystaj przy wyprzedzaniu i ewentualnych zagrożeniach gdzie potrzebny szybki odjazd, to nawet forek o areodynamice fortepianu pokaże spalanie o którym wszyscy piszą a w które nie wierzysz i jest to nie popsuty forek. BTW miłej niedzieli dla wszystkich, grilujemy!!!!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Madox no to masz problem od jutra wchodzą nowe przepisy to skoro pomykasz 180-200 to jutro tracisz prawo jazdy
 

 

przekroczenie powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym będzie powodowało automatyczna utratę prawa jazdy na 3 miesiące

 

może jechał autostradą  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 200km/godz autostradą to i legacy SBD palił kilkanaście litrów na 100. nie pamiętam dokładnie ile.

 

niemożliwe ;)

 

teraz odrobina powagi, XV SBD (200 licznikowe, więc takie oszukiwane) potrzebuje wtedy około 14 (może bliżej 15) l/100km, Legacy pewnie ze 2 l mniej

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz 15-2 = 13 l, nie określiłem dokładnie bo nie pamietam, ale pamiętam że byłem w lekkim szoku bo na co dzień mi spalał srednio 6-7 l, w trasie.  Przy prędkościach około 200 km/h możesz uzyskać duże rozbieżności, w zaleznosci od tego czy jedziesz z wiatrem czy pod wiatr. Wracając do tematu żeby utrzymać spalanie jak pisze madox na poziomie 20 l/100 przy długim dystansie to się trzeba na prawdę starać. Ja często podróżuje aotostradą i nogi nie mam specjialnie lekkiej to mi wichodzi na długich dystansach 10-13 l w zalezności czy cisnę czy jadę spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

do ASO że stawisz się na przeglądzie 1 tys km później. Takie odchylenia są dopuszczalne jeśli o nich uprzedzisz drogą pisemną.

 

 

formalne odchylenie to max. 500km. Tak przynajmniej było. Forma pisemna to całkiem inna procedura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odcinku 20 km to i ja zrobie spalanie >15 bez wiekszego wysilku. wystarczy ciagle hamowac i max przyspieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja często podróżuje aotostradą i nogi nie mam specjialnie lekkiej to mi wichodzi na długich dystansach 10-13 l w zalezności czy cisnę czy jadę spokojnie
 

 

można założyć, że są to podobne wartości jak Subaru XV SBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja dwa tygodnie w miesiącu jeżdżę po Świnoujściu a nastepne dwa po Poznaniu. W S-ciu trasy krótkie (z trzech stron woda z czwartej niemiaszki) nigdy nie więcej niż trzy kilometry, temperatura oleju czy zima czy lato nie wieksza niż 45 stopni po zgaszeniu silnika i spalanie faktycznie 14,8 - 15,6 ale to normalne. Po Poznaniu kilometrów dużo więcej i spalanie jak u wszystkich. Więc mam metodę na niskie spalanie w Świnoujściu, Forka nie dotykam przez wiele dni a jeżdżę rowerem, spalanie benzyny zero, ale jakie zdrowe spalanie tkanki tłuszczowej i usprawiedliwienie na konsumpcję karkówki z grila

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Forka nie dotykam przez wiele dni a jeżdżę rowerem, spalanie benzyny zero, ale jakie zdrowe spalanie tkanki tłuszczowej i usprawiedliwienie na konsumpcję karkówki z grila

 

no rower ogólnie fajniejsza rzecz, ale jak sobie policzę wszystkie wydatki to wcale mnie ta jazda rowerem tanio nie wychodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, licząc tak jak piszesz to masz 100 procent racji. I jaki wniosek - wsiadam do Forka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox, koledzy w gimnazjum Ci powiedzieli, że tak jest? W jednym poście kilka bzdur. Czy Ty myślisz, że masz tu do czynienia z frajerami, którzy Subaru czy Merca widzą tylko w gazetach motoryzacyjnych? Zejdź chłopie na ziemię i z takimi teoriami idź na swoją ulubioną Autogalerię. To jest właściwy dla Ciebie poziom wiedzy fachowców - teoretyków. (Btw komputer w Mercach zlicza do 40)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może Wy to spalanie uwzględniając jazdę rowerem podajecie :)

 

Już pisałem - moim zdaniem jeździłeś popsuptym XT albo jesteś nadzwyczaj utalentowany spalaniu benzyny, wartości prze Ciebie podane przy takim trybie jazdy jak piszesz są dla mnie nieosiągalne.

 

Roweru nie wliczałem, bo jazda rowerem kosztuje mnie znacznie więcej niż jazda forkiem , jeśli podliczę wszystkie koszty, z częściami i duuuuużą utratą wartości roweru przy odsprzedaży.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Roweru nie wliczałem, bo jazda rowerem kosztuje mnie znacznie więcej niż jazda forkiem , jeśli podliczę wszystkie koszty, z częściami i duuuuużą utratą wartości roweru przy odsprzedaży.
 

 

nie licząc spalania makaronu na 100 km  ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...