Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Sjak w CLA amg zaczyna od 20.Może najpierw sprawdz to auto teoretyku ,zanim napiszesz.Jezdziłeś tym kiedyś?Ja jezdziłem wczoraj o 17.00

Jeśli ten Xt był popsuty,a ja mam wybitne zdolności do spalania benzyny ,to w swoim SBD JADĄC TAK NIEEKONOMICZNIE JAK UMIAŁEM zrobiłem 6.6.To znaczy ,że też jest popsute.Czyli obydwa są popsute?

W tym xt jadąc po mieście BARDZO DELIKATNIE spalanie ledwie co spadało .W 400konnym AMG spalanie podczas wolnej jazdy miejskiej spadało natychmiast ,tak jak pisałem powyżej

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chyba za mało ;-) wtedy wciąż FXT byłby tańszy

 

pogubiłem  się w tych szacunkach,  najważniejsze że jazda Forkiem i rowerem daje mi dużo przyjemności  :yahoo: -  koszty schodzą na drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie,ja sobie dziś odświeżyłem jazdę xt.Wersja comfort jest ok.Fajne wyposażenie,fajny wygląd,przyzwoita cena.Wszystko pasuje.Te siedzenia ,oprócz braku trzymania bocznego ,jeśli chodzi o komfort nie są w sumie takie złe.Nawet pozycja za kierownicą też może nie taka zła.Spoko.Gorzej z pasażerem.

Natomiast - trasa- parę km po mieście wolno,potem na trasę i ogień.Testowanie trybów skrzyni i dość ostra jazda.Parę razy 160 ze dwa razy 180W sumie z 20km zrobiłem.Srednie spalanie....20 i coś małego po przecinku

Grubo.Potem wsiadłem do swojego Outbacka SBD i pojechałem tak nieekonomicznie jak potrafię.Prędkości takie same.Pełny ogień w SBD ,też kawałek 3-4km miastem i potem trasą.Podobna odległość.Spalanie ....6.6

Który z nich był popsuty?Szczerze mówiąc po tej jezdzie nie jestem w stanie uwierzyć,że w XT można mieć spalanie z mieszanego trybu w miarę dynamicznej jazdy ,niższe niż 15l

Jechałem też dziś CLA AMG po boxie z 360 na 400 koni.Jak na motorze.Natomiast co zauważyłem,tam zaczyna liczyć od 20 i spada.Ale widziałem ,jak łatwo spada ,po mieście delikatnie ,natychmiast się obniża 17 ,za chwilę 14 ,12,10.5 ,potem ogień i podniosło się też szybko na 16 końcowo.Natomiast w xt wyjechałem ,też zaraz 20 pokazało i ledwie muskałem gaz po mieście i bardzo mozolnie i pomału spadało 19.8 ,19.6 ,19.3 leciutko więcej gazu ,znów 19.8 ,dalej stopa jak piórko 19.6 ,19.4 18.8 I potem już mniej nie pokazało bo pojechałem na trasę

Nawiasem mówiąc,jak kolega w tym AMG przestawił boxa na najwyższy poziom ,niby 420KM ,to przerywa przy pełnym ogniu.Przeciążenie jest spore ,bo głowa opada i potem,jak pojawi się ciąg (przerwa trwa ułamek sekundy)wali w zagłówek.Sakramencko szybkie to auto.Nie wiem tylko,czy ten box nie zrobi mu krzywdy

Hehe tak to jest z tymi mercedesami. Mam takiego znajomego, chodzilem z nim do liceum. od zawsze maniak motoryzacji. Zawsze nowe auto musialem z nim skonsultowac no i objezdzic. Jak w 2009 kupilem accorda po przyjechaniu do niego okazalo sie ze on ma jakiegos merca okularnika z 260 kucykami. No coz accord mu sie podobal ale dla niego to auto nie przyspieszalo. Teraz jak kupilem forka tez pojechaalem. No coz przejechal sie pogratulowal. Powiedzial ze zostal ukaszony skrzynia cvt w wykonaniu subaru. No coz ale dla niego to auto wogole nie przyspiesza. Banan zszedl ni z mordki. Zajechalismy do jego garazu. A tam merc cl 65 amg. 612 kucy i ponad 1000 niutonow. 6cio litrowe V12 biturbo. Panowie co to ze mna zrobilo. 3,3 do setki. A spalanie. No coz mowi ze na pelnym baku 100l przejezdza okolo 250 km W miare spokojnie. Jak pojechal na tor to na baku zrobil 90 km.

A co do spalania forka wszystko bardzo zalezy od dystansow I rozgrzania auta. Ja jezdzac na odcinkach 6km dosc emerycko mam zazwyczaj 12-13 litrow. I na pewno po drodze nie pomagam sobie rowerem :). Ale ten sam odcinek powrotny ale nie wieczorem tylko od razu na rozgrzanym silniku pochlania mi juz 10l. Po osttatniej wyprawie do rzeszowa gdzie po drodze byla i dwupasmowka i droga jednopasmowa jak na mnie ostro katujac auto mialem spalanie 10,5 l. Mnie zazwyczaj kreci przyspieszenie do dozwolonej predkosci. Dozwolone predkosci przekraczam tylko podczas wyprzedzania. Wogole nie rajcuje jazd z duza predkoscia. Poza tym przy naszych warunkach drogowych madoxie nie masz gdzie pojezdzic z predkosciami o ktorych mowisz. No chyba ze mieszkasz w niemczech. Jesli natrafilbym na Ciebie lamiacego prawo na pewno przeslalbym nagranie z jednej z dwoch kamer, ktore mam zamontowane, na policje. Po trasie do rzeszowa organa scigania otrzymaly 6 filmikow. W tym 3 jednego pana ktory uparcie uwazal ze podwojna ciagla sluzy do wyprzedzania :)

 

Xt to naprawde fajne auto. Mi sie bardzo podoba i spalanie przy tej mocy jest akceptowalne. Prz 210 km/h w niemczech na autostradzie 2 litrowy 156 konny accord spalal 15 litrow.

 

Pozdrawiam, promil_one

Edytowane przez promil_one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madox weź już daj spokój, no i ch,,,,ze pali 20 litrów, może palić nawet 30 litrów i co z tego. Jakiś problem masz? Nie stać Cię na zakup XT , to k...nie kupuj. Od ponad roku, coś ci się nie podoba, to szmatka, to diesel ze zbyt małą mocą, to siedzenia, to spalanie, w końcu zbyt mała moc XT. Człowieku, rozumiem ,że można się czepiać, ale to co Ty robisz, to przekracza jakiekolwiek pojęcie. Mam ochotę wejść czasami na forum i poczytać o czymś zupełnie innym. O faktycznych zaletach, wadach tego modelu. O tym z czym użytkownicy mają problem, co ich satysfakcjonuje w SXT. Naprawdę, nie tylko ja , ale 99% ma w du...czy pali tyle ile mustang, czy Twoja fabia.

Bez odbioru Chłopczyku.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ,że może palić 15,ale wtedy musi urywać d.. a nie urywa.Jeśli chodzi o osiągi.Poza tym przejechałem się i opisałem wrażenia ,też nie wolno?Chętnie bym się z tobą zobaczył osobiście ,żebyś powiedział mi chłopczyku.To nie będzie trudne Pan "Chojny" vel wiem gdzie mieszkasz już to ustalił ,napisał o tym nawet na forum ,również z moim imieniem.Ciekawe po co ?Może chce mnie odwiedzić? A może chce żeby ktoś mnie odwiedził.Na jedną i drugą ewentualność damy radę .Dawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mkow załóż "ignora" na @@madox,będziesz miał luksus nie czytania jego postów,ta płyta już jest tak zdarta,że strasznie "trzeszczy". ;) 

Albo trzeba zachować stoicki spokój i nie nawiązywać dyskusji.Trudne czasem,wiem. ;)  :)

Zrobione cybel, dzięki za rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne. Tez ogladalem te na aliexpress, ba nawet co nieco zamowilem ale niestety jakosc nie ta. Za nadkola ze znizka klubu subaru chca 1150 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie zrobiłem trasę do Słowenii praktycznie na dwóch tankowaniach. Szczególnie przy przyjeździe przez Czechy i Austrię na baku zrobiłem 630 km i jeszcze 5 l zostało.Forek może wciągnąć i 20 l ale jak trzeba to się potrafi zadowolić i 8,5. Nie wiem jak madox osiąga takie spalania może zapomina zwolnić ręcznego.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jak madox osiąga takie spalania może zapomina zwolnić ręcznego.

Ja wogole nie rozumiem jak ktos kto raz jechał autem na jezdzie testowej  moze wogole polemizowac z uzytkownikami takiego auta którzy jezdza nim  codziennie i wypowiadac sie na jego temat. Uzytkownik wraz z czasem uczy sie nowego samochodu i uczy sie jak jezdzic aby było zarazem ekonomicznie i dynamicznie.

Kazdy z nas równie dobrze może pojsc do Skody czy VW poprosic o jazde testowa jakims 2.0TDI czy 1.8T- dac w palnik tak ze srednie spalnie bedzie na poziomie 15-20 litrów ( w 1,8 t to bardzo bardzo łatwa sprawa) ale czy to znaczy ze to auto bedzie zawsze tyle palilo?. Ja tego uzytkownika dałem do ignorowanych i dziwi mnie ze wy jeszcze tego nie zrobiliscie tylko cały czas z nim dyskutujecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego uzytkownika dałem do ignorowanych i dziwi mnie ze wy jeszcze tego nie zrobiliscie tylko cały czas z nim dyskutujecie...

ehhh ja mam nieodparte wrażenie, że niektorzy wręcz czerpią z tej polemiki jakąś satysfakcję... Edytowane przez cOijN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce kupić xt ,jadąc jak jechałem spodziewałem się spalania ,po tym co właśnie piszą użytkownicy na poziomie 12-14 litrów ,ale nie 20.Bo przecież go nie upalałem.Jadąc w takim sam sposób ,a nawet uważam gorszy ,bo specjalnie bez potrzeby wciskałem gaz do oporu w swoim SBD uzyskałem 6.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innego auta z silnikiem jaki jest w FXT w naszej ofercie Subaru nie ma i pewnie długo nie bedzie jeśli tylko sam SUV komuś pasuje to ma dużo szczęścia bo FXT w takiej cenie jak obecnie to bardzo dobre auto.

 

Wadą tego auta nie jest silnik, ten jest jego największa zaleta.

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nadkola

 

 

Jak już założysz nadkola, polecam dystanse H&R Springs  http://www.trakplus.com/

 

Zdjęcia przed i po montażu dystansów na koła. 

 

 

 

fajne ujęcia :)

Niestety w PL można dowód stracić za opony wystające poza obrys auta.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony wystające poza obrys auta

 

Ale one nie wystają, są równo z nadkolem, a po założeniu własnie takich plastików na nadkola, to już będą nawet lekko schowane. 

Wcześniej miałem te dystanse przez 3 lata w Polsce na Imprezie Kombi i nikt się nigdy nie przeczepił, ani na przeglądzie ani Policjant w czasie kontroli, (4-5 razy). 

post-4626-0-70254900-1431927593_thumb.jpg

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wcześniej miałem te dystanse przez 3 lata w Polsce na Imprezie Kombi i nikt się nigdy nie przeczepił, ani na przeglądzie ani Policjant w czasie kontroli, (4-5 razy). 
 

 

bo efekt ich zastosowania nie rzucał się tak mocno w oczy  ;)

 

każdy taki dystans (z fabrycznym rozmiarem felgi) to zwiększenie ramienia działania siły jaka oddziałuje na zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...