Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam G1WH i bez zasilania nagrywa kilka minut. Bateryjka jest tam wielkości gumy do żucia i podtrzymuje chwile po wyłączeniu zasilania auta. Trochę dłużej wytrzymuje jak tylko chcemy przeglądać/zmieniać ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś tu z obecnych ma może TrueCam A5 i może coś o niej powiedzieć? O niej stosunkowo mało albo nic nie ma w tym wątku, a wydaje się ciekawym sprzętem.

Pytałem już

 

 

Podbiję temat pytając osób bardziej kompetentnych o taką kamerkę: TrueCam A5 w cenie 499zł Wygląda, że ma wszystko, co potrzebne: GPS, czujnik G i inne TDI, HDI, GTI :-) Jak oceniacie jakość nagrań?

Odpowiedź znalazłem na autowrzucie: krótko - nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsza kamerka, obok Gopro, uzywana w modelarstwie (nagrywanie lotow w HD) jest obecnie Mobius - http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=mobius&_sop=15&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xmobius+camer&_nkw=mobius+camera&_sacat=0 za ~70$. Rozwijany jest firmware i dostepny jest soft na PC do konfiguracji kamerki (http://www.mytempfiles.info/mobius/).

W tej cenie nie ma nic, co oferuje podobna jakosc, rozmiary i wage ;) Niestety w zestawie nie ma ladowarki samochodowej (standardowe miniUSB) ani uchwytu na szybe (~3$ na ebayu).

Jakosc nagran mozna sprawdzic na jutubie (kompresja powoduje co prawda pogorszenie jakosci, ale jest to jakis punkt odniesienia): https://www.youtube.com/results?search_query=mobius+car+night

 

Mam i polecam.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tej cenie nie ma nic, co oferuje podobna jakosc, rozmiary i wage Niestety w zestawie nie ma ladowarki samochodowej (standardowe miniUSB) ani uchwytu na szybe (~3$ na ebayu).

Jeśli nie zależy na wielkości i wadze ale jednocześnie lepszej jakości, to jednak G1WH jest lepszym wyborem... Choć mobiusowe maleństwo faktycznie bije jakością wiele droższych modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem, ze to bedzie wiekszy problem, ale z takim katem widzenia nie trzeba ultra dokladnosci ;) Moze faktycznie nie jest to najlepsza kamerka stricte do samochodu, ale broni sie uniwersalnoscia i wymiarami, a do tego dziala 80 minut na wbudowanym akumulatorku  ;)

 

T.

Edytowane przez Tummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie, poszukuję jakiejś kamerki z jak najdłuższym działaniem na akumulatorach, macie jakieś typy?

 

Zawsze mozesz podlaczyc jakis "powerbank" do kamerki. Cudow nie ma - wiecej pradu to wiekszy rozmiar i waga :(

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z własnego doświadczenia polecić mogę Prestigio RoadRunner 530A5. Z karta 32GB wyrwałem za 407 złotych. Realne full HD I do tego bardzo przyzwoicie spisuje się w nocy. Filmików na yt pełno, ale jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę jakieś własne wrzucić po powrocie z wakacji :-)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukam jakiejś małej, dyskretnej kamerki - takiej, której nie będzie widać z zewnątrz - nie chcę żeby wszyscy widzieli, że nagrywam

Spróbuj poczytać o rozwiązaniu z wymontowaniem obiektywy z obudowy i umieszczeniu na długim przewodzie np w grillu auta, zaś cała reszta ukryta w schowku ...

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zamierzam kupić kamerkę tak do 800zł i przeglądając allegro natknąłem się na: Vico-Marcus 3 Kamerka samochodowa Extreme HD 60fps, Ktoś coś może się i tej kamerce wypowiedzieć lub o firmie? Wygląda ciekawie. Jedynie co mnie zastanawia to że na przykładowym nagraniu(w Polsce) widać efekt rybiego oka i dlatego zapewne ma kąt widzenia 160stopni. Czy to przeszkadza to w zasadzie każdy musi odpowiedzieć sam sobie. :)

"BarbaRzynca" też wspomniał o G1WH która jest 4x tańsza (również od DOD LS430W). Jeśli nie ma przytłaczającej różnicy pomiędzy kamerkami to z drugiej strony po co przepłacać ;) zawsze znajdzie się inny cel na ich wydanie :D

 

Jeszcze znalazłem coś co się wydaje cudeńkiem i już można by powiedzieć od sprawdzonej firmy: Prestigio MultiCam 575w. Ma wszystko co można by  chcieć i jest kompaktowa. Ta byłaby jednak moim numerem jeden w tym wypadku :) CO o tym sądzicie?

Edytowane przez Eysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vico-Marcus 3

 

Wiesz, na początku szukałem też różnych kamerek. Przekonały mnie posty Barbarzyńcy no i kupiłem G1WH, z której jestem bardzo zadowolony. Niestety, na chwilę obecną rządzą na rynku klony DOD'a i pewnie nieprędko się to zmieni. O ile jakość nagrań dziennych jest w przypadku większości kamer OK, to nagrania nocne pokazują prawdziwe możliwości...

 

Popatrz tuta:j VICO-MARCUS 3 Porównania roboą goście, którzy mają po kilka kamer, nie handlują nimi i potrafią dość obiektywnie ocenić jakość poszczególnych nagrań. Tu cytat:

 

Reasumując, nie jest moim celem porównywać cokolwiek, czy oceniać co jest lepsze. Miałem DoD GS600, miałem DoD F900LS i uważam że nie oferują nic za co warto płacić tysiąc zł dlatego wyleczyłem się z marek topowych bo wiem że można mieć równie dobry sprzęt za 300 zł i wiem że są osoby które nie kierują się ceną tylko tym co mogą mieć i jeżeli chociażby 60FPS jest dla nich tym co uzasadnia wydanie tysiąca zł to ich decyzja.

Na obecną chwilę nie było w sumie konkurencji dla klonów ostatnich dodów bo oferują doskonałą jakość i bardzo niską cenę i większość osób kupuje je mimo że mogłoby sobie pozwolić na dużo droższy sprzęt jakby był tego wart.

 

no coz, ja tez potwierdzam, ze Marcus 3 jest krok a nawet dwa za DOD/Tio-Tech...pomimo, ze juz nie ma w nocy zasypanego obrazu kolorowymi kropkami i swiecacymi plamkami (jak w poprzednim Fw/1.1/3.0/3.1),

jedynie jakosc samego wykoania Marcus 3 uwazam za lepsza niz DOD ale pod wzgledem jakosci nagrywania, obecnie DOD nie ma sobie rownych.

wieksza rozdzielczosc w Marcus 3 oraz kat 160stopni wydawac sie mogly dawac ogromna przewage, ale pomimo tego Marcus 3 nie jest w stanie osiagnac tego co od roku robi DOD.

 

cena za Marcus 3 w stosunku do mozliwosci jest za duza.

 

prawde mowiac jestem przekonany ze gdybys porownal swojego GT550WS z LS430W to by byla mniejsza roznica (o ile w ogole) niz pomiedzy M3 a DOD.

 

ja jako uzytkownik Marcus 3 oraz DOD LS330W stwierdam ze jakosc nagrywania Marcus 3 jest gorsza nawet na firmware 3.2,

porownania szczegolnie "s3kawek" mowia same za siebie, najlepiej widac w nocy,

nie ma co sie oszukiwac, niektorym sprzedaz spada dlaetego pojawiaja i beda pojawiac sie rozne wypowiedzi.

 

aby to zweryfikowac zalecam odwiedzic takze inne fora szczegolnie dashcamtalk i dzial Vicovation.

 

nie wszystko zloto co sie swieci,

kamera DOD z 2013 roku nagrywa lepiej niz nowy VicoVation 2014 Marcus 3, oraz Marcus 1

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem kamerę rejestrator (...).Jestem zachwycony. Super obraz video. Szeroki kąt nagrania.Nagrywa wspaniale w dzień i w nocy.

Ma funkcję WDR ( super działa w tunelach i innych zacienionych miejscach. Fajne menu.  Gorąco polecam.

 

Śmiem twierdzić że to post komercyjny :D

Edytowane przez tzd
spam w cytowanym poście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio bawiłem produktem który mamy w ofercie. Nie, nie jest to post komercyjny, po prostu przypadkiem wziąłem do łapy i o dziwo działa i nagrywa. Mała, kompaktowa, o wielkości go-pro. Oferuje fullHD w 30kl/s, w hd może osiągać 60kl/s. Ma opcję rejestratora jazdy. W zestawie ma jakieś paski, uchwyty, przylepce, nawet obudowę podwodną. Wbudowany akumulator, starczał na parę godzin zabawy - nie non stop. 

Z początku patrząc na cenę pomyślałem że ściągnęliśmy kolejny badziew, ale po jakości nagrań muszę zmienić zdanie. Daje rade jak za 240 pln netto w hurcie. I podobno nawet bezawaryjna jest.

 

Podrzucam filmik do oceny jakości jak by kogoś zainteresowało:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...