Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

...ja się cały czas zastanawiam, po kij w tych kamerach wyświetlacz LCD? Dla mnie kamera powinna być jak najmniejsza, wolę zapłacić za dobrą optykę wysokiej czułości, może z opcją spięcia dwóch albo i więcej kamer i zapisu na jakiejś karcie pamięci (teraz 256GB micro SD to nie problem), a oglądać sobie będę na kompie...

 

Żonie w GTI zamontowaliśmy takie cuś (blackvue) i jestem bardzo zadowolony. W osobnym pliku przypisanym do filmu zapisane są w csv koordynaty GPS (i prędkość) i g-sensor. Ich apka pozwala to fajnie przeglądać i na żywo nakłada widok na mapy google'a. Cały czas mam tylko mieszane uczucia co do jazdy w nocy, bo jednak w czyste tablice widać dopiero z bardzo bliska (z daleka jednak jest to cały czas biała plama w świetle xenonów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram, też nie potrzebowałbym tego miniaturowego ekranu.

W kamerce, która była w plejadowej wyprawce w zeszłym roku jest mały ekranik zamykany (taka klapka). Dwa tygodnie temu bardzo się to przydało, bo na miejscu zdarzenia Wysoka Komisja (w składzie: sprawca, poszkodowany, czyli ja oraz policjanci) obejrzała materiał z mojej kamery i sprawca musiał przyznać, że to ja miałem zielone światło, a nie on. ;)

Oczywiście do dokładnej analizy komputer lub telewizor się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD w wideorejestratorach to taki przerost formy nad treścią, jest przecież telefon, którym można ustawić kamerę to pierwsza sprawa, druga to przecież szerokokątna kamera, którą ciężko ustawić tak żeby nie obejmowała większości terenu wokół, chyba że ktoś ma talent do takich rzeczy wtedy wszystko jest możliwe. zamiast tego LCD wolałbym kamerę z lepszą optyką, która szczególnie w nocy nagrywa lepsze materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wolał kamerę bez wyświetlacza, z możliwością podglądu i odtwarzania nagrań np. na telefonie. Tylko to nie jest tak, że kamera bez wyświetlacza ma lepszy obiektyw, czy inne podzespoły w tej samej cenie co ta z wyświetlaczem.

Jeżeli się mylę, to proszę o wskazanie takiego urządzenia w cenie do 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli post wyżej odnosi się do mnie to ja po prostu wolałbym żeby firmy tworzące wideorejestratory skupiły się na jakości obrazu, jak najszerszym kącie kamery i wielkości urządzenia (im mniejsze tym lepsze) niż wyświetlaczach LCD, które w moim wypadku są zupełnie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kamera z GPS-em 600-800 pln. Biorąc pod uwagę,że najważniejsze jest pierwsze wrażenie/opinia jaką będzie miała policja na miejscu wypadku i biorąc pod uwagę koszty naprawy no i oczywiście, że my jesteśmy niewinni to chyba jest dobra inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem g1wh z powyzszego linku (gearbest). Calosc kosztowala 36,99usd (wysylka za free). Dostarczenie w przeciagu 7-20 dni.

 

Czy ta przyssawka jest w pakiecie? Na zdjęciach jest, w opisie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena. Kupowałem takie dwie z ebay wyszły po jakieś 150 zł . Nagrywa dość fajnie ale brakuje gps. Denerwuje mnie jeszcze opcja wykrywania ruchu , po 10 sekundach bez ruchu przestaje nagrywać - szkoda ze nie ma opcji aby wydłużyć ten czas. Ogólnie zadowolony

Przyssawka w zestawie

Edytowane przez Yaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od razu urządzonko poprzez które wpina się bezpośrednio do aku (niby nie rozładuje i póki co faktycznie nie było problemu). Przy wpięciu w zapalniczkę prąd na kamerze jest tylko przy włączonym zapłonie (na baterii bardzo krótko chodzi ta kamerka). U nas na allegro 60 zł, na ebay  płaciłem 5$  za nie. Nagrywa jak wyczuje ruch nawet na postoju (chodziło mi właśnie o taką opcję aby zobaczyć w razie jakby ktoś, coś z autem).

 

 

 

Bez GPS to raczej jako materiał dowodowy nie posłuży więc po co? :(

Pytanie kto do czego potrzebuje. Osobiście dziś szukał bym kamerek z GPS aby ewentualnie próbować udowodnić, że jechało się mniej (oczywiście jak panowie zaczynają kombinować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...