Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Po małej przygodzie z policyjnym videorejestratorem i naciąganiem przepisów przez "stróży prawa" zdecydowałem się na zakup nowej kamerki ... szukałem ... szukałem i znalazłem :) TeXet DVR-3GP, gorąco polecam:
 
Dane techniczne:
Nośnik pamięci: Micro SecureDigital (microSD), Micro SecureDigital Card High-Capacity (microSDHC)
Pojemność wbudowanej pamięci    256 MB
Rozdzielczość wideo: 1920 x 1080, 1440 x 1080, 1280 x 720
Format zapisu pliku:    MPEG-4
Zoom cyfrowy:    4 x
Dźwięk
System zapisu dźwięku: AAC
Wbudowany głośnik: Tak
Wbudowany mikrofon: Tak
Wyświetlacz LCD: 2,7 cali
Złącza:  wyjście A/V, wyjście HDMI, USB
Antena GPS:    G-Sensor

89ac32e70dad14b98e56fa20046dc4ae.jpg
C0374024.JPG
C0374024_1.JPG
C0374024_2.JPG


Kilka filmików poglądowych możliwości kamerki:


http://www.youtube.com/watch?v=7K8207isFOo&feature=player_detailpage


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tylko weź ustaw tego Mobiusa, jednak wyświetlacz się przydaje.

Arek Ty mnie daj namiary na swoja, moze se sprawie B)

A nie chcesz wypasionej JVC?

 

nie chce wypasionej. Zwykla jakas daj linki

Wpisz novatek na allegro do 200 zł Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecyduję się chyba na DOD LS460W (to nic, że cena taka). Martwi mnie tylko, że produkowana jest w Chinach. Czy wszystkie DOD-y sprzedawane w Polsce pochodzą z Chin? Czy produkcja w Chinach musi oznaczać, że sprzęt będzie słabszej jakości? Może ktoś wie.

Czy ktoś posiada w/w model i może coś o nim napisać?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio dużo ludzi chwali to:   https://www.google.p...BIMWF8QeepoGgAw

I z czystym sercem mogę polecić, sam mam i jakość bardziej niż zadowalająca, Barbarzyńca też mi je polecał. Już wrzucałem linki z  AutoWrzuty.

 

 

 

Zdecyduję się chyba na DOD LS460W (to nic, że cena taka). Martwi mnie tylko, że produkowana jest w Chinach. Czy wszystkie DOD-y sprzedawane w Polsce pochodzą z Chin? Czy produkcja w Chinach musi oznaczać, że sprzęt będzie słabszej jakości? Może ktoś wie. Czy ktoś posiada w/w model i może coś o nim napisać? Dziękuję
 

 

G1WH i pochodne są klonami DOD'a. Jak popatrzysz w necie znajdziesz mnóstwo opisów i porównań poszczególnych modeli. Płyta taka sama, optyka taka sama, różnią się dodatkami (m.in. GPS). Co do awaryjności - DOD'y są bardzo porządnie wykonane, nie przejmuj się tymi Chinami, w końcu mnóstwo elektroniki się tam robi, tej markowej i drogiej również. 

 

 


porownujac G1WH z DOD LS300W - ktorego ta kamera bardzo przypomina (nawet oprogramowania pasuja), stwierdzam ze niemal 99% podzespolów na plycie glownej to sa te same elementy ktore uzywa DOD, tranzystory, rezystory, stabilizatory zasilania, kondensatory juz nie wspomne o CPU i matrycy (CPU DOD przeszlifowal- wiec tylko taka roznica),
plyta glowna jest tak samo montowana (4x srubki na rogach dokladnie w tych samych miejscach), LCD DOD pasuje do G1WH, oprogramowania tazke pasuja, matryca jest lutowana bezposrednio na plycie w G1WH natomiast w LS300W jest ona na tasmie (wiec LS300W bedzie bardziej awarynja z takim rozwiazaniem).

G1WH ma mocniejsza baterie niz DOD LS300W.

 

tu na forum awarie G1W oraz G1WH mozna policzyc na palcach jednej reki, natomiast posiadaczy trudno juz zliczyc....

kilka miesiecy temu trudno bylo dostac G1W/h w Polsce ale z czasem (az do dzis), sprzedajacych w Poslce - oferujacych coraz to lepsze ceny jest juz na tyle duzo, ze zakup jak i ewentualna gwarancja nie powinna stanowic juz problemu. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był rozpoczęty dośc dawno ale mimo wszystko warto go kontynuować. Jestem na etapie szukania kamerki i przeglądam wiele testów i czytam opinie i mi np dużo pomógł ten artykuł http://www.embiznes.pl/inne/2702-najlepsza-kamera-samochodowa napisane tam jest na co zwrócić uwagę przy zakupie kamerki. Z jednej strony skłaniam się przy kamerach DOD albo mio chodź te mio są podobno bardzo awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Do końca listopada zamierzamy do Was dołączyć :-) tj. nabyć Forestera 2008-2011 najlepiej XT. Z racji że głównie ma nim jeździć druga połówka z maluchem, który się niebawem urodzi, postanowiłem że kamerka będzie obowiązkowa. Będzie to na pewno kamera przód, tył z opcją nagrywania równoczesnego. Parkować będziemy pod blokiem więc patent na to mam taki: 1.Przednia kamera zostanie zamontowana w przedniej osłonie słonecznej pasażera (po zaparkowaniu pod blokiem osłona będzie zamykana do góry, więc kamera nie będzie widoczna. Natomiast tylna kamera, będzie za przyciemnianą szybą i w razie uderzenia w pojazd zarejestrujemy, który z sąsiadów to zrobił. Niestety w przeciągu roku już 2 dziadków przerysowało nam porządnie auto, nie wiedząc o tym. Mamy samych dziadków 70-90 lat którzy ledwo widzą i słyszą ale jeżdżą... Stąd pytanie do Was, jaką kamerę przód tył polecacie na tą chwilę? Do 800zł. Chcę oddać ją do tapicera by wszył ją w osłonę słoneczną, więc najlepiej by była w miarę płaska. Pytam już dziś bo chcę kupić ją już dziś i przetestować w obecnym pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jacek a gdzie zleciłeś instalację w Warszawie i ile to kosztuje? Chciałbym jakoś ukryć kabel (montaż kamery z przodu) i żeby włączała się sama po włączeniu zapłonu. Chyba, że wystarczy ją włożyć do zapalniczki (?)...nie znam się...nie wyjąłem jej jeszcze nawet z pudełka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę ;-) 

Kamerkę podłączasz pod gniazdo zapalniczki (kabelki, wtyczki w zestawie). Prąd w zapalniczce pojawia się po przekręceniu kluczyka i znika po wyjęciu kluczyka (zarówno główne gniazdo, jak i w podłokietniku, czy w bagażniku). Daje to tyle, że na codzień zapominasz o sprzęcie. Kamera sama się włącza i wyłącza. Ustaw nagrywanie w pętli z długością pliku 5 min. Kabelek ukryjesz sam pod uszczelkami czy podsufitką. 

Wierzę w Ciebie :-D

Edytowane przez jac.ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek! :) Mam jeszcze jedno pytanie. Kamera nagrywa tylko ostatnią jazdę i nie ma możliwości nagrania np. 3 ostatnich? 5 min w pętli to optymalne ustawienia wg Ciebie, tak?

Zakładam, że kabel jest na tyle długi, że wystarczy go pociągnąć od środkowej konsoli, bokiem do góry w podsufitce tak żeby przymocować ją przy lusterku wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od rozmiaru (pojemności) karty pamięci. Im większa, tym więcej pięciominutówek nagrasz. Np godzinę nagrania będziesz miał w pięciu plikach. Bez przerw, ale w pięciu, oddzielnych plikach. Przy karcie 32GB nagrasz pół dnia (może więcej) ciągłej jazdy. Np powrót z Plejad miałbyś w całości. 5 min to wystarczająco długo by nagrać jakąś "akcję" i na tyla którtko, by nie przynudzać. A i przeszukać łątwo.  :P  Jedyny problem, to nadpisywanie najstarszego pliku na wycieczkach. W tym roku, w Bieszczadach przed samochód wyszedł mi niedźwiadek. Porozglądał się, pomruczał i zawrócił. Stałem z otwarta "koparą" nie wiedząc, że mogę mu zrobić zdjęcie (aparat leżał na tylnej kanapie), tak mnie skubaniec zaskoczył, a kamerka spokojnie nagrywała (akurat nie ta, na froncie mam DOD 300). Po spotkaniu pojechałem dalej... Wieczorem przypomniałem sobie o kamerze. Niestety plik z misiem się nadpisał :(

Odpowiadając Ci na drugie pytanie: u mnie tak właśnie jest podłączona. Podłokietnik -> tunelem środkowym -> za schowkiem -> pod uszczelką na drzwiach -> nad podsufitką -> do lusterka wstecznego.

Nie głupim patentem jest mocowanie na klej/taśmę dwustronną. przyssawki potrafią się odklejać. Dodatkowo, nie wiem jak w nowym Forku, w moim, zakropkowana część szyby, ta przed lusterkiem, uniemożliwia użycie przyssawki. Trzeba "przysysać" ją trochę niżej, a wtedy wystaje spod lusterka i z zewnątrz jest bardziej zauważalna. Jeśli chcesz, jutro przeslę Ci zdjęcia jak to u mnie wygląda. Ale to naprawdę nic nadzwyczajnego. B)

Edytowane przez jac.ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jacek za pomocne wskazówki i szczegółowy opis! W najbliższym tygodniu będę montował kamerkę, bo szkoda żeby leżała w szafie.

Faktycznie szkoda, że nie udało Ci się uwiecznić spotkania z niedźwiedziem, bo to nie byle jakie spotkanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, czy to dobry wątek, ale lepszego nie znalazłem. W dzisiejszym Motorze jest artykuł o używaniu kamer (rejestratorów trasy) w Europie. W wielu państwach okazuje się być to nielegalne (Austria, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Hiszpania) i grozi za to nie tylko mandat, ale i możliwość dochodzenia odszkodowania przez osobę nagraną (lub której pojazd został nagrany). Rekord to Austria - do 10.000 EUR mandatu i do 20.000 EUR odszkodowania dla osoby nagranej. 

Mając na uwadze, że często Forumowicze jeżdżą po tych krajach, pomyślałem, że wrzucę to info - warto pamiętać o demontażu kamerki przed wjazdem do tych państw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...