Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kilka dni temu Mio MiVue 358. Jestem bardzo zadowolony, bardzo poręczny rejestrator, jakość nagrań jak dla mnie wystarczająco dobra. Automatczynie nadpisuje stare pliki. (gdzieś ktoś pisał że tego nie robi co jest nie prawdą). Jestem trochę rozdarty na temat pozostawiania jej w aucie podczas nieobecności. Z drugiej jednak strony jej funkcje wyraźnie są stworzone do tego by ją pozostawiać..

 

Napisz proszę jak z nocnym nagrywaniem, jazda po mieście widać wszystko dobrze? Ja właśnie myślę o tej kamerce lub tej http://www.mistral-r...amb170-p76.html - tutaj jeszcze dodatkowo jest kąt widzenia 170 stopni, lepiej niż w mio.

 

Z drugiej strony chyba w ciągu dnia na parkingu nie zaryzykowałbym zostawienia takiej kamerki na noc, w ciągu dnia może i tak.

 

Nie jeździłem jeszcze w nocy, ma ją od paru dni.

Na youtube myślę że znajdziesz interesujący materiał.

 

Reszta tutaj zebranych posiadaczy zostawia w aucie czy nie?

Edytowane przez vince_snd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Prestigio RoadRunner (czy jakoś tak za ok 600 z montażem). Bardzo sobie chwalę ten zakup, bo 2 tygodnie po instalacji nagrała, jak "pani" porysowała mi samochód pod marketem (sprawę opisałem w innym poście na "off-topic'u", więc nie będę się powtarzał). Jakość nagrania fajna, plus dobre jest to, że podłączona pod akumulator nagrywa 24/7, a nie tylko wtedy, jak przekręcony jest kluczyk. Zamontowałem na stałe w miejscu styku szyby i podsufitki, obok lusterka - dobrze zbiera i przez to, że tam jest ten "zakropkowana" część szyby (co nie przeszkadza w nagrywaniu), to prawie jej nie widać. Edit: dla zainteresowanych linka do tematu porysowanego samochodu http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/63634-porysowany-obk-przez-kierowce-innego-obk/

Edytowane przez szuwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Prestigio RoadRunner (czy jakoś tak za ok 600 z montażem). Bardzo sobie chwalę ten zakup, bo 2 tygodnie po instalacji nagrała, jak "pani" porysowała mi samochód pod marketem (sprawę opisałem w innym poście na "off-topic'u", więc nie będę się powtarzał). Jakość nagrania fajna, plus dobre jest to, że podłączona pod akumulator nagrywa 24/7, a nie tylko wtedy, jak przekręcony jest kluczyk. Zamontowałem na stałe w miejscu styku szyby i podsufitki, obok lusterka - dobrze zbiera i przez to, że tam jest ten "zakropkowana" część szyby (co nie przeszkadza w nagrywaniu), to prawie jej nie widać. Edit: dla zainteresowanych linka do tematu porysowanego samochodu http://www.forum.sub...wce-innego-obk/

 

Mam również ten model... Jako ekonomiczne rozwiązanie wydaje się niezłe. Może Mio MiVue 358 jest lepsze: jakość obrazu podobna, ale czujnik przeciężeń ze wskazaniem kierunku uderzenia/przeciążenia przeważa szalę. Ja w Prestigo Road Runner miałem parę problemów... Na początku był kłopot z oprogramowaniem, ale dystrybutor się sprawił :ok: . Nie potrafił wskazywać po Polsku. Teraz, raz pojawił się inny problem: przestał nagrywać. Bez ostrzeżenia. Możliwe, że to efekt mocnego przepracowania (6-8 h ciągłejpracy w słońcu, 38°C w cieniu), ale jednak defekt...

Na razie, mój wzrok kieruję na DOD LS 300W. Pojawił się polski dystrybutor. To, co do tej pory widziałem nie pozostawia mi wyboru. może ktoś to zmieni? ;)

W moim przypadku wymagania są jasno określone: bardzo dobra jakość z przodu i dobra z tyłu (dwie kamery). Wybór DOD LS 300W z przodu i Mio MiVue 358 z tyłu. To chyba jedynie rozsądny (na dzisiaj) zestaw.

 

 

Dzięki :thumbup:

Edytowane przez jac.ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wzrok kieruję na DOD LS 300W. Pojawił się polski dystrybutor. To, co do tej pory widziałem nie pozostawia mi wyboru. może ktoś to zmieni? ;)

 

Zdecydowałem że też sobie kupie i jak zacząłem szukać informacji to wyszło że LS300W ma pewne znaczące wady. Pierwsza to bateria która wystarcza na symboliczne kilka minut nagrywania poza zasilaniem więc trochę bida bo np teraz mój obecny DOD nagrywa jeszcze 10 minut po zagaszeniu silnika i chciałbym ten stan zachować. W tym przypadku traci sens opcja wykrywania ruchu bo z czym do ludzi, kilka minut i po baterii. Druga to przegrzewanie się sprzętu w gorące dni a w konsekwencji rozmycie obrazu. W F900LS miałem podobny problem ale w drugą stronę czyli jak temperatura była poniżej 10 stopni to obraz był rozmyty zanim kamera się nie rozgrzała. Po wymianie mocowania obiektywu i samego obiektywu problem się rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jakieś alternatywy?

Zasilanie możesz podłączyć na stałe.

 

(...)

Urive musi mieć stały dopływ energii jeśli chcesz mieć aktywny parking mode. Ale z doświadczenia: aby tryb parkingowy rozładował akumulator potrzebowałby ok 5-ciu dni. Można dokupić urządzenie, które zapobiega rozładowaniu akumulatora:

 

http://www.blackvue....sub1.asp?idx=13

 

(...)

 

Martwi mnie to rozmywanie obrazu. Wydawało mi się, że DOD to najlepsza obecnie firma, ale na Polskim rynku horrendalnie droga. Po pojawieniu się polskiego dystrybutora cena spadła o połowę, ale czyżby jakość też? :facepalm:

Edytowane przez jac.ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOD (w sumie to nie firma tylko marka a firma która to robi to prawdopodobnie TioTech) niestety zalicza czasem spektakularne wpadki a jakby nie patrzeć inne marki też. Mio który ostatnio mocno się reklamuje ma pospolity problem z gubieniem całych plików.

DOD jest najpopularniejszy z tych najlepszych i ma jedną z najlepszych jak nie najlepszą jakość filmów ale są też inne cenione marki jak Fine Vu czy Black Vue które też nie unikają problemów jak przegrzewanie lub słaba jakość w nocy. Jak śledzę ten rynek to wychodzi że nie ma ideałów.

Z alternatyw jest też np Lukas LK-7900 z sensorem Sony Exmor, to następna doskonałej kamerki 720p DVR 027 która była najpopularniejszą i jednocześnie najczęściej podrabianą kamerą samochodową (podróba miała charakterystyczne zielone litery na górze a oryginał czarne na białym pasku). Różnica w jakość ogromna:

 

DVR 027 - cena ok 200-300 zł ale w Polsce raczej niedostępna więc pozostaje dx.com lub ebay

Któż nie widział tej obudowy :)

 

hd-dvr-027-1.gif

 

Oryginał - procesor ZORAN:

 

i podróba procesor Novatek:

 

http://www.youtube.com/watch?v=fsKLRQBppTs

 

 

 

A lukas wygląda tak:

 

 

Niby kamerę można trzymać cały czas na zasilaniu ale bateria z czasem traci pojemność więc może się okazać że za jakiś czas nie starczy energii nawet na dokończenie zapisu pliku.

Z drugiej jednak strony ta bateria ma 500mAh więc teoretycznie powinna starczyć na przynajmniej pół godziny więc może producent softwarowo ograniczył korzystanie z baterii żeby uniknąć sytuacji że bateria będzie się rozładowywała do końca.

 

Jedną z najlepszych i najmniej awaryjnych jest DOD F500LHD ale potwornie podrabianych więc trzeba szukać na rosyjskich forach polecanych sprzedawców.

 

Edytowane przez BarbaRzynca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Czy ktoś użytkuje takie ustrojstwo PEIYING Samochodowy rejestrator video PY0010 FullHD, wygrał ranking tego rodzaju rejestratorów w PC WORLD NR 9/2013 cena około 250 zł. Jest chińskie ustrojstwo i czy warto w to zainwestować.

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w firmie TELSOFT Sp. z o.o., w Warszawie. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie Miedzeszynie, na terenie Instytutu Łączności, ul. Szachowa 1 lok. 852.

Miło zwięźle i na temat. Ale nie znam, nie pamiętam adresu internetowego. Chyba na Aledrogo mają sporo aukcji (np:http://allegro.pl/kamera-samochodowa-dod-ls300w-polski-dystrybutor-i3733954824.html).

Edytowane przez jac.ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja polece cos co jeszcze nie zostalo wspomniane w tym temacie.

Jako, ze dzis malo kto nie posiada smartfona, to czemuby nie skorzystac z aplikacji? ;)

Co prawda jeszcze nie korzystałem z tego w aucie, ale troche sie pobawilem w domu i nawet to działa. Zapisuje w petli itp. Na symbiana nazywa sie to: symDVR. Nie wiem jak na androida i inne wynalazki, ale mysle ze cos na pewno sie znajdzie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała kamerka, którą kupisz za 100 zł. powinna wystarczyć, żeby zrobić fajne nagranie.

 

na pewno wystarczy? w sumie nie mam zamiaru wydawac 500zl na kamerke, wiec moze ktos obeznany w temacie zaproponuje coś za okolice 100zł? nie zalezy mi na full hd ultra super hiper jakosci :P jest troche rejestratorow za kwote bliską 100zl, tylko ktora okazuje sie najlepsza? pomoze ktos? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam (od czasu do czasu) z AutoGuarda na Galaxy S3 czyli Android. Bezplatny program w polaczeniu z niezlej jakosci kamerka w Galaxy S3 naprawde daje rade.

Najbardziej upierdliwe to ciagle montowanie i demontowanie telefonu pod szyba.. I tutaj pytanie do posiadaczy dedykowanych kamerek:

Czy zostawiacie na noc kamerki w aucie czy je demontujecie?

Mieliscie jakies wlamania do auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...