Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

Chcialbym zamontowac w swoim Outbacku MY 2012 kamerę nagrywającą to co się dzieje w czasie jazdy. W internecie jest mnóstwo ofert, ale jak to z ofertami - wszystkie kamery są idealne, Kryterium ceny: tańsze-gorsze, droższe-lepsze też nie do końca się sprawdza. Z calą pewnością chcialbym mieć nagrywane to co się dzieje przed moim autem ( w miarę możliwości szeroki kąt i dobrej jakości nagranie, w marę możliwości również w nocy), ale myślę też o nagrywaniu tego co sie dzieje z tyłu auta.

Będę wdzięczny za Wasze opinie i sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór jest jeden jesli kiedyś kupię.

to MIO MiVue 358

 

ze względu na czujnik ruchu(wstrząsu) pokazujący z któej strony nastąpiło uderzenie np. z tyłu gdy cieżko to udowodnić on to zarejestruje. No i podczas gdy auto zaparkowane gdyby ktoś je puknął na parkingu to też ma sięwłączyć rejestracja i jest zawse jakaś szansa zapisu sprawcy i bardzo dobrą optykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Kilka czynników, które ja biorę pod uwagę:

 

- minimum dwie kamery (przód/tył);

- rozdzielczość przód 1080p tył 720p;

- nadajnik gps;

- parking mode działający 24h, nie załączający się w momencie uderzenia (to jakby porównywać haldex do stałego 4x4, też jest dobry, ale...);

 

W Polsce nie ma bardzo dobrych rejestratorów, są dobre, ale jak mawia znajomy prawnik, nie na tyle dobre aby zdziałać coś przed sądem jeśli zajdzie taka konieczność.

 

Polecam Ci koreański Urive MD 8000 P. Mało kto wie, że koreańczycy są pionierami w produkcji tych urządzeń. Kupisz je na Ebayu za ok 350-400 dolarów. Dostawa do Polski jest za darmo:

 

http://www.ebay.com/...=item19d9a1b4b0

 

Nocą, przód 1080:

 

 

Dzień, tył 720:

 

 

Przy oglądaniu powyższych zmieńcie rozdzielczość na HD, wtedy obraz będzie jakościowo jak z nagrania.

 

Parking Mode (w tle po prawej Impreza :D ) jest to już z innego rejestratora niż ww, ale przedstawiam poglądowo:

 

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy obie kamery (Urive MD 8000 P i MIO MiVue 358) wystarczy tylko podpiąc do gniazda (z przodu zaplaniczka, a w bagażniku OBK też jest gniazdo)?

 

Urive musi mieć stały dopływ energii jeśli chcesz mieć aktywny parking mode. Ale z doświadczenia: aby tryb parkingowy rozładował akumulator potrzebowałby ok 5-ciu dni. Można dokupić urządzenie, które zapobiega rozładowaniu akumulatora:

 

http://www.blackvue....sub1.asp?idx=13

 

W outbacku powinieneś mieć gniazdo w bagażniku, ale nie sądzę aby w przypadku urządzenia, które zaproponowałem było potrzebne. Kolejna sprawa, że wszelkiej maści wtyczki w zapalniczce też przykuwają uwagę złodzieja więc polecam montaż kamer/y u dobrego elektryka samochodowego.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja manta za 89 pln

 

i noc

 

Witam zeroart.

Mógłbyś podać dokładne oznaczenia kamerki, bo nie powiem zaintrygowała mnie, obraz też ok a wywalać niewiadomo ile pieniędzy bez sensu. Może być PW.

Pozdrawiam

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miviue jak podlaczysz pod stale zasilanie bedzie monitoring 24h, ale jest maly problem - pojemnosc karty, 3 min film w hd to okolo 300 mb, czyli karta 32 gb to tylko 6 h nagrywania. Czujnik ruchu dziala dobrze jak sie cos pojawi w oku kamery i filmi trwa okolo 12 sek, jest to dobre na zakupy, ale bateria kamerki jest wrazliwa na temp i w zimie szybko pada.

Ma tez opcje recznego dodawania nagran do tzw katalogu zdarzen, ktore nie moga byc nadpisane w loopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak mawia znajomy prawnik, nie na tyle dobre aby zdziałać coś przed sądem jeśli zajdzie taka konieczność.

 

 

Nie kumam. Znaczy co, że obraz za mało kolorowy?

Pytałem o to sędzinę (na sali :D ) i powiedziała, że jest to jak najbardziej dowód w sprawie. Oczywiście przy zachowaniu oryginalnego nośnika zapisu, itp. Dodała nawet, że raz skazała na podstawie zapisu gościa, który ten zapis dołączył do akt. Znaczy chyba nie obejrzał, albo nie ogarnął materiału, bo ostatecznie świadczył przeciw niemu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak mawia znajomy prawnik, nie na tyle dobre aby zdziałać coś przed sądem jeśli zajdzie taka konieczność.

 

 

Nie kumam. Znaczy co, że obraz za mało kolorowy?

Pytałem o to sędzinę (na sali :D ) i powiedziała, że jest to jak najbardziej dowód w sprawie. Oczywiście przy zachowaniu oryginalnego nośnika zapisu, itp. Dodała nawet, że raz skazała na podstawie zapisu gościa, który ten zapis dołączył do akt. Znaczy chyba nie obejrzał, albo nie ogarnął materiału, bo ostatecznie świadczył przeciw niemu. :D

 

Dobry obrońca/pełnomocnik potrafi wygrać z pozoru przegraną sprawę. Dlatego moim zdaniem trzeba się lepiej zabezpieczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać dokładne oznaczenia kamerki, bo nie powiem zaintrygowała mnie, obraz też ok a wywalać niewiadomo ile pieniędzy bez sensu. Może być PW.

MANTA MM308

 

 

Kamera jest prosta jak budowa cepa. Nagrywa tez w HD ale ja osobiście nie uzywam tego ustawienia. Sama się włącza z przekreceniem stacyjki nagrywa w pętli kasująć najstarsze odcinki. Gdy wyłaczysz silnik kasuje cały zapis z karty. Chyba ze konkretny odcinek zabezpieczysz przed usunieciem uzyciem jednego przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was testował może kamerkę wbudowaną w nawigację? Np. NavRoad Reco? Warto/nie warto?

 

Ja miałem do niedawna rejestrator m-ki Omega. Po równo roku od zakupu po przekręceniu kluczyka w stacyjce poczułem smrodek - kamerka się spaliła :wacko: .

Szczęście w nieszczęściu, że gwarancję miała dwuletnią i po miesiącu cierpliwego oczekiwania dostałem nową, która... okazała się totalną porażką (nie czyta karty pamięci, nie da się jej wyłączyć po włączeniu). Oddałem ją ponownie do reklamacji i tym razem poprosiłem o zwrot gotówki. Wolę nie mieć już z tym wynalazkiem do czynienia. Prawda jest jednak taka, że 98% produktów tego typu w rozsądnej cenie to chińszczyzna i badziewie, które prędzej czy później się rozleci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o problemach z instalacja oprogramowania na kompie i problemach z przenoszeniem filmów z MIO 358. Czy jest to faktycznie taki kłopot?

Jak moźna powiekszyć pamieć w MIO? 6h wpomniane wyźej to trochę mało.

Generalnie MIO zbiera wiele pozytywnych opinii. Była nawet w teście porównania z innymi kamerkami w jednym z ostatnich tygodników motoryzacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bezużyteczny sprzęt.
czemu...? myslisz o wypadku unieruchomiajacym silnik...? gdy silnik z gaśnie z jakiegos powodu stacyjka jest przekrecona i dostarcza prąd więc kamera nie interpretuje tego jako wylaczenie silnika lecz jako wypadek i natychmiast zabezpiecza dane. Natomiast nawet jezeli w jakis dziwnych okolicznościach straci sie materiał. Grunt zeby wyjac karte... podrzedny informatyk odzyska to w kwadrans :-) Edytowane przez zeroart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o problemach z instalacja oprogramowania na kompie i problemach z przenoszeniem filmów z MIO 358. Czy jest to faktycznie taki kłopot?

Jak moźna powiekszyć pamieć w MIO? 6h wpomniane wyźej to trochę mało.

Generalnie MIO zbiera wiele pozytywnych opinii. Była nawet w teście porównania z innymi kamerkami w jednym z ostatnich tygodników motoryzacyjnych.

Z instalacja na kompie dolaczonego programu nie ma problemu, jedynie po instalacji trzeba zaistalowac dodatkowo kodeki video, ale bez nich tez mozns ogladac filmiki,ktore nagrane sa z rozszerzeniem .mov . Kamerka przyjmuje karty do 64 gb, czyli 12 godzin w wersji full hd i wiele wiecej w 720p. Jedyny mankament mio viewera jest to ze czesto sie wiesza , ale jak napisalem mozna ogladac w windowsowym mediaplayerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radiolog dzięki za odpowiedź i przechylenie szali w stronę zakupu tej kamerki. Jak widać przedstawione przeze mnie problemy nie są problemami.

Przy okazji: Skąd instalowałeś kodeki? Jakaś stronka, namiar?

 

MIO miVue 358 do nabycia w cenie ok 500. Dobra jakość w dzień i w nocy wg testu w Motorze. Fajny sprzęt w relacji cena/jakość.

Czy w MIO wyświetlacz pokazuje też prędkość?

 

zeroart Manta fajnie nagrywa ale wg moich obserwacji to obraz trochę zamazany, szczególnie pobocze. Nie ma chyba monitoringu, tak?

 

Budżet jaki na to przeznaczę to ok 500. Może jakieś propozycje innych kamerek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...