Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkuję na co dzień kamerkę marki Ferguson model Eye Drive SHD100 i jestem mega zadowolony. Obraz ostry jak brzytwa, płynny. Ma tam jakieś technologie które przeciwdziałają oślepieniu kamerki gdy jadę np w ostrym słońcu. Najnowsze pliki nadpisywane są na tych najstarszych - więc w razie w mam dostępne nagrania z ostatnich kilku/kilkunastu dni. Szerokokątna - więc wszystko widać co się dzieje przed autem.

 

A tak nagyrwa w półmroku (zwykle najtrudniejsze warunki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zbierajac w jednym poście - najważniejsze prarametry poza rozdzielczością obrazu to:

- pamięć wewnętrzna lub czytnik kart sd

- kąt nagrywania. nie wiem po co komuś kamery poniżej 120 st, chyba tylko by kontemplować swój styl jazdy

- czujnik ruchu wygodne na postoju, bo uruchamia się też, gdy ktoś w nas puknie i będzie chciał zwiać

- nagrywanie nocne

- akumulator

wyświetlacz i dźwięk to chyba sprawy drugorzędne.

dodatkowo, zanim cokolwiek kupicie, to sprawdźcie w sieci, czy ktoś nie opublikował nagrania z upatrzonego przez Was modelu, bo na papierze może wyglądać cudnie, a potem widać chińską precyzję.

jako materiał pomocniczy wykorzystałem ten poradnik http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-kamere-samochodowa-wybieramy-rejestrator-trasy-dla-samochodow/416/ (moderatora proszę o ewentualne ukrycie go pod kotwicą, sam nie ogarniam url)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum, i zapraszamy do Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów].

Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem

 

Nie jest tak do końca, jak napisałeś. Akumulator owszem, ale najlepiej podłączyć do jakiegoś pewniejszego źródła (było o tym, chyba na poczatku wątku).

Z dźwięku staram się nie korzystać, ale wyświetlacz pomaga:

1. ustawić kamerę po instalacji

2. ustawić kamerkę po potrąceniu lub innych manipulacjach przy niej (zmiana ustawień wyjęcie/włożenie karty)

3. na szybko udowodnić rację, tuż po zdarzeniu

4. spisać nr-y gada, gdy ucieka (można cofnąć nagranie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam Go Pro 4 i powiem szczerze ze obraz jest piekny. Nagrywanie w rozdzielczosci 4k to jest to. Polecam.Pzd

 

Ale można to podpiąć do gniazda zapalniczki i mieć ciągłe nagrywanie?

 

 

Naturalnie, musisz tylko "wydostać" się z kasetki, do tego służą:

 

http://www.gohero.pl/GoPro-Frame-Mount

 

lub:

 

http://www.gohero.pl/GoPro-3-skeleton

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja aktulanie bawiłem się trochę firmware bo znalazłem w necie że można w G1WH np wgrać polski język. Udało się bez problemów, a teraz mam wgrany soft z DOD LS388W, jutro testy...

Ciekaw jestem efektów. Może też się skuszę? Żeby było zabawniej mam w chwili obecnej 2 szt G1WH, więc można by porównać nagrania w tych samych warunkach. Trudno się wgrywa nowy soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy miał ktoś z Was do czynienia z Overmax Camroad 6.1? W testach wypada bardzo pozytywnie. W PC Format zdobył nawet pierwsze miejsce. Czekam na opinie, ewentualnie ponawiam pytanie, co kupić do max 500 pln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G1W to kosztują niewiele ponad 200 pln. Pytanie, jak z ich jakością? Widziałem kilka filmików. Jest w miarę OK. To chyba nie najnowszy model i trochę są już lepsze urządzenia do nagrywania w trudnym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, G1WH.

Jakościowo jest całkiem dobrze. Sam się zastanawiam nad nią ( dod jednak trochę kosztuje ).

Właśnie mi przypomniałeś że kolega który sobie taką zakupił miał mi podesłać filmiki z kiepskich warunków w celach poznawczo - porównawczych z dodem 430...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie - ja mam G1WH. Użyłem na razie tylko do nagrania przejazdu w Walimiu i naprawdę jakość za te pieniądze jest super (przynajmniej dla mnie), tylko trzeba uważać na podróbki. Paranoja jakaś - podróby podróbek... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak nagyrwa w półmroku (zwykle najtrudniejsze warunki)

Poznaję okolice hee

 

Powiedz jak to jest z tym nagrywaniem po wykryciu ruchu - chodzi o to jak trzyma bateria, ile czasu da radę coś nagrać w przypadku parkingowej stłuczki ...

 

takie samo pytanie mam do użytkowników G1WH.

Wyczytałem gdzieś, że bateria trzyma 7 minut ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak nagyrwa w półmroku (zwykle najtrudniejsze warunki)

Poznaję okolice hee

 

Powiedz jak to jest z tym nagrywaniem po wykryciu ruchu - chodzi o to jak trzyma bateria, ile czasu da radę coś nagrać w przypadku parkingowej stłuczki ...

 

takie samo pytanie mam do użytkowników G1WH.

Wyczytałem gdzieś, że bateria trzyma 7 minut ....

 

Bateria trzyma symbolicznie, jak chcesz pracować z czujnikiem ruchu to musisz zapewnić stałe zasilanie.

Wczoraj do G1W wgrałem soft z G1WH i też działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...