Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Tata, bardzo dobry wybór ale DOD LS430W to DOD L330W z wewnętrznym GPS, innych różnic nie ma, a DOD L330W to GT550WS i G1WH to jest dokładnie to samo tyle że dużo tańsze. G1W ma inną optykę (120 stopni a nie 140) ale bebechy identyczne Novatek NT96650 i matryca Aptina AR0330.

 

Nie sugerujcie się samym producentem bo jeszcze niedawno procesory Novatek NT96220 były stosowane w najgorszych kamerach z tragiczną jakością obrazu.

 

Qba mam nadzieję że nie kupiłeś Blacksysa bo to strzał w kolano. Jakość jest dobra tylko na filmach reklamowych. To jest przykład bezczelnego marketingu a te porównania można sobie w d..pę wsadzić. Oglądałem te porównania i nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Na youtubie praktycznie nie ma oryginalnych materiałów z tej kamery a same reklamówki i porównania. Widziałem film z tej kamery kamery i na prawdę odstaje od GT550WS/G1W/L330W/LS430W. Poza tym ten blacksyf nie ma wyświetlacza a każdy demontaż i ponowny montaż to droga przez mękę bo za każdym razem trzeba kręcić pokrętłem, wciskać lub wyszarpywać kulkę i przy montażu ustawiać kamerę na nowo, ale jak to zrobić skoro nie ma wyświetlacza??? Nie napisali.

 

Nie patrzcie też na testy w gazetach, portalach czy wspomniane porównania na youdupie które często nie są nagrywane tym co reklamują. Poza tym jak można porównać coś co jest tylko 1/5 obrazu, kompresowane kilka razy?

Ostatnio pojawił się wielki test rejestratorów który nie wiem czy bardziej mnie wkur...ł czy rozśmieszył że tak robią z ludzi idiotów. Założenie było takie, że ma wygrać jeden, konkretny producent i dobrano takie towarzystwo żeby faktycznie bił na głowę tamte kamery. Zupełnie pominięte zostały kamery które są zdecydowanie lepsze i trzy razy tańsze.

 

Problem z Prestigio to jakiś wyjątek bo z przeważnie problemy z zakłóceniami wynika z siania zasilaczy a nie samej kamery. Często pomaga zrobieniu dwóch - trzech pętli na ferycie. Inna opcja to ekranowanie zasilacza lub kupno innego, nie impulsowego.

 

Unikajcie Xblitz Platinum, bo niby oferują fajny obraz ale są awaryjne.

To samo overmaxy, jakość słaba i spora awaryjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba mam nadzieję że nie kupiłeś Blacksysa bo to strzał w kolano. Jakość jest dobra tylko na filmach reklamowych. To jest przykład bezczelnego marketingu a te porównania można sobie w d..pę wsadzić. Oglądałem te porównania i nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Na youtubie praktycznie nie ma oryginalnych materiałów z tej kamery a same reklamówki i porównania.

 

Ja niestety nie miałem okazji obejrzeć takiego filmu, opierałem się tylko na tym, co znalazłem w internecie..

 

G1W ma inną optykę (120 stopni a nie 140)

Akurat z tego nagrania widać, że DOD LS430W te 140 stopni ma tylko na papierze, obraz jest węższy niż przy 130 stopniach CF100

Przy okazji - różnice w nocnym nagraniu są między tymi kamerami minimalne...

 

Sugerowałem się również tymi stronami: http://www.wideorejestrator.com/test_wideorejestatorow_2-mio_mivue.php

Tu znalazłem nagranie nocne:

Test (wielu kamer): http://agdlab.pl/testy/Duzy.test.wideorejestratorow.samochodowych,2935/6

Cytat: Przyznajemy, że jesteśmy pod sporym wrażeniem wysokiej jakości obrazu, zarówno z głównej kamery, jak i dodatkowej.

 

Poza tym ten blacksyf nie ma wyświetlacza a każdy demontaż i ponowny montaż to droga przez mękę bo za każdym razem trzeba kręcić pokrętłem, wciskać lub wyszarpywać kulkę i przy montażu ustawiać kamerę na nowo, ale jak to zrobić skoro nie ma wyświetlacza???

 

Zgadzam się. Mogli to rozwiązać poprzez WiFi, jak w wielu innych kamerkach, nie było by problemu. Ustawiało by się kamerkę ze smartfonem.

 

Zaletą jest z kolei tryb parkingowy - aktywuje nagranie w obu kamerkach. Zostawiając auto na parkingu zawsze może się przydać...

 

BarbaRzyńca nie odbierz tego jako marketingu, czy ataku. Staram się po prostu znaleźć fajny produkt. No i podoba mi się pomysł z drugą kamerką (niekoniecznie zawsze z tyłu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie miałem okazji obejrzeć takiego filmu, opierałem się tylko na tym, co znalazłem w internecie..

 

No to zerknij:

http://www.youtube.com/watch?v=vzNmTAZMpsw

 

Akurat z tego nagrania widać, że DOD LS430W te 140 stopni ma tylko na papierze, obraz jest węższy niż przy 130 stopniach CF100

 

Znam przynajmniej jeden sposób jak szybko zrobić nawet 72 stopnie i jednocześnie pogorszyć jakość obrazu, więc to dla mnie żaden argument. U mnie widać lewy i prawy słupek a na zamieszczonym filmie widać wyraźnie że perspektywa jest zawężona.

Tym sposobem jest wymiana obiektywu. Ceny tych najtańszych zaczynają się od kilku zł i są w wielu ogniskowych. Odkręcasz stary, przykręcasz nowy, ustawiasz ostrość i gotowe, masz dowolny kąt i gorszą jakość. Idealny sposób na pogrążenie konkurenta.

Osobiście nie ufam porównaniom robionym przez firmy które robią testy tego co sprzedają. To tak jak zachwalanie konkretnych sprzętów przez sprzedawców w marketach rtv/agd.

 

Przy okazji - różnice w nocnym nagraniu są między tymi kamerami minimalne...

 

Jaką wartość ma takie "porównanie", gdzie materiał jest tak skompresowany że pikseloza aż wyżera oczy?

b22e20277d017d58.jpg

 

Sugerowałem się również tymi stronami:

Tu znalazłem nagranie nocne:

Test (wielu kamer): http://agdlab.pl/tes...hodowych,2935/6

 

Zwróć uwagę na jedną rzecz. Pochlebne opinie pojawiają się tylko w niby niezależnych porównaniach na youtubie, na nierozwijanych stronach o rejestratorach, stworzonych tylko po to żeby pokazać wyższość tego blacksyfa. Na jednym z porównań bije on na głowę Hero 3 black edition.

 

Cytat: Przyznajemy, że jesteśmy pod sporym wrażeniem wysokiej jakości obrazu, zarówno z głównej kamery, jak i dodatkowej.

 

Biorąc do porównania takie towarzystwo to faktycznie mogli być pod wrażeniem ;). Poza tym wg mojej i wielu innych osób opinii, które chodź trochę liznęły temat, ten test był nierzetelny, a testujący nie bardzo miał pojęcie o tym co testuje. Zachwalał np funkcje, które mają prawie wszystkie rejestratory.

Kupując kamerę z dwoma kanałami trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jednym z ograniczeń w jakości obrazu jest moc obliczeniowa procesora i kamery wykorzystują tą moc w pełni. Skoro kamera rejestruje obraz z dwóch kamer to nie ma siły żeby była w stanie obrobić informacje z dwóch kanałów nie tracąc na jakości.

 

Zaletą jest z kolei tryb parkingowy - aktywuje nagranie w obu kamerkach. Zostawiając auto na parkingu zawsze może się przydać...

 

A wiesz że ta kamera nie ma akumulatora i działa tylko po podłączeniu zasilania? Jak nie masz stałego prądu w gniazdku to nic Ci po tej funkcji.

 

BarbaRzyńca nie odbierz tego jako marketingu, czy ataku. Staram się po prostu znaleźć fajny produkt. No i podoba mi się pomysł z drugą kamerką (niekoniecznie zawsze z tyłu...)

 

Nie odbieram tego tak, po prostu wiem jak prostymi sztuczkami kiwają ludzi i strasznie mnie to wku...a, bo ktoś potem kupuje zachęcony a po fakcie jest rozczarowany że w internecie wyglądało lepiej.

Żeby nie było, ja nie sprzedaję kamer, nie reklamuje "swojego", po prostu hobbystycznie siedzę w tym temacie i wg mojej wiedzy blacksyf nie oferuje nic co by uzasadniało tak wysoką cenę. Wg mnie jest warty 300-400 zł w Polsce, nie więcej.

 

I na koniec, do przemyślenia pozostawiam, dlaczego na dużych globalnych forach jak i tych rosyjskojęzycznych właściwie nikt z tych kamer nie korzysta skoro są takie zajebiste?

Edytowane przez BarbaRzynca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BarbaRzyńca - wspomniałes o OVERMAX .Miałem

wczesniej Go Clever ,kamera się skończyła i u zony w salonie RTV widziałem kamerkę Overmax taka jak na fotce ,cena ok.150 zł , no to ok. Widać,że to to samo tylko inny producent więc biorę ,podłaczam w aucie, jadę w miasto i ...coś mi nie gra.Chodząc po menu (identyczne jak w GoC ,którego używałem rok) zauważyłem,że nie ma mozliwości podglądu tego co nagrałem ,mogłem sobie tylko zatrzymywac nagrania ,lub włączać nagrywanie.

Oddałem do sklepu i mówię o co biega,jest wymiana ,drugą kamerę podłaczam od razu na parkingu , cos nagrywam i...zaś to samo :(

Nie mam możliwości sprawdzenia/odtworzenia tego co nagrałem :(

Zwrocik i wziałem tę Prestigio 310.

 

Ogólnie przestrzegam przed tym Overmaxem :(

post-7758-0-76818600-1393434067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata, bardzo dobry wybór ale DOD LS430W to DOD L330W z wewnętrznym GPS, innych różnic nie ma,

 

Dzięki :-)

GPS (jest bardzo dokładny) był potrzebny, ponieważ analizuję w domu film i lokalizacje na mapie Google; sprawy zawodowe.

 

... Poza tym ten blacksyf nie ma wyświetlacza a każdy demontaż i ponowny montaż to droga przez mękę bo za każdym razem trzeba kręcić pokrętłem, wciskać lub wyszarpywać kulkę i przy montażu ustawiać kamerę na nowo, ale jak to zrobić skoro nie ma wyświetlacza??? Nie napisali.

Rzeczywiście - racja, nawet o tym nie pomyślałem wybierając kamerę - na szczeście mam z wyświetlaczem i ustawiam bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest jeszcze jedna super opcja a mianowicie aplikacja Auto Guard w wersji pro za 9zł która wykorzystuje tel jako rejestrator. ma mnóstwo funkcji

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hovans.autoguard&hl=pl

 

Do tego uchwyt typu klips żeby obiektywu nie zasłaniać i super rejestrator 1080 za grosze

 

http://allegro.pl/uchwyt-klips-samochodowy-wielofunkcyjny-uniwersaln-i4014617446.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkurzę trochę temat. Wkurza mnie kabelek dyndający z kamerki i chciałbym zrobić coś z tym fantem. Logicznym jest puszczenie kabla podsufitką, słupkiem i pod deską, ale chciałbym przy okazji "odblokować" zapalniczkę. Biorąc pod uwagę mały pobór prądu czy ktoś próbował podpiąć zasilanie pod inne źródło, np. lampkę w podsufitce. W optymalnej wersji widziałbym to jako gniazdko USB koło lusterka, do którego można podpiąć kamerę obecną, następną, inne urządzenia, żeby nie blokować się z mini, micro itd. i nie pruć auta za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym przy okazji "odblokować" zapalniczkę. Biorąc pod uwagę mały pobór prądu czy ktoś próbował podpiąć zasilanie pod inne źródło, np. lampkę w podsufitce.

 

Ja poszedłem w mojej imprezie nieco inną drogą:

Wyciągnąłem radio i podpiąłem się do stałego plusa idącego do radia. Wykorzystałem takie coś:

pol_pl_PRZEDLUZACZ-ROZDZIELACZ-GNIAZDA-Z

Dodałem bezpiecznik i wyprowadziłem to do schowka przed pasażerem. Wyjąłem schowek i przykręciłem ten rozdzielacz do deski rozdzielczej nad schowkiem, tak, że widać go po otwarciu schowka. Mój ma dodatkowo wyłącznik, więc mogę go wyłączyć, jak nie potrzebuję. Do ładowania telefonu/navi wystarcza.

W ten sposób mam stałe zasilanie, niezależne od stacyjki. Możesz oczywiście pociągnąć zasilanie z tyłu, od zapalniczki i będziesz wtedy mieć klasyczne gniazdo, w którym zasilanie włącza sie po przekręceniu kluczyka.  

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podbiję temat pytając osób bardziej kompetentnych o taką kamerkę: TrueCam A5 w cenie 499zł

Wygląda, że ma wszystko, co potrzebne: GPS, czujnik G i inne TDI, HDI, GTI :-) Jak oceniacie jakość nagrań? 

Czy lepiej jednak pozostać przy G1WH?

 

Czy jest zauważalna różnica pomiędzy 25 a 30 FPS?


Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem i na początku chciałbym się przywitać :)

 

Widzę że koledzy mają już całkiem spore doświadczenie co do kamerek samochodowych. Moje pytanie jest trochę inne i sądzę że może zainteresować więcej niż tylko mnie.

 

Chodzi o wykorzystanie kamerki samochodowej do monitorowania miejsca postojowego w podziemnej hali garażowej. Posiadam miejsce postojowe a przy nim komórkę lokatorską wraz z zasilaniem 230V. Zastanawiam się nad kamerką z detekcją ruchu by umieścić ją w komórce lokatorskiej i zasilić ją na stałe, nagrywać miałaby wszystkie zdarzenia po wykryciu ruchu. Obok miejsca jest czujnik ruchy włączający światło, więc z oświetleniem nie powinno być problemu. Czy mogli byście podpowiedzieć jaki model by się sprawdził w takim zastosowaniu? Chodzi również o to by cena nie była zbyt wysoka.

Rozdzielczość 720p lub 1080p

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy te kamerki po wykryciu ruchu nagrywają przez ustalony czas(np 2min) czy do ustania ruchu i się wyłączają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by sie i dalo, bo wiele rzeczy sie da zrobic troche inaczej niz planowal autor rozwiazania :)

Ale podejrzewam, ze bedzie pewien problem w tym, ze kamerka wykrywa raczej SWOJ ruch, przez g-sensor, a nie ruch obiektow dokola. Chociaz moze to zalezy od kamerki? Wszystkich modeli nie przegladam, to byc moze cos przegapiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by sie i dalo, bo wiele rzeczy sie da zrobic troche inaczej niz planowal autor rozwiazania :)

Ale podejrzewam, ze bedzie pewien problem w tym, ze kamerka wykrywa raczej SWOJ ruch, przez g-sensor, a nie ruch obiektow dokola. Chociaz moze to zalezy od kamerki? Wszystkich modeli nie przegladam, to byc moze cos przegapiam.

 

 

Moja sama się załącza jak ktoś wlezie w pole widzenia ;) np w nocy na parkingu. Jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie będzie ciągłe z sieci, ponieważ sama kamerka ma być umieszczona w komórce lokatorskiej by pilnowała auta. Jak kolega słusznie zauważył jak coś się stanie autu to przeważnie i kamera znika a tak zostanie przynajmniej nagranie. Teraz pytanie do forumowiczów. Czy mogli byście podać kilka modeli w których działa detekcja ruchu a nie sensor uruchamia kamerę? Nie chciałbym kupić czegoś co mi nie będzie działać.

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka była pierwsza myśl. Jednak mieszkam kilka pięter wyżej i Wi-Fi nie łapie (od kolegi co mieszka sporo bliżej też nie. Garaż jest podziemny więc zasięgu GSM też nie ma by ewentualnie tak kombinować z siecią.

 

Taki pomysł z kamerką wpadł mi dlatego że założenie jest że tylko około 10-15% czasu coś się będzie przed nią ruszać więc karta pamięci liczę że wystarczy na 2-3dni. Co taki czas bym schodził, zgrywał nagrania i bym miał sprawę z głowy. Jest to łatwiejsze rozwiązanie dla mnie niż zabawa w sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie by sie i dalo, bo wiele rzeczy sie da zrobic troche inaczej niz planowal autor rozwiazania :)

Ale podejrzewam, ze bedzie pewien problem w tym, ze kamerka wykrywa raczej SWOJ ruch, przez g-sensor, a nie ruch obiektow dokola. Chociaz moze to zalezy od kamerki? Wszystkich modeli nie przegladam, to byc moze cos przegapiam.

 

Wykrywanie ruchu i g-sensor służą do zupełnie innych celów. G-sensor ma za zadanie zabezpieczyć nagrywany film przed nadpisaniem w razie zderzenia (przeciążenia). Wykrywanie ruchu to nic innego jak rozpoczęcie nagrywania jak na matryca zarejestruje ruch. Wtedy kamera nagrywa jeszcze przez kilka sekund i przechodzi w stan czuwania.

 

Wywrotka, kup coś takiego i normalnie wpinasz się standardowym zasilaniem kamery do gniazdka 230V.

Kamera będzie pracowała w słabym oświetleniu więc najlepiej weź coś co ma WDR więc właściwie wszystko z rodziny G1W/GT550WS, DOD LS

 

http://allegro.pl/tb7-przejsciowka-220v-na-gniazdo-zapalniczki-12v-i4271856552.html

Edytowane przez BarbaRzynca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie będzie ciągłe z sieci, ponieważ sama kamerka ma być umieszczona w komórce lokatorskiej by pilnowała auta. Jak kolega słusznie zauważył jak coś się stanie autu to przeważnie i kamera znika a tak zostanie przynajmniej nagranie. Teraz pytanie do forumowiczów. Czy mogli byście podać kilka modeli w których działa detekcja ruchu a nie sensor uruchamia kamerę? Nie chciałbym kupić czegoś co mi nie będzie działać.

 

Dzięki za pomoc :)

Weź np. taką (klon G1W) http://allegro.pl/kamera-samochodowa-12mpix-full-hd-novatek-g-sensor-i4231218065.html do tego zasilacz np. z telefonu mini usb http://allegro.pl/zasilacz-sieciowa-ladowarka-mini-usb-mp3-mp4-gps-i4246053165.html Testowałem takie rozwiązanie po zakupie kamerki w domu jak nie miałem sie gdzie podłączyć pod 12V. Kamerka ma wykrywanie ruchu i po wykryciu nagrywa jakiś czas (2, 3 minuty, nie pamiętam) Karta 16GB wystarcza na ok 3,5 godziny nagrania

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś tu z obecnych ma może TrueCam A5 i może coś o niej powiedzieć? O niej stosunkowo mało albo nic nie ma w tym wątku, a wydaje się ciekawym sprzętem.

I jeszcze jedno może ktoś się orientuje, ile mniej więcej minut nagrywa G1WH bez  zasilania?

 

pozdr matt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...