Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem, mam na szczęście oryginał. Na ww. forum jest wyjaśnione jak sprawdzić bez rozkręcania. Wklejam poniżej:

1) ma mozliwosc zrobienia ZOOM przyciskami po lewej stronie, wiec sprawdz czy jest ZOOM,

2) w Menu musi byc funkcja WDR, w przeciwnienstwie do kamer DOD mozna WDR aktywowac lub nie (off/on).

3) oczywiscie po nagraniach nocnych szybko stwierdzisz czy to oryginal (o ile twoja przednia szyba jest w dobrej kondycji) czytaj tu: viewtopic.php?f=28&t=2978

4) w menu "rozdzielczosc" powinna byc opcja 720p@60FPS, pomimo ze nie dziala jak trzeba to powinien ten tryb tam byc.

5) obiektyw w G1WH (szklo) jest plaskie.

6) kamera powinna dzialac z samsung 64GB na FAT32 (Samsung Electronics 64GB Pro microSDXC Extreme Speed (UHS-1) memory card (Model: MB-MGCGB/AM), sandisk 128GB i tez dziala.

Acha, mozna zmienic firmware na ten z Dod - kilka dodatkowych funkcji i co ważniejsze lepsza jakość nagrywania (podsiniony bitrate z 12mbps na 15mbps):

http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=2711&p=35316&hilit=dod#p35316

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też nowszy firmware dedykowany do G1WH, który podnosi bitrate 12->15. Instalacja bezproblemowa.

 

Mnie natomiast zastanawia stałe nagrywanie z takiej kamery, tzn po wyłączeniu auta. Czy jest to realne czy zabije akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdyby ktoś był zainteresowany, wrzucam linki z wykonanych własnoręcznie testów, w różnych porach dnia, taniego (ok. 200 zł) wideo-rejestratora Xblitz Mirror, mocowanego na wewnętrznym lusterku wstecznym. Moim zdaniem - jak na cenę - wcale nie jest źle.

 

https://youtu.be/BFjlMjMlJCo

https://youtu.be/w8FSQrB8o8o

https://youtu.be/G9Db_kHFeew

https://youtu.be/8J-anAGwJEw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ma ktoś doświadczenia z kamerą Blackvue 650. Właściwie to dwie kamery na przód i tył. Sprzęt drogi , ale czy wart swojej ceny?

 

Sebastian

w zasadzie nie mam odniesienia do "budżetowych", bo zajarałem się tym, że ma szkło zaissa i jako jedna z niewielu na rynku jest po prostu kompaktowa - bez wielkiego ekranu zasłaniającego pół szyby - nie rzuca się po prostu w oczy jak zamontowana gdzieś przed lusterkiem... ma czadowy soft, którym odtwarzasz całość z mapą googla w tle (jeśli chcesz), wszystko zapisuje w niedużych plikach na karcie (mało wygodne jak się czegoś chce szybko poszukać - ale w sofcie można to przeglądać jako jeden ciągły strumień). Karta 64gb wystarcza w samochodzie żony na 2 miesiące (przestawiłem na 15fps w najwyższej rozdzielczości ale przy sporej kompresji żeby jak najwięcej treści zmieścić na karcie, ale możliwości konfiguracji jest sporo)... ma wszystkie wodotryski, tryb parkingowy (jak podłączysz na stałe do aku - ja się nie odważyłem). Ma też apkę na iphone'a działającą po wifi - przydaje się jak trzeba skonfigurować kąt widzenia albo żeby na szybko coś odtworzyć... Konfigurator pozwala robić fajne rzeczy, jak np. zapisywać na bieżąco prędkość samochodu na filmie (dla odważnych), koordynaty, datę/godzinę (standard), albo powyłączać to wszystko...

 

Z jakością jest tak sobie - uważam, że gopro3 silver robi lepsze filmy, ale gopro nie ma zasilania z 12V ani drugiej kamery ;) W nocy nie widać rejestracji dopóki samochód przed Tobą nie będzie w odległości 5-6 metrów (nie ma cudów). W dzień jest bajka...

 

a jakość:

 

20151020_064736_NF.jpg

 

tył:

 

20151020_064736_NR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dzięki za  wartościową opinię. Mam jeszcze pytanie odnośnie trybu parkingowego. Czy kamera (przednia lub tylna) ma wbudowaną baterię która np. podtrzymuje prace w tym trybie przez noc? Czy zawsze musi być podłączona pod bezpiecznik na którym jest stałe napięcie.  Widziałem w necie taką opcję, że podłączona jest do zapalniczki poprzez coś w rodzaju malutkiego akumulatorka

 

Aha, przeczytałem też , że czujnik ruchu jest zbyt czuły i kamera potrafi włączać się bez przerwy pod wływem spadającego liścia czy poruszającej się chmury na niebie.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za  wartościową opinię. Mam jeszcze pytanie odnośnie trybu parkingowego. Czy kamera (przednia lub tylna) ma wbudowaną baterię która np. podtrzymuje prace w tym trybie przez noc? Czy zawsze musi być podłączona pod bezpiecznik na którym jest stałe napięcie.  Widziałem w necie taką opcję, że podłączona jest do zapalniczki poprzez coś w rodzaju malutkiego akumulatorka

Niestety blackvue nie posiada baterii... po odłączeniu zasilania działa jeszcze z 5 sekund, w trakcie których kamera oznajmia "Blackvue is now shutting down..." i się wyłącza. Nie pomogę za bardzo odnośnie opcji zasilania czy wrażliwości trybu parkingowego - vw odcina zasilanie w zapalniczce po wyłączeniu zapłonu, więc musiałbym mieć dodatkowe kable, a że żona czasem lubi moim samochodem jeździć jak mnie nie ma, to z tą na stałe włączoną kamerą co chwila bym odbierał telefon, że gdzieś utknęła na pustyni bo aku padł... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak "Blackvue power magic pro", które podpięte do aku monitoruje poziom rozładowania przy włączonym "parking mode" i wyłącza kamerę w przypadku jeżeli napięcie w aku spadnie poniżej pewnej wartości uniemożliwającej uruchomienie auta.

 

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam jestem nowym użytkownikiem więc chciałbym się przywitać

 

Widzę że dysponujecie dużym doświadczeniem i wiedzą na temat kamer samochodowych

Mam takie pytanie:

Jaka jest najlepsza i zarazem tania kamerka samochodowa do wykrywania ruchu jak tutaj?

 

Jakość nagrania może być przeciętna, najważniejszy jest czujnik ruchu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mio i można zapodać kartę 128 GB do modeli serii 6. Ja mam Mio 698 Dual, ale 32 GB tylko. Poniżej lista obsługiwanych kart dla serii 6:

 

http://service.mio.com/m0100/F0110_DownLoad_Faq.aspx?bullid=AllBull&faqid=13094208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalować GoPro4 w samochodzie z zasilaniem, żeby miało to ręce i nogi? No i jeszcze jedne pytanko, odnośnie tego jaki patent najlepszy aby GoPro używać mobilnie i podłączyć do niej jakieś zewnętrzne źródło zasilani.

A jakie GoPro4 ma wejście od tyłu, bo jeżeli ma mini usb, to są przecież przenośne baterie, które uprzednio się ładuję - aby później jak potrzeba naładować sobie telefon. W biedronce coś takiego widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zainstalować GoPro4 w samochodzie z zasilaniem, żeby miało to ręce i nogi? No i jeszcze jedne pytanko, odnośnie tego jaki patent najlepszy aby GoPro używać mobilnie i podłączyć do niej jakieś zewnętrzne źródło zasilani.

A jakie GoPro4 ma wejście od tyłu, bo jeżeli ma mini usb, to są przecież przenośne baterie, które uprzednio się ładuję - aby później jak potrzeba naładować sobie telefon. W biedronce coś takiego widziałem.

 

 

Powerbank się to zwie. Można zrobić bufor: gniazdo zapalniczki -> powerbank -> kamerka. Wtedy nie ryzykujemy rozładowania akumulatora. Oczywiście powerbank musi być odpowiednio pojemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakie GoPro4 ma wejście od tyłu, bo jeżeli ma mini usb, to są przecież przenośne baterie, które uprzednio się ładuję - aby później jak potrzeba naładować sobie telefon. W biedronce coś takiego widziałem.

 

GoPro zdaje się nie potrafi pracować z zewnętrznym zasilaniem, chyba że coś się ostatnio zmieniło.

Na pewno XiaomiYi potrafi pracować bez baterii na kablu, wtedy nie ma problemu z przegrzewaniem i można zmodzić sobie jakiś większy powerbank na aku LiPol z przetwornikiem na 5V i wtedy zrobić taką linię jak pisał @@monsieurboxeur,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...