Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Ayu napisał:

Trochę się zeszło z montażem bo ja mam dwie lewe ręce ale w końcu jest.

Tak nagrywa w dzień  (przód i tył)

https://youtu.be/yrQ-8a1r77M

 

https://youtu.be/ZyktVwz_CNI

 

Ayu, a sprawdzałeś może nagranie z tylnej kamery? Nie masz opóźnienia obraz/dźwięk tak z 7-10 s.??? Miałem ten zestaw w OBK i Imprezie ale mnie bardzo mocno rozczarował jakością nagrań, chociaż to Mio. Teraz przesiadłem się na DOD'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Ayu, a sprawdzałeś może nagranie z tylnej kamery? Nie masz opóźnienia obraz/dźwięk tak z 7-10 s.??? Miałem ten zestaw w OBK i Imprezie ale mnie bardzo mocno rozczarował jakością nagrań, chociaż to Mio. Teraz przesiadłem się na DOD'a :)

 

DOD to trochę strata kasy. W tej cenie kupisz odpowiedniki, np analogiem prostszych modeli DOD typu G1WH (teraz już kolejne generacje)  - te same bebechy, ta sama optyka, równie dobry soft, a cena 3x niższa.

Mam od 2 lat i bardzo chwalę - jakość nagrań świetna. Jeśli ktoś nie wymaga dodatkowych bajerów to spoko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dr.elich napisał:

W tej cenie kupisz odpowiedniki, np analogiem prostszych modeli DOD typu G1WH (teraz już kolejne generacje)  - te same bebechy, ta sama optyka, równie dobry soft, a cena 3x niższa.

Mam od 2 lat i bardzo chwalę - jakość nagrań świetna.

 

Podpisuję się pod tym obydwoma dłońmi. Też od blisko 2 lat korzystam, auto parkowane pod chmurką i ani w upały ani w mrozy nic się z nią nie działo. A jakość nagrań w stosunku do ceny - bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa co kupujesz - ja wybrałem DOD po niewypale z Mio 698 Dual
Pewnie, oryginał to zawsze pewniejsza gwarancja itd. Gdybym kupował jakiś wypasowy model przód plus tył i masa czujników - pewnie bym myślał także o takim rozwiązaniu.

Ale przy urządzeniu względnie prostym, po przeczytaniu testów z sekcjami tych sprzętów - wziąłem G1WH.

Choć teraz może bym się zastanawiał nad jakimś bardzo kompaktowym urządzeniem by nie rzucało się w oczy i nie kusiło złodzieja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od jakiś 2 tygodni tygodni testuje navitel'a r600.  Wbudowana Baterie testowałem jak na razie max 72h bez ładowania trzyma ok , obraz bardzo wyraźny i czysty również w nocy. Mała fajnie chowa się za lusterkiem. Kamerka nie ma przyssawki ( dla mnie to akurat zaleta bo poprzednia się co jakiś czas odklejała od szyby ) ale  bez problemu można wysunąć ją z przyklejonego uchwytu i schować . Kamerka włącza się na jakiś czas jak wyczuje ruch kiedy auto jest zaparkowane (kiedy silnik nie pracuje).  Jeżeli ktoś nie wymaga od kamerki wodotrysków w postaci rejestracji obrazu przód +tył, gps czy wbudowanej navigaci w budżecie do 290pln imo całkiem niezły sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Malyboss napisał:

Mnie się dzisiaj wideorejestrator bardzo przydał... Przynajmniej nie było żadnych wątpliwości. Ale Forka szkoda  :cry:

 

 

 

 

No co? Kierunkowskaz włączony, więc niech inni uważają :huh: .

Przykra sprawa ... Mocno Forek uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piotruś napisał:

Przykra sprawa ... Mocno Forek uszkodzony?

 

Trochę - ale w sumie to cały bok...

 

IMAG0008.thumb.jpg.7caf54025694521770b2a434dce1412a.jpgIMAG0009.thumb.jpg.c7503b09105bf25b0b53ea3ca1e094ca.jpg

 

IMAG0010.thumb.jpg.d518d7be1de5b540083ab0d2d1fdf250.jpg

 

 

14 godzin temu, Guliwer napisał:

Przykra sprawa, spot niedługo

 

Będę się wyróżniał ;)  Wszyscy przyjadą wyglansowanymi gablotami, a ja dla odmiany takim ;) 

 

12 godzin temu, MKK napisał:

Dobrze, że się tylko tak skończyło. 

 

To prawda.

 

 

 

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fiku napisał:

Przykra sprawa...emoji17.pngŁukasz trzymam kciuki za szybką naprawę.

 

Dziękuję, @fiku. Przyda się, bo z tą szybkością to może być, hmm... różnie. Forek się turla bez problemu, w zasadzie to tylko blachy uszkodzone, nic poważnego. Poza tym dostałem już auto zastępcze. Niestety - nie Subaru ;) Najpierw z ciekawości wziąłem sobie (bo nigdy tej marki nie miałem) Alfę Romeo 147, ale klękła po dwóch dniach (!!!) - sprzęgło. Wymienili mi na VW Jetta. Pojeździmy - zobaczymy...

 

2 godziny temu, mz56 napisał:

Współczuję. A ślepych to chyba lekarz powinien eliminować ? Jak można coś takiego zrobić ? I to wolniutko, z pełną premedytacją. Prócz martwego pola, to jeszcze kark się powinien kręcić.

 

Problem w tym, że gościu jechał "angolem" z kierą po prawej stronie. Jak podjął decyzję żeby dymać, to całą uwagę i wychył ciała skupił na tym, żeby zobaczyć, czy coś z przeciwka nie jedzie - a o tyle zapomniał. I tak się to skończyło...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Malyboss napisał:

Problem w tym, że gościu jechał "angolem" z kierą po prawej stronie. Jak podjął decyzję żeby dymać, to całą uwagę i wychył ciała skupił na tym, żeby zobaczyć, czy coś z przeciwka nie jedzie - a o tyle zapomniał. I tak się to skończyło...

U mnie po wsi też taki lata i tylko "czekam" kiedy się pomyli. Chyba kiera po prawej jest legalna, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Guliwer napisał:

U mnie po wsi też taki lata i tylko "czekam" kiedy się pomyli. Chyba kiera po prawej jest legalna, ale...

 

Może i jest legalna, ale mój ostatni przypadek pokazuje, że chyba nie powinna. Co innego, jak ktoś przyjeżdża np. z Anglii tutaj swoim autem z kierą po prawej na kilka dni, a co innego zarejestrować to tutaj na stałe. 

Liczę na to, że jeśli nawet kiera po prawej jest legalna, to ubezpieczalnie będą walić 3-4 x cenę za ubezpieczenie takiej gabloty, aż to skutecznie wyeliminują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...