Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Współczuję. :(

Jednak mogło być znacznie gorzej, gdyby to zrobił bardziej dynamicznie. 

 

Z racji wyjazdu na Subariadę na Kaukaz zakupiłem dziś rejestrator. Mam nadzieję, że przyda się jedynie do montażu filmu z wyprawy.  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemekka napisał:

Współczuję. :(

Jednak mogło być znacznie gorzej, gdyby to zrobił bardziej dynamicznie. 

 

Z racji wyjazdu na Subariadę na Kaukaz zakupiłem dziś rejestrator. Mam nadzieję, że przyda się jedynie do montażu filmu z wyprawy.  ;)

 

Tak z ciekawości, na jaki rejestrator się zdecydowałeś

Ja po kilku podejściach się poddałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemekka napisał:

Kupiłem Navitel R1000. Nowy model, który ma dość dobre recenzje. A jak się spisze to się okaże. 

Wrzucę jakieś info (i ew.  filmy) jak go przetestuję.

Czekamy na informację , czy jest regulacja lewo prawo góra dół czy sztywne połączenie ustalone przez producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka taniej kamery to jest dobra promocja na Gearbest na model G1W-VB

 

https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_196898.html

 

Mam jej poprzednika - G1WH i jest super. Tą też zakupiłem, ale nie było czasu na montaż w aucie. Patrząc po sieci jakość chyba ciut gorsza, choć chipset i optyka ta sama. Więc przed ew. zakupem zweryfikujcie sami po filmach na YT czy jakość Was satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A118C i bardzo sobie chwalę, choć od czasu do czasu zdarza jej się popsuć jakiś jeden film (może dlatego, że mam bardzo stary firmware).

Natomiast dziś to już staroć, teraz rządzi seria A119 o ponoć znacznie lepszej jakości obrazu (jeśli wierzyć porównaniom na YT). A najfajniejsza jest opcjonalna podstawka z GPS-em i gniazdem zasilania, bo robi się z niej taka mini stacja dokująca i na wierzchu nie ma żadnych kabli ;) W starą 118 niestety trzeba wpinać zasilanie i opcjonalnie drugi kabel od zewnętrznego modułu GPS. Ale jest tak niewidoczna, że zwykle jej nie zdejmuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze starą 118 i kupowałem chyba na Amazonie, podążając za tym postem: 
 

 

Tylko zasilanie z kostki od lusterka fotochromatycznego nie działa najlepiej, bo kamerka się wyłącza po wrzuceniu wstecznego (napięcie znika, a może tylko się obniża, żeby lusterko się rozjaśniło do manewrowania). Tam są dwa plusowe kable, więc może zły wybrałem i na drugim (zasilanie kompasu?) byłoby lepiej - nie miałem czasu drążyć tematu. Na ulicy nie przeszkadza, gorzej w terenie, bo jak się utknie i trzeba cofnąć, to w najlepszym momencie nagranie się urywa :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dr.elich napisał:

Widzę, że A119 to cena x2,5 albo i więcej względem G1W-CB. A szkoda, bo opcja fajna.

 

W cenach się gubię, bo jest duży rozrzut, do tego kilka wersji (bodaj A119-S  ma jaśniejszy i węższy obiektyw), ale z opinii wynika, że w klasie < 500zł trudno o lepszą jakość obrazu.

 

10 minut temu, dr.elich napisał:

Jak się sprawdza montaż do szyby na tą taśmę dwustronną? 


Bez zarzutu :ok:. Jak chcesz potarmosić, to wbijaj na Morenę :superhero:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A119 fajna na przód.

 

Tylko dosyć istotne jest monitorowanie na parkingu..

na tył można by dac A118

 

Tylko jak jest z zasilaniem ? akumulatora chyba nie posiadają ( albo nie doczytałem )

więc wszystko z aku.  pewnie 2-3 problemu nie zrobią ale zostawienie na weekend już może

Włączenie za pomocą G-sensora nagrywa już po fakcie o ile się nie mylę

Czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bvb napisał:

Natomiast dziś to już staroć, teraz rządzi seria A119 o ponoć znacznie lepszej jakości obrazu (jeśli wierzyć porównaniom na YT).

staroć ale cenowo bliżej mu do kamerki o której mówił @dr.elich dlatego o niej wspomniałem.

 

20 godzin temu, bvb napisał:

A najfajniejsza jest opcjonalna podstawka z GPS-em i gniazdem zasilania, bo robi się z niej taka mini stacja dokująca i na wierzchu nie ma żadnych kabli ;) W starą 118 niestety trzeba wpinać zasilanie i opcjonalnie drugi kabel od zewnętrznego modułu GPS. Ale jest tak niewidoczna, że zwykle jej nie zdejmuję.

a tu pełna zgoda, ale jak komuś zależy na cenie to A118C nadal jest dobrą opcją.

 

19 godzin temu, dr.elich napisał:

Jak się sprawdza montaż do szyby na tą taśmę dwustronną? 

IMVHO jak ktoś nie ma potrzeby przekładania kamerki to jest najlepsza opcja. Można dość wysoko podejść i montaż mniej rzuca się w oczy.

Sam mam R600 na taśmie i szukałem z premedytacją kamery tak montowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piskoor napisał:

Tylko jak jest z zasilaniem ? akumulatora chyba nie posiadają ( albo nie doczytałem )

więc wszystko z aku.  pewnie 2-3 problemu nie zrobią ale zostawienie na weekend już może

Włączenie za pomocą G-sensora nagrywa już po fakcie o ile się nie mylę

Czy tak ?


Nie ma akumulatora. U mnie jest podłączona do ACC i nagrywa zawsze, jak ma napięcie, więc nie interesowałem się trybem parkingowym i G-Sensorem. Ale może kiedyś przełączę pod zasilanie lampek do czytania. Jak rozumiem, tryb parkingowy ogarnia też zwykłą jazdę, tzn. G-sensor budzi ją po ruszeniu, a po zaparkowaniu idzie spać?

Zakładam, że pobór prądu podczas czuwania jest na tyle mały, że przez weekend akumulatora nie wyczyści. Zawsze można użyć zasilacza z ochroną przed rozładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopię kotleta, ale może komuś się przyda ;) trafiłem na ten wątek szukając sposobu montażu kamery.

 

Jak ktoś szuka przyzwoitego, taniego rejestratora to na Amazonie jest kamera YI za 145 zł (44,99 € minus 10 € na kod promocyjny widoczny na stronie). Polecana na innym forum, ludzie kupują, chwalą; filmy ładne.

Jak ktoś szuka wspomnianej w wątku Viofo A119S, to swoją zamówiłem na DX.com za 266 zł (82,30 $ minus 3% na kod site3%). Polecana przez wszystkich. Ja głownie nie chciałem aby zbytnio odstawała na szybie.

 

Jak ktoś szuka karty do powyższych, to eBay.pl (nie .com) ma do 19.02 akcje na 30 zł rabatu od zakupu powyżej 50 zł i płatności PayPal. (PROMO30)

Opierając się na tym filmie (bardziej opisem pod nim), zdecydowałem się na SanDisk High Endurance za 35 zł (cena 19,59 $ / ~65 zł minus wspomniane 3 dychy)

Oczywiście można inną, albo cokolwiek innego za co chcielibyśmy zapłacić 30 zł mniej :)

 

Wszystkie zakupy wykonane Revolut. Przewalutowanie w banku, PayPal albo Amazonie zaboli nas zdecydowanie bardziej ;)

Zakupy u dalekowschodnich sprzedawców wykonane PayPal z podpiętym Revolut (ważne - trzeba ustawić w PayPal, żeby płacił walutą sprzedawcy a nie sam przeliczał). Karta ze względu na promo, kamera ze względu na ochronę kupujących.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Garmin Dashcam 55 - 1440p, GPS, funkcje "inteligentne" - asystent pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją, info że ruch się wznowił (jak przyśniemy na światłach, a auto przed nami ruszy), baza fotoradarów i ograniczeń prędkości (umiarkowanie aktualna akurat), do tego mocowanie magnetyczne - łatwo ją odłączyć żeby nie kusiła amatorów cudzej własności. Niestety dwa razy droższa od chińczyków, do kupienia w elektromarketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę kamerkę viofo model A119 s. Powiem, że w porównaniu do DOD to cienka jest, szczególnie nagrywanie w nocy. 

Dzisiaj miałem akcję i wyszło kilka pytania w związku z tym. W skrócie doszło do utarczek słownych między mną a arabiszonem. Od początku poinformowałem go kilkakrotnie, że mam kamerę zanim do mnie podbiegł i zrobił coś głupiego. Niestety doszło do tego, że gdy powiedziałem, że zamelduję go na POLITI (policję) zerwał mi kamerę przez szybę i ją zabrał. Na szczęście nie był do końca idiotą i gdy mu powiedziałem, że i tak mam nagranie bo zapisuje się w chmurze, oddał mi kamerę i zapłacił za nią, bo uszkodził mocowanie. 
Pytanie na przyszłość. Jak ją zamontować, żeby następnym razem łajza jej nie sięgnęła? Czy są kamerki które zapisują w chmurze, bądź mają oddzielną skrzynkę która zapisuje, a one przekazują tylko obraz do niej?

Edytowane przez jkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...