Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, ipsx82 napisał:

Wcale nie przesadzam , 65Ah  masz po naładowaniu do pełna w rocznym akumulatorze ale w 5 letnim podczas mrozów -15 jego pojemność spada nawet do 30Ah i przy rozruchu rano w takie mrozy liczy się każdy mA bo może zdecydować o tym czy uruchomisz auto czy nie po weekendzie stania. 

 

Przecież mogę kamerę wyłączyć, zdjąć z uchwytu, wypiąć kabelek zasilający.

Przetestuję już tej zimy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power banki mają to do siebie że trzeba wzbudzić w nim ładowanie za pomocą przycisku a taka kamerka w stanie czuwania może przez jakiś czas nie pobierać prądu od 5 do 30 min  i power bank przestanie zasilać. Dlatego dedykowane upsy do kamerek kosztują około 700 - 900 zł https://www.wideorejestratory24.pl/adapter-blackvue-power-magic-battery-pack-b112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ipsx82 napisał:

Power banki mają to do siebie że trzeba wzbudzić w nim ładowanie za pomocą przycisku a taka kamerka w stanie czuwania może przez jakiś czas nie pobierać prądu od 5 do 30 min  i power bank przestanie zasilać. Dlatego dedykowane upsy do kamerek kosztują około 700 - 900 zł https://www.wideorejestratory24.pl/adapter-blackvue-power-magic-battery-pack-b112

Cena jest MOCNO przesadzona.:krecka_dostal:

W czym jest problem, by zwykły powerbank zrobić "samowzbudny"? Dodatkowa dioda LED 5V na wyjściu z powerbanku podłączona równolegle z kabelkiem zasilającym kamery powinna wystarczyć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie kombinujecie i nie wiadomo po co właściwie - rejestratory są zaprojektowane tak, żeby się włączać i wyłączać samoistnie, a wy to chcecie rzeźbić niepotrzebnie. Większość aut ma chyba w środku jakąś skrzynkę z bezpiecznikami, na bank też takimi od obwodów które dostają prąd po przekręceniu kluczyka - kwestia pociągnięcia kabelków odpowiednio, a nie jakieś powerbanki i inne wynalazki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turbo napisał:

Dziwnie kombinujecie i nie wiadomo po co właściwie - rejestratory są zaprojektowane tak, żeby się włączać i wyłączać samoistnie, a wy to chcecie rzeźbić niepotrzebnie. Większość aut ma chyba w środku jakąś skrzynkę z bezpiecznikami, na bank też takimi od obwodów które dostają prąd po przekręceniu kluczyka - kwestia pociągnięcia kabelków odpowiednio, a nie jakieś powerbanki i inne wynalazki ;) 

Niektóre rejestratory potrafią pracować w trybie parkingowym.

Teraz rozumiesz dlaczego ludzie poszukują stałego 12V+ niezależnego od pojawiającego się ACC po przekręceniu klucza w  stacyjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Turbo napisał:

Ale to są proste rzeczy nadal, a tu jest straszne stawanie na głowie, uruchamianie przyciskami kamerek, PowerBookiem i inne cuda.

Ja tego problemu sobie nie stworzyłem. Popiołem się do B228 dwoma kabelkami i zapomniałem o temacie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem Garmin Dash Cam 65W. Na moje potrzeby idealna. Super mała i całkiem dobrej jakości filmy. Niestety za bardzo czuła jeśli chodzi o funkcję ostrzegania przed kolizją. Za to asystent pasa ruchu i baza stacjonarnych  fotoradarów działa sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 20:12, WOJO napisał:

Cena jest MOCNO przesadzona.:krecka_dostal:

W czym jest problem, by zwykły powerbank zrobić "samowzbudny"? Dodatkowa dioda LED 5V na wyjściu z powerbanku podłączona równolegle z kabelkiem zasilającym kamery powinna wystarczyć. :D

Ja wziąłem taki zestaw śniadaniowy.

https://www.euro.com.pl/zestawy/rejestratory-jazdy/28961630257/mio-mivue-752-wifi.bhtml

 

Miałem w OBK Mio 698 dual, ale tamten egzemplarz porażka - ten jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem OBK z serwisu bo podłączyli mi stałe zasilanie pod rejestrator ( cena za usługę w ASO - 123 pln brutto - w szkou jestem że tak tanio :-) 

dodatkowo obwód zabezpieczony bezpiecznikiem 2A.

Kamera działa cały czas - po wypięciu kabelka zasilającego przetwornica pobiera 10 mAh, z kabelkiem wpiętym działająca kamera pobiera ciut poniżej 200mAh  ( Viofo 119s v2)

Z tyłu podłączona chińska podróbka Viofo za jakieś 120 pln :-). Jest wpięta w gniazdo 12V w bagażniku i przechodzi przez powerbank 2000 mAh. po zgaszeniu samochodu przednia chodzi cały czas

tylna tak długo jak pozwala powerbank - pewnie jakieś 6-8h.

Powerbank zaczyna się ładować od razu - nie jest potrzebne żadne wzbudzanie.

Jedyny problem jaki mam to to że tylna kamerka strasznie sieje w radiu i słabo ze słuchaniem... Mocno zakłóca.

Musze przetestować czy to kwestia kamery ( zamienię miejscami z Viofo i zobaczymy ), czy tego że na tylnej szybie jest antena, czy zasilacza w gnieździe 12V

Wczoraj zamieniłem zasilanie i jest dużo lepiej, ale nadal trzeszczy więc może muszę poszukać jakiegoś wypasionego zasilacza :-D.

Zastanawiam się tez nad przeniesieniem obecnego zestawu do Forka a w OBK może zamontuję  Viofo A-129-G Duo

 

ps. właśnie znalazłem na All... ładowarkę samochodową z wbudowanym powerbankiem.. Może to być całkiem spoko rozwiązanie

 

20181009_075611.jpg

Edytowane przez Piskoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piskoor napisał:

Wczoraj odebrałem OBK z serwisu bo podłączyli mi stałe zasilanie pod rejestrator ( cena za usługę w ASO - 123 pln brutto - w szkou jestem że tak tanio :-) 

 

 

Ja też, cena którą mi zaproponowano to 400 Pln.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xemir napisał:

 

Ja też, cena którą mi zaproponowano to 400 Pln.

 

 

Z dojazdem? :D

 

8 godzin temu, Piskoor napisał:

Wczoraj odebrałem OBK z serwisu bo podłączyli mi stałe zasilanie pod rejestrator ( cena za usługę w ASO - 123 pln brutto - w szkou jestem że tak tanio :-) 

Biorąc pod uwagę aspekt zarobkowy, wydaje się to uczciwą ceną.

Choć osobiście zajęło mi to godzinę, łącznie z polutowaniem pinów wiązki, wpinanych plug&play we wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Morf1234 napisał:

Witajcie wszyscy,

Poszukuję dla mojej Mamy rejestratora z kamerą cofania takie dwa w jednym. Jeżeli odradzicie coś takiego to samą kamerę cofania, budżet na to to jakieś 200-300 zł max.

 

Co możecie polecić, zupełnie się na tym nie znam.

Z góry dzięki

G50 Novatek 96650       Yi Mini Dash Camera

Mam tez do oddania za stówkę podróbkę Viofo A119S czyli   rejestrator A118C   ( kupiłem 3 szt na Alli w sumie nie wiem po co i dwa leżą nieuyzywane bo w Forku odpaliłem lusterko z nagrywaniem a z tyłu nie chce mi się podłączyć :-) )

Jakoś Full HD - przyzwoita...   jak cos to na PW.

 

a tak przy okazji

kamerka podłączona na stałe - przez czas postoju ( około 15 h ) napięcie akumulatora zeszło z 12,99 na 12,10 V - aczkolwiek 15 % z tego to prawdopodobnie miernik napięcia akumulatora ciągnie bo jest przypięty do aku na stałe.

 

Edytowane przez Piskoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morf1234 napisał:

Ten g50 plus yi to zestaw za ponad 300 zł.

A coś do tej kwoty za całość poleci ktoś ?

A co powiecie o XBLITZ Park view ???

zrozumiałem że chcesz samą kamerę cofania za 300 :-)

jak chcesz obie to taki jak napisałem 2 x A118 za 200 z fv mogę opylić :-)  są wystarczające ( sam mam A118 na tyle )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piskoor napisał:

kamerka podłączona na stałe - przez czas postoju ( około 15 h ) napięcie akumulatora zeszło z 12,99 na 12,10 V - aczkolwiek 15 % z tego to prawdopodobnie miernik napięcia akumulatora ciągnie bo jest przypięty do aku na stałe.

Nie masz tam przypadkiem ISR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaceknie napisał:

Ja posiadam firmy Orllo. Jest to szerokokatne lusterko wsteczne które zakłada sie na istniejące. W lusterku tym dość duży wyświetlacz przód i tył. Kamera na tylnej szybie oczywiście po kabelku.Przystępna cena.

A który model ?

A jak z długością kabli między kamerą wsteczną a ekranem ??

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...