Jump to content

WOJO

Użytkownik
 • Content Count

  2174
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by WOJO

 1. Pracujesz w służbach posiadających nadajniki sporej mocy? Gdzieś tu na forum opisywałem przypadek, kiedy kilkukrotnie zdarzyło mi się zaparkować na Okopowej w Lublinie, naprzeciwko Policji. Mogłem zamknąć z pilota samochód dopiero jak schowałem się za innym pojazdem.
 2. Jeżeli prawie wszystko gumowe było wymienione, to warto obejrzeć prowadnice 26231FE001 i 26631KE000, czy nie są zbyt mocno zużyte/wytarte. W pierwszej kolejności to właśnie je bym wymienił. W drugiej kolejności po ocenie wizualnej i pomiarach średnicy wewnętrznej, wymieniłbym jarzmo. Gumka prowadnicy dolnej 26231FE020 gumka prowadnicy dolnej Kiedyś wymieniałem same gumki, ostatnio zamówiłem kompletne prowadnice 26231FE001 i od 10kkm spokój. Prowadnica dolna 26231FE001 prowadnica dolna Prowadnica górna 26631KE000 prowadnica górna Jarzmo lewe 26225AG110 jarzmo lewe przed
 3. Najwidoczniej obecny wyzysk krwiodawców jest jeszcze zbyt mały. Trzeba dopłacić we własnym zakresie... Dlatego pisałem wyżej, że spokojnie poczekam na zmianę stanowiska RCKiK. Przecież mają podpisane zgody na dowolne wykorzystanie składników donacji. To w czym problem, by mając własne laboratorium robiące testy COV-2 (przynajmniej tak jest w RCKiK Lublin), sprawdzić ilość przeciwciał u dawców, którym z wywiadu lekarskiego wyszła niedawno przebyta infekcja grypopodobna. Zapłać, oddaj, to my sprzedamy do Biomedu, byś mógł w razie potrzeby kupić "lekarstwo". Oto Polska właśnie
 4. Wyjdzie do samochodu z miernikiem. Przyłoży do radia i komputer zrobi resztę. Raczej nie trzeba tego ułatwiać...
 5. Ostatnio byłem 10 listopada (KKP 300 ml + osocze 300 ml). Daj trochę odpocząć mojemu szpikowi. Na miano "excovida" jeszcze nie zasłużyłem. Nikt mnie nie zmusi, bym dobrowolnie zapłacił za wiedzę, czy przechodziłem, a potem z tą wiedzą zgłosił się do RCKiK. Jak zmieni się optyka i RCKiK zacznie robić testy we własnym zakresie, to z dziką rozkoszą udam się, co dwa tygodnie, by pozbyć się "zbędnego" osocza.
 6. Wygląda na to, że kupiłeś model z OBK wersji 2009 DIESEL.
 7. Jaki model zegarek przyszedł? Zegarek większość danych pobiera z BIU, z wtyczki A, z pinu 30. Dla porównania ekran nawigacji też ma sygnały CAN-L i CAN-H pobierane z BIU. Nawet ta sama wtyczka A, tylko piny 26 i 27. Pozostaje Ci pociągnąć kabelek bezpośrednio do pinu 30 wtyczki A BIU. Warunkiem jest posiadanie modelu zegarka od przedlifta IV.
 8. Przednie nie są, ale w US wersji masz instalację przednich, a nie masz tylnych, więc podłączenie tylnego do istniejącej instalacji wydaje się być naturalną koleją rzeczy...
 9. Może zacznij od przejrzenia manuala do wersji EU i porównaj z manualem US... Wszystko się wyjaśni. Po pobieżnym przejrzeniu - wymień 16W żarówkę w lewym świetle wstecznym na 21W CZERWONĄ i podłącz równolegle do przełącznika przednich przeciwmgłowych.
 10. Wtyczki powinny być zdublowane. Szukałeś? Zegarek ma takie wyjścia: Jak widzisz, połączony jest na 2 pinie z BIU i 5 pinie z licznikiem. To są dwa kable sygnałowe. Reszta to zasilanie stałe BAT+, zasilanie ACC, zasilanie IGN, masa GND i podświetlanie ILL. Możesz próbować pobrać sygnały CAN L i CAN H z wtyczki wyświetlacza nawigacji: ale nie jestem pewien, czy to zadziała.
 11. Powinno się dać bez specjalnego problemu. Poszukaj za schowkiem/nawigacją białej 10-pinowej wtyczki. Jak jest, to operacja plug & play.
 12. Zgadzamy się. Jak znacznie przekracza normy, to trzeba to naprawić. Ja przez kilka lat użytkowania pojazdu łącznie z emulatorem, NIGDY nie miałem problemów ze składem spalin, mimo iż chyba od 5 lat jeżdżę z emulatorem. LPG ma też inne zalety (oprócz ceny ).
 13. Kupić, założyć między rurę, a sondę i zapomnieć o wymianach sondy, a tym bardziej katalizatora: https://allegro.pl/oferta/emulator-drugiej-sondy-lambda-prosty-ocynk-7525292145
 14. Nie tylko. 2.0L też nie widziało potrzeby posiadania takiego bajeru.
 15. Te rysunki dotyczą Twojej wersji pojazdu. W Legacy IV przedlift czujnik ten występuje w wersjach z VDC czyli H6 3.0L. Jeżeli nie zdejmowałeś zawijaka, identycznego w wersjach z VDC i bez, znajdującego się przed czujnikiem, to nie masz się czym martwić. Dla wersji bez VDC czyli H4 2.0L wygląda to tak.
 16. Był kiedyś wątek na ten temat, ale nie pamiętam kto się tym zajmował...
 17. Nie tędy droga. Sama wymiana zegarka nie zapewni poprawnych wartości jednostek generowanych przez BIU pojazdu. Owszem może się udać wyświetlić litry, km i stopnie C, ale wartości będą bzdurne.
 18. Pod 20 pin podłącza się wyświetlacz nawigacji. Co do AUX...
 19. To teraz po powrocie, wyjmij samą zapalniczkę i podłącz bezpiecznik. Sprawdź, czy masz na wtyczce zapalniczki napięcie i masę. Jeżeli jest, możesz mieć uszkodzony "bezpiecznik" w samej zapalniczce (kawałek drutu oporowego) lub uszkodzony przewód od bezpiecznika do zapalniczki, albo od zapalniczki do masy (mało prawdopodobne). Jak widzisz, gniazdo w bagażniku jest na innym obwodzie, więc może nie działać z innego powodu...
 20. Sterowanie lusterkami działa?
 21. Spróbujmy. Który bezpiecznik sprawdzałeś, bo na schematach powinien to być bezpiecznik nr 3 15A pod kierownicą. Podpięte są do niego obwody FB-12 (zapalniczka) i FB-13 (sterowanie lusterek).
×
×
 • Create New...