Jump to content

WOJO

Użytkownik
 • Content Count

  2111
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by WOJO

 1. Jak widzisz, są połączone w obwodzie równoległym. Prawdopodobnie masz przerwę na kabelku lub w kostce R28 na pinie 3 GND (B) lub pinie 4 +12V (Br).
 2. Tylko w jakim celu? Jakie zadanie mają te obwody (za wyjątkiem utrudniania życia)?
 3. Nic nie blokuje. Wyciągaj piny ze starej wtyczki i spokojnie zakładaj do nowej w nowym fotelu. Wszystko działa prawidłowo na dwóch pinach. Mam tę przeróbkę od 3-4 lat i wszystko działa, jak należy. Właśnie sprawdziłem. Ja zdjąłem czarną (2 piny) wtyczkę ze starego fotela, zdjąłem czarną wtyczkę (4 piny) z nowego. Potem zamieniłem miejscami wtyczki, zostawiając dwa kabelki nowego fotela zaizolowane termokurczką luzem.
 4. WOJO

  Wyjscie Aux

  Inaczej rozumiemy słowo "samoróbka". Ty ze względu na zboczenie zawodowe, myślisz o samodzielnym grzebaniu w środku radia (jak np. w GX-201LH). Ja tak głębokiej ingerencji raczej nie nazywam samoróbką.
 5. WOJO

  Wyjscie Aux

  Pisząc "samoróbka" miałem na myśli samodzielne wykonanie takiego kabelka. Dokładnie taki jack wystaje też u mnie, gdy podłączyłem "chińską samoróbkę".
 6. WOJO

  Wyjscie Aux

  GX-204LE posiada natywną obsługę AUX. W jakim celu ktoś miałby grzebać w elektronice, skoro podłącza kabelek za kilka złotych i działa? Bierzesz pod uwagę, że kabelek może być uszkodzony? Może kabelek to samoróbka i piny się wysunęły w gniazda? Chyba bez wykręcenia kilku śrubek i zajrzenia na tył radia się nie obejdzie.
 7. WOJO

  świece

  Z instalacją LPG nigdy nie miałem problemów. Regularnie jeżdżę na wymianę filtra i zerknięcie w mapy do zakładającego instalację. Cenię sobie "święty spokój". Szkoda, że nie udało mi się znaleźć takiego mechanika, który za rozsądne pieniądze raz w roku zrobiłby co trzeba. Dzisiaj już jestem po osobistej zabawie w mechanika. 1. Wymiana oleju silnikowego i filtra. 2. Wymiana płynu hamulcowego, weryfikacja układu hamulcowego. 3. Weryfikacja i korekta odstępu elektrod na świecach. Dotychczas było książkowe 1,1mm, wyrównałem na wszystkich świecach na 0,9mm. 4. Wymieniłem kabel WN na 3 cylindrze. Rozpadł się podczas wyciągania fajki. Świece zostawiłem stare,choć zamieniłem je miejscami (ktoś zgadnie dlaczego? ) Wszystkie problemy poszarpującego silnika zostały rozwiązane.Wróciła elastyczność, przyspieszenie i moc.
 8. WOJO

  świece

  No właśnie nie miałem i nie mam. Bardzo rzadko przy porannym odpalaniu zaczyna migać na zielono kontrolka tempomatu, ale nigdy nie dołącza do niej pomarańczowa kontrola CHECK. Błędów po sprawdzeniu brak. Może jutro pobawię się świecami, kabelkami, kompresją i zaworami. Oczywiście fotka świec po roku użytkowania też się pojawi.Mam delikatne wrażenie, że bardziej równo chodzi na benzynie, co może świadczyć o niedomaganiu ze strony instalacji LPG. Zrobiłem na LPG 88k km. Jak będę pewien sprężania, zaworów, kabli i świec, udam się, jak co roku, na wymianę filtra LPG i ewentualne sprawdzenie parownika, wtryskiwaczy.
 9. WOJO

  świece

  Dokładnie tak samo, jak sprawdzasz przewody.
 10. WOJO

  świece

  Gdzieś już tutaj pisałem, że stan jednej z tych świec mnie niepokoi. Ta ciemniejsza to 2 cylinder. Wymieniłem na nim kabelek, wymieniłem świece i skończyły się kłopoty. W tym roku na dniach ponownie zrobię inspekcję świec i zmierzę sprężanie na cylindrach. Coś czuję, że nie obejdzie się bez zdejmowania pokryw zaworów i sprawdzania/regulacji tychże. Ponownie czuję poszarpywania przy gwałtownym przyspieszaniu z niskich obrotów. Może być też tak, że tym razem inny kabelek WN wyzionął ducha. Sprawdzę, jak będę miał więcej wolnego czasu.
 11. WOJO

  kod

  32J OBSIDIAN BLACK PEARL
 12. WOJO

  Wyjscie Aux

  Problem w tym, że pojazdy w wersjach UK posiadały fabryczny autoalarm sprzężony z fabrycznym radioodbiornikiem. Na forum jest mnóstwo ostrzeżeń, by nie kupować takich odbiorników (odzwierciedla to także ich cena). Próbuj. https://legacygt.com/forums/showthread.php/kenwood-gx-204re-code-reseti-244076.html?s=62d4acd602be96b9c2817436c6a59b66&
 13. Podłączając kable bezpośrednio do styków rozrusznika? Może rozrusznik padł i nie kręci...
 14. WOJO

  Wyjscie Aux

  Odłączenie akumulatora nie działa na kolejny tydzień?
 15. Prześlij VIN na PW. Powiem Ci, jakie koło zamachowe przewidział dla Twojego pojazdu producent.
 16. WOJO

  Wyje łożysko

  Nie zawsze. Miałem dokładnie taki sam dylemat - prawe czy lewe. Na wszelki wypadek kupiłem... 4. Jako kierowcy wydawało mi się, że buczy przód lewy - kupiłem na wszelki wypadek dwie przednie piasty. Kiedy jechałem z kumplem, On słyszał zdecydowanie tył - dokupiłem dwie tylne. Przyszedł czas na mechanika. Jechał ze mną na siedzeniu pasażera i słyszał prawy tył, bo łożysko odzywało się przy kręceniu kierownica w lewo na delikatnych łukach. Wymienił prawe tylne i tydzień później wymieniał lewe tylne. Tak to jest z diagnozowaniem huczącego łożyska.
 17. Miał... Nawet wiem, gdzie teraz jeżdżą, albo będą jeździć...
 18. Prawy 84401AG020/21/22 Lewy 84401AG030/31/32
 19. Podobnie jak u poprzedników, miałem taki objaw przy uszkodzonym czujniku położenia biegu jałowego w skrzyni biegów. W początkowej fazie miga kontrolka tempomatu, pomaga wyłączenie zapłonu. Jeżeli błąd pojawi się dwa razy z rzędu, zapala się CHECK + miga kontrolka. Błąd przy tym schorzeniu to P0851. Jak chcesz mieć spokój, to zainwestuj w wymianę Taki czujnik: https://allegro.pl/oferta/subaru-impreza-czujnik-polozenia-biegu-jalowego-8869119300 Klucz (nie jest konieczny, ale zdecydowanie ułatwia wymianę): https://allegro.pl/oferta/klucz-oczkowy-otwarty-lamany-19mm-coval-8294513012
 20. Niestety muszę Cię zmartwić. Jak znam pazerność naszych US, to jak będzie okazja dowalić cło i VAT od "zagranicznych" towarów, to może się przestać opłacać...
×
×
 • Create New...