Jump to content

WOJO

Użytkownik
 • Content Count

  2075
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by WOJO

 1. Jak chcesz płacić, to do /mode lizus on/ ASO. /mode lizus off/ My tu dla rozrywki siedzimy. Wymienione elementy układanki musi posiadać "zleceniodawca". Skoro jesteś programistą, to nie powinieneś mieć z tym problemu. Nie oznacza to jednak łatwej diagnozy, bo z tego, co prześledziłem wątek, to problem występuje jedynie na zimnym silniku, po dłuższym postoju?
 2. W sumie do zrobienia. Laptop z dobrą baterią +modem GSM + USB KKL + (wybrane oprogramowanie) + TeamViewer.
 3. Zielonych wtyczek nie znalazłeś po stronie pasażera i kierowcy?
 4. Pewnych błędów (np. błędy poduszek) nie skasujesz z poziomu darmowego oprogramowania. Może u Ciebie właśnie występuje ten problem.
 5. Jesteś pewien, że nie zostało to zdublowane? Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że w egzemplarzach z OBD można podłączyć kabelek lub wymrugać kontrolką na liczniku. Skoro w późniejszych Legacy IV zachowano taką możliwość, to nie wierzę, że w Legacy III tego nie zostawili.
 6. WOJO

  Wyjscie Aux

  Czy ja piszę tak mało wyraźnie? Co Cię obchodzi radio i klima z wersji UK, skoro zostawiasz swoje z SBD?
 7. WOJO

  Wyjscie Aux

  radio - zostaje z SBD klima - zostaje z SBD (żeby to miało sens, razem z nagrzewnicą, kompletem siłowników i ogniwami peltiera). licznik - wstaw z dawcy. komputer - wstaw z dawcy
 8. WOJO

  Wyjscie Aux

  Mam. Codziennie go używam. Działa. Co jest problemem u Ciebie?
 9. WOJO

  Wyjscie Aux

  Właście dlatego nie miałeś problemów. Jak rzucisz okiem na schematy od wersji GX-204RE , to zauważysz, że radio jest mocno powiązane z fabrycznie montowanym alarmem w wersjach UK. No właśnie bardzo podobnie do tego, jak zachowuje się poliftowe GX-204RE.
 10. Rodzajów średniej jest sporo...
 11. WOJO

  Wyjscie Aux

  Założyłeś GX-204LE czy GX-204RE?
 12. Ależ nigdzie tak nie pisałeś. Starałem się jedynie rozwiać Twoje wyobrażenie, że posiadasz pojazd o wartości 82k zł. Sorry. Widzę, że wierzysz w przebieg podawany przez sprzedawców. Są ludzie, którzy za 300zł zrobią Ci "przebiegowo" "nówkę z salonu". Wszystko zależy, do kogo będzie kierowana oferta sprzedaży. Utrata wartości na poziomie >60% w ciągu 4 lat świadczy albo o przeszacowaniu ceny pierwotnej, albo o braku zainteresowania pojazdami używanymi. W przypadku OBK w wersji EU dochodzi jeszcze aspekt jednostki napędowej i konkurencyjności pod tym względem wersji US.
 13. Nikt nie może zabronić Ci marzyć. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że to co podaje Eurotax ma się nijak do rzeczywistych kwot osiąganych przy sprzedaży auta. Są oczywiście ludzie, którzy chcą sprzedawać, a nie sprzedać... Przykład? https://www.otomoto.pl/osobowe/uzywane/subaru/outback/v-2015/od-2015/?search[filter_float_year%3Ato]=2015&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[brand_program_id][0]=&search[country]= W tej chwili osiem sztuk. Ceny 55k-89k zł. Średnia 72k zł...
 14. WOJO

  Wyjscie Aux

  Jak się coś doradza, to warto to wcześniej sprawdzić. 1. Czarne 20 pinowe gniazdo to połączenie z ekranem nawigacji. 2. Czy do tego "anglika" dorzucasz kod i cały alarm, żeby działało bez problemów?
 15. Odkopię temat. Jak się sprawują wahacze NTY? Na chwilę obecną NTY 62zł, oryginał 220zł.
 16. Dlaczego chcesz przepłacać, skoro ten model (2015+) można ZROBIONY lub BEZWYPADKOWY kupić za podobną kwotę?
 17. Nie zgodzę się z Tobą. Takie podejście możesz mieć, kiedy już wielokrotnie robiłeś jakąś czynność w konkretnym pojeździe. Akurat ustawianie zaworów czy rozrządu należy do czynności obsługowych, w których zajrzenie do manuala jest obowiązkowe.
 18. Zapoznałeś się ze stroną 320 i 321 z manuala, do którego link Ci podałem w innym wątku? Ja tam wyraźnie widzę ustawianie zaworów na strzałki, a rozrządu na kreski (i pewnie domalowaną przez poprzedniego wymieniającego niebieską kropkę).
 19. W Legacy IV (EJ202), a nie III... Ten wskaźnik sterowany jest właśnie czujnikiem temperatury płynu chłodzącego z poprzedniej części wątku... Powinno się go dać ponownie wkręcić bez kalibracji.
 20. Jesteś pewien? Spróbuj przeanalizować tabelkę "General Diagnostic Table" w manualu. http://download941.mediafire.com/vy005qzm21kg/6jn2t78nmfl3p6w/GenMarket+Legacy+FSM+2002+(BE-BH).zip
 21. Skoro po rozgrzaniu zawory się uszczelniają, to pracuje równo i odpala bez zająknięcia... Pisałeś, że objawem było gaśnięcie na zimnym, a wszystkie wymiany pogorszyły objawy. Szukałbym przyczyny w wymienionych elementach (świece, kable). Pomierz jeszcze wartości czujnika położenia przepustnicy - masz w tabelce odrobinę wyżej. Na chłopski rozum - ile musiałbyś kręcić rozrusznikiem, by rozgrzać płyn do temperatury zauważalnej dla czujnika temperatury płynu chłodzącego?
 22. Tabelka zawiera wartości dla pomiarów na wtyczce od ECM, ale wartość bezpośrednio na czujniku nie powinna jakoś diametralnie odbiegać. Czujnik ten nie powinien mieć aż takiego wpływu na odpalanie.
×
×
 • Create New...