Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kosoo napisał:

nazywasz rejestrator samochodowy tożsamym z miejskim monitoringiem.

a gdzie ja stwierdziłem coś takiego? Nie czytasz ze zrozumieniem, a się puszysz 'po szkoleniu RODO'. Nie Ty jeden miałeś szkolenia, jedni się dają zwariować hasłem RODO inni nie, bo sięgają głębiej w przepisy niż tylko jeden akt.

a dla porządku napisałem, że /używane z głową i zgodnie z przeznaczeniem/ spełniają tą sama funkcję i jako takie są elementem wpływającym, biernie, na bezpieczeństwo.

Tak samo jak zarządca budynku montuje monitoring, żeby nikt mu nie wmówił, że się potknął na krzywym chodniku, tak w aucie montujesz rejestrator żeby nikt Ci nie wmówił, że wjechałeś na czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, WOJO napisał:

Nie gadaj. Na 100%?

To po co iść o sądu?

Nie tylko Ty byłeś na szkoleniu.

Niektórzy z racji wykonywanego zawodu siedzą w temacie odrobinę głębiej. :D

 

Podasz nazwisko tego profesora? :lol:

Czy "pan procesor" nie zająknął się przypadkiem na temat braku rozporządzeń do ustawy?

Jestem świeżo po przedyskutowaniu sprawy monitoringu wizyjnego w firmie z prawnikami w aspekcie RODO.

Zgadnij jakie wnioski zostały wyciągnięte?

W skrócie.

W korpo manager przestaje Cię podglądać, ale nadzór nad budynkami, pomieszczeniami, placami, przestrzeniami otwartymi itd. ze względów bezpieczeństwa pozostaje niezakłócony.

Nie podam nazwiska Pana profesora bo mi RODO na to nie pozwala :D

Fajnie że tak głęboko w tym siedzisz i masz fajnych prawników, ale ile ludzi tyle opinii na temat RODO bo jest spora dowolność interpretacji tych przepisów. Nie do końca mnie też interesuje co się w korpo jakimś tam dzieje i co robi jego menago bo nie to jest tematem tego wątku.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia:)

20 godzin temu, ozarek napisał:

Tak samo jak zarządca budynku montuje monitoring, żeby nikt mu nie wmówił, że się potknął na krzywym chodniku, tak w aucie montujesz rejestrator żeby nikt Ci nie wmówił, że wjechałeś na czerwonym.

Zapewniam Cie, że nie jest to tożsame. Ponadto należy umieścić właściwe tabliczki informujące o monitoringu danego budynku i wtedty ten kto chce to tam wejdze a ten co nie chce - Nie wchodzi.

j.w. Pozdrawiam i miłego dnia życzę

Edytowane przez kosoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2018 o 13:46, kosoo napisał:

Nie podam nazwiska Pana profesora bo mi RODO na to nie pozwala :D

Fajnie że tak głęboko w tym siedzisz i masz fajnych prawników, ale ile ludzi tyle opinii na temat RODO bo jest spora dowolność interpretacji tych przepisów. Nie do końca mnie też interesuje co się w korpo jakimś tam dzieje i co robi jego menago bo nie to jest tematem tego wątku.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia:)

Zapewniam Cie, że nie jest to tożsame. Ponadto należy umieścić właściwe tabliczki informujące o monitoringu danego budynku i wtedty ten kto chce to tam wejdze a ten co nie chce - Nie wchodzi.

j.w. Pozdrawiam i miłego dnia życzę

 

Chcesz powiedzieć, że jeśli prywatna kamera zarejestruje kogoś kto uszkodził mi samochód w publicznym miejscu, to mam do wyboru - albo nie użyję tego materiału jako dowodu w sprawie i w tej sposób nie mam szans na wykrycie, albo użyję i ryzykuję że co prawda sprawca być może zostanie ukarany, ale może mnie jednocześnie pozwać z powództwa cywilnego i wygra na 100%, czy może nie mogę w ogóle użyć takiego materiału jako dowodu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xemir napisał:

 

Chcesz powiedzieć, że jeśli prywatna kamera zarejestruje kogoś kto uszkodził mi samochód w publicznym miejscu, to mam do wyboru - albo nie użyję tego materiału jako dowodu w sprawie i w tej sposób nie mam szans na wykrycie, albo użyję i ryzykuję że co prawda sprawca być może zostanie ukarany, ale może mnie jednocześnie pozwać z powództwa cywilnego i wygra na 100%, czy może nie mogę w ogóle użyć takiego materiału jako dowodu?

 

 

Z tego co mi wiadomo to tak, gdyż wykorzystanie nagrania w postępowaniu sądowym przeciwko osobie, z którą mieliśmy stłuczkę, kolizję, bądź wypadek jest przekazywaniem danych z nagrania innemu administratorowi – organom sądowym, więc powinniśmy zgłosić tę czynność Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kosoo napisał:

Z tego co mi wiadomo to tak, gdyż wykorzystanie nagrania w postępowaniu sądowym przeciwko osobie, z którą mieliśmy stłuczkę, kolizję, bądź wypadek jest przekazywaniem danych z nagrania innemu administratorowi – organom sądowym, więc powinniśmy zgłosić tę czynność Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

Nadinterpretujesz i to zdrowo. :D

Edytowane przez WOJO
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kosoo napisał:

Z tego co mi wiadomo to tak, gdyż wykorzystanie nagrania w postępowaniu sądowym przeciwko osobie, z którą mieliśmy stłuczkę, kolizję, bądź wypadek jest przekazywaniem danych z nagrania innemu administratorowi – organom sądowym, więc powinniśmy zgłosić tę czynność Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

chłopie litości...

po 1 to nie Ty wykorzystujesz materiał tylko informujesz, w tym przykładzie Policję, że posiadasz takie coś jak rejestrator. Policjant w oparciu o swoje czynności i zewnętrzny materiał dowodowy (tu nagranie z kamerki) podejmuje decyzję o sprastwie i winie. Jeżeli sprawca się nie poczuwa to jest kierowany wniosek o ukaranie, ze wskazaniem, do sądu.

i teraz po 2 to nie Ty składasz wniosek tylko Policja wraz z zebranym materiałem dowodowym i to sąd decyduje czy dany dowód w sprawie może być dopuszczony do użycia procesowego.

Nie jest to żadne przekazanie danych osobowych komukolwiek tylko materiał dowodowy w sprawie. Jakbyś opublikował takie nagranie i szukał sprawcy na własną rękę wtedy narażasz się na odpowiedzialność.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając w główny nurt tego wątku ...

 

Jak macie rozwiązane zasilanie kamer ?

Na pewno chcę uniknąć dyndającego kabla usb więc poprowadziłem je już pod tapicerką

teraz pozostaje

- podłączone do stałego zasilania i nagrywają na okrągło     ( mam kupione zasilacze z ochroną przed rozładowaniem - choć trochę z duszą na ramieniu zostawiać taki zasilaczyk ciagle włączony ) ...

- podłączone pod stacyjkę

- podłączone pod usb

 

Mam kamery zasilane z kondensatorów więc będą działały tylko z podłączonym zasilaniem.  Gdyby były z akumulatorem G-sensor w trybie parkingowym załatwiałby sprawę, ale nie są.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forku mam dodatkowy zasilacz schowany pod lampką i stamtąd zasilany (najprawdopodobniej z kostki lusterka fotochromatycznego, ale jak kiedyś pytałem to nikt nie wiedział co to za kostka ;) )

Masz jeszcze jedną opcję tzn pakiet aku na linii zasilania kamerki. 12VCC ładuje pakiet podczas jazdy, a na postoju tryb parkingowy działa z pakietu nie obciążając aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piskoor napisał:

Jak macie rozwiązane zasilanie kamer ?

Na pewno chcę uniknąć dyndającego kabla usb więc poprowadziłem je już pod tapicerką

 

Mam właśnie ten problem i chciałbym tak zrobić, ale obawiam się, że naruszę jakiś punkt gwarancji. 

Mogę poprosić w ASO, ale znów obawiam się kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piskoor napisał:

Wracając w główny nurt tego wątku ...

 

Jak macie rozwiązane zasilanie kamer ?

Na pewno chcę uniknąć dyndającego kabla usb więc poprowadziłem je już pod tapicerką

teraz pozostaje

- podłączone do stałego zasilania i nagrywają na okrągło     ( mam kupione zasilacze z ochroną przed rozładowaniem - choć trochę z duszą na ramieniu zostawiać taki zasilaczyk ciagle włączony ) ...

- podłączone pod stacyjkę

- podłączone pod usb

 

Mam kamery zasilane z kondensatorów więc będą działały tylko z podłączonym zasilaniem.  Gdyby były z akumulatorem G-sensor w trybie parkingowym załatwiałby sprawę, ale nie są.

 

 

Podpiąłem się na stałe do B228 (OP Connector). Piny 1 (stałe +12V z akumulatora) i 7 (stałe GND).

Kamerka działa w trybie parkingowym podłączona kupionym w komplecie, dedykowanym kabelkiem z transformatorem.

kabelek.png.59ca5105a4da2c9b092deeefcbbc5393.png

Niestety pomysł z podpięciem tego do kostki lusterka nie wypalił.

W lusterku mam zasilanie po ACC, więc tryb parkingowy nie zadziała.:D

Pobór prądu 0,2A.

Kiedy nie chcę, by nagrywała, wyłączam lub zdejmuję kamerkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem się na stałe do B228 (OP Connector). Piny 1 (stałe +12V z akumulatora) i 7 (stałe GND).
Kamerka działa w trybie parkingowym podłączona kupionym w komplecie, dedykowanym kabelkiem z transformatorem.
kabelek.png.59ca5105a4da2c9b092deeefcbbc5393.png
Niestety pomysł z podpięciem tego do kostki lusterka nie wypalił.
W lusterku mam zasilanie po ACC, więc tryb parkingowy nie zadziała.
Pobór prądu 0,2A.
Kiedy nie chcę, by nagrywała, wyłączam lub zdejmuję kamerkę.
 
Jeśli jest stale zasilanie to jak działa tryb parkingowy? Wydawało mi się że przy stałym zasilaniu rejestrator działa na zasadzie - nagrywam cały czas.


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piskoor napisał:

Jeśli jest stale zasilanie to jak działa tryb parkingowy? Wydawało mi się że przy stałym zasilaniu rejestrator działa na zasadzie - nagrywam cały czas.


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

G-sensor daje sygnał o ruchu i kamerka zaczyna nagrywać do innego pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, WOJO napisał:

G-sensor daje sygnał o ruchu i kamerka zaczyna nagrywać do innego pliku.

ale generalnie rejestruje cały czas?. G-Sensor działa tylko na zasadzie zabezpieczenia nagrania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piskoor napisał:

ale generalnie rejestruje cały czas?. G-Sensor działa tylko na zasadzie zabezpieczenia nagrania ?

Generalnie nagrywa cały czas. Jak nagrywa w trybie parkingowym, to pliki wynikowe 15k/s opatrzone są datą i literką "P". Dodatkowo co określony czas (10 minut) wyłącza się na kilka minut (nie wiem dlaczego - chłodzi się?).

Kiedy ruszam, włącza się inny tryb nagrywania 60k/s i powstaje plik o lepszych parametrach, bez literki "P". Po wyłączeniu trybu parkingowego, da się włączyć w tryb aktywnego reagowania na ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, WOJO napisał:

Generalnie nagrywa cały czas.

Dzięki, Mam taki sam zasilacz i zastanawiam się trochę czy daje radę tzn czy się nie grzeje :-) bo to jednak zwykły chińczyk za 50 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piskoor napisał:

Dzięki, Mam taki sam zasilacz i zastanawiam się trochę czy daje radę tzn czy się nie grzeje :-) bo to jednak zwykły chińczyk za 50 pln

Sprawdziłem. Nie ma obawy. Jest letni. Myślę, że tapicerka w lecie się rozgrzewa bardziej. :D

Co do bezpieczeństwa, to w środku beczki mam 1A bezpiecznik, który w razie zwarcia, spali się pierwszy.

Kostkę rozbierałem i jest naprawdę dobrze wykonany transformator 12V/5V. Raczej bardziej obawiałbym się o zwarcie na kabelku USB

po stronie wtórnej. Mam go między dachem, a podsufitką. Tam temperatura potrafi dochodzić do 60 stopni C. Myślałem nawet,

czy nie wpuścić go w dodatkowy peszel, ale wydaje się dawać radę bez tego.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przetwornicę 12V/5V 1A schowaną w obudowie zegarka pod podsufitką. Zasilanie jest podpiętę pod zasilanie zegarka z kluczyka przez diodę i kondensator żeby uniknąć trzeszczenia przy przekręcaniu kluczyka. Z obudowy zegarka wystaje 10 cm przewód do kamery, kamera chowa się za lusterkiem wstecznym tak, że jej nawet nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...