Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilę temu chwaliłem tego Garmina Dash Cam 55, a dzisiaj po aktualizacji softu wziął i umarł...

 

EDYTA: Spanikowałem - zawiesił się przy drugim etapie aktualizacji, wystarczyło hard reset zrobić (przytrzymać power jakieś 10sek). Trzeba było jeszcze raz przeprowadzić całą aktualizację i za drugim razem poszło. 

W sumie dobrze to świadczy że takie coś nie ucegliło urządzenia.

Edytowane przez Turbo
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pewne zmiany...

 

Na przód poszła nowa Viofo A129

na tył Viofo A119s v2

Zakłócenia radiowe są o 95 % mniejsze więc spokojnie można radia słuchać.

 

Tył podłączony przez power bank ( jakiś tani 2200 mAh ) ale wszystko działa. Po zgaszeniu silnika kamerka dalej rejestruje - nie wiem jeszcze przez jaki czas bo nie sprawdzałem ale sądzę że po pełnym naładowaniu to będzie około 5-6 h

Z przodu niestety lekkie druciarstwo kabelek mini USB wyprowadzony z podsufitki - przejściówka mini USB / mikro USB - 10 cm kabelek mikro USB z włącznikiem - przejściówka mikro USB / mini USB - wtyczka kątowa mikro USB i dopiero rejestrator..   Dało się to schować za lusterkiem ale wygląda tak sobie.  Niestety nie znalazłem wtyczki ani kabelka mini USB z włącznikiem więc trzeba było się posiłkować przejściówkami.

Cały zestaw ma jednak tą zaletę że choć kamerka jest podłączona na stałe to bez problemu jednym kliknięciem można ją wyłączyć.

Z perspektywy czasu najłatwiejsze jest jednak podłączenie przez power bank. Można kupić jakiś większy typu 10000 mAh i spokojnie dwie doby utrzyma przy życiu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piskoor napisał:

U mnie pewne zmiany...

 

Na przód poszła nowa Viofo A129

na tył Viofo A119s v2

Zakłócenia radiowe są o 95 % mniejsze więc spokojnie można radia słuchać.

 

Tył podłączony przez power bank ( jakiś tani 2200 mAh ) ale wszystko działa. Po zgaszeniu silnika kamerka dalej rejestruje - nie wiem jeszcze przez jaki czas bo nie sprawdzałem ale sądzę że po pełnym naładowaniu to będzie około 5-6 h

Z przodu niestety lekkie druciarstwo kabelek mini USB wyprowadzony z podsufitki - przejściówka mini USB / mikro USB - 10 cm kabelek mikro USB z włącznikiem - przejściówka mikro USB / mini USB - wtyczka kątowa mikro USB i dopiero rejestrator..   Dało się to schować za lusterkiem ale wygląda tak sobie.  Niestety nie znalazłem wtyczki ani kabelka mini USB z włącznikiem więc trzeba było się posiłkować przejściówkami.

Cały zestaw ma jednak tą zaletę że choć kamerka jest podłączona na stałe to bez problemu jednym kliknięciem można ją wyłączyć.

Z perspektywy czasu najłatwiejsze jest jednak podłączenie przez power bank. Można kupić jakiś większy typu 10000 mAh i spokojnie dwie doby utrzyma przy życiu.

 

Właśnie odebrałem identyczną kamerę. 

Power bank chcesz aby uniknąć kabli ? Sam power bank też musi gdzieś być więc tak czy siak nie unikniesz kabli. No chyba, że czegoś nie kumam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem identyczną kamerę. 
Power bank chcesz aby uniknąć kabli ? Sam power bank też musi gdzieś być więc tak czy siak nie unikniesz kabli. No chyba, że czegoś nie kumam
Powerbank jest do kamery z tyłu. Nie mam tam podłączonego stałego zasilania więc powerbank robi za akumulator do kamery w trybie parkingowym. Jest podłączony do gniazda 12v w bagażniku. A sama kamerka wpięta w powerbank kabelkiem ukrytym pod tapicerką. Póki co taki układ działa.

Mam tylko problem z nagraniami bo są nagrane jakby w zwolnionym tempie. Może karty microsd są za wolne?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, rosaskc napisał:

Mam stację Pioneer, do której mogę podłączyć kamerę cofania. Szukam zestawu kamerka przód + kamerka tył, która oprócz rejestrowania będzie też kamerą cofania. Zna ktoś taki produkt?

wydaje się że każda z wyjściem AV będzie spełniała założenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 01:42, Malyboss napisał:

 

2 x NIE :)

 

 

Konieczna będzie przetwornica napięcia 12VDC / 5VDC, której wyjście będzie zakończone małym USB.

Na przykład taka:     https://allegro.pl/przetwornica-dc-dc-12v-na-5v-3a-micro-usb-i6309191006.html

 

 

Eee, nie przesadzaj. Montaż jest banalnie prosty. Poniżej parę wskazówek:

 

https://forum.subaru.pl/topic/82203-demontaż-panelu-oświetlenia-nad-lusterkiem-forester-sg/

 

 

 

 

Ja wziąłem przetwornicę z CHRL, niestety moja kamerka ma mini nie mikro USB, więc już zamówiłem przejściówkę. Podłączenie do górnego panelu oświetlenia w Forysiu MY17 jest proste. Odkręcamy 2 widoczne wkręty, potem ciągniemy panel od tyłu (2 spinki) i wyciągamy (z przodu są łapki). IMO najprościej jest znaleźć stałe zasilanie, podpiąć się i ustawić kamerę na auto-off. Lub kombinować z wyłącznikami, jak opisuje @Malyboss

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2018 o 08:21, markos007 napisał:

jak najbardziej, kamerka mi uratowała tyłek podczas wypadku żony (opisywany był na forum).

W tej cenie nie znajdziesz lepszej kamery, naprawdę :)

Juto zamawiam. W końcu. Jak masz ją podłączona? Do stałego +12V czy "po stacyjce"? Pytam, bo kamera ta ma funkcję parkingową. Kupiłem też przetwornicę 12V-->5V co by podebrać prąd z podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie, a czy jest sens montowania kamerki bezpośrednio na desce rozdzielczej czy nic nie będzie widać ? Jakoś nie uśmiecha mi się kombinowanie z instalacją przy lusterku lub ciągnięcie kabla przy słupku. Jakbym miał na desce to bym miał zasilanie z gniazda zapalniczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Będzie do bani. Zwłaszcza z powodu zasłaniających pole widzenia wycieraczek. No  i po co zaśmiecać deskę. Za lusterkiem jest optymalnie. Zasilanie zrobił mi elektryk w godzinę za ...70 zł. Mucha nie siada. Wszystko pięknie schowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy jest sens montowania kamerki bezpośrednio na desce rozdzielczej czy nic nie będzie widać ? Jakoś nie uśmiecha mi się kombinowanie z instalacją przy lusterku lub ciągnięcie kabla przy słupku. Jakbym miał na desce to bym miał zasilanie z gniazda zapalniczki. 
Ja u siebie w 5 minut pociagnalem kabel podszybiem i po słupku wciskając go w szczelinę. Kabla nie widać prawie wcale

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hvdy napisał:

@Piskoor gdzie kupujesz oryginalne viofo jak sugerujesz, że na ali są podróbki? :D

Ja mam zaufanie do tego forum i sprzedawców tam polecanych: https://dashcamtalk.com/viofo-a119s/#Where_to_purchase_for_lowest_price

(kupowałem od estore009).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Orollo predator, dwie kamerki fhd z trybem cofania. Jest to twór nakładany na lusterko, trzyma się ok. Podłączenie do gniazda zapalniczki w podłokietniku (kabel na styk), tylnej jeszcze nie podłączyłem jako że pogoda nie za bardzo a nie chce połamać plastików, docelowo kamerka ma zastąpić serię która nie działa. Więcej nie napiszę póki co ponieważ dopiero co ją nabyłem ale sam fakt że żadne badziewie mi nie leży na desce jest superancki :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hvdy napisał:

@Piskoor gdzie kupujesz oryginalne viofo jak sugerujesz, że na ali są podróbki? :D

Źle mnie zrozumiałeś...  

Kupując kamerę na tył miałem świadomość że to nie Viofo :-)

Pisząc podróbka chodziło mi o to że wygląda jak Viofo i nawet ma podobne oznaczenia..

https://pl.aliexpress.com/item/hot-sale-A118-Novatek-96650-Mini-Car-DVR-Camera-1-5-LCD-Dash-Cam-digital-Video/32661424656.html?spm=a2g17.search0104.3.22.78435730bpQ2OB&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_10304_10307_10820_10821_10301_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=ea260274-b117-46d7-a575-48808fbcdf52-3&algo_pvid=ea260274-b117-46d7-a575-48808fbcdf52

 

Na tył taka mi wystarczy - nagrywa OK

Viofo "przednie" kupiłem w PL na wideorejestratory24.pl

jak policzyłem ewentualne cło w PL to wyszło mi że kupię u nas niemal w takiej samej cenie a dodatkowo będę miał fakturę więc wyjdzie nawet taniej niż w CHRL :-) no i gwarancja jakaś jest..

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to faktycznie źle zrozumiałem, bo ja swoją też kupiłem na ali i wszystko z nią było w porządku.  Teraz szukam drugiej i też się zastanawiam czy jest sens kupować na ali i czekać ten miesiąc mając świadomość możliwości cła i vatu :huh:

Edytowane przez hvdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.01.2019 o 05:33, Przemek Chudzik napisał:

Ja kupiłem Orollo predator, dwie kamerki fhd z trybem cofania. Jest to twór nakładany na lusterko, trzyma się ok. Podłączenie do gniazda zapalniczki w podłokietniku (kabel na styk), tylnej jeszcze nie podłączyłem jako że pogoda nie za bardzo a nie chce połamać plastików, docelowo kamerka ma zastąpić serię która nie działa. Więcej nie napiszę póki co ponieważ dopiero co ją nabyłem ale sam fakt że żadne badziewie mi nie leży na desce jest superancki :).

Sprzęt spisuje się ok, ostatnio podłączyłem kamerkę tył i jedynie mam spostrzeżenia do linii kamerki cofania której nie ma możliwości ustawić tak żeby linie były w odpowiednim miejscu i żeby kąt widzenia pozwalał na rejestrację zdarzeń z tyłu samochodu, więc albo rejestracja albo bezproblemowe cofanie. Co by nie było to nawet w ustawieniu na rejestrator tak czy inaczej widzimy co się z tyłu dzieje więc tylko wyczuć odległość i jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

A ja polecam to ustrojstwo https://m.ceneo.pl/49386509;pla?se=AYZy3LzuuPhFxW-sgFJf9vUL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjwhPfkBRD0ARIsAAcYycENAglYS_Ras6vvW0gyPppEc2wp8BLe9FcTgt73u3alTUxTvxabK9saAnz1EALw_wcB#tab=reviews mam już z chyba drugi rok. Działa bardzo dobrze. Fajny bajer z apka od producenta i śledzenie przejazdu jednocześnie na mapie i filmie :-) można nawet odczytać w którym miejscu na mapie z jaką prędkością się jedzie i przeciążenie podczas hamowania itp... Jakość przy najwyższym ustawieniu w pełni zadowalająca. Coś mam lekki kłopot z dźwiękiem czasem pojawia się trzask nie wiem jakiego pochodzenia ale generalnie nagrywam bez dzięku bo i filmy mniejsze i nie potrzebuje by ktoś słuchał moich komentarzy :-) mała mieści się za lusterkiem...

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaka będzie ta kamerka, ważne aby  była i działała a reszta to już mniej istotna bo jak słaba jakość obrazu to polecana metoda mówienia na głos nr rejestracyjnego sprawcy co zarejestruje kamera. Jak brak pokazywania prędkości to na podstawie czasu i słupków lub lin przerywanych pasów da się wyliczyć z jaka prędkością jedziemy (gdyby policja chciała nam wmówić że przekroczyliśmy prędkość). Tak że nie ma znaczenia czy z GPSem czy ful HD czy nawet 4K .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nokie N8 ze zmienionym oprogramowaniem. A nada się każdy smartfon. Choć mają one ciemniejsze obiektywy niż rejestratory. Kamery sportowe też sie średnio nadają. Stary smartfon ktoś w rodzinie zawsze będzie miał.
Przykładowe nagranie z N8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...