Jump to content

WOJO

Użytkownik
 • Content Count

  2104
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

WOJO last won the day on September 17 2016

WOJO had the most liked content!

Community Reputation

274 Wspaniały

About WOJO

 • Rank
  ..:: Jego Forumowatość ::..

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Lublin
 • Auto
  Legacy Wagon 2005 MT 2.0 SOHC Celebration

Recent Profile Visitors

1505 profile views
 1. WOJO

  świece

  Z instalacją LPG nigdy nie miałem problemów. Regularnie jeżdżę na wymianę filtra i zerknięcie w mapy do zakładającego instalację. Cenię sobie "święty spokój". Szkoda, że nie udało mi się znaleźć takiego mechanika, który za rozsądne pieniądze raz w roku zrobiłby co trzeba. Dzisiaj już jestem po osobistej zabawie w mechanika. 1. Wymiana oleju silnikowego i filtra. 2. Wymiana płynu hamulcowego, weryfikacja układu hamulcowego. 3. Weryfikacja i korekta odstępu elektrod na świecach. Dotychczas było książkowe 1,1mm, wyrównałem na wszystkich świecach na 0,9mm. 4. Wymieniłem kabel WN na 3 cylindrze. Rozpadł się podczas wyciągania fajki. Świece zostawiłem stare,choć zamieniłem je miejscami (ktoś zgadnie dlaczego? ) Wszystkie problemy poszarpującego silnika zostały rozwiązane.Wróciła elastyczność, przyspieszenie i moc.
 2. WOJO

  świece

  No właśnie nie miałem i nie mam. Bardzo rzadko przy porannym odpalaniu zaczyna migać na zielono kontrolka tempomatu, ale nigdy nie dołącza do niej pomarańczowa kontrola CHECK. Błędów po sprawdzeniu brak. Może jutro pobawię się świecami, kabelkami, kompresją i zaworami. Oczywiście fotka świec po roku użytkowania też się pojawi.Mam delikatne wrażenie, że bardziej równo chodzi na benzynie, co może świadczyć o niedomaganiu ze strony instalacji LPG. Zrobiłem na LPG 88k km. Jak będę pewien sprężania, zaworów, kabli i świec, udam się, jak co roku, na wymianę filtra LPG i ewentualne sprawdzenie parownika, wtryskiwaczy.
 3. WOJO

  świece

  Dokładnie tak samo, jak sprawdzasz przewody.
 4. WOJO

  świece

  Gdzieś już tutaj pisałem, że stan jednej z tych świec mnie niepokoi. Ta ciemniejsza to 2 cylinder. Wymieniłem na nim kabelek, wymieniłem świece i skończyły się kłopoty. W tym roku na dniach ponownie zrobię inspekcję świec i zmierzę sprężanie na cylindrach. Coś czuję, że nie obejdzie się bez zdejmowania pokryw zaworów i sprawdzania/regulacji tychże. Ponownie czuję poszarpywania przy gwałtownym przyspieszaniu z niskich obrotów. Może być też tak, że tym razem inny kabelek WN wyzionął ducha. Sprawdzę, jak będę miał więcej wolnego czasu.
 5. WOJO

  kod

  32J OBSIDIAN BLACK PEARL
 6. WOJO

  Wyjscie Aux

  Problem w tym, że pojazdy w wersjach UK posiadały fabryczny autoalarm sprzężony z fabrycznym radioodbiornikiem. Na forum jest mnóstwo ostrzeżeń, by nie kupować takich odbiorników (odzwierciedla to także ich cena). Próbuj. https://legacygt.com/forums/showthread.php/kenwood-gx-204re-code-reseti-244076.html?s=62d4acd602be96b9c2817436c6a59b66&
 7. Podłączając kable bezpośrednio do styków rozrusznika? Może rozrusznik padł i nie kręci...
 8. WOJO

  Wyjscie Aux

  Odłączenie akumulatora nie działa na kolejny tydzień?
 9. Prześlij VIN na PW. Powiem Ci, jakie koło zamachowe przewidział dla Twojego pojazdu producent.
 10. WOJO

  Wyje łożysko

  Nie zawsze. Miałem dokładnie taki sam dylemat - prawe czy lewe. Na wszelki wypadek kupiłem... 4. Jako kierowcy wydawało mi się, że buczy przód lewy - kupiłem na wszelki wypadek dwie przednie piasty. Kiedy jechałem z kumplem, On słyszał zdecydowanie tył - dokupiłem dwie tylne. Przyszedł czas na mechanika. Jechał ze mną na siedzeniu pasażera i słyszał prawy tył, bo łożysko odzywało się przy kręceniu kierownica w lewo na delikatnych łukach. Wymienił prawe tylne i tydzień później wymieniał lewe tylne. Tak to jest z diagnozowaniem huczącego łożyska.
 11. Miał... Nawet wiem, gdzie teraz jeżdżą, albo będą jeździć...
×
×
 • Create New...