Skocz do zawartości

WOJO

Użytkownik
 • Zawartość

  1908
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O WOJO

 • Tytuł
  ..:: Subarofanatoholik ::..

Profile Information

 • Płeć
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Lublin
 • Auto
  Legacy Wagon 2005 MT 2.0 SOHC Celebration

Ostatnie wizyty

995 wyświetleń profilu
 1. WOJO

  Zawór Egr Legacy

  https://allegro.pl/listing?string=egr legacy&order=m&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-0-0131
 2. WOJO

  Dziwne działanie hamulca

  Dlaczego się dziwisz? Napisałeś, że zostało wymienione serwo. Ani słowa o podstawowych rzeczach, które podałem. Jak należałoby traktować takiego mechanika, który zaczyna od wymiany serwa? Objaw, który opisałeś występuje dość często przy mocno starym, uwodnionym płynie hamulcowym w układzie. Od wymiany tego płynu należało zacząć.
 3. WOJO

  Dziwne działanie hamulca

  Nazywajmy rzeczy po imieniu. Na ile Cię naciągnęli? Skoro dalej jest tak samo, to niech zabierają stare serwo i wstawiają Twoje oryginalne (o ile ktoś przy nim odkręcił choć jedną śrubkę). Kup sobie na własny użytek tester płynu hamulcowego i sprawdź zawartość wody w płynie. https://allegro.pl/oferta/tester-miernik-plynu-hamulcowego-5-led-uniwersalny-7802577260 Jeżeli będzie choć 1% wody, to będziesz miał dowód, że płyn (a tym samym serwo) są stare i oryginalne. Jaką wilgotność ma płyn hamulcowy? Kiedy był wymieniany? Jaki był poziom płynu w zbiorniczku przed ingerencją mechanika? Dlaczego nie pojedziesz z reklamacją "usługi"?
 4. WOJO

  Skąd subaru wie że zapłon mu wypada ?

  Bywa różnie. Niektóre instalacje LPG pozwalają na dotrysk NoPb w zależności od obciążenia. Niektóre wyłączają całkowicie pompę (i w zależności od producenta wtryskiwacze). Nie robiłem eksperymentów w Subaru.
 5. WOJO

  Skąd subaru wie że zapłon mu wypada ?

  Jeżeli masz na myśli wtryskiwacze LPG, to....LPG? Wtryskiwacze benzynowe biorą udział w rozruchu auta, a potem w zależności od sterownika instalacji LPG.
 6. WOJO

  Skąd subaru wie że zapłon mu wypada ?

  Gdybam, że coś te wtryskiwacze musi chłodzić. Nie chce mi się wierzyć, że producent pozwala im chodzić na sucho, po wyłączeniu pompy.
 7. WOJO

  outback IV 2,5 vs 3,6 pomoc w wyborze

  To bez znaczenia, ale w 2.0 SOHC. Koszt regulacji to koszt uszczelek pokryw zaworów, uszczelek gniazd świec, uszczelek śrub pokryw ~ 200zł. Wykonanie samodzielne.
 8. WOJO

  outback IV 2,5 vs 3,6 pomoc w wyborze

  Bardzo dobrze wygląda. Zrobiłem już 72kkm na LPG. Regulacja zaworów w tym czasie była jedna. Jakieś... 72kkm temu.
 9. WOJO

  outback IV 2,5 vs 3,6 pomoc w wyborze

  Kto Ci tak nakłamał, że co 10kkm musisz regulować zawory?
 10. WOJO

  Mokra podsufitka przy tylnym słupku

  Zdejmij tę osłonę słupka, będziesz widział kierunek, z którego pojawia się woda.
 11. WOJO

  rozrzad outback

  Nie. To naciągacze (czasem zwani mechanikami) wmawiają swoim klientom, że "trzeba" wyciągnąć silnik. Oczywiście taki "mechanik" będzie dzięki temu miał ułatwione zadanie i nie zrobi tego gratis. Oczywiście wmawiane jest klientom, że mając taki silnik wyciągnięty, przy okazji wymieni się sprzęgło (które nie wymagało wymiany), wyreguluje się zawory (często bez sprawdzania, czy regulacja jest konieczna), itd. Znam z własnego doświadczenia jednego, który chciał mi wyciągać silnik do wymiany świec w moim SOHC.
 12. WOJO

  rozrzad outback

  Nie.
 13. WOJO

  świece

  Ciekawe, ciekawe. O ciepłocie świecy słyszał? Od 43kkm jeżdżę na Denso K20TT (NIE zalecane przez Denso K16TT). Kupiłem drugi zestaw za 32zł. Wymienię na wiosnę bardziej z ciekawości niż z potrzeby. Obiecuję wrzucić tutaj rzeczywiste fotki po takim przebiegu.
 14. WOJO

  Zrób To Sam - konwersja alternatora 3 pin do auta z 2 pin

  Zastanawiałem się, co miała na celu taka przeróbka.
 15. WOJO

  Legacy III 2.0 SOHC gaśnie po odpaleniu

  Szukaj króćca w okolicach, do jakich sięga wężyk, po zamontowaniu przepustnicy.
×