Skocz do zawartości

WOJO

Użytkownik
 • Zawartość

  1684
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O WOJO

 • Tytuł
  ..:: Subarofanatoholik ::..

Profile Information

 • Płeć
  nie powiem :-P
 • Skąd
  Lublin
 • Auto
  Legacy Wagon 2005 MT 2.0 SOHC Celebration

Ostatnie wizyty

840 wyświetleń profilu
 1. WOJO

  Nie działa centralny i otwieranie szyb - Legacy IV h6

  Przestań być taki tajemniczy. 1. Kto robił przekładkę? 2. Które drzwi? 3. Co zostało sprawdzone? 4. Te drzwi, które nie były wymieniane działają prawidłowo (centralny i szyba)? 5. Klapa bagażnika się zamyka/otwiera z obu przycisków na pilocie? 6. Jak próbujesz zamykać pilotem, to coś się dzieje? 7. Jak przekręcasz klucz w zamku drzwi kierowcy, to jest jakaś reakcja? 8. Palą się kontrolki otwartych drzwi na liczniku? 9. Krańcówki w drzwiach zostały podłączone? 10. Światło wewnątrz samochodu się zapala jak otworzysz drzwi/klapę?
 2. WOJO

  Nie działa centralny i otwieranie szyb - Legacy IV h6

  A dawca nie był przypadkiem UK?
 3. WOJO

  Subaru Outback 2010 urwany drążek wahacza

  Co na taka usterkę panowie z serwisu? Mieli już takie przypadki?
 4. WOJO

  Subaru Outback 2010 urwany drążek wahacza

  Nie ma sensu specjalnie wymieniać. Przecież nie spawałeś starych, tylko założyłeś nowe drążki z gumowymi tulejami?
 5. WOJO

  Subaru Outback 2010 urwany drążek wahacza

  Nie można wykluczyć, że to wada konstrukcyjna. Nie bardzo chce mi się jednak wierzyć, że księgowi w Subaru oszczędzili na kawałku metalu odpowiedzialnym za bezpieczeństwo. Sama konstrukcja dwukrotnego zgrzewu wymusza lity drążek między sworzniem, a tuleją. Nie potrafię Ci wyjaśnić, dlaczego tam masz rurkę. Jest to warte sprawdzenia dla własnego bezpieczeństwa. Teoretycznie poliuretan jako bardziej sztywny od oryginalnej gumy, przenosił drgania poprzeczne na drążek wahacza, co zdecydowanie wpłynęło na jego żywotność. W oryginalnym rozwiązaniu pierwsza powinna się poddać guma w tulei. Do sprawdzenia elementy o numerze 20250FG021. Co na to SIP?
 6. WOJO

  Subaru Outback 2010 urwany drążek wahacza

  Masz rację. Powinien być sprawdzony. Zapewne był. Pierwszy raz słyszę o takiej usterce po obu stronach, w tak krótkim odstępie czasu. Mam nieodparte wrażenie, że mógł się do tego przyczynić poprzedni właściciel (właściwie jego mechanik), przy montażu czerwonych strongflexów.
 7. WOJO

  Talerzyk przepustnicy

  Wygląd przepustnicy masz podobny, jak u mnie przed czyszczeniem. Mimo iż mam klucz dynamometryczny, to po wyczyszczeniu swojej, go nie użyłem. Dokręć z wyczuciem, po przekątnych, będzie dobrze. Kontrolnie sprawdzałem w tym roku, jak to wygląda. Nie muszę jeszcze czyścić.
 8. WOJO

  Piszczący nawiew Legacy IV

  Zostawiamy wiedzę potomnym. Nie wszyscy będą mieli wykształcenie elektroniczne. Założenie, że napięcie kondensatora musi być wyższe niż 12V też nie do końca jest prawidłowe - vide ładowarka USB do telefonów. Może się też zdarzyć przypadek rozerwania obudowy elektrolitu i wtedy ta wiedza będzie gotowa, nie trzeba będzie szukać.
 9. WOJO

  doposażenie w tempomat

  Chcesz i masz. Jak się zapewne domyślasz, 4 pinowy jest założony fabrycznie...
 10. WOJO

  doposażenie w tempomat

  Łopatologicznie. Podwiązany 4 pinowy kabelek wisi dokładnie nad pedałem hamulca. Jak masz zdolności akrobatyczne, to dasz radę tak nawet sięgnąć wzrokiem. Przyjrzyj się pedałowi hamulca i znajdziesz wpięty kabelek 2 pinowy. Śledząc go w kierunku wiązki, trafisz na kolejny z 4 pinową kostką.
 11. WOJO

  Piszczący nawiew Legacy IV

  Jak już podajesz pojemność, to nie zapominaj o drugim ważnym parametrze przy wyborze kondensatora - napięciu. 16V?
 12. WOJO

  Nie działa zapalniczka

  Zdemontuj boczek. Sprawdź czy prąd dochodzi do wtyczki zapalniczki. Sprawdź czy zapalniczka jest wpięta we wtyczkę. Sprawdź samą zapalniczkę.
 13. WOJO

  Nie działa zapalniczka

  Bezpiecznik nr 13...
 14. WOJO

  Owiewki na szyby do legacy 2005 kombi

  Widzisz różnice między akcesoryjnymi, a tymi z aukcji?
 15. WOJO

  Legacy IV-wszystko o nawigacji

  Nie ma tak dobrze. Są drobne różnice. Podaj rocznik biorcy i dawcy wraz z oznaczeniami modeli.
×