Skocz do zawartości

Kamera samochodowa. Jaka?


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem zagłębiać się w temat kamery ptzód+tył i mam kilka pytań. Czy TureCam A6 rzeczywiście potrafi bez dodatkowego zasilania działać 24H w trybie parkingowym?

To by był dla mnie istotny argument, bo chyba inni producenci nie oferują takich rozwiązań, zresztą TrueCam też nie ma tego we wszystkich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, raci napisał:

Zacząłem zagłębiać się w temat kamery ptzód+tył i mam kilka pytań. Czy TureCam A6 rzeczywiście potrafi bez dodatkowego zasilania działać 24H w trybie parkingowym?

To by był dla mnie istotny argument, bo chyba inni producenci nie oferują takich rozwiązań, zresztą TrueCam też nie ma tego we wszystkich modelach.

Na stronie jest napisane, że możesz ją ustawić w trybie parkingowym DO 24H pracy. Natomiast nie jest napisane nic o tym, żeby ona posiadała jakikolwiek swój oddzielny akumulator (chyba, że nie czytam uważnie). Zatem ile wytrzyma Twój akumulator, tyle nagrywania parkingowego będziesz miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orear napisał:

Na stronie jest napisane, że możesz ją ustawić w trybie parkingowym DO 24H pracy. Natomiast nie jest napisane nic o tym, żeby ona posiadała jakikolwiek swój oddzielny akumulator (chyba, że nie czytam uważnie). Zatem ile wytrzyma Twój akumulator, tyle nagrywania parkingowego będziesz miał. 

Sugerowałem się opisem ze strony https://www.truecam.pl/rejestrator-jazdy-truecam/truecam-a6/ bo napisali tam:

Cytat

Dzięki trybowi parkowania możesz zostawić swój samochód z kamerą TrueCam A6 aż na 24 godziny bez konieczności ładowania. Kamera będzie przy tym nieustannie dbała o bezpieczeństwo Twojego samochodu – w razie gdyby ktoś choćby lekko w niego uderzył, automatycznie zacznie nagrywać. Dzięki temu zyskasz ważny materiał dowodowy dla policji czy ubezpieczalni.

trochę mnie zdziwilo to "bez konieczności ładowania", czyli rozumiem, że takich wynalazków nie ma jeszcze :)

 

No dobra, to jeśli chodzi o jakość nagrań, stabilną pracę to co wybrać z tego zestawu (WiFi nie jest najważniejsze, ale opcja in plus)

VIOFO A129

TrueCam A6

Mio MiVue 752

 

Pewnie są tu użytkownicy każdej z nich, także liczę na wasze opinie :)

A i jeszcze pytanie do użytkowników tych antyrozładowywaczy akumulatora, działa to?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie zdziwilo to "bez konieczności ładowania", czyli rozumiem, że takich wynalazków nie ma jeszcze
 
No dobra, to jeśli chodzi o jakość nagrań, stabilną pracę to co wybrać z tego zestawu (WiFi nie jest najważniejsze, ale opcja in plus)
VIOFO A129
TrueCam A6
Mio MiVue 752
 
Pewnie są tu użytkownicy każdej z nich, także liczę na wasze opinie
A i jeszcze pytanie do użytkowników tych antyrozładowywaczy akumulatora, działa to?
 
 
 
Kamera prawdopodobnie może czuwać przez 24 godziny, a nie nagrywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malyboss@radiolog mam mai70 pro zainstalowaną tuż za lusterkiem, tak że nie ogranicza mi pola widzenia w żadnym stopniu. Jest przyklejona tak że obiektyw wisi tuż pod linią przyciemnienia szyby i nie przeszkadza w ustawieniu lusterka, kable się nie majtają.9cbd26cc184ab59a6d99a05a989450c0.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Norweski_Pacjent napisał:

@Malyboss@radiolog mam mai70 pro zainstalowaną tuż za lusterkiem, tak że nie ogranicza mi pola widzenia w żadnym stopniu. Jest przyklejona tak że obiektyw wisi tuż pod linią przyciemnienia szyby i nie przeszkadza w ustawieniu lusterka, kable się nie majtają.9cbd26cc184ab59a6d99a05a989450c0.jpg


no nie masz eye sight , z tym systemem to jest strefa zabroniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 10:48, raci napisał:

Polecicie jakiś sklep, gdzie kupię zestaw? Bo widzę tylko samą A6 po sklepach

No co Ty, nie działa u Ciebie Skąpiec ani Google? ;-) Jest tego sporo, od Moreli po "markety" elektroniczne:

https://www.morele.net/kamera-samochodowa-truecam-a6-truecama6-864926/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

W sklepie, w którym ja kupowałem dawno temu, już nie mają tego towaru :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, raci napisał:

Zacząłem zagłębiać się w temat kamery ptzód+tył i mam kilka pytań. Czy TureCam A6 rzeczywiście potrafi bez dodatkowego zasilania działać 24H w trybie parkingowym?

Zapomnij. Aku 250mAh, który po pół roku (max. po roku) przestaje działać. Problem z aku mają Mio, Prestigio, TrueCam - te mam/miałem i wiem coś o tym. Wszędzie tak samo. W Prestigio (niektórych) były wymienne aku jak w aparatach foto, tanie jak barszcz, miałem ich kilka (aku, nie rejestratorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tichy napisał:

No co Ty, nie działa u Ciebie Skąpiec ani Google? ;-) Jest tego sporo, od Moreli po "markety" elektroniczne:

https://www.morele.net/kamera-samochodowa-truecam-a6-truecama6-864926/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

W sklepie, w którym ja kupowałem dawno temu, już nie mają tego towaru :-(

Wszystko działa, szukałem raczej sklepu w którym zakupię i kamerę i akcesoria (typu moduł GPS), coś jak wr24.pl, takiego specjalizującego się w tym temacie. Do molochów jakoś mam uraz, bo niby mają wszystko, ale po czasie okazuje się, że jednak nie mają :).

Zresztą jeszcze się nie zdecydowałem na konkretny model

 

10 godzin temu, Tichy napisał:

Zapomnij. Aku 250mAh, który po pół roku (max. po roku) przestaje działać. Problem z aku mają Mio, Prestigio, TrueCam - te mam/miałem i wiem coś o tym. Wszędzie tak samo. W Prestigio (niektórych) były wymienne aku jak w aparatach foto, tanie jak barszcz, miałem ich kilka (aku, nie rejestratorów).

No właśnie dlatego zdziwił mnie opis na stronie producenta, teraz mam DOD LS460 i tam też jest taki mały aku, który w zasadzie odpowiada za poprawne zakończenie nagrywania po wyłączeniu zasilania, ale żeby napisać, że 24H bez zasilania monitoruje, to już lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 15:15, Orear napisał:

 

Kupione :thumbup: Dokładnie taki, jak pod linkiem.

Dziękuję, @Orear  :thx:

Jak przyjdzie, to coś nagram i podzielę się wrażeniami.

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Malyboss napisał:

 

Kupione :thumbup: Dokładnie taki, jak pod linkiem.

Dziękuję, @Orear  :thx:

Jak przyjdzie, to coś nagram i podzielę się wrażeniami.

 

 

 

To czekamy wszyscy na. ;)

Ja kupiłem ostatnio coś nieco innego, bo była promocja. Już przyszło ale zamontuję na czasie i wtedy powiem czy warto było. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak napisałem wyżej. Kupiłem niedawno 70mai Dash Cam Pro STĄD. Zasugerowałem się tym nagraniem i oczywiście ceną (-45%). Nie będę wrzucał zdjęć, ani swoich nagrań bo ten film na YT oddaje wszystko, jest identycznie. Dlatego też jestem zadowolony.

Z innych rzeczy, których nie ma na filmie: mocowanie nie jest na przyssawkę tylko na taśmę klejącą dołączoną do rejestratora. Przewodu zasilającego jest tak dużo, że spokojnie puściłem go: podszybie->słupek->kokpit->za radiem->pod środkowym panelem, tam gdzie drążek zmiany biegów->zapalniczka wewnątrz podłokietnika i jeszcze trochę go nawet zostało. Do pakietu dołączają wydajną ładowarkę, która spokojnie utrzymuje przy życiu rejestrator i ładuje telefon komórkowy jednocześnie. 

Jedyny minus to mylący duży przycisk, który wcale nie służy do zapisu wybranego wideo, a do włączania i wyłączania. 

Nie mam wersji z GPS, więc działania tego nie opiszę. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Blixten napisał:

 

Miałeś jednak rację, w kamerach na polski rynek na końcu "widijo" musi być "ł", bo inaczej nie zrozumiejo :biglol:

Mam taką samą kamerkę. Żona się wkurza, że ja mogę "rikord widioł", a ona nie.

Edytowane przez przymar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przymar napisał:

Mam taką samą kamerkę. Żona się wkurza, że ja mogę "rikord widioł", a ona nie.

 

Mnie tak wkurzają te komendy głosowe w tych kamerkach :D Po co to komu? Przycisk wygodniejszy. Jak telefon obsługuję głosowo i czasem coś mu odwali, że nie rozumie komend to mnie tak szlag trafia :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kiwi 4ester napisał:

Może zwracasz się do niego w mało wysublinowany sposób :biglol:

 

Czy ja wiem, mam ustawione komendy na język angielski i polski (lepsza obsługa komend), z angielskim nie mam problemu. O dziwo czasem jak już kolejny raz mnie nie zrozumie i krzynkę "play music k...a" to zaskakuje :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, diuk napisał:

na polski rynek to wogole powinni robic kamerki aktywujace zapis wideo po zdaniach 'o ku..wa' i 'o japie...le' a nie jakies rekord vidijoł

Karty pamięci musiałyby chyba z 1 TB mieć, żeby to obsłużyć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LosioDriver napisał:

Mnie tak wkurzają te komendy głosowe w tych kamerkach :D Po co to komu?

Jak kamerka jest umieszczona gdzieś za lusterkiem to nie trzeba odwracać uwagi od prowadzenia auta by znaleźć właściwy przycisk - szczególnie w takim krytycznym momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, aflinta napisał:

Jak kamerka jest umieszczona gdzieś za lusterkiem to nie trzeba odwracać uwagi od prowadzenia auta by znaleźć właściwy przycisk - szczególnie w takim krytycznym momencie. 

Może, może, mam za lusterkiem i jakoś nigdy mi nie przeszło przez myśl, że to niewygodne :D Zresztą nawet jak coś to sporo godzin wstecz i tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przymar napisał:

Mam taką samą kamerkę. Żona się wkurza, że ja mogę "rikord widioł", a ona nie.

Ja specjalnie kupiłem kamerę z przyciskiem na BT montowanym do kierownicy dzięki czemu nie muszę łamać języka by mi coś zapisała. Jedyny minus to ostatnio zbyt częste wymiany baterii mam bo prawie codziennie muszę naciskać ten przycisk bo coraz więcej idiotów na drodze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, moja kamerka nagrywa na okrągło i na karcie mam zapis z około tygodnia, a może nawet więcej...

Po co te opcje, o których piszecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...