Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Blixten napisał:

Drogie są. Taniej będzie kupić kilka zgrzewek piwa na znieczulenie tego nadgarstka ;) 

 

Kupujesz używkę, robisz, sprzedajesz. Albo wypożyczasz, choć częściej wygodniejsze jest pierwsze podejście.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, subleo napisał:

 

Kupujesz używkę, robisz, sprzedajesz. Albo wypożyczasz, choć częściej wygodniejsze jest pierwsze podejście.

Wypożaczylnie w rejonie Trójmiasta nie mają papiarek w ofercie. 

Na Alledrogo nie znalazłem ofert używanych, a z resztą musiałbym kupić taką w komplecie z kompresorem, bo większość jest pneumatyczna. 

Pozostaje chyba kupić kilka zgrzewek i nie spieszyć się  z robotą :drinks:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja holenderka od 12 stopni...

 

Mam jeszcze jedną propozycję. Folia epdm i zielony dach po skandynawsku. Latem chłodno, zimą ciepło. Ale znowu konstruktor musiałby policzyć.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż czytam o montażu gontu gdzie zdania są podzielone - dać papę podkładową pod gont czy nie dawać ? :krecka_dostal:

Rozmawiałem dzisiaj z montażystą domków letniskowych, który twierdzi, że gont położony bezpośrednio na deskowany dach lepiej się zwulkanizuje, a zastosowanie papy nie uszczelni zbytnio dachu, bo papa przecież i tak będzie podziurawiona przez papiaki użyte do montażu gontu... :icon_205:    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gont to "błont" jak mówi mój kolega dekarz. Mam na jednym domu blachodachówkę z 1990 roku, do dzisiaj wygląda elegancko. Domy obok mnie i tu gdzie mieszkam, mają gonty położone ok 2000-2005 i dachy wyglądają po prostu beznadziejnie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Jeden woli naturalne starzenie się materiału i dostrzega estetykę, czy wręcz urok w jego niedoskonałościach ... a inny woli dokładnie na odwrót ;)

 

https://www.whitemad.pl/dom-jednorodzinny-pod-krakowem-idealny-dla-mlodej-rodziny

 

300dpi-doomo-008-Copy.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subleo napisał:

Zależy co kto lubi. Jeden woli naturalne starzenie się materiału i dostrzega estetykę, czy wręcz urok w jego niedoskonałościach ... a inny woli dokładnie na odwrót ;)

 

https://www.whitemad.pl/dom-jednorodzinny-pod-krakowem-idealny-dla-mlodej-rodziny

 

300dpi-doomo-008-Copy.jpg

Panie, o starzeniu to możemy mówić w przypadku drewna czy cegły. Tynku też nie myjesz, bo wolisz, jak obrasta brudem (starzeje się naturalnie ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Panbenonium napisał:

Panie, o starzeniu to możemy mówić w przypadku drewna czy cegły. Tynku też nie myjesz, bo wolisz, jak obrasta brudem (starzeje się naturalnie ) ?

 

Gont jest przecież z drewna (https://pl.wikipedia.org/wiki/Gont).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas koszenia trawnika uszkodzona została aluminiowa tuleja do słupka do siatkówki (wymiar 100x120mm). Pytanie, czy jest jakakolwiek szansa, żeby to wyprostować? Czy zostaje jedynie wymiana  (a słupek jest tak, lekko licząc osadzony 1 metr wgłąb)?

20200723_100125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. W kwestii metali, stopów ... nie mam bladego pojęcia. Mam tylko doświadczenie z nieudanym prostowaniem aluminiowego kija narciarskiego, ale to było w zimie, czyli zimno było ;) ... i pewno dlatego miało prawo się złamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subleo napisał:

prostowaniem aluminiowego kija narciarskiego,

 

Kij narciarski to chyba jest rurka, a taką prostować ciężko. Jeżeli już, to po wypełnieniu np. piaskiem. Tutaj to raczej prosta sprawa. Tylko delikatnie, z czuciem, tzm. powolutku żeby nie pękło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dwóch porad, może ktoś przerabiał podobny temat:

 

1. Mam metalowe puszki, muszę je pomalować na kilka kolorów i farba musi przetrwać na zewnątrz. Są z aluminium, jak najlepiej to ogarnąć? Jakiś podkład do aluminium i na to farba zewnętrzna?

 

2. Polecicie jakiś zewnętrzny klej montażowy, który po zaschnięciu zostanie sztywny? Musi łapać aluminium oraz plastik do ściany (PCV i winyl). Elementy do przyklejenia ważą niewiele, ale przez ich kształt i chropowate ściany nigdy nie przylegają idealnie. Te wszystkie polimerowe kleje o konsystencji silikonu których próbowałem po max roku i przeżytej zimie odpadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radnor napisał:

2. Polecicie jakiś zewnętrzny klej montażowy, który po zaschnięciu zostanie sztywny? Musi łapać aluminium oraz plastik do ściany (PCV i winyl). Elementy do przyklejenia ważą niewiele, ale przez ich kształt i chropowate ściany nigdy nie przylegają idealnie. Te wszystkie polimerowe kleje o konsystencji silikonu których próbowałem po max roku i przeżytej zimie odpadają

 

Może Mamut pomoże :

 

http://www.mamutglue.pl/

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, radnor napisał:

 

1. Mam metalowe puszki, muszę je pomalować na kilka kolorów i farba musi przetrwać na zewnątrz. Są z aluminium, jak najlepiej to ogarnąć? Jakiś podkład do aluminium i na to farba zewnętrzna?

 

Jakis epoksyd 2 skladnikowy powinien dac rade. Na to farba. Ja uzylem Spectrala malujac rower: 8 lat i wszystko ok.

15960322265897618381493762467971.jpg

Edytowane przez eurojanek
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radnor napisał:

Potrzebuję dwóch porad, może ktoś przerabiał podobny temat:

 

1. Mam metalowe puszki, muszę je pomalować na kilka kolorów i farba musi przetrwać na zewnątrz. Są z aluminium, jak najlepiej to ogarnąć? Jakiś podkład do aluminium i na to farba zewnętrzna?

 

2. Polecicie jakiś zewnętrzny klej montażowy, który po zaschnięciu zostanie sztywny? Musi łapać aluminium oraz plastik do ściany (PCV i winyl). Elementy do przyklejenia ważą niewiele, ale przez ich kształt i chropowate ściany nigdy nie przylegają idealnie. Te wszystkie polimerowe kleje o konsystencji silikonu których próbowałem po max roku i przeżytej zimie odpadają.

 

 

Jak jeden kolor to felgmal do aluminiowych felg 

 

a przykleić można tym: https://www.ebmia.pl/dla-spawalnictwa/197380-auto-weld-27xgx2-spawanie-na-zimno-cx-80.html?gclid=EAIaIQobChMItPnXxerx6gIVx-eyCh01bQFoEAAYASAAEgKn4vD_BwE

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, niestety mieszanie kleju z utwardzaczem odpada, to musi działać w warunkach polowych więc używam tubek i kleju pod ciśnieniem. Niestety ta silikonowa konsystencja nie do wszystkiego się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Chcę zamontować zestaw podtynkowy do ściany z drewnianego balika grubości 45mm. 

Doradźcie proszę która śruba lepiej będzie trzymała zakładając, że gwint obu wejdzie na tą samą głębokość 40mm w drewniany balik gr. 45mm ?? 

Czy ilość zwojów ma znaczenie i czy takie rozwiązanie w ogóle wytrzyma ? :krecka_dostal:

 

 

 

 

20200729_120835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1, żeby nie ryzykować rozwarstwienia możesz wcześniej nawiercić pilot mniejszym wiertłem. Powinno wytrzymać, większość ciężaru przy użytkowaniu stelaża opiera się przecież na nogach.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...