Jump to content

Juan Rapru

Użytkownik
 • Posts

  218
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Juan Rapru

 1. Juan Rapru

  E-Boxer

  Taaa... Jak polska praktyka pokazuje, taki zakaz niektórzy mają "w głębokim poważaniu". IMHO tylko usunięcie 4 kończyn takiemu byłoby skuteczne, Choć to podobno niehumanitarne...
 2. Niekoniecznie, ale już na płatną autostradę przyda się.
 3. Czasem brzęczą dziwne rzeczy. U mnie, np. przy jednej prędkości obrotowej silnika brzęczała kamerka zainstalowana na lusterku wstecznym. Musiałem dołożyć podkładkę tłumiącą między lusterko i kamerkę.
 4. Czasem wystarczy kropla (lub dwie ) oleju [sprawdza się też smar do łożysk) do łożyska ślizgowego wirnika. Wprawdzie to inny sprzęt, ale ja tym sposobem "regenerowałem" już wielokrotnie wentylator w zasilaczu mojego komputera.
 5. Trochę wyjaśnię: - "czy dobrze, czy źle" to nie moje stwierdzenie. - " interpretacja przepisów to indywidualna kwestia każdego kierowcy" to gruba nadinterpretacja mojej wypowiedzi. - Ze względu na przepisy i posiadany samochód jeżdżę stale prawym pasem (oprócz momentów wyprzedzania, które są rzadkie, jako że z reguły nie przekraczam 80-90 km/godz. UWAGA: nie dotyczy to obszarów o niższej dopuszczalnej prędkości maksymalnej - uwaga jedynie po to, żeby znów ktoś nie nadinterpretował). - Nie powiedziałem, że nie stosuję przepisu "na suwak" a wręcz przeciwnie. Stwierdziłem tylko, że z wcześniej opisanych powodów, przepis ten nie podoba mi się. I na koniec: Pozdrowienia dla wszystkich kierowców, oby zawsze, jeżeli już, to wpadali na gumowe drzewa. SZEROKOŚCI!
 6. Swoje zdanie wyraziłem. A czy to dobrze, czy źle to powinien sobie każdy kierowca odpowiedzieć indywidualnie.
 7. Bo suwak ma sens, jak oba pasy są w miarę równo zapełnione. Ale jak jeden jest zajęty, a drugi (najczęściej lewy) pusty, to ludzie słusznie? uważają, że ci, co zmieniają pas na lewy to chyba jednak cwaniacy. IMHO przepis na suwak wylobbowali cwaniacy.
 8. Abstrahując od winy, to w takiej sytuacji zarzuty stawiają z automatu. Bo inaczej prokurator dostanie po łbie. A sąd niech się martwi, czy słuszne te zarzuty.
 9. Przecież to proste: w Niemczech nie pojeździsz nieprawidłowo, bo cię szybko skasują na mandat (albo więcej) a w Polsce hulaj dusza! Oprócz akcji co jakiś czas to policji nie uświadczysz na drogach. Można 10 lat łamać przepisy i nic. A spróbuj tak w Niemczech...
 10. No i żeby sraszki nie naptały...
 11. Mam V1. Chyba będzie tak samo...
 12. Czy do Subaru Libero wziąć dane dla Justy, czy dla pozostałych?
 13. Dokładnie tak. Ja z ww. opisanym przypadkiem spotkałem się tylko raz, a gościa to tak objechałem, że aż miło było posłuchać...
 14. Miałem i to i to. W żadnym nie zalewałem filtra przy wymianie i nie zauważyłem jakiegokolwiek wpływu na trwałość silnika. IMHO jedyne, co nie należy robić to dodawać gazu zaraz po odpaleniu po wymianie oleju (żeby szybciej nabił ciśnienie - z takim podejściem się spotkałem u zawodowego mechanika samochodowego).
 15. Juan Rapru

  Płyn chłodniczy

  To zupełnie inna technologia, ale w posiadanym kiedyś Polonezie oryginalny płyn chłodniczy był do końca jego dni (30 lat) praktycznie bez dolewek. Nie polecam oczywiście, ale podaję jako ciekawostkę. I nigdy nie zamarzł....
 16. Może to niewłaściwe ustawienie zbieżności?
 17. Serdeczne podziękowania dla @grzegorzp! Mile spędzony dzionek na rzeźbieniu płyty. Doskonały efekt końcowy.
 18. A jak ktoś nie używa komórki do przeglądania Forum, to może nie skojarzyć problemu...
 19. Spodziewam się, że potrzebne by były oględziny. Jak z terminami? I adres jaki?
 20. Mam Subaru Libero (1991 r.). Wygląda na to, że ma przygotowane punkty mocowania do płyty osłonowej pod silnik/skrzynię biegów. Czy przymierzyłby się Pan do tematu?
 21. Nielogiczne ustawianie znaków jest zbyt częste, by nie dało się zauważyć i wnerwić przy tym.
 22. Ja, niestety, muszę zrezygnować. Proszę mnie wykreślić z listy.
 23. Może by go zaprosić na The Forum? https://www.instagram.com/p/CKoKYrlH9EU/
×
×
 • Create New...