Skocz do zawartości

po raz kolejny sls-y - umarł 6kpl


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Wymontowuje z auta, wysyła do regeneracji [pewnie do Gdańska] i z powrotem montuje w aucie.

 

od ponad roku jest taka możliwość w moim aso , trwa to koło godziny ( amortyzatory na miejscu :idea: )....jak pamiętam połowa ceny nowych i 6 miesięcy gwarancji. Jak do tej pory bez reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odgrzewam temat SLSów.

W Forku MY 2010 mam lewy tył 1-1.5 cm niżej niż prawy. Na teście sprawność tłumienia porównywalna z przodem i symetryczna. Nie ma żadnych wycieków. Z tego co piszecie SLS może się posypać nagle i bez ostrzeżenia stąd moje pytania:

1.Czy da się po awarii kontynuować jazdę (np. przejechać załadowanym autem 100km) czy laweta?

2.Czy tego stopnia asymetria wpływa istotnie na bezpieczeństwo jazdy / prowadzenie ?

3. Jak oceniacie żywotność regenerowanych SLSów? (Ile kkm przejechały)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbi, możesz spokojnie się poruszać i nie potrzebujesz lawety do przejechania na odcinku 100 km. Regenerowane amortyzatory wytrzymają tyle samo co nowe, tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia.

U mnie różnica z tyłu po padniętym sls wynosiła 3 cm i serwis ASO powiedział, że jak się dobrze przyjrzę to każdy samochód jest krzywy :) Dzisiaj już by chyba nie przyjął takiej postawy, bo jest gwarancja na nowe amory a wtedy nie było. Kupiłem wówczas nowy sls który padł mi po przejechaniu 400km.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie 100 tys km i żyją a lekko nie mają , hak z którego często korzystam , zbiornik LPG który dodatkowo obciąża tył i wycieczki po bezdrożach , oby tak dalej . Jak auto postoi w garażu dzień lub dwa to tył już zaczyna przysiadać ale wystarczy przejechać kawałek i już wstają . W przysiadzie faktycznie lewą stronę mam trochę niżej , jak wstaną to jest równo :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie 100 tys km i żyją a lekko nie mają , hak z którego często korzystam , zbiornik LPG który dodatkowo obciąża tył i wycieczki po bezdrożach , oby tak dalej . Jak auto postoi w garażu dzień lub dwa to tył już zaczyna przysiadać ale wystarczy przejechać kawałek i już wstają . W przysiadzie faktycznie lewą stronę mam trochę niżej , jak wstaną to jest równo :) .

 

Pepe2 piszesz o fabrycznych czy regenerowanych SLSach?

U mnie bez różnicy wysokości po dłuższym postoju czy po dłższej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 135000 km i SLSy wciąż mają się dobrze, cały czas pierwszy oryginalny komplet. Po dłuższym postoju lewy tył mam około 1 - 1,5 cm niżej niż prawą stronę.

Moje auto jeździ na drugim komplecie sls'ów, obecny ma przejechane 41kkm od wymiany i mają się dobrze. Prawdopodobnie jak padną to będę regenerować :)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Widzę że to norma w forkach że lewa strona jest niżej niż prawa. Zastanawiam się skąd to się bierze. U mnie na sls'ach tak było, na kayabach też tak jest. U kumpla na slsach też tak jest, ciekawe

Edytowane przez siwy_001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat SLSów.

W Forku MY 2010 mam lewy tył 1-1.5 cm niżej niż prawy. Na teście sprawność tłumienia porównywalna z przodem i symetryczna. Nie ma żadnych wycieków. Z tego co piszecie SLS może się posypać nagle i bez ostrzeżenia stąd moje pytania:

1.Czy da się po awarii kontynuować jazdę (np. przejechać załadowanym autem 100km) czy laweta?

2.Czy tego stopnia asymetria wpływa istotnie na bezpieczeństwo jazdy / prowadzenie ?

3. Jak oceniacie żywotność regenerowanych SLSów? (Ile kkm przejechały)?

 

Amory SLS od 08 > , są innej konstrukcji , póki co nikt ich jeszcze nie regeneruje , ale prace testowe , i badawcze trwają :) da sie póki co zregenerować trwałe slsy z lat 2002 - 2006 z osobnym zbiornikami .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat SLSów.

W Forku MY 2010 mam lewy tył 1-1.5 cm niżej niż prawy. Na teście sprawność tłumienia porównywalna z przodem i symetryczna. Nie ma żadnych wycieków. Z tego co piszecie SLS może się posypać nagle i bez ostrzeżenia stąd moje pytania:

1.Czy da się po awarii kontynuować jazdę (np. przejechać załadowanym autem 100km) czy laweta?

2.Czy tego stopnia asymetria wpływa istotnie na bezpieczeństwo jazdy / prowadzenie ?

3. Jak oceniacie żywotność regenerowanych SLSów? (Ile kkm przejechały)?

 

Amory SLS od 08 > , są innej konstrukcji , póki co nikt ich jeszcze nie regeneruje , ale prace testowe , i badawcze trwają :) da sie póki co zregenerować trwałe slsy z lat 2002 - 2006 z osobnym zbiornikami .

 

W takim razie jeżeli dobrze zrozumiałem decydując się na regenerowane, dostaje SLSy starszej konstrukcji (gorsze?), projektowane do poprzedniej generacji Forka. Tym bardziej jestem ciekaw jak sprawują się w III.

A może w III jest tylko opcja zakupu nowych?

 

Hej

Widzę że to norma w forkach że lewa strona jest niżej niż prawa. Zastanawiam się skąd to się bierze. U mnie na sls'ach tak było, na kayabach też tak jest. U kumpla na slsach też tak jest, ciekawe

 

Bardzo dziwne. Może by się wypowiedział ktoś z SIPu?

Edytowane przez Urbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeżeli dobrze zrozumiałem decydując się na regenerowane, dostaje SLSy starszej konstrukcji (gorsze?), projektowane do poprzedniej generacji Forka.

 

Raczej nie :)

 

Masz do wyboru:

- zamiennik

- oryginał nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Koledzy macie może jakieś nr katalogowe części potrzebnych do wywalenia slsów? -forek '06

 

Z tego co czytałem KYB można w IC ogarnąć a sprężyny?

 

Czy może od razu ten zestaw ogarnąć?

http://subarak.pl/zawieszenie/335-zestaw-tylnego-zawieszenia-do-subaru-forester-sg-2002-2008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...