Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzanie oleju podczas lania paliwa to taka celebracja tankowania. Wiadomo że zawsze tankujemy do pełna, bo za stówkę nigdzie nie zajedziemy a miny zainteresowanych kierowców co tam pod maską siedzi bezcenne.  ;)

 

Podnoszenie maski na stacji i zabawa bagnetem to taka moja mała Subarowa perwersja  :rolleyes:

 

No i wyglądam na takiego co wie co robi i na co patrzy hehe 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cały olej może nie zdążyć ścieknąć... ;)

Ale mniej więcej widzisz ile jest, jak będzie susza to raczej nie masz na co czekać czy coś ścieknie. Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale cały olej może nie zdążyć ścieknąć... ;)

Ale mniej więcej widzisz ile jest, jak będzie susza to raczej nie masz na co czekać czy coś ścieknie.

Pozatym ja tak mam że kawka, papierosek i po 10-15 minutach można sprawdzać.

 

Przy tej "wodzie" jaka jest przy 90-100 st. C., 5 minut wystarczy żeby określić czy mamy olej czy też nie. Co prawda ja co drugi, trzeci dzień sprawdzam rano, na zimnym silniku, poziom oleju. No i po zabawach albo w trakcie zabawy notorycznie. Taka nerwica natręctw :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale cały olej może nie zdążyć ścieknąć... ;)

Ale mniej więcej widzisz ile jest, jak będzie susza to raczej nie masz na co czekać czy coś ścieknie.

Pozatym ja tak mam że kawka, papierosek i po 10-15 minutach można sprawdzać.

 

Przy tej "wodzie" jaka jest przy 90-100 st. C., 5 minut wystarczy żeby określić czy mamy olej czy też nie. Co prawda ja co drugi, trzeci dzień sprawdzam rano, na zimnym silniku, poziom oleju. No i po zabawach albo w trakcie zabawy notorycznie. Taka nerwica natręctw :wacko:

 

A później lament, że duże ubytki oleju, a on wcale nie jest pożerany przez silnik, lecz wybierany bagnetem przy każdym sprawdzeniu jego poziomu  :P

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, że od zbyt niskiego poziomu oleju tłoki pękały. Wg. mnie pierwsza powinna panewka złapać.

A skąd wiesz, że tak nie było? Przyczyną mogło być przynajmniej kilka rzeczy.

Edytowane przez gryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak nowe STI  wygląda z bakiem paliwa, ale przy minimalnym poziomie i ostrych łukach pewnie odpłynie w końcu.


 

 

ubytki oleju, a on wcale nie jest pożerany przez silnik, lecz wybierany bagnetem przy każdym sprawdzeniu jego poziomu

coś w tym jest - zmieniam sprzęt do kontroli oleju ,bo się nadaje do zmiany- szmata się to nazywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I wlasnie dlatego nie kupiłem tego samochodu.po prostu nie mam ochoty srac sie w nowym aucie za tyle pieniądzy z ciągłymi remontami silnika.

 

@turdziGT Ty się tu silnikiem nie tłumacz ;) ... przecież nie kupiłeś STI bo w NO za drogie, za dużo CO2 emituje czy jakoś tak :P

 

 

hehe dobre, dobre... Trudzi sobie znajduje argumenty na poparcie swojego błędnego wyboru* oraz jemu winnych  ;)

 

*każdy wybór inny niż Subaru 

W tym wypadku każdy argument jest dobry , lepiej sie śpi ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przyjaciel juz jezdzi MY16 , i oprócz nowej navi , systemu ostrzegania , podwójnego USB , innego kluczyka , nie dostrzegłem wiecej zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co pokazuje ten wyświetlacz z 4 kołami? Jak ruszę to robią się zielone i pokazuje, że rozkłada napęd na 4 koła. Ok, to rozumiem, ale po co jest ta oś czasu na dole (30sek)? U mnie na niej jeszcze nigdy się nic nie pokazało - nawet nie wiem co ma się tam pokazać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co pokazuje ten wyświetlacz z 4 kołami? Jak ruszę to robią się zielone i pokazuje, że rozkłada napęd na 4 koła. Ok, to rozumiem, ale po co jest ta oś czasu na dole (30sek)? U mnie na niej jeszcze nigdy się nic nie pokazało - nawet nie wiem co ma się tam pokazać....

 

Zakręć bączka to zobaczysz  :lol:

 

P.S. Piszę całkiem serio :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciera sie na wypustka nieprzykryta materiałem. Zimowe buty maja "duzy" bieżnik powodujący szybsze wycieranie sie materiału.  U mnie po roku uzytkownia ta wypustka jest już łysa.  W dodatku te dywaniki są straszne cienkie i miekkie. Jak masz partnerke która smiga w szpilach to napewno przebije dywanik pasażera. Też obecnie szukam jakis dywanów na zime...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...