Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

Jaca68 jak z awaryjnością mechaniki i przede wszystkim elektroniki? Cucina italiana coraz częściej mi chodzi po głowie. 

 

Przez dwa lata zero awarii  ;)

 

Nie licząc przepalonej żarówki tylnej lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca68 jak z awaryjnością mechaniki i przede wszystkim elektroniki? Cucina italiana coraz częściej mi chodzi po głowie. 

Moto mam dwa sezony, przebieg jakieś 15 tys, przy pierwszym przeglądzie sprawdzili/ustawili luz zaworów. Jeden raz w pierwszym sezonie obraził się i nie chciał zapalić, wypaliłem fajkę, pogłaskałem, pogroziłem palcem i mu przeszło. Poza tym zero problemów, nawet żarówki nie zmieniałem, śmiga aż miło. Bylem nim we Włoszech i na Słowacji - też dał radę. Mogę szczerze polecić, jak będę wymieniał to moim faworytem jest Caponord  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie :) potrzebuję porady. Mianowicie gdzie w Jeleniej Górze ,bądź okolicach znajdę sklep motocyklowy , w którym ubiorę się od butów po kask i jeszcze otrzymam fachową pomoc i doradztwo, co do ubioru ? . Chcę niebawem zapisać się na kat. A i od razu chciałbym zakupić strój , bo moto to dopiero jak zdam egzamin :) A bezpieczeństwo jest ważne, więc nawet do nauki chciałbym już być ubrany w ochronną odzież. Sprawdzałem  w googlach jakieś sklepy,ale może ktoś z Was zna sklep, który może polecić z czystym sumieniem.  Przypomnę,że Jelenia Góra bądź okolice, ewentualnie Wałbrzych lub Wrocław . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre podejście, mnie namówili na "taniej bo w necie" i... dupa. Pozakładaj w sklepie, ubierz się i siedź z 20 minut z garnkiem na głowie, bo później będziesz go miał godzinami a jak coś ciśnie to szału można dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawsze można po przymierzać w sklepie a potem w necie zamówić

 

Nom... a za rok nie będziesz miał gdzie przymierzać...

 

Zrobiłem tak z kaskiem i to był błąd, resztę kupiłem w sklepie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed day:-) jezdzi z Was ktoś?

6 sesji po 20 min. Bardzo bezpiecznie. Bez babć na chodnikach i krawężników.... Jestem juz 3 raz i popieram ten kierunek:-)

Moto nie ma znaczenia. Przynajmniej dla amatorów:-) moim gzorem robię 2:04 . Jestem wtedy w czubie najwniejszej grupy:-):-)

 

Jeśli jeździcie po torze to fajnie byłoby sie tam spotkać:-)

post-3067-0-35688400-1442649447_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed day:-) jezdzi z Was ktoś?

6 sesji po 20 min. Bardzo bezpiecznie. Bez babć na chodnikach i krawężników.... Jestem juz 3 raz i popieram ten kierunek:-)

Moto nie ma znaczenia. Przynajmniej dla amatorów:-) moim gzorem robię 2:04 . Jestem wtedy w czubie najwniejszej grupy:-):-)

 

Jeśli jeździcie po torze to fajnie byłoby sie tam spotkać:-)

 

byłem, polecam ;) Tor Poznań - jedyny sensowny obiekt dla motocyklistów... jest kilka kartingów typu Toruń, Bydgoszcz, Stary Kisielin itp, ale to są dwa różne światy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata wniesiona przelewem bankowym na 7 dni* i więcej przed imprezą:
1 dzień – 390 zł
2 dni – 750 zł
Opłata wniesiona przelewem bankowym na mniej niż 7 dni* przed imprezą lub gotówką w biurze:
1 dzień – 450 zł
2 dni – 850 zł
*za termin wpłaty uważa się godzinę uznania rachunku bankowego beneficjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jedno śladowcy :) . Pytanie laika ; chcę sobie sprawić jakiś jednoślad (125 poj.). Początkowo myślałem o dużym skuterze typu Peugeot satelis, Piaggio X EVO, ale stwierdziłem ,że na ryby czy grzyby może być kłopot z dojazdem więc może jakieś enduro , typy mam dwa Hondę Varadero lub Yamahe TDR ale ta druga dość wiekowa , więc którą byście polecili lub nie, ja skłaniam się ku Hondzie, ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z tym motorkiem? Mam 185cm wzrostu i dla tego między innymi padł wybór na te modele. Dzięki za jakie kol wiek  porady ,sugestie . Pozdrawiam Tadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuter jest bardziej uniwersalny i lepiej chroni przed czynnikami pogody.

Jednak jeśli priorytetem są możliwości "terenowe" to te motocykle które wymieniłeś są bardzo ok

do listy bym dopisał Suzuki van van choć może przy Twoim wzroście będzie on troszkę mały.

Honda chyba będzie najbardziej "dorosła" jakiś czas temu poszukiwałem takiego motocykla dla młodej osoby czytałem sporo pozytywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jedno śladowcy :) . Pytanie laika ; chcę sobie sprawić jakiś jednoślad (125 poj.). Początkowo myślałem o dużym skuterze typu Peugeot satelis, Piaggio X EVO, ale stwierdziłem ,że na ryby czy grzyby może być kłopot z dojazdem więc może jakieś enduro , typy mam dwa Hondę Varadero lub Yamahe TDR ale ta druga dość wiekowa , więc którą byście polecili lub nie, ja skłaniam się ku Hondzie, ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z tym motorkiem? Mam 185cm wzrostu i dla tego między innymi padł wybór na te modele. Dzięki za jakie kol wiek  porady ,sugestie . Pozdrawiam Tadek.

Jeżeli na ryby i na grzyby będziesz jeździł po ubitych drogach to skuter jak najbardziej się do tego nadaje.

 

Honda Varadero i Yamaha TDR to dwa różne moto. Honda jest ciężka - wysoko położony środek ciężkości + masa ok 180 kg robią swoje. 15-konny silnik przy tej masie szału nie robi, aczkolwiek jest dosyć elastyczny. TDR jest lżejszy od varadero o ok 40 kg, a po odblokowaniu silnik ma ok 25 KM. Jest to dwusów więc ma całkeim inną charakterystykę oddawania mocy niż varadero (mulasty z dołu, a wariat przy wyższych obrotach) no i więcej pali.

Edytowane przez AdamB
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie, lipa, że dopiero zauważyłem, że jest tak ciekawy wątek na tym forum ;>

Generalnie śmigam blobem WRX, ale to 2 kółka od zawsze sprawiały, że zainteresowałem się motoryzacją.

Mimo dość młodego wieku, mogę powiedzieć, że trochę już zjeździłem ( w tym roku między innymi byłem w Czechach na MotoGP  motocyklem, co uważam za niezły wyczyn biorąc pod uwagę to, że było to prawie 1 500 ścigaczem ; )  

 

A teraz do rzeczy: Jeżdżę Suzuki GSXR 750 k9, wcześniej była Yamaha R6 Rj15 (którą teraz użytkuje mój brat , a wcześniej Ducati Hypermotard 796. Pasję dzielę z ojcem, który jeździ BMW GS 1200, tak więc turystyki też nie są mi obce ; P

 

Gdyby, ktoś miał pytania związane z tymi modelami motocykli, chętnie odpowiem. Postaram się obiektywnie powiedzieć o wadach i zaletach. Może ktoś akurat na takie motocykle się przymierza ; P  

 

I oczywiście sam bardzo chętnie poczytam opinie bardziej i mniej doświadczonych motocyklistów.

 

Pozdro i Lewa w górę !

post-13200-0-33855300-1442850894_thumb.jpg

post-13200-0-14074700-1442850904_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno dolaczylem; musze przyznac ze jazda motocyklem okazala sie duzo wiekszym wyzwaniem niz przypuszczalem, dlatego zaczynam ostroznie. Na zdjeciu moja CBR300r:

 

bardzo ładna, też zaczynałem od cebry, ale 600RR :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo fajny temat :) . U mnie Subaru jest nowością, do tej pory żyłem tylko motocyklami. Kiedyś zx-6r 01 -> TL1000S 99 -> R6 07 (wyścigowa, ścigałem sie w Pucharze Polski Rookie 600) -> zmiana koncepcji (obecnie): KTM SXF 250 (trenuję MX, w niedzielę zawody pod Warszawą, w planach regularne starty w przyszłym sezonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kółka sprzedane 3lata temu.. Od tego czasu post - choc mysli o kupnie sa non-stop.

Dzięki mojemu ojcu śmigałem od 6tego roku życia - oczywiście zacząłem od motorynki :)...

Ostatni jednoślad to Honda Vtr1000f. (Uwielbiam v-twiny :) )

 

 

...by Tapapapapatatalaka

Edytowane przez tazunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...