Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie, po czterech latach nieobecności na dwóch kołach (poza rowerem), planuję powrót do dawnego hobby i przymierzam się do zakupu motocykla. Najlepiej czuję się na nakedach, ujeżdżałem kiedyś Bandita 1200, potem 3 kolejne "turystyczne enduro", a po przerwie znów zapragnąłem mieć "goły" motocykl. W grę wchodziłyby takie modele: BMW R1150R, R1200R oraz Moto Guzzi 1200 Sport.

 

O ile na BMW już jeździłem (R1100GS) i charakterystyka boxera (nie tylko w Subaru) przypadła mi do gustu, o tyle coraz bardziej ciągnie mnie w na nowy model Moto Guzzi 1200 Sport. Czy ktoś z Subarowiczów ma może ten model, bądź na nim jeździł, ma jakieś doświadczenie, porównanie i może coś podpowiedzieć? Z góry dzięki. Jeśli miałoby być jakieś endurowate, to jeszcze Stelvio lub Triumph Tiger 800, nowy model. GS-1200 nie chce, bo cena odstrasza, a poza tym to na tym jeździ połowa Austrii.

 

Mowa o tym modelu:

2009-moto-guzzi-1200-sport-4.jpg

 

2009-moto-guzzi-1200-sport.jpg

 

moto-guzzi-1200-sport-4v-2011-12.jpg

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapatrujecie się na ABS w motocyklu? Potrzebny? Ten model Gutka nie jest już produkowany, więc ostatnie modele bez ABS-u są dostępne. Miałem tylko jeden motocykl z ABS-em (R1100GS) i było z tym więcej problemów jak pożytku. Ale w nowych modelach ABS sprawuje się już o niebo lepiej. 

Brać tego bez ABS-u, czy szukać coś z ABS, bo pewnie potem będzie to łatwiej odsprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS juz pare razy mi pomogl. Szczegolnie w trudnych sytuacjach sliska nawierzchnia itp.. Nowe generacje maja nawet kurvenabs.

Guzzi zawsze byly strasznie ciezkie. Takie krowy na kolkach ale ladne :)

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się ostatni egzemplarz w Austrii z ABS-em :D Po południu jadę ustalić szczegóły z dilerem i działamy. Jeśli rozmowy pójdą pomyślnie, wyniknie z tego, że Levorg lub Forester musi poczekać, a XV zostaje :D

 

Edit: motocykl zaklepany, czekam na dokumenty.

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzech motocyklach nie miałem ABSu, w jednym miałem (BMW R1100GS'97) i tamta generacja ABS-u mnie nie przekonała. W nowych motocyklach działa to podobno bardzo przyzwoicie. Jak dawali za tą samą cenę "z" i "bez", to wziąłem "z". 

 

Co do osiągów, to 105 KM i 105 Nm w zupełności wystarczy - ciągnie od dołu, nieźle brzmi i fajnie wygląda taki chłodzony powietrzem i olejem silnik. Przy dodaniu gazu "buja" jak boxer -  to mnie przekonało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło by usłyszeć ten motor w akcji, może wrzucisz krótki filmik? 

Ja właśnie dotarłem silnik w swojej CBR-ce. 'Stuknęło' mi 500 km. Z tej okazji po raz pierwszy wjechałem na kawałek autostrady. Silnik (300cc) daje radę ale motorek trochę faluje na wietrze. Lekka waga (165 kg) pomaga w mieście ale już nie na trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl zarejestruje dopiero w przyszłym roku na wiosnę. Na YT jest kilka filmików, jak brzmi i jak jeździ.

Nie wiem czy z Tapatalka uda mi się wkleić link:

 

---------

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się czy każdy w przerwie między Moto2 a MotoGP odwiedził wątek ?

Myle się, czy są tu jacyś fajni MotoGP ? :P

Ja od tygodnia nie mogę się doczekać tego wyścigu. W tym roku nie przegapiłem nawet jednego w TV , a w BRNIE nawet byłem osobiście motocyklem .

Edytowane przez adijocker@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zakończyłem przygodę na moto. Zerwany obojczyk, zerwane ścięgna, ogólnie ręka totalny kataklizm. Zrobiłem z siebie inwalidę na pół roku jak nie lepiej. Wiec pewnie moje moto idzie na sprzedaż. Jeśli ktoś będzie zainteresowany crossem na którego mogę dać pisemna gwarancje co było robione, gdzie, jakie części i daje za to głowę to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj zdjęcia i opis w dziale kupię/sprzedam. Ja jak sprzedawałem moto to wrzuciłem je również tutaj to nikt z tym nie miał problemu i muszę powiedzieć, że zainteresowanie było zadowalające.

Co do przygody z moto, to wydaje mi się, że jeśli skończysz przygodę z 2 kółkami to będzie ci czegoś brakowało i wrócisz szybciej niż myślisz, pomimo niebezpieczeństwa ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedem lat temu  roztrzaskałem nogę na motocyklu. W piszczeli i na strzałce miałem  ponad siedemnacie złamań. Kości zostały nawleczone na pręt śródszpikowy, skręcone śrubami w kostce i kolanie. Miałem wg lekarzy powłóczyć lewą nogą jak Charlie Chaplin na bok wykręconą. Wszystko w porządku. Za pół roku jeździłem. A teraz jeszcze dla zabawy po torze mam drugi motocykl.  Powodzenia antikos i powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antikos. qrcze przykro mi, życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Wiem tylko po własnym wypadku (nie był taki w skutkach jak Twój), że motocykl to choroba nieuleczalna i życzę Tobie byś szybko powrócił do dobrej kondycji i znów "zachorował". Trzymaj się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...