Skocz do zawartości

Subarowicze na "2 kółkach"


Lucass

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie strasznie brakuje jazdy, już mnie nosi praktycznie codziennie, ale w taką pogodę, pomijając bezpieczeństwo, jakoś po prostu nie umiem czerpać takiej radochy z latania. Zimno, mokro, wieje, nie wiem, może jeszcze muszę się jakoś przestawić. Podziwiam w każdym razie Was, jeśli tak latacie, zdarzało mi się spotkać w Wawie nawet w te śnieżne dni gościa na Marszałkowskiej na litrowym sporcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki późnojesienny i wczesnowiosenny etap jazdy za sobą, ponieważ z nadgorliwości jeździłem w każdej pogodzie i przy każdej temperaturze, jak długo dało się jeszcze utrzymać przyczepność oponom. Natomiast mimo porządnych ciuchów motocyklowych z membranami, podpinkami i bielizny termicznej do dzisiaj mam bardzo wrażliwe na przewianie kolana i gardło oraz dłonie, mimo goretexów, handbarów i grzanych manetek. Po prostu pogoda i prędkość przy takich temperaturach zrobiły swoje. Ale podziwiam, nie mniej dbajcie o zdrowie, bo jest jedno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że i mnie dopadło. Jestem na etapie kursu który mi pozwoli zdobyć papierek kat. A, a potem zacznę się uczyć jeździć motocyklem. 

Mam nadzieję w kwietniu zdać egzamin :) 

 

Ostatni kontakt z taką wersją motoryzacji to motorynka jakieś 30 lat temu. Łatwo nie będzie.

Plan generalnie jest taki, że motocykl ma mi służyć do bliższej a czasem dalszej "turystyki" po godzinach pracy, tak żeby sobie pojechać gdziekolwiek z 200 km w dwie strony, jakieś weekendowe wyjazdy itp.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżenie w taką pogodę rzeczywiście może odbić się na zdrowiu, gnaty na starość będą boleć.

 

Ps: Wiem, że to nie ten dział, ale nie każdy zagląda do tematu Kupię/sprzedam. Nie zalega komuś jakaś kurtka motocyklowa, której chciałby się pozbyć? Mam kombi jednoczęściowe, a czasem jeżdżę na moto po bułki i sama kurtka też by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeździsz którymś mostem? :) Bo tam najłatwiej zauważyć, jak stoję w korku :)

Jakbym zatrąbił, to się nie przestrasz :D

Ja latam Poniatowskim :) Najszybciej na fabrykę :)

 

Kurczę ja też :) I na moto, i w puszcze :) To do zobaczenia mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) ja latam "wcześnie" - około 7-7.15 rano i 16-16 po południu :P

 

Czyli dokładnie tak, jak ja :)

Dziś nawet widziałem rano skuter, ale miałem wrażenie, że to Peugeot.

 

 

 

Ps: Wiem, że to nie ten dział, ale nie każdy zagląda do tematu Kupię/sprzedam. Nie zalega komuś jakaś kurtka motocyklowa, której chciałby się pozbyć? Mam kombi jednoczęściowe, a czasem jeżdżę na moto po bułki i sama kurtka też by się przydała.

 

Ja z kolei szukam butów :) 46, najchętniej nowych, może ktoś dostał jakieś za małe, za duże? :)

Edytowane przez Amstaff23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładnie tak, jak ja :)

Dziś nawet widziałem rano skuter, ale miałem wrażenie, że to Peugeot.

Jeśli srebrny - to może ja :) Pieżot Satelis wygląda jak Piaggio Xevo (albo na odwrót :)

 

Jeśli byłą u kierownika na berecie z tyłu żółta lepa - świnia- to ja :P

 

Porównanie:

Satelis:

peugeot-satelis-125-premium-2008-6.jpg

 

 

Piaggio XEvo:

2482-11.jpg

Edytowane przez Marcin BladeRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma właśnie Satelisa, to jedyny skuter, z którym mam coś wspólnego i jaki rozróżniam :) No, może jeszcze Burgmany :) Reszty za bardzo nie ogarniam. Ale teraz będę zwracał uwagę na świnkę, bo powiem szczerze jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. A fajny pomysł i chyba też sobie coś takiego wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecicie jakieś buty do jazdy typowo miejskiej? Miałem do tej pory wysokie Alpinestarsy, ale się rozwaliły i teraz szukam coś nowego, tylko zastanawiam się, czy potrzebne mi na pewno wysokie?

Jeśli chodzi o buty na sporta to ja osobiście użytkuję Alpinestars SMX-4. Uważam, że dobry stosunek jakości do ceny i złego słowa powiedzieć nie mogę po 5 sezonach. Natomiast, gdybym teraz miał jeszcze raz kupić buty i miał troszkę większy budżet to raczej wybrałbym SIDI Vertigo Air. Brat kupił i są naprawdę dobrze wykonane.  Ale jeśli poruszasz się typowo po mieście bez jakiś wariacji to pomyśl np nad Alpinestars SMX-1. Dużo pozytywnych opinii słyszałem, choć sam nie miałem styczności. Nie są to typowo wysokie buty, ale najważniejsze, że chronią kostkę i są dobrze usztywnione.

Edytowane przez adijocker@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o buty na sporta to ja osobiście użytkuję Alpinestars SMX-4. Uważam, że dobry stosunek jakości do ceny i złego słowa powiedzieć nie mogę po 5 sezonach.

 

Jeździłem w nich przez 2 lata i potwierdzam, bardzo fajne i wygodne buty, tak w chłodne jak i na upalne dni.   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SMX-1

 

Właśnie się nad nimi zastanawiam. Tylko nie wiem, czy miałem jakiegoś pecha, czy skąd to się wzięło, ale poprzednie Alpinestars rozwaliły mi się na wylot w miejscu, gdzie zmieniamy biegi. I nie wiem, czy są za słabo tam wzmocnione i lepiej poszukać innej marki, czy to był niefart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenie z odzieżą OZONE ? Głównie chodzi mi o kurtkę ewentualnie spodnie, pytam bo zakupiłem sobie kaski i rękawice tej firmy jestem zadowolony chciałbym jeszcze za nabyć kurtkę tekstylną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecicie jakieś buty do jazdy typowo miejskiej? Miałem do tej pory wysokie Alpinestarsy, ale się rozwaliły i teraz szukam coś nowego, tylko zastanawiam się, czy potrzebne mi na pewno wysokie?

Nie potrzebne, dopóki się nie wypiertentego i nogą nie będziesz szlifować ... A że w mieście ryzyko 100% wyższe niż poza, więc odpowiedz sobie sam :)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Astarsa nie narzekam, wydaję mi się, że za tą kasę co robią to bardzo porządny sprzęt. Bankowo miałeś oryginał, a nie jakąś chińską podróbkę? Teraz produkują repliki na potęgę.

Z resztą poczytaj sobie opinię o tych SMX-1, tam się wypowiadają osoby, które w nich jeździły, więc szybciej poznasz ich plusy i minusy.

I tak jak wspomniał  @@logicsys,   skórę ma się tylko jedną. Więc na moto buty za kostkę to minimum, jeśli wysokie Ci nie odpowiadają. Sam się przekonałem, że jazda w krótkich butach to głupi pomysł :mellow:

Edytowane przez adijocker@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich też lubię, mam kurtkę, spodnie, rękawice, koszulki, wszystko mega. A z butami nie wiem właśnie czemu tak się stało i to po dwóch sezonach, dlatego chciałem zapytać o Wasze doświadczenia. Oryginały były na pewno :)

I w sumie macie rację, wygoda wygodą, ale bezpieczeństwo najważniejsze, kupię wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...