Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, podpowiedzcie coś ;) Musze kupić starszemu kolejny rower (po dirtowym, na razie nie chce sprzedać). Budżet skromny - koło 2000 zł.
Myślałem o tym modelu:  https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-st-530-27-5/_/R-p-311274?mc=8640692&c=Żółty
Rower na jakieś wyjazdy z kolegami (bo na dirtowym się nie da), z rodziną (jak obok). Ma być w miarę solidny i bezproblemowy. Wiem, że budżet jest jaki jest i cudów nie będzie. W te wakacje planujemy wyprawę GreenVelo i jakieś intensywniejsze wyjazdy po okolicy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nadal czegoś na co dzień na asfalt ale bardziej dojazdy po 10-20km niż ściganie, no może czasem ;)
Komuś się obiła marka/manufaktura o uszy? Za 2000 to chyba w miarę OK - w miarę bo Claris, bo zestaw kół Chasewood RD2.0 (?... wszędzie w recenzjach piszą - "no, we don't know them either..."), bo rama cro-mo...

mangobikes.com

image.thumb.jpeg.225533f2319b8ef10643ffad374d8ef3.jpeg

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, .Misza. napisał:

Panowie, podpowiedzcie coś ;) Musze kupić starszemu kolejny rower (po dirtowym, na razie nie chce sprzedać). Budżet skromny - koło 2000 zł.
Myślałem o tym modelu:  https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-st-530-27-5/_/R-p-311274?mc=8640692&c=Żółty
Rower na jakieś wyjazdy z kolegami (bo na dirtowym się nie da), z rodziną (jak obok). Ma być w miarę solidny i bezproblemowy. Wiem, że budżet jest jaki jest i cudów nie będzie. W te wakacje planujemy wyprawę GreenVelo i jakieś intensywniejsze wyjazdy po okolicy.

Za ten piniondz ciężko coś lepszego i nowego znaleźć.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Szukam rowu na chłopca 130cm wzrostu.

Co sądzicie o takim (z Decatlonu) 900zł: MTB ROCKRIDER ST 500 24" https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-500-24-dla-dzieci/_/R-p-300762?mc=8405041

 

A może warto dopłacić 400zł (pomijam aspekt, że ten ma aluminiowa ramę) i kopić taki: Kross Dust JR 1.0 24"https://sklep.tomarsport.pl/pl/p/Kross-Dust-JR-1.0-24-S-Czarny-Limonkowy-2021/816

 

Z góry dziękuje za podpowiedź. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, m_dz napisał:

Cześć, Szukam rowu na chłopca 130cm wzrostu.

Co sądzicie o takim (z Decatlonu) 900zł: MTB ROCKRIDER ST 500 24" https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-500-24-dla-dzieci/_/R-p-300762?mc=8405041

 

A może warto dopłacić 400zł (pomijam aspekt, że ten ma aluminiowa ramę) i kopić taki: Kross Dust JR 1.0 24"https://sklep.tomarsport.pl/pl/p/Kross-Dust-JR-1.0-24-S-Czarny-Limonkowy-2021/816

 

Z góry dziękuje za podpowiedź. :hi:

Najlepiej brac ten ktory jest lzejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 11:39, m_dz napisał:

Cześć, Szukam rowu na chłopca 130cm wzrostu.

Co sądzicie o takim (z Decatlonu) 900zł: MTB ROCKRIDER ST 500 24" https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-500-24-dla-dzieci/_/R-p-300762?mc=8405041

 

A może warto dopłacić 400zł (pomijam aspekt, że ten ma aluminiowa ramę) i kopić taki: Kross Dust JR 1.0 24"https://sklep.tomarsport.pl/pl/p/Kross-Dust-JR-1.0-24-S-Czarny-Limonkowy-2021/816

 

Z góry dziękuje za podpowiedź. :hi:

Najlepiej doplacic jeszcze pare zl i wziac Authora A-matrix 24 sl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Woszkowaty napisał:

Od wczoraj ( towar w Lidlu sezonowy ) pojawiły się stojaki montażowe :

https://www.lidl.pl/pl/p/sport/stojak-montazowy-do-roweru/p140437

Wg mojej oceny - dobry stosunek jakości do ceny, chyba nawet bardzo dobry.

 

Mam ten stojak w piwnicy i gdyby nie to, ze nie korzystam z rozkladanych nog tylko mam go przytwierdzonego do sciany to juz dawno wyrzucilbym go na smietnik ;)

Mam porownanie z 10x drozszym ParkTool'em, ktory jest ze 100x lepszy ;)

Jasne, ze malo kto da 1500 zl lub wiecej za stojak do domowego uzytku, ale ten lidlowy kluczowe elementy ma plastikowe, wiec nie spodziewajcie sie stabilnego chwytu do czegos wiecej niz drobna regulacja lub wymiana detki ;)

Za 150 faktycznie nie ma sie co spodziewac cudow, ale musicie zdawac sobie sprawe, ze taniej po prostu juz sie nie dalo :p

 

BTW:

Mam statyw do lustrzanki, ktory jest bardziej stabilny ;)

Edytowane przez pajac_am
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Park to sprzet do regularnego serwisowania roweru (lub wrecz profesjonalnego w zaleznosci od modelu), jak ktos jezdzi rzadko, lub nie potrzebuje czesto serwisowac roweru w domu to taki tani stojak moze w zupelnosci wystarczyc.  Nie ma co wyrzucac pieniedzy na cos co ktos uzyje raz czy dwa w roku.

 

Wiadomo ze jesli ktos jednak potrzebuje czesciej serwisowac swoj rower/rowery to drozszy porzadniejszy sprzet jest optymalnym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Sąsiad kiedyś kupił tego z Lidla, owszem nie powala jakością ale daje radę na tyle żeby rower przeserwisowac. Wstawił go do ogólnodostępnego miejsca. Także korzystamy, nie narzekam :)

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekk napisał:

Niezbędny ekwipunek rowerzysty:biglol:

477D9709-326D-474A-A3DE-D48E3EF559DC.thumb.jpeg.12ddf5e476dda2bd7f1a2d75f99179fc.jpeg

...i że miałbym do każdego bro sięgać po ampula i kręcić 2x w lewo i 2x w prawo?

 :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Knurek1111 napisał:


... aż by Ci się browara odechciało :D

Pewnie z miesiąc temu ostatnio piłem bro z 'kowidowego przemytu z Czech' ;), nie mam teraz czasu się znieczulać :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jpol napisał:

Bardziej pingle mi potrzebne :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 21:15, pajac_am napisał:

Mam ten stojak w piwnicy i gdyby nie to, ze nie korzystam z rozkladanych nog tylko mam go przytwierdzonego do sciany to juz dawno wyrzucilbym go na smietnik ;)

Mam porownanie z 10x drozszym ParkTool'em, ktory jest ze 100x lepszy ;)

Jasne, ze malo kto da 1500 zl lub wiecej za stojak do domowego uzytku, ale ten lidlowy kluczowe elementy ma plastikowe, wiec nie spodziewajcie sie stabilnego chwytu do czegos wiecej niz drobna regulacja lub wymiana detki ;)

Za 150 faktycznie nie ma sie co spodziewac cudow, ale musicie zdawac sobie sprawe, ze taniej po prostu juz sie nie dalo :p

 

BTW:

Mam statyw do lustrzanki, ktory jest bardziej stabilny ;)

 

Kluczowe w mojej wypowiedzi było to : stosunek jakości do ceny.

 

Ten stojak można porównać np. do stojaka, który sprzedaje Jula. Oba są w podobnej cenie, oba są konstrukcyjnie zbudowane podobnie.

 

A to, że są na rynku konstrukcje mechanicznie dużo lepsze, co za tym idzie - niestety  dużo droższe - to oczywiście wiem. Niemniej jednak ja nie należę do tych, co po każdym weekendzie robią generalny przegląd roweru i tak naprawdę więcej go czyszczą niż jeżdżą. Niestety nie mam na to po prostu czasu.

 

Na moje potrzeby skorzystania dwa razy w roku - w zupełności Lidlowy starcza. Dla większości typowych amatorów pewnie też.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ma ktoś doświadczenie z tym z Juli albo Lidla? A właśnie szukam czegoś budżetowego do okazjonalnego przejrzenia, itp. Czy lepiej dołożyć trochę do czegoś innego. Do 300 jestem gotów zapłacić jak będzie trwalsze/lepiej rozwiązane, takie za tysiaka u mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 lat używam lidlowego - nie mam serwisu ale swoje i kolegów rowery na tym robimy więc używany jest częściej niż 2x w roku.

do odkręcania zapieczonego suportu się nie nadaje, ale do regulacji i czyszczenia napędu jak najbardziej.

jak już musimy do czegoś porównywać to jest mniej więcej ~1000 razy lepszy od całkowitego braku stojaka ;)

 

 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z racji iż sezon już wielkimi krokami się zbilża, zaczynam rozglądać się za nowymi kółkami do Krosa :)

 

Czy ktoś ma porównanie miedzy piastami DT 350 a 240?

 

Na 240-tkach mam drugi rower i wiem, ze są to piasty niezniszczalne, pieknie chodzące, nie łapiące luzów, nie wymagające szczególnej uwagi, regulacji itp itd

A jak to ma się do DT 350?

 

Kolejna sprawa, nowością dla mnie są tak zwane proste szprychy, straightpull, z czym to się je, o co chodzi, na co się przekłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bikeman1 napisał:

Panowie z racji iż sezon już wielkimi krokami się zbilża, zaczynam rozglądać się za nowymi kółkami do Krosa :)

 

Czy ktoś ma porównanie miedzy piastami DT 350 a 240?

 

Na 240-tkach mam drugi rower i wiem, ze są to piasty niezniszczalne, pieknie chodzące, nie łapiące luzów, nie wymagające szczególnej uwagi, regulacji itp itd

A jak to ma się do DT 350?

 

Kolejna sprawa, nowością dla mnie są tak zwane proste szprychy, straightpull, z czym to się je, o co chodzi, na co się przekłada?

Generalnie 350 i 240 roznia sie waga.  Na forum MTBR jest watek o nowych piastach DT w wersji EXP, ktore potrafia miec problemy ze spzegielkiem. Starsze modele maja dwa ruchome zazebiajace sie pierscienie, a w EXP jest tylko jeden ruchomy i jeden stcjonarny.  Nowe rozwiazanie EXP ma byc lepszym rozwiazaniem ale tak naprawde nie jest, bo o ile w starszych modelach mozna bylo latwo wymienic pierscienie z 18,24,36 na 54 zebate bez narzedzi, to w EXP potrzebne juz jest specjalne narzedzie.

 

Sam uzywam piast DT Hugi/Hayes, ktore sa z 1998 roku od 20 lat i zero problemow.  Mam teraz sprzegielko 54 zebowe, i wszystko gra. W sumie najwazniejsza rzecz to stosowanie rzadkiego smaru lub lepkiej oliwy do smarowania mechanizmu - musi byc glosny by sie dobrze zazebialy pierscienie. Te piasty ktore mam to odpowiedniki DT Swiss 340, sa naprawde pancerne - kiedys byly tanie ale juz nie sa.

 

IMO proste szprychy sa trudniejsze w uzytkowaniu, bo ciezej jest je naciagac - i zasadniczo nie sa w niczym lepsze od tradycyjnych szprych - ktore sa bardziej tez dostepne, jakby trzeba bylo nagle kupowac.

 

Moj odrestaurowany Moots tez jezdzi na piastach DT Hugi/Hayes (z tylu jest bebenek DT Swiss 340 oraz sprzegielko 54t.  Kola sa zaplecione na obreczach Velocity VXC - nowe ale stare.  Rower byl juz testowany na dwoch wypadach - i jestem bardzo zadowolony.  Obawialem sie ze rama bedzie za duza ale nic z tych rzeczy - tutaj zdjecie przed jazda z dzisiaj:

 

 

20210327_104129.jpg

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...