Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu Kubica sobie dzisiaj pojeździ B) Swoją drogą to idiotyczne, że F1 to sport, w którym zawodnicy praktycznie nie mają możliwości treningu :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elmo napisał:

Podobno dostali bana od @Aga ;)

Dziwne, za wychwalanie Skody najpewniej :ph34r: Bo przecież za spamowanie nagród się tu nie rozdaje ;) W sumie... jeżeli część liter przestawimy, część dodamy, a jeszcze inne odejmiemy, to jak nic wyjdzie, że Vettel to @madox;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja sie na tym zupelnie nie znam, ale zastanawiam sie gdzie jest problem. Wybaczcie jesli moje pytania wydadza sie wam idiotyczne.

Podobno przyczyna niepowodzen jest jakis element ktory zle/w niezamierzony spodob/zaskakujaco oddzialywuje na aerodynamike.

No i teraz tak mysle, po ktorej stronie jest blad. W jaki sposob dziala symulator bolidu? Czy jest to program ktory realnie odzwierciedla wszelkie niuanse aerodynamiczne, grawitacyjne, z wiazane z masa samochodu, przyspieszeniami na zakretach itd?

Czy problem jest w zaprojektowaniu elementu ktory zachowuje sie inaczej w tunelu aerodynamicznym (sa takie testy?) a inaczej na torze?

Zakladam ze jesli trzeba cos wyprodukowac, to od tego moementu wszystko jest jasne i proste. Ale czy to znaczy ze blad jest w oprogramowaniu inzynieryjnym symulujacym dzialanie dyfuzora? Czy blad jest w symulatorze i programisci/inzynierowie nie potrafia opisac w sposob zgodny z fizyka dzialania samochodu?

A moze po prosu produkuja rozne czesci i probuja jak zadzialaja tak jak Dunczyk probowal obejsc alarm w filmie VaBank?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli ideę, projekt,czas...i nie wyszło. Nie da się tego poprawić (tak myślę), tylko zacząć niemal od początku. Więc nie ma co liczyć na jakąś znaczącą poprawę. Skupią się raczej na budowie bolidu na przyszły rok.....i tu Robert może być bardzo pomocny.

Brown nie poprawiał na siłę złej Hondy, tylko tworzył od podstaw zwycięskiego "Browna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cyk 1:20.051 na Super Softach. 

 

@Fiji Z tego co czytałem problem polega na tym, że to co pięknie się kalkulowało w komputerze zupełnie nie działa w praktyce. Ciężko powiedzieć gdzie leży problem i czy rzeczywiście taka jest prawda, ale oglądałem kiedyś chyba na Discovery program o Williamsie. Sezon chyba 2012 i opracowywanie nowego przedniego skrzydła. Procedura wyglądała mniej więcej tak, że najpierw zaprojektowali coś w programie, potem wydrukowali w 3D model skrzydła, sprawdzili w tunelu czy wyliczenia komputera sprawdzają się z tym co pokaże tunel, ale na tym etapie nie mieli żadnego pojęcia jak wpłynie to realnie na prace bolidu. Dopiero jak zamontowali skrzydło w FP1 widzieli czy działa czy nie. Być może tu jest ten sam case. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...