Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

 

18 minut temu, Tommo napisał:

 

Wiara czy jej brak to jedno a drugie to fakty. Jedno z drugim ciężko pogodzić

 

 

 

Rękawiczki idealnie pasują do "mydełka FA" ;)

 

Dlatego TT mimo swoich fantastycznych osiągów musi się zmagać z łatką auta dla fryzjerów. :(

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bosman napisał:

Powiem Wam że coraz mniej wierzę w te oficjalne pomiary przyspieszeń.

Np oficjalna różnica miedzy RS3 (4.1s) a TTRS (3.7s).

Napęd ten sam, różnica w masie ledwie z 50kg (czyli jakieś 3%), to niby dlaczego różnica w przyspieszeniu ma być aż 10%?

W praktyce tak nie jest bo wszystkie RS3 zchodza poniezej 4 sek. a dane producenta sa zawyzone tak jak i moc jest zanizona bo wiekszosc pomiarow na hamowni pokazuje sporo wiecej niz katalogowe 400 KM. A propos 500KM to jest to do zrobienia w przyslowiowe 5 min. w tym silniku.

 

A zminieniajac temat kompletnie to to bedzie mega auto zarowno z wygladu jak i pod wzgledem osiagow.Biorac pod uwage co zrobil z C i E bedzie prowdopodobnie znacznie lepsze niz poprzednik.

Tylko te ekrany w sprodku :(

 

http://www.carscoops.com/2017/10/mercedes-amg-a45-caught-near.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tommo napisał:

 

Wiara czy jej brak to jedno a drugie to fakty. Jedno z drugim ciężko pogodzić

 

Tommo nie twierdzę, że TTRS nie robi ileśtam do setki, ale ciekaw jestem przyczyny aż 10% różnicy w przyspieszeniu prawie identycznych samochodów,  chyba że się jednak czymś różnią oprócz 50kg masy: nie wiem, przełożenia w skrzyni, procedura startu, rozmiar kół/opon? Konkluzja pewnie jest taka, że w RS3 jeśli nie weźmiesz żony masz osiągi takie jak w TTRS z żoną :-)

 

Swoja drogą filmy z YT z prędkościomierza niewiele dowodzą przy różnicach typu dziesiąte sekundy. Nie wiadomo jaka jest zwłoka prędkościomierza względem rzeczywistości (przy ruszeniu i przy dojściu do określonej prędkości), nie wiadomo ile przekłamuje prędkościomierz, nie wiadomo czy jest z góry czy pod góre, z wiatrem czy pod wiatr, ciepło, zimno, przyczepnie/slisko, seryjne opony czy wyczynowe, itp, itd. To co na pewno wiadomo w tym wypadku, to że TTRS przyspiesza pieruńsko szybko albo sakramencko szybko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosman uwierz mi, po przejażdżce tym autem, całe te dywagacje miałbyś głęboko gdzieś. Nie wiem jak to zrobili ale efektywność tego samochodu jest niesamowita. I nawet jakieś biadolenie co niektórych o fryzjerach tego nie zmieni.

Edytowane przez Tommo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy TTRS - można jeździć po prostu i mieć dobrą fryzurę? :)

Widziałem nówkę na żywo przez chwilę jak w Jerozolimskich strzelił z procedury. Masakra! Poza tym w końcu to auto jakoś naprawdę wygląda wg mnie dobrze.

Szczerze mówiąc, to chyba  chętnie bym sprzedał swoje STi i zamienił na takie RS 3 (TTRS jednak za mało funkcjonalny jest) B)

Z drugiej strony jakbym dostał z 10% rabatu na STi MY18 w pełnej opcji  i dobrą ceną za moje auto  chyba bym jeszcze raz wszedł do tej rzeki...

 

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ayu napisał:

A czy TTRS - można jeździć po prostu i mieć dobrą fryzurę? :)

Widziałem nówkę na żywo przez chwilę jak w Jerozolimskich strzelił z procedury. Masakra! Poza tym w końcu to auto jakoś naprawdę wygląda wg mnie dobrze.

Szczerze mówiąc, to chyba  chętnie bym sprzedał swoje STi i zamienił na takie RS 3 (TTRS jednak za mało funkcjonalny jest) B)

Z drugiej strony jakbym dostał z 10% rabatu na STi MY18 w pełnej opcji  i dobrą ceną za moje auto  chyba bym jeszcze raz wszedł do tej rzeki...

 

I dobrze byś zrobił Ayu :)

 

Ja dwa tygodnie temu miałem na kilka dni okazję  "wejść do tej rzeki" i...   :wub::wub::wub:IMG_20171006_142604330.thumb.jpg.adc10de466c789e446bf343ba370112a.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez OWOC
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tommo napisał:

Przekonstruowany dość znacznie silnik. Jest lżejszy o 25 kg :huh:

Przed liftem blok jest odlany z żeliwa wermikularnego, po lifcie ze stopów aluminium (niestety). Każdy kij ma dwa końce i zysk 25kg może zostać okupiony mniejszą trwałością i podatnością na podnoszenie mocy. Inżynierowie niezawodności (choć bardziej powinno się ich nazywać inżynierami zawodności) na pewno pochylili się nad tym tematem i odpowiednio zaprojektowali resurs. ;) To jest powód dla którego przez myśl mi nie przeszła wymiana na nowego sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bosman napisał:

Czy wg Waszej wiedzy są jakieś duże zmiany w RS3 obecnym wzgledem np 2015 roku (poza mianą mocy z 400KM vs 367KM, co jak rozumiem i tak jest dość łatwe do zmiany na więcej programem)?

Zmian jest bardzo duzo i mimo ze karoseria jest ta sama pod pod nią jest zupełnie inne auto.

Silnik to jedno jak juz wyżej koledzy wspomnieli całkowicie przeprojektowany ale najważniejsza zmiana kryje sie w układzie przeniesienia napędu bo obecnie nawet do 100% moze byc przekazane na tył.Dodatkowo napęd jest zawsze spięty i juz w wejściu do zakrętu  50% idzie na tyl co sprawia ze auto jest bardziej AWD i chętne do zabawy niz kiedykolwiek.

3 godziny temu, Ayu napisał:

 

Z drugiej strony jakbym dostał z 10% rabatu na STi MY18 w pełnej opcji  i dobrą ceną za moje auto  chyba bym jeszcze raz wszedł do tej rzeki...

 

Mysle ze to kwestia tego ze byś sie przejechał a byś zmienił zdanie.

Powaliło by cie przedewszystkim to jak wolnym autem jest w tej chwili seryjne STI i mimo sporego wnętrza i AWD aż wręcz ciezko nazwać go konkurencja.

 

to juz nie jakaś tam drobna różnica , to inna galaktyka.

Chyba najlepsza ilustracja zmian w napędzie 

 

 

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojny napisał:

 

 

 

Rękawiczki idealnie pasują do "mydełka FA" ;)

 

Dlatego TT mimo swoich fantastycznych osiągów musi się zmagać z łatką auta dla fryzjerów. :(

Haha, zdecydowanie facet wie jak profesjonalnie operować kierownicą. Ważne, ze umieścił na filmie jak zakłada rękawiczki :) Pełna profeska

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tommo napisał:

A ja myślę, że największy problem z tym mają ci, którzy i tak nigdy go nie kupią i to nie z tego powodu akurat. :)

No niby tak, ale raczej różowym autem byś pewnie nie jeździł. Niezależnie jakie by to było. Jak dla mnie to w ten deseń zalatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma odpowiednia ilośc testosteronu to nawet i kolor nie przeszkadza a w "męskim aucie" nawet dodaje uroku :)

image.jpg

44 minuty temu, NonPhixion napisał:

No niby tak, ale raczej różowym autem byś pewnie nie jeździł. Niezależnie jakie by to było. Jak dla mnie to w ten deseń zalatuje.

To troche tak jak ze Skoda.Kazdy sie śmiał a teraz Siedząc w Superbie Sportline z AWD i 280 km to mozna sie śmiać z innych zwłaszcza Japończyków ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, turdziGT napisał:

Jak sie ma odpowiednia ilośc testosteronu to nawet i kolor nie przeszkadza a w "męskim aucie" nawet dodaje uroku :)

image.jpg

 

Jaasneee...:P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tommo napisał:

 

A ja myślę, że największy problem z tym mają ci, którzy i tak nigdy go nie kupią i to nie z tego powodu akurat. :)

 

 

Mój pies ma klaustrofobie, do tego tylne okna się nie otwierają i łba wystawić nie można. 

 

21751469_1689882244365023_40421210171614

 

 

 

Masz racje... odpada nie tylko z natury ale i z całkiem przyziemnych powodów ;) 

 

 

 

 

I bardzo przepraszam, że was uraziłem oraz samochodzik waszych westchnień. Niech ma się dobrze :thumbup:

 

 

Co oczywiście nie zmienia mojego zdania o Audi TT. :P

 

 

 

12 godzin temu, Michał Krupa napisał:

Jeśli samochód jest szybki, może być nawet różowy. - (podobno) Robert Kubica :D

 

Raz nawet jechał ale podobno ma teraz jeździć jakimś takim bardziej wpadającym w srebrny.  :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, turdziGT napisał:

Jak sie ma odpowiednia ilośc testosteronu

Po tym stwierdzeniu przypomniała mi się pewna cięta riposta: "Jesteś tak męski jakby Cie robiło dwóch pedałów" To tak odnośnie ilości testosteronu i bycia męskim hehe...

 

Jak dla mnie jak ktoś auto maluje na różowo to dla beki lub marketingowo. Znajomy ma oklejoną firmową multiplę. Od momentu kiedy ją okleił ilość zamówień w firmie znacząco wzrosła.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...