Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Bosman napisał:

@Mateusz22 @pegi nie zrozumcie mnie źle. Nie szukam tu auta szybkiego na rajdzie czy na torze, bo takie mam, a kolejne w bliskich planach.

Szukam dupowozu (jedynego w rodzinie), który da max banana na twarzy i sporo użyteczności an codzień.

Od prawie 12 lat jeżdżę jako dupowozami wyłącznie różnymi Subaru turbo, lubię te auta i doceniam ich liczne zalety.

Pewnie wezmę STi (lubię Subaru i już), ale rozważam też inne opcje, bo porównując do sytuacji sprzed kilku lat oferta na rynku jest dużo bogatsza, a oferta Subaru w PL.....

Zrozumiem, że ktoś nie kupi STI, tylko jakieś inne auto, bo to inne jest fajniejsze, ładniejsze, lepiej dopasione itd itp. Ale nie zrozumiem, że ktoś kupuje inny dupowóz dlatego, że potrzebuje w tymże dupowozie więcej KM niż ma STI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czego tu nie rozumieć, jeśli ktoś ma do wyboru za 200k STI o mocy 300km a A45 AMG o mocy 381km i po rabacie jest cena zbliżona do STI to pewne jest że ktoś weźmie A45 o wyższej mocy 

Edytowane przez wujek19922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wujek19922 napisał:

ale czego tu nie rozumieć, jeśli ktoś ma do wyboru za 200k STI o mocy 300km a A45 AMG o mocy 381km i po rabacie jest cena zbliżona do STI to pewne jest że ktoś weźmie A45 o wyższej mocy 

No chyba nie do końca tak jest - u mnie STI odpadło, bo szukałem auta z automatem, którego niestety Subaru nie było mi w stanie zaoferować. Do codziennej jazdy po mieście to i 100KM wystarczy, a czy jest to 305KM czy 381KM różnicy w codziennej jeździe raczej nie będzie.

Gdyby STI miało automat na pokładzie pewnie bym nim teraz jeździł, a tak męczę się w tej tetuońskiej maszynie zagłady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wujek19922 napisał:

ale czego tu nie rozumieć, jeśli ktoś ma do wyboru za 200k STI o mocy 300km a A45 AMG o mocy 381km i po rabacie jest cena zbliżona do STI to pewne jest że ktoś weźmie A45 o wyższej mocy 

Ale ciaśniejszym wnętrzu, mniejszym bagażniku, co np. u mnie miało znaczenie, więc wcale nie takie pewne  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wazne do czego to auto ma sluzyc. A45 miala moja i uwazam, ze jest to swietny samochod jako daily do miasta. Male, mocne, zwinne jednym slowem extra daily ale juz do upalania w zimie subaru bije je o glowe. Oba auta daja mega fun ale w inny sposob. Niestety albo stety Subaru stanelo troszke w miejscu i zadoniowosx tego autka jest dosc waska a takie a45 jest wielozadaniowe. Oczywiscie to tylko moja skromna opinia

Edytowane przez wiechu100
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wiechu100 napisał:

takie a45 jest wielozadaniowe

To fakt - najlepszą cechą A45 jest to, że wywołuje absolutne przerażenie u mojej teściowej :lol: Ale tak już zupełnie poważnie - do codziennej jazdy A45 nadaje się świetnie, pod warunkiem, że jedziesz sam, albo z drugą osobą - z dwójką dzieciaków z tyłu i bambetlami w bagażniku jest już ciasno - pod tym względem STI jest zdecydowanie lepsze. Co do upalania zimą - mam nadzieję, że w tym roku w końcu się przekonam, czy A45 daje radę :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo A45 wydaje mi się że  jest jedną z lepszych opcji na fajnego uniwersalnego HH, i po bułki do sklepu i na tor :) byłem kiedyś w Kielcach na TJS'sie i była taka bieluchna widać że właścicielowi sprawiało dużą radość latanie nią po torze... wprawdzie Skody nie objedzie, ale jest moc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek19922 napisał:

wprawdzie Skody nie objedzie,

To akurat oczywiste :)

5 minut temu, wujek19922 napisał:

A45 wydaje mi się że  jest jedną z lepszych opcji na fajnego uniwersalnego HH

Dokładnie - w tym przedziale cenowym ma niezłą pozycję - wprawdzie nie jest to RS3, ale Audi jest jednak te kilka PLN droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak w przyszłości będę zmieniał samochód to na pewno do salonu z pod znaku gwiazdy zaglądnę :) ja nie potrzebuj dużego samochodu i nawet STI jest dla mnie trochę za duże uwzględniając to że praktycznie jeżdżę tylko po mieście i od czas do czasu w trasę. 
 
co do RS3, ostatnio oglądałem film on board na torze po programie APR i to że jest niesamowicie szybkie na prostych i objeżdżało fury typu Carrera  itp tak w zakrętach dość mocno go wypychało przodem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sluf napisał:

To fakt - najlepszą cechą A45 jest to, że wywołuje absolutne przerażenie u mojej teściowej :lol:

Moja „tesciowa” jak skladala zamowienie na A45 dla dziewczyny to nie wiedziala co kupuje. Po pierwszej przejazdzce juz nigdy wiecej do tego auta nie wsiadla :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bosman napisał:

Czy A45 cierpi na jakieś typowe dolegliwości (typu UPG w Subaru 2,5t czy awarie silników w Focusie RS)?

Z poczatku produkcji byl problem z turbo ale problem dawno rozwiazany. W chwili sprzedazy mial najechane 130k km i poza wymiana turbo (gwarancja) nic wiecej z autem sie nie dzialo. Byl jeszcze lekki problem z softem skrzyni (2 bieg czasami za dlugo trzymalo na automacie i trzeba bylo recznie 3 wbic). Tak pozatym to auto mega!

Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "driftmod":P

Moja małżonka ma niezłą lustrzankę z niezłym obiektywem, jest też tam tryb "auto".. Nie znaczy to jednak ze ja mogę być fotografem i robić dobre zdjęcia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...