Skocz do zawartości

Znalezione na Allegro, Ebay itp ...


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 15,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, kozeek napisał:

Proszę, nawet Baja osiąga kosmiczne ceny ofertowe => tu

db7af4ff5d8164b8d4c4bae7f8453237x.jpg.43f78a30c62b6739b1f3fed8d8e1e7cf.jpg

Niecałe 15kkm. Nie dziwota. Praktycznie nówka z salonu, reszta to inflacja i narzut+ to ile kto ma, żeby kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tremba napisał:

Zapytaj na FB Sierrafan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tremba napisał:

 

Jako były Sierrafan uważam, że jest to zaiste ciekawy model...ale nie za te pieniądze i nie w tym stanie. Za 5 bym go wziął i zrobił na taki jakby wczoraj wyszedł z fabryki...ale 36 za pacjenta w śmierci klinicznej (?) :facepalm:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pojazd. Podoba mi się wyprowadzenie napędu ze skrzyni , pewnie jedna półoś służy jako wał napędowy.

Problemem może być mocne obciążenie napędu z pozycji stojącej, ponieważ wtedy moment obrotowy zacznie iść na ramę...

Jeśli chodzi o sam silnik to może być to silnik VW ale raczej 1.6D czy 1.9D mi to nie wygląda na TDI zresztą nie ma turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 19:35, Neutrino33 napisał:

 

Jako były Sierrafan uważam, że jest to zaiste ciekawy model...ale nie za te pieniądze i nie w tym stanie. Za 5 bym go wziął i zrobił na taki jakby wczoraj wyszedł z fabryki...ale 36 za pacjenta w śmierci klinicznej (?) :facepalm:

Już stoi za 34. ;p 

Ciekawe czy tę cenę ten rzeczoznawca z opisu zaproponował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał:

Już stoi za 34. ;p 

Ciekawe czy tę cenę ten rzeczoznawca z opisu zaproponował. 

 

Taaa, raczej 3,4 tys. a sprzedający w przypływie fantazji, entuzjazmu i naiwności przesunął przecinek. Za 34 tys. to można już Cossiego kupić....i w lepszym stanie niż ten model w ogłoszeniu.

Mnie on się podoba, bo ja bym go zrobił na egzemplarz (a jest w czym wybierać) jakim zespół FORD-a śmigał w rajdach w latach 80-tych

 

https://www.ewrc-models.com/search/?scale=0&pr=0&maker=52&car=3730

Edytowane przez Neutrino33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Tinuviel napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-suburban-nizsza-cena-ID6EH87N.html

 

Czy tylko ja czuje pewien zgrzyt jak czytam opis o aucie rodzinny i na jednym zdjęciu widzę foteliki:

964777368_Screenshot2022-08-06at17_31_59.png.0cb3ceef44bf929171cb912f7a343e0b.png

 

a na kolejny przerwany pas kierowcy? 

1389141740_Screenshot2022-08-06at17_29_20.thumb.png.ef87b62db376c7ec73f8bb162e71a97d.png

 

 

Chodzi ci o konotację rodzinny = bezpieczny , ale może być też rodzinny = zdewastowany ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beavis napisał:

 

nie wiem czy piękny to najlepsze określenie, taki bardziej dla konesera ale cóż, mi też się strasznie podoba :) tylko digitali brakuje ale za to ma zawieszenie regulowane które chyba nigdy już do Subaru nie powróciło i spryskiwacze reflektorów które powróciły chyba dopiero w Legacy po 20latach :) XTki są tak dziwne i tak krzyczą "lata 80te" że aż dziwie się że jeszcza można za rozsądne pieniądze ja kupić. Tylko serwis tego to pewnie koszmar. Naliczyłem 6 napisów TURBO na tym aucie. cudo :D W sumie to mam niedaleko, może by podjechać zobaczyć.. hmm

 

Ciekawosta: Subaru XT, 1985, H4, 1.8 turbo, 135hp : 8.7s do 100km/h (aczkolwiek z manualem - dla AT nie znalazłem).

37 lat późnie:

Subaru Levorg, H4, 1.6 turbo, 170hp: 8.9s do 100km/h (CVT)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BazaN napisał:

ogólnie taki sentyment, tylko masa różni XT od Levorga - ponad 350kg 

 

oczywiście; masa, bezpieczeństwo komfrot itd. - kompletnie inna liga. Do tego trzeba szczerze powiedzieć że XT po uwzględnieniu inflacji kosztowałby dzisiaj z $40k a to więcej niż w USA dziś kosztuje nowy WRX. 

 

a jak już o masie to ostatnia ciekawostka na dziś:

 

To jest Renault Spider:

https://www.autoscout24.pl/oferta/renault-spider-sport-1-vorbes-scheckheft-gepflegt-benzyna-zolty-38311b0a-3445-485e-8636-9a6b1538b836

image.thumb.png.2ae239e717864e55c08f6bb39db01cdb.png

 

Auto zbudowane tak aby było tak lekkie jak to tylko możwie. Aluminiowe + plastikowe panele. Nie ma dachu, nie ma szyb w drzwiach a w niektórych wersjach nie ma nawet przedniej szyby. Efekt 930kg. 

 

A to jest Lotus Elise z tej samej epoki:

https://www.autoscout24.pl/oferta/lotus-elise-1-8i-16v-no-seven-caterham-911-porsche-7-benzyna-zolty-bae8826b-6e59-4089-9b13-61c2bd6fe3cb?utm_source=web-share&utm_medium=copy&utm_campaign=share

image.thumb.png.da7ef660f56d86b2a1187c1e332122e9.png

 

ta sama filozofia ale ma dach, ma szyby (wszystki!) i nawet mały bagażnik i te same osiągi co Renault i jest.. 200kg lżejsze od Spidera. 

 

jest też jedna sztuka do kupienia w Polsce:

https://www.otomoto.pl/oferta/lotus-elise-sprzedam-lotusa-elise-ID6EPz63.html

image.thumb.png.7190412be7317fb490456c47ed41832c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tinuviel napisał:

zawieszenie regulowane które chyba nigdy już do Subaru nie powróciło

Legacy III kombi w bogatych wersjach miało pneumat z opcją podnoszenia i opuszczania. Mam taki egzemplarz, już na zwykłym zawiasie bo szanujmy się, w gruzie to był tylko kłopot, jeden amor z poduszkami ~5k w ASO.

 

13 godzin temu, Tinuviel napisał:

spryskiwacze reflektorów które powróciły chyba dopiero w Legacy po 20latach

E? :P Mój SVX (i każdy europejski SVX) ma, moja Impreza GC miała (i to w każdym zderzaku, i fabrycznym i z GTka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...