Skocz do zawartości

Znalezione na Allegro, Ebay itp ...


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, tremba napisał:

 

Nie kupie raczej, ale przynajmniej dowiedziałem się, że w Poznaniu, w następny weekend Retro Motor Show :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, radekk napisał:

i targi Hobby;)


 

Na targach Hobby będzie wystawione nasze Legacy jako uzupełnienie kolekcji 350 modeli rajdówek ;) 


 

https://www.targihobby.pl/pl/aktualnosci//wielka-atrakcja-dla-pasjonatow-modeli-aut

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekk napisał:

to już wiem co w przyszły weekend robię.

 

Teraz były targi caravaningu i była strefa Retro caravanów, też fajne


 

My niestety będziemy po drugiej stronie Polski i na targi nie dotrzemy :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, sartek napisał:

 

280k PLN, miałem pisać że drogo ale zobaczyłem że u Nas europejski outback z NA 2.5 kosztuje z 240k. To już te 40k różnicy robi się sensowne. Ciekawe czy gwarancja działa czy nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tinuviel napisał:

280k PLN, miałem pisać że drogo ale zobaczyłem że u Nas europejski outback z NA 2.5 kosztuje z 240k.

Też mi się wydaje, że dopłata 40k do XT i pakietu Wilderness byłaby do rozważenia. Za Outbacka Wilderness (białego albo niebieskiego) dałbym się pociąć i to dosłownie, bo nie widzę, jak znajduję w domowym budżecie 280k i zachowuję obie nerki ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sartek napisał:

Też mi się wydaje, że dopłata 40k do XT i pakietu Wilderness byłaby do rozważenia. Za Outbacka Wilderness (białego albo niebieskiego) dałbym się pociąć i to dosłownie, bo nie widzę, jak znajduję w domowym budżecie 280k i zachowuję obie nerki ;)

 

A ile teraz dają np. za całe, zdrowe dziecko?

Po co się ciachać...

  • Super! 1
  • Haha 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sartek napisał:

Też mi się wydaje, że dopłata 40k do XT i pakietu Wilderness byłaby do rozważenia. Za Outbacka Wilderness (białego albo niebieskiego) dałbym się pociąć i to dosłownie, bo nie widzę, jak znajduję w domowym budżecie 280k i zachowuję obie nerki ;)

 

nie no 280k za outbacka... przy całej mojej sympatii dla Subaru, jakby miał 280k wydać na auto:

1513802907_Screenshot2022-11-08at18_04_01.thumb.png.7a28f935bb7d68c0802ed3bff0a535af.png

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-4c-rt-classic-garage-ID6ESibx.html

 

i bym rodzinę i psa na raty woził i by mnie plecy bolały i bym nawet na drogę polna nie miał jak zjechać a i tak bym nie żałował ;) 

 

cmon, nerkę za podniesione kombi? 

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tinuviel napisał:

 

nie no 280k za outbacka... przy całej mojej sympatii dla Subaru, jakby miał 280k wydać na auto:

1513802907_Screenshot2022-11-08at18_04_01.thumb.png.7a28f935bb7d68c0802ed3bff0a535af.png

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-4c-rt-classic-garage-ID6ESibx.html

 

i bym rodzinę i psa na raty woził i by mnie plecy bolały i bym nawet na drogę polna nie miał jak zjechać a i tak bym nie żałował ;) 

 

cmon, nerkę za podniesione kombi? 

V90CC kosztuje więcej :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze bardziej się zdołować:

 

Artykuł z 2013:

 

Screenshot_20221108_200410.thumb.jpg.e3c43c8632e23655995c6436294e27b1.jpg

 

Czyli ktoś w 2015 kupił sobie 4C za 250k. Pojeździł (chociaż nie za wiele) 7lat i sprzedaje za 280k. Odliczając przeglądy,AC, OC, serwis to kosz użytkowania roczny na poziomie nowego Yarisa : ] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tinuviel napisał:

 

280k PLN, miałem pisać że drogo ale zobaczyłem że u Nas europejski outback z NA 2.5 kosztuje z 240k. To już te 40k różnicy robi się sensowne. Ciekawe czy gwarancja działa czy nie bardzo.

 

Hola hola. Jakby to było takie łatwe to bym XT jeździł zamiast 2,5.

Pomijając cała operację, zakup auta spoza oficjalnej sieci bla bla...

 

A wzięliście pod uwagę że ściągając te auto z CZ do Pl należy jeszcze zapłacić akcyzę w wys 18,6% co da na koniec conajmnie 340kpln.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dirkdiggler napisał:

 

Hola hola. Jakby to było takie łatwe to bym XT jeździł zamiast 2,5.

Pomijając cała operację, zakup auta spoza oficjalnej sieci bla bla...

 

A wzięliście pod uwagę że ściągając te auto z CZ do Pl należy jeszcze zapłacić akcyzę w wys 18,6% co da na koniec conajmnie 340kpln.

 

 

 

 

Nope. Myślałem że akcyza już jest zapłacona przy ściągnięciu do czech. 340k, no to już grubo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sartek napisał:

Nie wzięliśmy. Sądziłem, że w UE mogę sobie kupić auto po prostu... jak w kraju. Rozumiem, że żyłem w błędzie?

 

Według polskiego prawa przedmiotem opodatkowania akcyzą objęte są wszystkie, zarówno nowe jak i używane, kupione za granicą samochody osobowe, po raz pierwszy rejestrowane na terenie RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dirkdiggler napisał:

Według polskiego prawa przedmiotem opodatkowania akcyzą objęte są wszystkie, zarówno nowe jak i używane, kupione za granicą samochody osobowe, po raz pierwszy rejestrowane na terenie RP.

Czyli jest mniej różowo niż zakładałem. Sądziłem, że jak auto jest już w Czechach, to wszystkie koszty okołoimportowe są już z głowy. Na szczęście i tak nie planowałem kupować tego samochodu, więc to konkretne rozczarowanie aż tak bardzo nie boli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrJ napisał(a):

Nie tyle co zameldować, a zarejestrować firmę ;) 

Ogólnie Czechy to przyjemny kraj do życia...

 

https://firma.rp.pl/ksiegowosc/art19008201-polskie-auto-na-czeskich-numerach-rejestracyjnych-to-sie-oplaca

 

Niestety jak US uzna że "Ośrodek interesów gospodarczych" jest w Polsce to będzie problem. Prosciej się już normalnie tam przeprowadzić. Podatki niższe, auta tansze, inflacja.... jak w domu:P Tylko ten kminek... 

 

coby nie robić offtopa a pozostać w temacie:

 

105k pln (tak, plus cło jak już wiemy :D )

https://auto.bazos.cz/inzerat/160261535/tatra-613-v8-po-starsi-renovaci.php

315211212_Screenshot2022-11-09at17_14_25.thumb.png.dbd706cbcad3fa4ecf6acf94965108c6.png

 

Układ napędowy RR jak w 911 ale nie jakies boxery tylko V8:) Czy ktokolwiek jeszcze wsadził V8 na tył (nie centralnie) auta? RUF chyba w jakims 911 tak pomodził ale mogę się mylić.

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...