Skocz do zawartości

Znalezione na Allegro, Ebay itp ...


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Tinuviel napisał(a):

Niestety jak US uzna że "Ośrodek interesów gospodarczych" jest w Polsce to będzie problem. Prosciej się już normalnie tam przeprowadzić. Podatki niższe, auta tansze, inflacja.... jak w domu:P Tylko ten kminek... 

 

nie zapominaj o dostępie do morza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 8.11.2022 o 18:13, Tinuviel napisał(a):

 

nie no 280k za outbacka... przy całej mojej sympatii dla Subaru, jakby miał 280k wydać na auto:

1513802907_Screenshot2022-11-08at18_04_01.thumb.png.7a28f935bb7d68c0802ed3bff0a535af.png

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-4c-rt-classic-garage-ID6ESibx.html

 

i bym rodzinę i psa na raty woził i by mnie plecy bolały i bym nawet na drogę polna nie miał jak zjechać a i tak bym nie żałował ;) 

 

cmon, nerkę za podniesione kombi? 

Piękny sprzęt, ale tylko nie srebrny. Srebrny zarezerwowany jest dla przedstawicieli handlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

prezentuje się zacnie:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-celica-toyota-celica-gt-four-carlos-sainz-ID6F7yxJ.html

image.thumb.png.2d68c7aa91da816c47f52746ecd60371.png

 

i jeszcze Daimler. Polecam przejrzeć zdjęcie środka. Jak na 30 lat i 320k to nieźle. W sumie fajny klasyk za 20k. 

https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-daimler-4-0i-226km-skora-alu-ID6F6rgg.html

image.thumb.png.6328486282602496c25317677a8a6a75.png

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Turbo napisał(a):

Problem z tymi autami za moment będzie taki, jeśli miasta pójdą śladem Krakowa, ze nigdzie się legalnie nimi nie wjedzie :/ 

 

No w Krakowie trochę w skrajność poszli (czy tam planują pójść), mimo tego że jak dla mnie auto to jest ostatnia rzecz jaką wybieram jak mam do centrum jechać.  Auta na żółtych blachach też nie mają wjazdu do Krakowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wczytywałem się, bo jakbym wpadł na pomysł tam jechać, to moje auto się na wymagania łapie ;) 

Niemniej miałbym chyba nadzieję, że nie będzie takich wyjątków - żółta blacha nie zmienia tego co idzie z rury, wiec jeśli celem jest, jak się twierdzi, ekologia - to powinna być gruba kreska. 
 

Nie wiem co myśleć o tych pomysłach szczerze mówiąc, bo z jednej strony doświadczenie pokazuje że u nas samochody to akurat mają dużo mniejszy wpływ na smog itp niż inne kopciuchy, a z drugiej - wyklucza się dość stare auta. Z trzeciej - obawiam się ze straty "motoryzacyjno-ludzkie" będą większe, niż zysk ekologiczny. 

A z czwartej - dziś euro 3 a jutro euro 6 i co wtedy powiemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turbo napisał(a):

jeśli celem jest, jak się twierdzi, ekologia

 

Celem jest dojenie mieszkańców i przyjezdnych z kasy, nabijanie kabzy producentom aut i robienie dobrze lobby rowerkowo-"antysmogowemu". Mało to ma wspólnego z ekologią.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Tak to już jest że Europa chce zbawić całą planetę od zanieczyszczenia powietrza. 

A przy forsowaniu przepisów próbują chyba wybrać najgłupszy spośród pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, st981777 napisał(a):

A przy forsowaniu przepisów próbują chyba wybrać najgłupszy spośród pomysłów.

Ale najprostszy. Tym kretynom się myśleć nie chce po prostu. Więc najłatwiej powiedzieć koniec i ujj..... Nie ma wjazdu.

Ale to chyba nie miejsce (temat) na takie rozważania. Bo zaraz w politykę wejdziemy 

Edytowane przez ewemarkam
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym Krakowem to ciekawa sytuacja... mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia..

dotyczyć to będzie całego Krakowa, a zatem też obwodnicy Krakowa? Jeśli tak to ciekawi mnie co na to Stalexport, bo przecież odpadnie im też duuuużo klientów którzy np lecą A4 np w stronę Rzeszowa i będą omijać bramki w Balicach, żeby objechać Kraków i wskoczyć na A4 poza Krakowem? :)

Coś czuje, że nagle też pojawi się wysyp samochodów z żółtymi tablicami.. a problem i tak nie zostanie rozwiązany, bo wielokrotnie było widać, że smog w Krakowie był, nawet jak na ulicach ruch był minimalny.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zajcev napisał(a):

z tym Krakowem to ciekawa sytuacja... mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia..

dotyczyć to będzie całego Krakowa, a zatem też obwodnicy Krakowa? Jeśli tak to ciekawi mnie co na to Stalexport, bo przecież odpadnie im też duuuużo klientów którzy np lecą A4 np w stronę Rzeszowa i będą omijać bramki w Balicach, żeby objechać Kraków i wskoczyć na A4 poza Krakowem? :)

Coś czuje, że nagle też pojawi się wysyp samochodów z żółtymi tablicami.. a problem i tak nie zostanie rozwiązany, bo wielokrotnie było widać, że smog w Krakowie był, nawet jak na ulicach ruch był minimalny.. 

A4 to nie dotyczy, ponieważ nie jest w granicach miasta. Jak zjeżdżasz z autostrady to dopiero na węźle pojawiają się tablice z nazwą miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Krakowa jest medialnie nośny i szeroko dyskutowany. Oczywiście bez wgłębiania się w szczegóły, które jak zwykle stanowią o istocie rzeczy.

 

"Z analiz Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie (ZTP), opartych na danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnych SAMAR wynika, że Strefa Czystego Transportu może objąć w pierwszym etapie zaledwie dwa proc. samochodów, które jeździły po Krakowie w grudniu 2021. Jednak restrykcje, które wejdą w 2026 roku obejmą już między 20 a 25 proc. samochodów poruszających się po ulicach miasta w zeszłym roku. 

 

Pierwszy strzał wyelimuje najstarsze pojazdy które i tak z pewnymi wyjątkami nie jeżdża po mieście, część z nich to jakieś tam youngtimery a cześć to złom który i tak za chwilę się wyeliminuje i to nie z przyczyn nadmiernej emisji i jakości spalin.

 

A do 2026 część ludzi i tak zmieni auta na nowsze z racji naturalnej kolejności rzeczy (na niekoniecznie nowe - wystarczy by miały EUR3 czyli były młodsze niż 26lat :biglol: ). 

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dirkdiggler napisał(a):

A do 2026 część ludzi i tak zmieni auta na nowsze z racji naturalnej kolejności rzeczy (na niekoniecznie nowe - wystarczy by miały EUR3 czyli były młodsze niż 26lat :biglol: ). 

 

 

zapomniałeś o dieslach, a tutaj już nie EUR3 a EURO5, a EUR5 to chyba diesle od 2010 roku, czyli nie 26 letnie jak piszesz, a 16 letnie.. a takich już jest ogrom.. 

 

ale w sumie tak jak piszesz, złom taki jak Imprezy GT, STI itp nie wjadą ;)

 

 

57 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

A4 to nie dotyczy, ponieważ nie jest w granicach miasta. Jak zjeżdżasz z autostrady to dopiero na węźle pojawiają się tablice z nazwą miejscowości.

 

jest w granicach miasta, ale właśnie doczytałem, że:

 

"Granice obszaru SCT stanowią granice administracyjne miasta Krakowa.

Gdy zerknie się na mapę, widać, że przez obszar administracyjny Krakowa przechodzi autostrada A4. Miasto szczęśliwie nią nie zarządza, więc nie trzeba się obawiać o przejazd, jej SCT nie dotyczy. Niestety pozostaje sprawa wjazdów i zjazdów."

 

 

mapa-sct-krakow-102022.jpg.04fed200fb32a1a3d92ad46125d03351.jpg

Edytowane przez zajcev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomislaw538158391 napisał(a):

kto to w ogole wymyslil? chyba lobby motoryzacyjne, bo ludzie nie chca kupowac nowych aut

Wymyślali to ludzie, którzy nigdy nie będą mieli problemu z dostosowaniem się do przepisów.

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowrider
https://www.olx.pl/d/oferta/subaru-forester-lift-2005-rok-2-0-z-lpg-CID5-IDSbz5g.html

Jak można tak zaniedbać auto, lub być tak nieświadomym użytkownikiem auta.
Wsiadam i jadę aż silnik nie stanie, lub koła nie odpadną.
U Nas na prawdę zajeżdża się auta na śmierć.
I jeszcze ta cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Max 84 napisał(a):

Lowrider emoji54.png
https://www.olx.pl/d/oferta/subaru-forester-lift-2005-rok-2-0-z-lpg-CID5-IDSbz5g.html

Jak można tak zaniedbać auto, lub być tak nieświadomym użytkownikiem auta.
Wsiadam i jadę aż silnik nie stanie, lub koła nie odpadną.
U Nas na prawdę zajeżdża się auta na śmierć.
I jeszcze ta cena emoji849.png

 

Może ktoś nie wiedział ? Chociaż nie wiem czy da się czegoś takiego nie zauważyć. Gdyby wiedział że to trup to by chyba nie zakładał LPG i nie robił rozrządu. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...