Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.12.2020 o 00:11, Oktan napisał:

pokaż kreski :P

Uprzejmie proszę.

Czekam na opinie.

Mapa była robiona w 2016 w NS, teraz było tylko sprawdzenie co jest.

 

@skwaro zapraszam :D 

223941D5-1368-4E2B-AEB5-7970191ED42A.jpeg

27BAE7A9-1BC0-4CF1-96F7-ABFA7D03DAD2.jpeg

Edytowane przez Pan Dziedzic
  • Super! 10
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Uprzejmie proszę.

Czekam na opinie.

Mapa była robiona w 2016 w NS, teraz było tylko sprawdzenie co jest.

 

@skwaro zapraszam :D 

223941D5-1368-4E2B-AEB5-7970191ED42A.jpeg

27BAE7A9-1BC0-4CF1-96F7-ABFA7D03DAD2.jpeg

Eeeee lipa, liczyłem że zapodasz dwie białe kreski i będzie wesoło.. a tu jakiś kolorowe kruszone kredki posypane...:facepalm:

No ostatecznie na tą zieloną mogę przystać, reszta odpada:mrgreen:

 

:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, temat jest "co dziś zrobiłem", ale streszczę ostatni miesiąc, żeby nie produkować i nie nabijać postów (wskazanie cen z kronikarskiego obowiązku, ceny +/- z pamięci, bo faktury poszły już do księgowej, ceny w PLN): 

 

02.12.2020 r.: wymiana kompresora klimatyzacji (1600,00) + wymiana chłodnicy klimatyzacji (300,00) + płukanie układu (700,00) + napełnienie układu (300,00) + pasek kompresora (OEM) + pasek alternatora (OEM). Tu mała uwaga - bo często toczy się dyskusja "jaki zamiennik" - przyjechałem do gościa od klimy z chłodnicą NGK, to powiedział (cyt.) "mogę to panu zamontować, ale za rok może być znowu zatarty, spawają to jakimś stopem, który się rozpuszcza od czynnika. Więc gwarancji nie daję". No i NGK wróciło do sprzedającego, a facet sam poszukał chłodnicy klimatyzacji wg swojego uznania i doświadczenia ;) Dla potomnych: kompresor w ASO 4500,00. 

 

08.12.2020 r.: wpadła mikołajkowa rozpórka przednich kielichów Staffa (ok. 200,00). W czasie pierwszego przejazdu z rozpórką po progach zwalniających (przyznaję, wolno nie było) pierdyknęła szyba przednia, pęknięcie zaczęło się dokładnie w miejscu wcześniejszego odprysku od kamienia, aczkolwiek przyjęło kształt rozpórki równoległe do dolnej krawędzi szyby, jakieś 5 cm od krawędzi. ALE prowadzi się lepiej i tego się trzymajmy :D 

 

10.12.2020 r.: wymiana oleju i filtra oleju w silniku + oleju i filtra w AT + smarowidło w dyferencjałach.

 

11.12.2020 r.: akcja serwisowa poduszka Takata (ASO Poznań) - zajęło im to z 8 godzin, brak śladów działania, choć ściągali deskę. Telefon o dostępności naboju poduszki brzmiał mniej więcej jak "Statek z Kuby wyruszył z pomarańczami i za XX dni dotrze do portu w Polsce", tak jakoś mi się przedświątecznie kojarzyło. 

 

14.12.2020 - 29.12.2020 r.: blacharz-lakiernik: malowanie zderzaka przód + malowanie zderzaka tył + malowanie maski + usunięcie rdzy i wgniotki na drzwiach tylnych (P + L, wgniotka na prawych - moja wina) + malowanie słupków przy szybie przedniej + lakierowanie progów + wymiana halogenów przednich (DEPO, 570,00 oryginalne po 330 tys. km to był jeden wielki "cień mgły" + wygnite w środku) + polerowanie lamp przednich + konserwacja błotników i progów woskiem  (blacharz-lakiernik łącznie 3800,00) + kilka plastików z ASO (łącznie +/- 300,00).

 

04.01.2021 r.: przyciemnienie szyb tylnych bocznych + tylnej, folia przepuszczalność 20% (450,00)

 

04.01.2021 r.: wymiana akumulatora (Yuasa YBX 5005 12V 65Ah 580A P+, 349,00) + wyczyszczenie i przesmarowanie smarem miedziowym wszystkich połączeń kabli masowych do karoserii + rozrusznika (polecam, dałem radę sam)

 

05.01.2021 r.: wymiana szyby przedniej (Pilkington, podgrzewana 770,00 z montażem) + uszczelka ASO (300,00). Miałem kiedyś w innym aucie Nordglass, więc teraz postawiłem na Pilkingtona. Z przyzwoitości nic więcej nie napiszę dlaczego już nie Nordglass ;) Dla potomnych: szyba oryginalna ASO 2300,00.

 

Generalnie kiepski moment na wszelakie prace szybowo-blacharskie bo/ponieważ/gdyż (powtarzam po fachowcach/"fachowcach"):

- szyb nie opuszczać przez 4 tygodnie (do strawienia, mamy "zimę")

- auta nie myć inaczej niż ręcznie samą wodą przez 6 tygodni, do pełnego utwardzenia lakieru (nie do przyjęcia, mamy zimę/chlapa) :( 

 

Zrobiła się nudna kronika, gruba książka bez zdjęć :( Jak warunki pozwolą cosik wrzucę, póki co syf malaria. W najbliższym czasie:

- sprawdzenie luzów zaworowych + ew. regulacja;

- chlapacze,

- wiosną konserwacja podwozia,

- także wiosną folia bezbarwna na rant maski i reflektory przód.

 

Póki co muszę odocząć finansowo :P  

 

Aczkolwiek: Stay tuned! ;) 

 

 

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, blackphoenix1212 napisał:

W czasie pierwszego przejazdu z rozpórką po progach zwalniających (przyznaję, wolno nie było) pierdyknęła szyba przednia, pęknięcie zaczęło się dokładnie w miejscu wcześniejszego odprysku od kamienia, aczkolwiek przyjęło kształt rozpórki równoległe do dolnej krawędzi szyby, jakieś 5 cm od krawędzi.

U mnie to samo. 2 lata temu dostałem kamyczkiem i jak tylko zrobiło się zimniej to przy różnicy temperatur widziałem jak idzie kreska po szybie. To było przed rozpórką. Teraz mam rozpórkę, ale sytuacja się powtórzyła tzn. Jakieś pół roku temu dostałem kamyczkiem (znów dół szyby) i znów różnica temperatury i znów kreska pęknięcia wydłużała się w oczach :facepalm: chyba trzeba będzie zainwestować w ubezpieczenie szyb :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak samo w innym samochodzie, pękła na dole na środku i pęknięcie trochę do góry i w prawoz dnia na dzień coraz dłuższe. Winna rdza, jak wycięli szybę. Ale żeby mi to blacharz zrobił to jechałem zimą bez przedniej szyby zawinięty w czapkę, szalik itd. później na drugi dzień spowrotem. Rdza powoduje że blacha puchnie i szkło już nie wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ewemarkam napisał:

Mi tak samo w innym samochodzie, pękła na dole na środku i pęknięcie trochę do góry i w prawoz dnia na dzień coraz dłuższe. Winna rdza, jak wycięli szybę. Ale żeby mi to blacharz zrobił to jechałem zimą bez przedniej szyby zawinięty w czapkę, szalik itd. później na drugi dzień spowrotem. Rdza powoduje że blacha puchnie i szkło już nie wytrzymuje.

Genialnie się wspomina takie przygody, po czasie rzecz jasna. Bo w trakcie - kolokwialnie rzecz ujmując - trochę piździ :) Jechałem kiedyś 60 km bez szyby bocznej zimą (CLK W208) i wystarczyło żeby poczuć. Bez przedniej poza granicami wyobraźni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackphoenix1212 napisał:

Genialnie się wspomina takie przygody, po czasie rzecz jasna. Bo w trakcie - kolokwialnie rzecz ujmując - trochę piździ :) Jechałem kiedyś 60 km bez szyby bocznej zimą (CLK W208) i wystarczyło żeby poczuć. Bez przedniej poza granicami wyobraźni ;) 

Ja kupę lat temu jechałem do blacharza VW Garbusem bez wszystkich szyb, tapicerki, foteli (na skrzynce po owocach), obu klap i błotników, i bez obu drzwi. Tyle, że latem. ;)

Ale tablice rejestracyjne miałem, jakby co. :P

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem sobie uchwyt do koła na bagażnik. Tylko ciągle na ten bazowy (belki) czekam.

Na górną blachę naciągnięty jest termokurcz z klejem, na dolną blachę będzie naciągnięta po prostu dętka rowerowa. A pomalowane tylko podkładem antykorozyjnym. U góry do tej blachy kawałek rurki przyspawany, co by nikt żabką tego nie odkręcił, śruba na imbus.

29baf80f8fa7c2b00456c0028779cc80.jpg

37e975175a7b93ba779d422f19905d9d.jpg

  • Super! 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

chyba trzeba będzie zainwestować w ubezpieczenie szyb :upside-down-face_1f643-small:

Otóż właśnie. To był pierwszy rok, w którym o tym zapomniałem (wcześniej miałem od 2014 nieprzerwanie)  i szyba poszła.

 

Niezwłocznie po wyjeździe od szybiarzy podjechałem do agenta, obfotografował auto i dokupiłem (aneks do polisy) pakiet szyby. Koszt na cały rok 79,00 PLN, suma ubezpieczenia do 3000,00 PLN.

 

Więc nawet gdyby człowiek musiał skorzystać z tego ubezpieczenia raz na 10 lat (a zdarza się to niestety dość często - syf na drogach, gradobicia itp. historie), to i tak się opłaca. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, blackphoenix1212 napisał:

Koszt na cały rok 79,00 PLN,

I wypłacają całą kwotę, czy jakieś śmieszne 10% czy tam 150zł a resztę trzeba sobie samemu dopłacić?Tak jak z holowaniem do iluś tam km ale tylko podczas wypadku, ale gdy mamy awarię to już nie, bo jak się potem okazuje to akurat nie ten pakiet ubezpieczenia :biglol::toobad:

Edytowane przez yaroz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, yaroz napisał:

I wypłacają całą kwotę, czy jakieś śmieszne 10% czy tam 150zł a resztę trzeba sobie samemu dopłacić?Tak jak z holowaniem do iluś tam km ale tylko podczas wypadku, ale gdy mamy awarię to już nie, bo jak się potem okazuje to akurat nie ten pakiet ubezpieczenia :biglol::toobad:

Nie jest tak źle, już kiedyś korzystałem z tego ubezpieczenia - pokrywają 100%, usługa bezgotówkowa, tyle że pakują Nordglass, nie wiem czy za inną, wybraną markę nie trzeba dopłacać. Żeby nie być gołosłownym warunki z OWU:

 

  • ochrona pokrywa koszty szyby oraz usługi wymiany lub naprawy
  • Ubezpieczony otrzymuje pisemną, dożywotnią gwarancję na wymienione lub naprawione szyby
  • bezgotówkowe rozliczenie szkody
  • ochrona obejmuje szybę czołową, tylną i boczne
  • odpowiedzialność Xxxxxxx nie ogranicza się do jednej szkody w okresie ubezpieczenia
  • skorzystanie z ubezpieczenia szyb nie powoduje utraty zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia w przypadku kontynuacji lub zawierania nowej umowy AC w Xxxxxx

Zakres ubezpieczenia obejmuje naprawę lub wymianę szyb w przypadku ich uszkodzenia lub zniszczenia, bez utraty zniżek w przypadku kontynuacji lub zawierania nowej umowy AC w Xxxxxxxx.
Ochrona działa na terenie Polski i za granicą, zgodnie z zakresem terytorialnym zawartej umowy Autocasco. 

 

Suma ubezpieczenia

Maksymalna odpowiedzialność Xxxxxxx w zakresie wymiany i naprawy uszkodzonych szyb wynosi 3000 zł w okresie ubezpieczenia

 

P.S. Nie reklamuję żadnego ubezpieczyciela, nazwa zanonimizowana. Kto chce, znajdzie.

P.S. 2. Stąd gdy wybieram pakiet assistance hasło brzmi: jak się rozkraczy pod domem, też ma obejmować. Zakres holowania do 500 km wybrałem.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackphoenix1212 napisał:

Koszt na cały rok 79,00 PLN, suma ubezpieczenia do 3000,00 PLN.

 

Więc nawet gdyby człowiek musiał skorzystać z tego ubezpieczenia raz na 10 lat (a zdarza się to niestety dość często - syf na drogach, gradobicia itp. historie), to i tak się opłaca. 

To i tak dalej dobrze wychodzi. Zakładając, że tak jak u mnie strzeli szyba raz na 2 lata, to te 79x2 + dajmy ta dopłata 10% czyli 53 = 211 zł. Nową szybę (z podgrzewaniem i zielonym paskiem u góry) 2 lata temu z robotą w Krakowie miałem za bodajże 430 zł brutto. Więc jest to do przodu jakby nie było :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, K12DLA napisał:

Wymiana filtra kabinowego na nowy (węglowy). Znów klima osusza szyby w kilka sekund B)

DSC_7149~2_copy_1548x1306.jpg

Ostatnio @aplam13 namówił mnie na filtr z transita i pasuje idealnie, a nawet lepiej, bo jest bez tej plastikowej obudowy :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej tak zrobiłem.

Pacjent Legacy IV z zawiasem od OBK III  uszkodzone dolne mocowania tylnego amortyzatora.

Numery tulei widoczne na zdjęciach są od ustawiania zbieżności ale można je z powodzeniem wykorzystać do regeneracji dolnych mocowań amortyzatora choć nie pasują P&P.

Najważniejsze aby nowe gumki lekko wchodziły do łoża (wpychamy je palcami bez oporów mają praktycznie same wpaść) jeśli wejdą na siłę to sworzeń będzie chodził zbyt ciasno wewnątrz.

 

amorekss.thumb.jpg.d0a04e227a03e063033613860d54e11b.jpg

Edytowane przez SubaruLPG
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...