Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Zimówki, na slicku to by mnie na noszach wywozili z tego toru :biglol: miała być marznąca mżawka a było przez godzinę sucho, więc te zimówki i tak oberwały dosyć mocno zwłaszcza jak za punkt honoru wziąłem sobie dogonienie EVO, więc atakowałem po każdej tarce po równo :puchar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju sprawdziłem. Ostatnim razem zrobiłem to we wrześniu przed wyjazdem na wakacje. 3 razy sprawdzałem czy bagnet do końca docisnąłem, bo końcówka była tylko w oleju. Dolałem niecały litr, przejechane bez dolewki 9 tys km. Wycieków nie mam. Wymiana oleju na początek lutego przewidziana jest. Więc jest bardzo dobrze ;)



  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem Forka po wymianie zawieszenia i wydechu.
Zawieszenie wyjechało całe, amortyzatory i sprężyny z SG, wszystkie tulejki i łączniki. Forek poszedł do góry jakieś 4 cm, stoi w końcu równo i w końcu się prowadzi. Do tej pory bujał się na wszystkie strony, coś tam stukało, teraz jezdzi się nim jak nowym autem (dzień wcześniej jechałem nowym OBK prosto z salonu, w prowadzeniu prawie nie ma różnicy).
Do tego zostal zamontowany kolektor różnoodleglosciowy kupiony chyba rok temu i tłumik końcowy typu WRC (worcy i rycy, jeszcze nie cescy).
Banan na gębie pełny.
A! I zegarek po lutowaniu przestał chodzić co chwilę na fajrant. b40873f725028e166a30ab786302c365.jpgca46d0ad43dbbfbf60eea259f289690f.jpg561aba3ce3d956d0240b3b9865875357.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Super! 6
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ewemarkam napisał:

Ładnie wygląda, tak lepiej.
Zegarek mam jakbyś się zdecydował default_smile.png
A i ta tasme z błotników odlep default_wink.png
 

Dzięki. 

Taśma zdjęta. 

W pracy puściłem koledze film jak Forek brzmi, podeszła do nas jedna z pań która z nami pracuje i pyta "czy słuchamy chrapiącego Mikołaja?"

.... :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panzerpferd znalazł klucze do Forka, których od dwóch tygodni szukaliśmy. Gdzie były? Zapychały zlew zabawkowej kuchni naszej 4-latki pod górą plastikowych owoców i warzyw :) 

Edytowane przez niezrównowaŻona
  • Super! 1
  • Haha 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niezrównowaŻona napisał:

@Panzerpferd znalazł klucze do Forka, których od dwóch tygodni szukaliśmy. Gdzie były? Zapychały zlew zabawkowej kuchni naszej 4-latki pod górą plastikowych owoców i warzyw :) 

Jednak cuda w święta się zdarzają :thumbup:

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły nowe budżetowe zimówki do Imprezy. 

Poprzednie Goodyear mięcha na spokojnie do końca zimy, ale 9 lat na karku i na zimnym mokrym asfalcie przy mocniejszym do hamowaniu niosło. 

Mam w Gacku 2 letnie Falkeny i niebo, a ziemia i stwierdziłem, że nie może się Impreza tan nie trzymać. 

IMG_20201224_095727.jpg

IMG_20201224_100648.jpg

IMG_20201224_104011.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyłem OBK z błotka i schowałem do garażu.
Odkryłem że w Forku lewy stop nie świeci.
Co za problem wymienić?
Biorę pudełko z żarówkami z marketu, wyjmuję spaloną żarówkę i ZONK!
W mojej rodzinie przewijały się Fordy, Gulfini 4 i 5, Polo, Volvo, Tico erotico, Skoda, Peugeot, Hyundai, KIA, Mazda, Mitsubishi... ale takiej żarówki nie widziałem i nie mam z marketu...46f9f5359612c03948cd9cb1de42c9bd.jpg1ca072f6eebc2c7cfd3817d8ae893151.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janekbe napisał:

Wymyłem OBK z błotka i schowałem do garażu.
Odkryłem że w Forku lewy stop nie świeci.
Co za problem wymienić?
Biorę pudełko z żarówkami z marketu, wyjmuję spaloną żarówkę i ZONK!
W mojej rodzinie przewijały się Fordy, Gulfini 4 i 5, Polo, Volvo, Tico erotico, Skoda, Peugeot, Hyundai, KIA, Mazda, Mitsubishi... ale takiej żarówki nie widziałem i nie mam z marketu...46f9f5359612c03948cd9cb1de42c9bd.jpg1ca072f6eebc2c7cfd3817d8ae893151.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Ee tam, S-Max środkowy stop w blendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 16:23, conrad napisał:

Niedziela praca...nie obróciła się w...

 

Montaż nowego "trąbika" (stary obity i skorodowany powierzchniowo).

Pozbycie się znacznej ilości "chromu" (wymiana standardowej atrapy chłodnicy)

 

IMG_1274.JPG

IMG_1258.JPG

IMG_1278.JPG

A, jeśli wolno spytać, skąd się bierze takie grille/atrapy z ograniczeniem ilości chromu i literkami RS? Nie widziałem nigdzie, a wygląd wg mnie poprawia znacznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...