Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Ha! Przerabiałem mocniejsze, lepiej świecące żarówki, niestety żadna roku nie wytrzymała

Potem koleżanka w ze sklepu w którym kupowałem  mnie uświadomiła, że im lepiej świeca tym krócej żyją

Ale to wyżej to palnik ksenon. Nie żarówka.

Do żarówek dobra sprawa jest montaż tzw soft startu. Na chwilę jest dołączane obciążenie. Przez co żarówka nie dostaje pełnej mocy. Daje to szanse na rozgrzanie żarnika. Wydłuża to ponoć życie żarówek tzw premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ewemarkam napisał:

Ale to wyżej to palnik ksenon. Nie żarówka.

Do żarówek dobra sprawa jest montaż tzw soft startu. Na chwilę jest dołączane obciążenie. Przez co żarówka nie dostaje pełnej mocy. Daje to szanse na rozgrzanie żarnika. Wydłuża to ponoć życie żarówek tzw premium.

Wystarczy przed uruchomieniem silnika włączyć światła. Żarnik dostaje max. 12,7V z akumulatora, a dopiero potem ponad 14V. Zanim zacząłem tak robić wymieniałem żarówki co najmniej raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz rację, e z drugiej znów żarówki nie lubią skoków napięcia. A takowe będzie przy tym jak zostawimy je włączone i zaczniemy kręcić rozrusznikiem. Generalnie H4 mają dobrą żywność. H7 już jak to mówią, albo rybki albo akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Ale to wyżej to palnik ksenon. Nie żarówka.

Do żarówek dobra sprawa jest montaż tzw soft startu. Na chwilę jest dołączane obciążenie. Przez co żarówka nie dostaje pełnej mocy. Daje to szanse na rozgrzanie żarnika. Wydłuża to ponoć życie żarówek tzw premium.

Lepiej odpalać auto na zapalonych czy zgaszonych światłach h4??

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre pytanie. Ja odpalałem zawsze na włączonych, dlatego właśnie żeby dostsly niższe napięcie. Ale znów przygasają podczas rozruchu. Miałem tungsram H4 +120%. Świeciły ponad rok, i dalej świeca. Tylko już teraz mam inne lampy. Już z innym źródłem światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, skwaro napisał:

Pamiętajcie że im mocniejsza żarówka, tym mocniej się nagrzewa i wypala odłyśnik i klosz od środka. Na kloszu się robią małe pęknięcia i trzeba go potem wymieniać. 

Ale one (tungusram 120%) chyba mają tyle samo watów co standardowe, czyli 55W chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one (tungusram 120%) chyba mają tyle samo watów co standardowe, czyli 55W chyba że się mylę?

Tak, mocy tyle samo. Ale żarnik jest cieńszy, mocniej się nagrzewa, dlatego mamy więcej światła i krótsza żywotność. Poza tym moc żarówek podawana jest dla 12V. Jeśli mamy w instalacji więcej, a jest więcej, to świeci ona i tak mocniej.

Najjasniejszymi żarówkami na rynku halogenowymi z homologacją są żarówki HIR2. Są w Toyotach lexusach hyundaiach itd. głównie w soczewce. Żarówka jest o tyle fajna, ma niby powłokę które odbija promieniowanie podczerwone spowrotem do żarnika i powoduje jego większe rozgrzanie. Też mają 55W.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Coś będzie w zamian? Czy już jest?

Ja nic ni wiem, nic ni powiem

 

3 godziny temu, janekbe napisał:

Nie mówisz nam całej prawdy Huncwocie....:question:

Papla!!

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, janekbe napisał:

Weź tu nie rumakuj i uaktualnij:

 

  • Auto: Leśny Dziadek 2.0 Turbo (SF)
    S-max 2.0 Duratorq

To mnie następnym razem nie nakręcaj na Focusa RS 4x4

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janekbe napisał:

jak Cię tak łatwo wkręcić to następnym razem napalisz się na Passerati B5 w gnojowicy:evil2:

Cicho bo już ustawiłem powiadomienie na RS na sprzedaż :evil2:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...