Skocz do zawartości

Wycieraczki - ogólna dyskusja


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

"Zdechłe śledzie" Motgum zachowują się rewelacyjnie.

Polecam, tanio a dobrze.

 

A z ciekawości kupię i zobaczę. Zawsze to jakaś alternatywa dla Championów, której dotychczas było brak.

 

-- 7 mar 2011, o 08:06 --

 

Uooooożżżżż cioooool, nie tania impreza :!:

Za tę kwotę to napewno nie będzie byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję tanich i dobrych wycieraczek do forka my 2007

i pytanie lepsze tradycyjne czy bez szkieletowe :?:

bakupno, obawiam się że te dwie rzeczy 'tanich i dobrych' wykluczają się nawzajem :? Ja mam aktualnie Michelin i są ok ... kupione w nora auto czy innej takiej 'budzie' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości kupię i zobaczę. Zawsze to jakaś alternatywa dla Championów, której dotychczas było brak.

 

-- 7 mar 2011, o 08:06 --

 

Uooooożżżżż cioooool, nie tania impreza

Za tę kwotę to napewno nie będzie byle co.

 

 

Są grube i cienkie.

Ja mam te cienkie.

napisz do Blackodogawwl on ogrania za rozsądne pieniądze, ja chyba zapłaciłem ze 40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To wygląda jak normalna wycieraczka z zakrytym mechanizmem dociskowym. Ma to w sumie sens, bo woda/śnieg/lód nie będą wchodziły w mechanizm i nie będą zamarzały. Pytanie tylko, na ile będzie to efektywniejsze rozwiązanie niż często stosowane obecnie wycieraczki płaskie. BTW, ten materiał rzeczywiście jest na nich tak okrutnie pomarszczony?

 

Ja natomiast nie jestem zadowolony z Boschów AeroTwin (może dlatego, że z Makro i zapłaciłem jakieś 80 zł za komplet). Jak jest ciepło do 60 km/h jest OK, jak sypną solą, dół wycieraczki kierowcy nie wyciera dolnych ~5 cm, a końcówka pasażera górnych/bocznych ~8 cm. Od 130 km/h wycieraczka kierowcy wyraźnie wpada w wibracje, a przy 150 km/h nie wyciera już ~20 cm u dołu szyby.

 

Cena dedykowanych wycieraczek w Subaru jest nieco zaporowa, tak więc jak Bosche zaczną mazać, pewnie będę próbował Denso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak normalna wycieraczka z zakrytym mechanizmem dociskowym. Ma to w sumie sens, bo woda/śnieg/lód nie będą wchodziły w mechanizm i nie będą zamarzały. Pytanie tylko, na ile będzie to efektywniejsze rozwiązanie niż często stosowane obecnie wycieraczki płaskie (...)

moje doswiadczenia z "zimowymi" wycieraczkami sa ok (mialem kiedys NWB), chodzilo mi o to, ze Subaru ma swoje "oryginalne" wycieraczki zimowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdechłe śledzie" Motgum zachowują się rewelacyjnie. Polecam, tanio a dobrze. :mrgreen:

Potwierdzam też używam Motgumów i jestem zadowolony. Kupuję je bezpośrednio przez sklep producenta i na dodatek jak się zdarzyło, że wycieraczka źle zbierała, napisałem do sklepu i bez gadania przysłali nową nawet nie prosząc o zwrot. Koszty śmieszne w porównaniu np. bo Boscha a jakość podobna za to trwałość większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Oryginalne wycieraczki super 

niski profil jak w bezszkieletowych ale mimo wszystko jest plastikowa obudowa utrzymujący sztywność 

bardzo ciche i bez smugowe  ale cena 400 zł za zestaw trosze dużo ...

Kupiłem boscha aerotiwn  na pewno oryginały (kupiłem z hurtowni ) koszt 70 zł , po tygodniu zaczęły skrzypieć a po 2 miesiącach dłuższa wycieraczka odpadła od mocowania to już druga taka przygoda z tą firmą wcześniej myślałem że może kupiłem podróbki (allegro ) ta firma robi gorszy towar od marketowych za 5 zl .

W innym aucie mam motgumy na stelażu i sa naprawdę ok ale bez stelażowe miałem złe doświadczenia (skrzypienie po miesiącu ) 

Teraz szykuje mi się wyjazd wakacyjny i potrzebuje 100 % dobrych wycieraczek bez stelażowych (650 i 400 mm) i chyba tylko valeo mi zostaje ?

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam valeo first u mnie wytrzymały kilka miesięcy ale jakość mnie powaliła, dodam że mam już trochę styraną szybę, w sensie 16 letnią po ponad 300 tyś km przebiegu, na świeższej szybie pewnie wytrzymają dłużej. Ogólnie wycieraczki zmieniam co 3-5 miesięcy, próbowałem różnych wycieraczek od różnych producentów i valeo wygrało jeśli chodzi o średnią półkę. Jak bym miał nową szybę to z chęcią przetestowałbym denso hybrydowe, podobno też super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karenz napisał:

Oryginalne wycieraczki super 

niski profil jak w bezszkieletowych ale mimo wszystko jest plastikowa obudowa utrzymujący sztywność 

bardzo ciche i bez smugowe  ale cena 400 zł za zestaw trosze dużo ...

Kupiłem boscha aerotiwn  na pewno oryginały (kupiłem z hurtowni ) koszt 70 zł , po tygodniu zaczęły skrzypieć a po 2 miesiącach dłuższa wycieraczka odpadła od mocowania to już druga taka przygoda z tą firmą wcześniej myślałem że może kupiłem podróbki (allegro ) ta firma robi gorszy towar od marketowych za 5 zl .

W innym aucie mam motgumy na stelażu i sa naprawdę ok ale bez stelażowe miałem złe doświadczenia (skrzypienie po miesiącu ) 

Teraz szykuje mi się wyjazd wakacyjny i potrzebuje 100 % dobrych wycieraczek bez stelażowych (650 i 400 mm) i chyba tylko valeo mi zostaje ?

Bosch to shit. Kupiłem te najdroższe, wg testów najlepsze. Zakładam że oryginały bo w miarę normalnym sklepie zamówiłem z częściami, nie Allegro. Powyżej ok.120-130 km/h nie zbierają wody z dolnej połowy szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2017 o 00:16, Karenz napisał:

Teraz szykuje mi się wyjazd wakacyjny i potrzebuje 100 % dobrych wycieraczek bez stelażowych (650 i 400 mm) i chyba tylko valeo mi zostaje?

Też polecam Denso hybrydowe - działanie i trwałość, jak oryginały, a tańsze i cichsze w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję inne rozwiązanie: 

Jako domorosły detailingowiec pobawiłem się trochę aplikacją NW (niewidzialna wycieraczka). Najpierw porządne mycie szyby(auta) aktywną pianą, potem szamponem. Potem mycie porządnym płynem do szyb (obecnie kończy mi się Meguair's), potem odtłuszczanie IPA. Na tak przygotowaną szybę polecam NW (ja miałem RainX w płynie). Aplikacja dwukrotnie. Najpierw na mikrofibre rozprowadzić, poczekać chwilę i wypolerować drugą suchą. Potem powtórzyć aplikację. Do tego warto porządnie wymyć pióra wycieraczek i odtłuścić IPA. 

Po takim zabiegu dużo mniej używam wycieraczek, krople same spływają z szyby. Pióra mam chyba jakieś Bosch, nawet nie wiem, bo nie ma to znaczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sredniaq napisał:

Ja zaproponuję inne rozwiązanie: 

Jako domorosły detailingowiec pobawiłem się trochę aplikacją NW (niewidzialna wycieraczka). Najpierw porządne mycie szyby(auta) aktywną pianą, potem szamponem. Potem mycie porządnym płynem do szyb (obecnie kończy mi się Meguair's), potem odtłuszczanie IPA. Na tak przygotowaną szybę polecam NW (ja miałem RainX w płynie). Aplikacja dwukrotnie. Najpierw na mikrofibre rozprowadzić, poczekać chwilę i wypolerować drugą suchą. Potem powtórzyć aplikację. Do tego warto porządnie wymyć pióra wycieraczek i odtłuścić IPA. 

Po takim zabiegu dużo mniej używam wycieraczek, krople same spływają z szyby. Pióra mam chyba jakieś Bosch, nawet nie wiem, bo nie ma to znaczenia :P

Zdobiłem to samo. Efekt ciekawy, ale szału nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy tresowałem kiedyś nawet efekt utrzymał się przez 3-4 miesiące ale kosztowało to kilka godzin pracy. Ta metoda ma jedna ważna wadę przy jeździe po autostradach przy suchej pogodzie szyba błyskawicznie pokrywa się owadami i trzeba użyć spryskiwaczy  który nie jest tak efektywny przy NW. Tyczy się do tylko wyższych samochód normalne sedany nie mają tego problemu. W zimę za to gorąco polecam przy parkowaniu pod chmurką.

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, STomasz napisał:

doszedłem do wniosku ze 2 razy w roku kupuje wycieraczki alca z tesco

A ja, Denso hybrydowe mam już dwa sezony i działają jak nowe. Myślę, że spokojnie jeszcze dwa lata popracują. Więc warto przeliczyć, czy na pewno tanie jest tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...