Skocz do zawartości

Wycieraczki - ogólna dyskusja


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Dwa tygodnie temu zakupiłem najtańsze "śledziki" w Feuvercie - Moto Gum - i sprawują się póki co bardzo dobrze. Co ciekawe całość jakieś 50 zł kosztowała, czyli praktycznie tyle co jedna klasyczna wycieraczka marki feuvert nie wspominając o Valeo czy bosch. Byle dotrwały do końca zimy, potem mogę zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "tanie" ponoć niemieckie piórka mają ok 1 m-c i już plastiki od kierowcy pękły jak się za mokry śnieg zabrały :cry: a jak teraz trochę zimniej to bez radia nie da rady tak rzeźbią po szybie.. :cry: czekam na gumki OEMowe.. bo z Tribecą ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej mi ich nie zaj$@%%^

też mi się kiedyś przytrafiło stracić od kierowcy - trudno to słownikowo skomentować :evil:

 

jak widzę, przynajmniej macie wybór - z Tribeką MY08 kiszka bo od kierowcy uchwyt piórka 14mm jak od TIRa, sama gumka też szersza :sad: kiedyś piórko znalazłem - model Scania ale cena koszmarna jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ALEX, dobry wybór, moje to też jednak Moto Gum (nie wiem czemu mi ten unipoint się nasunął). Póki co dają radę - a to już 3 miesiące :mrgreen:

Znaczy jest jedna mała uwaga, przy prędkościach ponad 120 km/h prawa część wycieraczki kierowcy przestaje zbierać wodę, bo chyba zaczyna ją pęd wiatru odrywać, nie wiem tylko czy spowodowane jest to po prostu nie do końca dopracowanym profilem wycieraczki, czy też zakłócenia wprowadza fabryczny docisk aerodynamiczny ramienia wycieraczki. Odkręcić docisk się trochę boję, bo plastik jest stary i kruchy, a jak bez niego będzie jeszcze gorzej.... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prędkościach ponad 120 km/h prawa część wycieraczki kierowcy przestaje zbierać wodę

Mi coś takiego się robiło od 140-150, mam ramię wycieraczki z lotką i myślę, że ona tylko pogarsza sprawę :) ostatnio zmieniłem na śledzie ALCA, i jeszcze z taką prędkością nie jechałem, więc nie wiem, jak się zachowują :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w październiku Valeo Silencio (chyba) płaskie i może po 2 miesiącach zaczęły hałasować więc chyba zacznę zmieniać na taniznę z marketu lub placu bo jakoś lepszych efektów nie zauważyłem.

Chyba że skuszę się na jakieś bosche albo coś innego wartego uwagi, tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja testuję Boshe te płaskie. Ogólnie pod względem hałasu jest super - nie przypuszczałem, że wycieraczki mogą tak cicho pracować. Zbieranie zdecydowanie na plus aczkolwiek daje się we znaki nieprzystosowanie ramion wycieraczek do takiej technologii. Wycieraczki miewają problemy z gładką pracą na końcówkach. No i prawa wycieraczka nie wiedzieć czemu zostawia kreski. Najpierw były 2, potem 5, potem 8. Są cieniutkie ale mimo wszystko przeszkadzają i wkurzają. Czyściłem dokładnie szybę i pióro ale to nie pomaga. Przypuszczam, że są one wrażliwe na drobiny piasku itp których z naszych dróg na szyby unosi się wiele. Mimo wszystko następne tez będą płaskie czy tam "śledziowe" :mrgreen:

 

2 śledzie mocowane do silniczka, a w zbiorniku spryskiwacza śmietana :razz:

 

ps. przepraszam za offtopa w technicznym, ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

Lubię śledzie w śmietanie, ale nie z szyby :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...