Skocz do zawartości

Wycieraczki - ogólna dyskusja


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, kiedyś miałem taką niewidzialną wycieraczkę ...niby na deszczu fajnie, ale za to jak była piękna pogoda i w ramach przetarcia szybki z kurzu ruszyłem spryskiwacz to musiałem wycieraczkami 10 min machać, żeby się ta cudownie sperlona woda usunęła z szyby :evil: .... no ale może to było dawno i teraz ten specyfik poprawili :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niewidzialna wycieraczka? Ja mam takie naprawdę dobre bo sam mam firmy Nirgin :) Mogę odsprzedać po 30 zł jak kupowałem. Szakal też sobie ją położył i mówi, że jest super. Tylko szybę trzeba dobrze wyczyścić i wypolerować. Zresztą wszystko jest napisane w instrukcji :)

Co do wycieraczek Motgum to mogę je załatwić z najtańszego sklepu jakiego znalazłem oraz dużo rzeczy firmy Sonax itd :)

Hogi jutro będzie miał Motgumy do swojego Forka to wypowie się czy je warto :) Adamus też chciał tylko akurat rozmiaru nie było. Muszę poczekać, aż będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 lata temu kupiłem taką niewidzialną wycieraczkę od Diamond Brita Rain Screen czy jakoś tak się nazywał płyn-- położyłem w Ravce - było super za pierwszym razem, gorzej z wycieraniem szyby ścierą np. po myciu - tragedia. Nie wiedziałem, że trzeba było wyskrobać szybę :?: . Po kolejnych nakładaniach było juz tylko gorzej, ale to być może dlatego, iż nie czyściłem/skrobałem szyby - zostało mi pół flaszki tego cuda - dałem bratu - zadowolony jest. Kusi mnie coby ponownie spróbować i nałożyć to w Forku, ale skrobaczkę musiałbym nabyć jak radzą koledzy. Co do tradycyjnych wycieraczek - co prawda do toyoty kupiłem w ubiegłym roku valeo extrem - jak do tej pory bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi wycieraki już otrzymał. Adamus jeszcze nie. Jak dadzą halo jak im się sprawują to będę zbierał zamówienia na te wycieraczki. Bo dogadałem się z Motgumem i dla nas będą tanie :mrgreen:

Jak uzbieram za sporą kwotę zamówienie to będę za dogowe (psie) złotówki ;)

Co do kosmetyków samochodowych to mam znajomego co ma tani sklep i mogę załatwić kosmetyki firm: Plak, Sonax, Moje Auto itd. Te zapamiętałem ;) Bo są popularne :)

Rzeczy bym dostarczał na spotach takich jak Galmok czy Cargo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakies półtora miesiąca temu przetarłem wszystkie szyby takimi mokrymi nawilżonymi szmatkami RainX chyba i moje zaskoczenie było olbrzymie gdy jadąc do pracy w deszczu padł mi mechanizm wycieraczek w vw mk4 a woda zamiast stac na szybie po prostu zaczęła spływać! a że pióra po zimie już były trochę sfatygowane to pojechałem do halfords'a i kupiłem nowe pióra valeo i teraz efekt jest naprawdę niezły.

btw w halfords'ie kupilem ten preparat tyle że nie w pl ale jakie to ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu przejeżdżałem obok firmy JAAN - szyby i wszystko co z tym związane. Postanowiłem wjechać i zapytać, czy mają usługę "skrobania" szyby, wyłuszczyłem problem, że chciałbym taką niewidzialną wycieraczkę - twierdzą, że wystarczy dokładnie odtłuścić szybę denaturatem, a najlepiej to acetonem, ale z tym to tża uważać bo psuje uszczelki i plastiki po kontakcie. Za odtłuszczenie i położenie powłoki hydrofobowej życzą sobie 50 zł. Zasadniczo drogo, bo RainScreen od DB z przesyłką jest w tej cenie lub poniżej, a dykta jest tańsza od barszczu, aceton też niewiele droższy - a mnie np często się przydaje do odtłuszczania powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czym ewentualnie usunąć powłokę hydrofobową z szyby w razie przeważających minusów takiego rozwiązania. Aceton, jakiś inszy rozpuszczalnik? Jak pamiętam z własnego doświadczenia powłoka hydrofobowa bardzo dobrze się sprawdza przy obfitym deszczu, ale już gdy np jedziemy za innym samochodem i jest ani sucho ani mokro na drodze i leci na szybę bardzo drobny brudny pyłek błotno-wodny to miodu już nie ma, jak ktoś pisał powyżej - psikniesz spryskiwaczem, a tu beret - wycieraczki tradycyjne maja problem z oczyszczeniem szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Po długim namyśle zakupiłem płaskie wycieraczki Bosch AeroTwin. Póki co zdążyłem tylko założyć i umyć szybę płynem. Póki co jest bardzo spoko ! Zobaczymy jak będzie w deszczu :)

 

W innym wątku napisałem jakoś dwa dni temu, że właśnie takie same założyłem :smile: . Z resztą, jak byłem u Ciebie to już je miałem. Jeździłem tylko w mieście od tej pory, ale mam wrażenie, że w porównaniu do poprzednich są bardzo ciche :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze dolewam do zbiorniczka spryskiwaczy plynu do mycia naczyn :mrgreen: i dziala to bardzo ok

Bo większość ma dodatki w postaci nabłyszczaczy , wybielaczy , kwasku cytrynowego i paru innych szkodliwych dla lakieru wynalazków :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze dolewam do zbiorniczka spryskiwaczy plynu do mycia naczyn :mrgreen: i dziala to bardzo ok

Bo większość ma dodatki w postaci nabłyszczaczy , wybielaczy , kwasku cytrynowego i paru innych szkodliwych dla lakieru wynalazków :mrgreen:

nie zauwazylem nigdy zadnych skaz na lakierze ani nic podobnego w zadnym aucie, plyn do mycia naczyn uzywa sie tez w domu :idea: i na 100% nie moze byc agresywny chemicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Warszawie mieszkałem w kamienicy z podwórkiem typu studnia . Facet kupił sobie ładę samarę . Kilka dni parkował na podwórku , bo czekał na alarm . Którejś nocy wracał i obudził pół kamienicy . Gdy wstał w południe , to miał na dachu polane LUDWIKIEM . Postanowił wykorzystać okazję i umyć auto . Jakież było zdziwienie , że w tych miejscach został jaśniejszy lakier . Nooo ale to była łada - nie metalik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostrzegam przed próbą wymiany piórek w Tribecach - jest szersze ramię i piórko od strony kierowcy (typ raczej "ciężarówkowy" 14mm) - sama gumka też jest szersza - reszta piórek normalna ale z moich doświadczeń - tanie gumki są do kitu :-). Temat przetrenowałem - teraz zamawiam grosze kosztujące gumki oryginalne Subaru z US do wszystkich piórek (oczywiście przy okazji innych zamówień bo przesyłka droga) - w PL ponoć niedostępne.. Będę miał tego kilka kompletów więc jeśli ktoś będzie miał wielki kłopot to się podzielę (będzie widać w linku z podpisu) :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia, ostatnio spotkałem takiego gościa co w polonezie miał taki patent że jak zgasił auto to wycieraczki dżwigały się do góry tak że nie dotykały szyby. Na pytanie po co to :?: odpowiedział że ;

-gumy na słońcu się nie odkształcają

-w zimie nie przymarzną do szyby

-nie zarysują szyby bo nie zbiera się na nich piasek.

Nie wiem czy mnie to przekonało,trochę pachniało wiochą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...