Skocz do zawartości

Wycieraczki - ogólna dyskusja


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

komplet na przód to około 70 pln

 

Adam, skąd Ty masz tą cenkę :?: :roll:

 

Byłam dzisiaj w ASO i koszt 2 wycieraczek do Legacy to około 170 zł :shock: (ucieszyłam się, że nie potrzebuję 3, bo tylnej nie używam wcale :roll: ).

Cena powalająca, ale w przypływie radości, że tanio mnie wyszedl przegląd poprosiłam o znalezienie takich wycieraczek i założenie do OBKa.

Niestety okazało się, że mają tylko 1. Proponowano mi śledzie subarowskie, ale się nie zdecydowałam.

 

Nie wiem czy się jednak w ogóle zdecyduję, bo radość pewnie mi przejdzie do jutra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, skąd Ty masz tą cenkę

 

jutro sprawdzę, ale wydaje mi się na 99% że taką dostałem.

 

Wycieraczki mam do wymiany po tym ak łajzy z rafinerii malowały zbiorniki i zakropokowały znowu wszystkim auta na parkingu. Akurat nasz parking jest niedaleko. Potem polerka lakieru i szyb a wycieraczki do wymiany bo przez kropki na szybie są całe ponacinane.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łajzy z rafinerii malowały zbiorniki

to podwykonawcy, a zresztą podobno dostałeś rekompensatę pieniężną (i to niejedną, tak przynajmniej mówiłeś), po co ta złość - spróbuj pomalować zbiorniki wysokości 15m i nie zakropkować terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podwykonawcy

 

wiem, ale umawialiśmy się z rafinerią, że będą informować o takich pracach i oczywiście wszyscy mają na to wyczochrane. Kasę olać, na moim forku już nie ma "cytrynki" na lakierze. Auto mam uwalone od jesieni bo spece z rafinerii nawet nie potrafili powiedzieć kto malował zbiorniki i cała akcja odszkodowawcza poszła w łeb bo rafineria przedstawiła złego wykonawcę. Teraz wszystko od początku.

 

po co ta złość - spróbuj pomalować zbiorniki wysokości 15m i nie zakropkować terenu.

Jak to po co? Mam gdzieś kasę, chce mieć fabryczny lakier a nie kolejną polerkę. Bedze wojna jak nie odmalują - idę do sądu. Kumpel w zeszłym roku wygrał bez problemu. Brak oryginalnej faktury lakieru w mondeo.

 

W tym roku do wymiany plastiki wokół szyb, i inne też. Nie da się ich oczyścić. Będzie to kosztować (chyba) wartę bardzo dużo.

 

Co do wysokości, Czemu malują kiedy wieje jak na uralu? Malowanych było kilka zbiorników i nie było problemu. Ostatni był malowany podczas silnego wietrzyska i znowu kilkaset aut do naprawy. Trzeba mieć nieźle nasrane aby podejmować tak błędne decyzje to po raz kolejny. Ale pewnie gościowi nic się nie stanie, bo ko koleżkowie ze związków ochronią. Mam nadzieję, że szybko sprywatyzują rafinerię i zrobią ze wszystkimi nieudacznikami porządek. Ciekawe czy związkowcy w rafinerii trzepią kasę tak jak w KGHM.

 

tzd, a Ty nie masz kropek?

 

Pozdrawiam

 

p.s.

sprawdzę nazwisko odpowiedzialnego z rafinerii który miał nas poinformować i powiem Ci który to.

 

Kilka aut to naprawdę nie tanie autka, w tym s klasa i chyba g klasa

 

np, koszt wyczyszczenia auta dla służących w kuwejcie czyli toyoty to wysokość ok 1300 pln plus czarne plastiki i gumy. Przemnóż to przez ponad sto aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ich dawno raczej nie mam, bo w międzyczasie testowałam różne wycieraczki i muzę kupić komplecik. Może jednak sobie zrobię prezent, jak zdążą w styczniu dostarczyć :cool:

 

ps. a w ogóle to po polsku proszę do mnie pisać :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było?

nie było, do forka są tańsze, ale ponoć nie za wiele

edit:

 

z oferty

 

wycieraczki przód kpl to cena 120zł brutto

na tył cena 50zł brutto

skąd ta oferta i to do legacy czy do forka?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Jesienią wymieniłem wycieraczki na nowe klasyczne Valeo. nie pamiętam jaki to typ, ale spisują się beznadziejnie. Wyraźnie widać na szybie jak źle zbierają, smużą.

zastanawiam sie więc nad wycieraczkami płaskimi. Wydaje się, że powinny się spisywać ze względu na brak elementów rozpierających wycieraczkę, a powodujących różny w rożnych miejscach nacisk wycieraczki na szybę, a przez to jej smużenie.

 

Proszę więc o opinie użytkowników wycieraczek płaskich. W ASO Subaru oferują kpl. za ok. 200zł chyba Bosch'a.

Czy warto wiec kupić takie, a może jakieś płaskie z Allegro również Valeo lub Boscha?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Niemczech w serwisie subarowskie płaskie, spisywały się bardzo dobrze do momentu dopóki temp. powietrza nie spadła poniżej 0. W ujemnych temperaturach spisywały się beznadziejnie, dźwięk jaki wydawały był przerażający. Teraz mam płaskie Valeo Silencio XTRM, na razie są ok., ale przejechałem z nimi dopiero ok. 1000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo z klasycznych tez mialo dwa rodzaje - zwykle i silenco czy jakostak. A XTRMy ja mialem kiedys w seicento, w berlingo a forka jak kupilem to tez juz mial i to z zoltymi naklejkami (czyli tymi symbolami ktore wg producenta pokazuja ze wycieruchy sa juz zuzyte i trzeba wymienic) i ponad rok na nich smigam i nadal nie widzę powodu by je zmieniać. Ale niektorzy na nie narzekają. Ja wiem ze jak bede musial zmienic to tylko na takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 marek: Valeo, Champion i Bosch, mi najlepiej odpowiadają Bosch. Kupiłem je przed zimą i nadal są bardzo ciche i najlepiej "zbierają" z tej 3-ki.

Nie zawsze pracują idealnie - zdarza się, że na dużym mrozie i przy sporej ilości błota, soli i innych świństw unoszących się z drogi, czasem nie zbiorą wszystkiego idealnie, ale moim zdaniem są najlepsze. Płaciłem po jakieś 50-60 pln za sztukę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo Silencio XTRM

 

Ja mam właśnie Valeo i przez rok były po prostu rewelacyjne (najlepsze wycieraczki z jakimi jeździłem w jakimkolwiek samochodzie). Później wyszły pomarańczowe znaczki sygnalizujące, że trzeba by je wymienić i nadal jeździłem. Teraz jest już wyraźnie gorzej więc jak już zrobi się ładnie wymienie chyba na dokładnie takie same. Ja płaciłem ok 120zł za komplet.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę lat temu kupiłem "klasyczne" Valeo Silencio. Po jednym wyjeździe na Chorwację (latem) wywaliłem je do kosza. Ciche to one były jak były wyłączone :-)

Podobnie miałem z którymiś Boschami. Tylko te wywaliłem jeszcze szybciej niż Valeo.

 

Dobrze wspominam Championy ale są one dosyć drogie i słabo dostępne.

 

Od paru lat używam polskich wycieraczek MotGum i są super. Ostatnio kupiłem właśnie te płaskie i też dają radę.

Cenowo dużo taniej niż Valeo czy Bosch a jakościowo wg mnie o wiele, wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę więc o opinie użytkowników wycieraczek płaskich. W ASO Subaru oferują kpl. za ok. 200zł chyba Bosch'a.

 

Zużyłem już dwa komplety płaskich, są bardzo dobre.

 

Zwracam tylko uwagę, że to, co w ASO figuruje jako "Subaru AeroBlades" za chyba 180 PLN za komplet w ładnym pudełku z logo subaru, to to samo, co można za 50% tej ceny kupić w zwykłym supermarkecie jako po prostu Bosch. Tylko trzeba pamiętać wymiary (możliwe zestawy do imprezy new age: 530 mm + 450 mm ALBO 550 mm + 400 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...