Skocz do zawartości

Wycieraczki - ogólna dyskusja


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dnia 13.08.2017 o 22:27, STomasz napisał:

Musisz ich mało używać albo słabo się kurzy tam gdzie mieszkasz

W ponad 600-tysięcznym mieście raczej mało się nie kurzy, ale Wasze powątpiewanie skłoniło mnie do sprawdzenia w dokumentach i przyznaję, że przekolorowałem. Denso Hybrid używam od 14 miesięcy i 20 tys. km, cały czas działają i wyglądają, jak nowe (nie smużą, nie hałasują).  Spodziewam się, że drugie tyle zrobią bez problemu.

Przed nimi miałem oryginały Subaru - od zakupu samochodu (nie wiem jaki już miały wówczas przebieg) używałem ich jeszcze przez 19 miesięcy i 34 tys. km. Zmieniłem, bo już wypadało, poza tym byłem ciekawy "hybryd". Jedne i drugie spisują się rewelacyjnie, ale jak już pisałem hybrydy są cichsze podczas pracy przy dużej prędkości.

Motgumy też używałem w kilku samochodach i o ile klasyczne bardzo sobie chwaliłem, to płaskie były bardzo przeciętne. Hybryd nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że płaskie MotGumy trochę się stoczyły. Kiedyś bardzo mi odpowiadały, a ostatnie bardzo szybko zaczęły mi przede wszystkim hałasować, ale i smugi zostawiać.

 

Teraz spróbowałem Championów. Na razie krótko, więc jeszcze się nie wypowiem o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mz56 napisał:

Dalej popieram NWB. Cena niewysoka, jakość znakomita. Na 2,0 RC, po 11 latach, będę wymieniał na TRZECI komplet. Pięć lat na samochodzie, to norma. Tylko muszą być oryginały.

No właśnie moje oryginały Subaru, miały znaczek NWB. Mam podobne odczucia, co do ich ponadprzeciętnej trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli klasyczne wycieraczki z żelastwem na wierzchu. Na metalowej "ramce" można znaleźć wytłoczony napis NWB. O ile pamiętam, Nippon Wipe Blades. Jest bardzo dyskretny bo pokryty lakierem. Przetłoczenie pomalowane razem z piórem. Ale uwaga ! U nas często występuje w kartonikach z napisem Denso. Trzeba dokładnie oglądać "pod światło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.08.2017 o 23:27, mz56 napisał:

Na metalowej "ramce" można znaleźć wytłoczony napis NWB. O ile pamiętam, Nippon Wipe Blades. Jest bardzo dyskretny bo pokryty lakierem. Przetłoczenie pomalowane razem z piórem. Ale uwaga ! U nas często występuje w kartonikach z napisem Denso.

Bo tak jest w rzeczywistości - NWB produkuje dla Denso (drożej), ale sprzedaje też jako NWB (taniej). Z tego co zauważyłem Denso są trochę ładniej/dokładniej wykonane, no i może wytrzymują minimalnie dłużej.

 

Ja obecnie jeżdżę na dość tanich Oxiomo WHU (hybrydowe) i sobie chwalę - najważniejsze, żeby zmienić wycieraczki jak się zużyją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej wycieraczki Bosh AeroTwin i działały sobie ale się zużyły. Zachęcony wpisami na forum nabyłem Motogumy hybrydowe i... tragedia. Nie ścierają dokładnie a dziś sobie jeszcze zaczęły przeskakiwać i hałasować. Fakt, że dziś się zrobiło trochę zimniej, jak je podgrzewałem cały czas odmrażaczem do wycieraczek nie hałasowały.

Pytanie: czy one takie oh ach że ciuplutko muszą mieć czy o co kaman? Bosh nie hałasowały i nie przeskakiwały w żadnej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co założyć na na tylną szybę do Forysia? Dotychczas chodziłem do sklepu moto po sąsiedzku, sprzedawca otwierał opakowanie czegoś i dawał mi jedno pióro (tzn. sam gumowy wkład). Ostatni zakup b. słaby, kosztowało grosze, ale wycieraczka przeskakuje po szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego forka SG założyłem na tył całe ramię z piórem firmy negotti ale pióro jest krótsze ma 350mm a powinno mieć 400mm i minie to irytuje bo nie zakrywa całej"fali" podgrzewania hehe. Na przód na razie zwykłe Alca szkieletowe ale dzisiaj mi przyszły hybrydowe oximo które założę pewnie dopiero po zimie :)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wiadomości na tył do SG podchodzi też proste metalowe ramię firmy motgum gdzie długość od otworu silniczka do osi obrotu piórka wynosi 26cm. :) można założyć wtedy płaskie albo szkieletowe pióro 400mm.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...