Skocz do zawartości

Wycieraczki - ogólna dyskusja


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, czytam i sam nie wiem ;) Mam ochotę spróbować płaskich, w Fordach działały super. Myślę o BOSCHU ale nie chcę się naciąć. Z Valeo boję się, że znów wtopię. Dobra widoczność u mnie to priorytet. Auto może być uwalone od kół po dach ale światła i szyby muszą być czyściutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja mam jakieś niemieckie z salonu subarowego które założył poprzedni właściciel Bog raczy wiedzieć kiedy...i jakoś działają ;)

a Valeo Silent czy coś jak to miałem w Hondzie i był wypas...Do Subara chyba w końcu też muszę kupić nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra koledzy, to powiem co zrobić aby był perfect i nie jest to kwestia wycieraczek. Wierzcie bądź nie ale szyba brudzi się mikroskopijnymi silnymi zabrudzeniami. Często są to jakieś dziadostwa po lakierach itp. w każdym razie to coś siedzi na szybie i tego nie widać i ne czuć. Wystarczy kupić bardzo dobry nożyk do szyb najlepiej od autojaan ew jakiś stanley (znacze słabszy), wtedy na mokro z płynem do szyb wyskrobać całe dziadostwo - bardzo dokładnie. Dokładnie umyć szybę. I najważniejsze: KONIECZNE po operacji wetrzeć tak zwaną niewidzialną wycieraczkę i powtórzyć 3 razy po przeschnięciu. Od teraz wycieraczki są generalnie zbędne no chyba że się jedze wolniej niż 60km/h. Nawet jak jakiś syf będzie się chciał się przykleić to nie da rady bo niewidzialna wycieraczka zabezpiecza przed przyklejaniem się do szyb mikrocząstek gumy i itp. Raz na jakiś czas wystarczy odświeżyć szybę niewidzialną wycieraczką i tyle. Wycieraczki mam oryginalne od hmm... od 4 lat Co do wycieraczek zdecydowanie polecam motgum. Wiedzą co robią, bo robią dla kilku znanych producentów, kosztują grosze i można je kupić nawet w auchan.

 

 

pozdrowionka

 

p.s.

warto operację przeprowadzić dla wszystkich szyb i lusterek. efekt zabójczy.

 

ot cała tajemnica kryształowych szyba na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą niewidzialną wycieraczką na pewno spróbuję. Po przygodach z Focusem gdzie ze 3 razy padł mi mechanizm wycieraczek w czasie mega ulewy taki patent może uratować podróż :)

 

Co do wycieraczek to Bosch. Kilka dobrych opinii padło. Motgum spróbuję jak Bosch nie zda egzaminu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

ja kupiłem jakąś z makro (autoland jest producentem) za około 12 pln i jestem baardzo zadowolony - całkiem pora flaszka z psikawką. Teraz jest koszmarna pogoda i jak wiozłem znajomych to przeżyli szok po tym co zobaczyli. ale sama wycieraczka nie ma porównania do skrobania plus wycieraczka. Sprawdzone :D

 

aha zapomniałem napisać że to samo zrobiłem z ksenonami (oczywiście bez skrobania). Teraz to te spryskiwacze faktycznie myją światła

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale generalnie duzo ludzi mowi ze ta niewidzialna wycieraczka z czasem powoduje mazanie szyb. Nie wyobrazam sobie nieuzywania wyceraczek wogole a podobno jak juz ise zacznie to pozniej to cholerstwo trzeba rozpuszczlnikami zmywac. Rozumiem boczne, lusterka, swiatla (chociaz to to ja ostatnio zrobilem wokiem przy okazji woskowania samochodu :D ) ale przednia ? Naprawde nie masz po tym problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych od kilku lat. Wycieraczka schodzi jak używasz agresywnych płynów. Ale za mazanie są odpowiedzialne zanieczyszczenia szyb o których już pisałem. Jak na oto założysz wycieraczkę, to nie ma się czemu dziwić.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić bardzo dobry nożyk do szyb najlepiej od autojaan ew jakiś stanley (znacze słabszy),

 

Jak wygląda taki nożyk do szyb???

 

Pozdrawiam

 

a proszę bardzo

 

strasznie ostry i elastyczny, idealnie dopasowuje się do szyb

 

IMAG0019.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tym nożykiem należy wyskrobać całą szybę i potem ją chemią potraktować - tak? Zastanawiam się tylko czy nie zrobie nienaprawialnych rys na szkle tym ustrojstwem :roll:

 

Pozdrawiam

 

tak, trzeba wyskrobać pod dość ostrym kątem natarcia, i tak nie masz szans uszkodzić szyby, ale trzeba ostrożnie używać przy uszczelkach

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tym nożykiem należy wyskrobać całą szybę i potem ją chemią potraktować - tak? Zastanawiam się tylko czy nie zrobie nienaprawialnych rys na szkle tym ustrojstwem :roll:

 

Pozdrawiam

 

tak, trzeba wyskrobać pod dość ostrym kątem natarcia, i tak nie masz szans uszkodzić szyby, ale trzeba ostrożnie używać przy uszczelkach

 

pozdro

 

 

Cóż zaryzykuje taki zabieg. Ale dopiero jak mi gips zdejmą :cool:

Mógłbyś jeszcze dać jakiegoś typa na tą chemię. Co warto użyć jak to się zowie, gdzie to można kupić...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Takiej i jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

 

Na opakowaniu za pewne jest napisane jak to używać, mimo to zapytam jak Ty to robisz. To znaczy tylko natryskujesz i pozostawiasz do wyschnięcia, czy może natryskujesz i przecierasz szmatką do gładkości?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natryskuję i od razu wcieram do momentu uzyskania połysku. Po przeschnięciu preparatu na szybie, ciężko go wcierać. nie mam polerki, więc nie potrafię się wypowiedzieć jak to wygląda po polerowaniu ale z pewnością dużo lepiej i szybciej.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natryskuję i od razu wcieram do momentu uzyskania połysku. Po przeschnięciu preparatu na szybie, ciężko go wcierać. nie mam polerki, więc nie potrafię się wypowiedzieć jak to wygląda po polerowaniu ale z pewnością dużo lepiej i szybciej.

 

 

Pozdrawiam,

 

Dzięki za rady.

No to już wiem wszystko :mrgreen: Jak zdejmą mi gips to będę testował.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...